Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 😉
wypielęgnowana i obkupiona 😉 mam nowy komplecik czerwonej bielizny i jeszcze stanik do karmienia - myślę że jest super-materiał, kształt, to jak leży więc może jak któraś z Was będzie szukać to wklejam linka:
http://allegro.pl/triumph-biustonosz-dla-mam-mamabel-cotton-p-r-75e-i2903394991.html
a od jutra będę testować jak się tak do końca sprawdzi 🙂, no i w sumie na po karmieniu też może być, bo tam są takie delikatne kokardki które zasłaniają to odpięcie 😉 jestem zadowolona.
jeszcze taki mierzyłam i też był super - no ale już na taki luksus na razie sobie nie pozwoliłam 😉 no ale wkrótce mam urodziny, są walentynki to może dostanę w przezncie-jest zwyczajny ale bardzo miły i dobrze leżący:
http://allegro.pl/triumph-mamabel-plain-p-75-d-bez-dla-karmiacej-i2920453001.html
a Marcinek w trakcie jak mnie nie było zrobił tacie prezent i cały czas spał 😉 szkoda że mi nie robi od czasu do czasu takich prezentów jak 3h drzemki 😉 ja się ostatnio cieszę jak śpi pół godz 😉
a Marcinek śpin na wznak-kokosi się w łóżeczku ale na razie w trakcie spania pozycji nie zmienia. jak był Malutki uwielbiał spać na brzuchu i zawsze dłużej wtedy spał więc w dzień go tak układaliśmy na drzemki, ale teraz to na brzuszku już nie śpi-głowa do góry i obserwuje. A dla kręgosłupa to chyba dobrze jak dziecko na wznak śpi 😉
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam.
moja Wiki zasypia na boku od strony cyca ,żeby w razie potrzeby szybko zassać 😁 😁
Potem kręci się i leży raz na pleckach raz na boku.
Kurcze mam problem mała w nocy je co 2 godzinki na leżąco jej daje cyca zje i zasypia.
I nie odbija w dzień też tak robimy bo dzięki temu po kazdym karmieniu śpi potulnie od 30 min do 1 godz.
Mi to pasuje ,ale ona potem bidulka męczy się i puszcza bąki cały dzień 🤨 nie wiem czy zmienic ten nawyk ,a i nie ulewa tyle jak po zjedzeniu pospi.

Dziewczyny widziałyście może u kogoś znajomego takie skoczki dla dzieci ,bo się nad takim zastanawiam. Moja mała jak ja trzymam pod paszkami to podskakuje zginajac kolana i prostujac ,a mnie mega bola rece. Tylko nie wiem od jakiego to wieku 😮 musze poczytac.
Poczytałam i odpada bardzo złe opinie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry...
dzień zaczęliśmy o 6 😮 ale pobawiłam się z małym, nakarmiłam, ponosiłam i teraz zasnął.
w nocy zrobił tylko jedną pobudkę o 1:30 na jedzonko. więc nie narzekam.
mam nadzieje że ta odmiana małego potrwa już dłużej...
a i mąż zapomniał kupić mleczko hipp bio combiotik i musze dzisiaj bebilona podać bo tylko takie mam w domu ;/
mój nie chce zasypiać ani na boczku ani na brzuszku... na wznak to jego ulubiona pozycja, jak był mały to zasypiał często na boczku . czasami wydaje mi się że nad ranem się tarmosi bo po całej nocy na plecach już mu niewygodnie... dzisiaj chciałam go odwrócić na boczek ale się zezłościł i rozpłakał...

mixidixi ja też nie zawsze podnoszę małego w nocy po jedzonku... bo jak podnosiłam na odbijanie to mały później wogóle nie chciał zasnąć ;/ ale za to w dzień zawsze podnoszę.
co do tych skoczków o które pytałaś to moja koleżanka to ma i dość często wkłada małego, ale on już potrafi samodzielnie stać i robi pierwsze kroczki i jest z tego bardzo zadowolona.

dzisiaj od rana mam dziwne uczucie w brzuchu jak na okres 😮 może i dostane bo to karmienie piersią u mnie jest ubogie ;/ a wczoraj mały kompletnie nic nie ssał cyca i wieczorem ściągłam tylko 150ml 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze ,że już coraz mniej zostaje mamusiek ,ktore karmia piersia 🙂
Ja chciałabym jak najdłużej karmić małą 🙂
Moja o 7 wstała zostawiłam ją w pokoju pokręciła się ,pogadała i zasneła teraz o 9 wstała i leży.
A nocka u nas standard co 2 godz. cyc, już przestałam wierzyc ,że to ten skok.
Poprostu miałam spokoj do 3 miesiaca noce wszystkie przespane ,a teraz nadrabiam bo jak to inaczej wytłumaczyc ,że dziecku z dnia na dzien sie odmieniło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
september napisał(a):
Moja śpi na wznak, tak kazał ortopeda. Poza tym wcale nie chce pić z butli, żadnej herbatki, więc zostaje mi łyżeczka ha ha i cyc 😉


ooo widze, ze Iza tak samo wybredna jak i Ula 😁 😁 😁
tylko co ja zrobie za 2-3 miesiace jak bede musiala wracac do pracy i cyca zabiore ze soba 😮


Mała będzie jadła łyżeczką, a za 3 miesiące to cyc tylko rano i wieczorem, więc dasz radę.
Starszy syn też nie wiedział co to butla i smoczek i wszystko wcinał łyżeczką i kubkiem-niekapkiem.

Po wczorajszym jabłuszku Izula dała w nocy koncert, chciała się bawić i tak do 4.00 miałam nockę z głowy. Co oni dają w tych słoiczka ? Jakieś energetyczne jabłka? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
w końcu was nadrobiłam 😜. nie mam pstatnio na ni czasu odkak do pracy wróciłam 😞
ale mój m naprawdę. swietnie sobie radzi iOlę nauczył samą zasypiać.

Agn co do domku to niedawno nie moglas sie doczekac jak się przeprowadzisz. więc moze przemyśl. tą decyzję żebyś później. nie żałowała.
Isa ja tez mam butelki. z aventu i używam. już. 3

A moja Ola czasem w dzień śpi na brzuszku a tak to na wznak. Na boczku kladlam ją. na początku. bo bałam. się żeby jej się nie ulało ale ortopeda mi zabronił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry 😉

Mixi u nas też pobudki na karmienie co dwie godziny i to niemalże co do minuty 😮 do tego o 7 zaczynamy dzień, raz zdarzyło się, że Tymek pospał prawie do 9, ale wtedy z kolei w nocy przez 2h nie spał 🤢 ja w nocy jeśli karmię leżąc, to też nie odbijam, bo maluch się wybudza, ale jak siadam do karmienia (zazwyczaj na lewą pierś), to go odbijam, bo później się wierci i mnie tak czy siak muszę go na odbicie wziąć, w ciągu dnia zawsze odbijam 😉
co do karmienia piersią, to też chciałabym jak najdłuzej, tzn też w granicach rozsądku, bo uważam, że karmienie dłużej niż rok to już przesada... będę się cieszyć, jeśli uda mi się do czerwca karmić piersią, 9 miesięcy myślę, że jest ok, a w wakacje wiadomo gorąco i jak mielibyśmy się tym tylko umęczyć, to wolałabym zrezygnować... co będzie, to wyjdzie w praniu, bo ja na nadmiar pokarmu nie narzekam, raczej mam tak na styk, nawet nie mam możliwości nagromadzenia "zapasów" w lodówce, bo wszystko schodzi na bieżąco, wkładek laktacyjnych tez nie używam, bo nie mam potrzeby i tak to wygląda... mimo, że wypijam min. 2l wody dziennie + herbaty i soki... 🤔

Isa zazdroszcze poprawy nocek 😉 oby Szymkowi już tak zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka20 napisał(a):
Karolka mama miala problem z Julka bo tez butli nie chciala. Cala kolekcje roznych miala. A zalapala NUK z najzwyklejszym takim zolto-braxowym ohydnie wygladajacym smokiem. 🙂 i przz miesic taka butla pozniej juz avent normalnie 🙂) probowalas? :p


nuka probowalam, ale silikonowego....moze po prostu dokupie do butli ten gumowy smoczek 🙂 smoka uspokajacza tez tylko z nuka toleruje 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂

Jeśli chodzi o butelki i smoczki to my mamy smoczek 1 z dr browna ale narazie pije tylko herbatki. Moja siostra kupila mi cały zestaw butelek dstartowych z aventu więc musze zacząc ich używać bo szkoda żeby leżały...tylko smoczki muszę dokupic 2 no i go przestawic teraz na tego aventa, myśle że nie bedzie chyba problemu bo i tak tylko herbatke narazie pijemy od czasu do czasu.
Zauważyłam że z bobovity są o wiele słodsze i smaczniejsze herbatrki niz z tego hippa 😮 mialam próbke z bobovity koperkową i tak mu smakowala 🤪 podobno słoiczki też mają smaczniejsze niz np. z gerbera...
Wczoraj była u mnie moja koleżanka i ma o 1,5 starszego synka od mojego Gabrysia. Pytałam ją czy już wprowadziła gluten a ona mi powiedziala ze je kaszi owszem ale bezglutenowe no jej lekarz powiedzial ze dopiero od 9 miesiąca sie wprowadza.... 😮 to ja juz tego nie kapuje...
aha kupiłam wczoraj dwie gazety i bardzo fajne rzeczy pisza 🙂 🙂 🙂 o karmieniu piersią o mleku modyfikowanym o kupkach no super ! jedna to Dziecko, a druga Mamo to ja 🙂 muszę sobie troche dzis jeszcze poczytać 🙂) aa o tym glutenie tez piszą...wiec musze sie w to zagłębic 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
Ja bym chciała żeby Marcinek na cycku do roku został-tak nam kardiolog poradziła dla Jego wzmocnienia więc będę robić wszystko by się udało. Co do ściągania to ja w razie co mam w miarę możliwość w nocy, bo Marcinek z reguły tak 22-5 śpi więc jak mam potrzebę to tak koło 1 mogę ściągnąć bo zdąży już się coś tam uzbierać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😁

U nas nocka jak zwykle super, mała obudziła się o 7 zjadła i jeszcze zasnęłyśmy do 9:20 😁 Ale z nas śpiochy 😁
Dziewczyny, czy pasuje dziewczynce kupić taki komplecik?
http://allegro.pl/zip-zap-pajacyk-czapka-mis-74-ssp-3344-i2926950758.html
Bo chciałam Majce kupić....
Nawet nie policzę, ile na nią i na starszą w tym miesiącu wydałam.... A sama nie mam w czym chodzić 😁 I najgorsze jest to, że jak kiedyś szalałam po sklepach tak teraz nie pamiętam, kiedy sobie coś kupiłam i nawet nie mam takiej potrzeby, nie pracuję, na spacer chodzę do lasu więc nie mam gdzie się stroić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn bardzo ładny ten komplecik i uważam, że dla dziewczynki jak najbardziej może być... tylko jak dla mnie niewygodny, bo u nas wszystko co przez głowę wkładane to z krzykiem 😁

Wanilka, zapytaj swojego pediatrę o ten gluten i będziesz miała jasność 😉 ja zaczynam jakoś pewnie za tydzień od kaszki z glutenem właśnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja poki co nie mysle o rozszerzaniu diety Uli, najpierw to niech ona sie z butli nauczy ciagnac...poza tym to jest ciagle na cycu, wiec na wprowadzanie nowosci jeszcze mamy czas 🙂

Ula od 4 dni kupy nie robila i straszne pierdy ja mecza, az sie zwija...juz nie wiem jak jej pomoc...masuje brzuszek, cwicze nozkami, nawet daje lactulosum ale nic z tego nie wynika 🤔 moze znow powinnam serwowac jej biogaie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli chodzi o smoczki to od początku 3 miesiąca pije już ze smoczka 3-6mies AVENTA 3. Po co ma się męczyć,skoro piersią nie karmię to może nauczyć się że ma lżej 🙂 Są na allegro smoczki specjalne do kaszki,nie wiem czy nie kupię,ale jak ostatnio dałam jej kaszke z butli to wielkiej różnicy nie było bo obudziła mi się w nocy po 5 godzinach i chciala jesc.A mama mi mówiła ze nasyci ją bardziej niż mleko i prześpi mi całą noc.Tymczasem ona mi własnie po mleku całe nocki przesypia 🙂 Mama mi mówiła że jej każde dziecko- a miała ich 4, od 3 miesiąca przesypiało już całą nockę.A jak któreś w 3 miesiącu jeszcze się budziło na mleko to oduczała je tak,że pdawała trochę herbatki a nie mleka i z czasem dziecko już się nie budziło.Jak dobrze że ona chociaż w nocy ładnie śpi bo nie wyobrażam sobie jeszcze do teraz budzić się może co 2 godziny.
Co do pozycji to do spania układam ją wciąż na lewym boku bo jak byla mniejsza to główke wciaz na prawo robila i ma delikatną asymetrię.Muszę jej wyrównać tą główkę.Teraz już nie robi wciąż w prawo na szczęście 🙂 Ale ona i tak w nocy przekreci sie z boku na plecy i tak leży.Z pleców w inną stronę tak jak pisałam wcześniej- nie potrafi więc jak na plecy się przekulnie to tak już leży całą noc,aby głowę przekręca raz w prawo raz w lewo.heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam dzięki, właśnie zastanawiałam się nad samym kolorkiem, bo przeważnie dla chłopców kupuje się niebieski 🤨I zastanawiałam się, czy nie będzie wyglądać jak chłopak, ale już decyzja podjęta i kupione 😁 Przy okazji wzięłam jeszcze niebieską kurteczkę na wiosnę, ciekawe czy do tego czasu nie wyrośnie 😁 Na razie nosi 68 i jest trochę za duży, mam nadzieję, że 74 będzie akurat na wiosnę 😁
Przyznam, że jak widzę coś ładnego i okazyjnego na lato w rozmiarze 80 to też się skuszę ☺️

A ja próbuję wyjść na spacer, muszę małą nakarmić przez sen, ubrać i wyjść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka u nas jak nie ma długo kupki to biorę czopka ale nie wpycham tylko wkładam i wyjmuje żeby troszkę dziurkę rozruszać 😁 no i później nóżkami ruszam, ćwiczę i troszkę ściskam do brzuszka wtedy gniecie i po kłopocie 😁 od tygodnia podaje bio gaie ale jakoś sam od siebie nie zrobi kupki tylko trzeba z nim pognieść ;/

Agn śliczny komplecik... szczerze to ja podostawałam mega dużo ciuszków różowych nowiutkich od mojej 'starszej' cioci... byłam w szoku i strzeliłam do niej że przecież mam chłopca a nie dziewczynkę a ona do mnie że za jej czasów przecież chłopców ubierało się na różowo a dziewczynki na niebiesko 😮 za drugim razem za to przywiozła już niebieskie 😁 no i mama mi to samo powiedziała że braci ubierała, w róż, czerwień itp, a nas w niebieskawe,zielonkawe...
więc nawet jak gdzieś idziemy na spacer to ubieram go w śliczny dziewczęcy kobinezonik 😁 i tak jest przykryty kocykiem to nie widać 😁
a ten pajacyk z czapeczką mega śliczny! 😉

Ja też mam zamiar podawać w nocy małemu herbatkę, od dzisiaj zacznę bo w nocy jak robię 100ml mleczka to wypija ledwo 60ml i zasypia... wydaje mi się że bardziej jest spragniony niż głodny...

od rana mnie brzuch boli 😞 i rana po CC strasznie swędzi, nie do wytrzymania ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie. Ja dziś nie wytrzymałam i uciekłam na 2 godzinki na zakupy. Mateusz taki wredny jest od rana że masakra... Kupiłam Małej pierwszą kaszkę mleczno-ryżową, a dla siebie małą tortownicę, taką na 18cm żeby zrobić córce koleżanki torcik piętrowy na urodzinki.
Mała właśnie sobie leży na łóżku z gołą pupą bo znów zaczerwieniona.... A wiecie co u niej zauważyłam? Kreskę od spojenia łonowego do pępka.......... 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam napisał(a):
Karola, a duzo jesz slodkosci?bo ja zauwazylam,ze maly ma problemy z bąkami jak ja sie ciastek nawpieprzam ☺️

no wlasnie chyba to od tego 🤔 odkad jestem u rodzicow to jem slodkie, bo mama ciagle nowe ciasta piecze 😮 dobrze, ze jutro juz wracam do siebie, moze malej sie unormuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...