Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj, szkoda dziewczyny 😞 Ale tak, jak pisze Sandra, dom to wieczna skarbonka. Najpierw mieliśmy ok 200 m dom, okazało się że za duży i za dorgi, udało się go sprzedać w niespełna rok 🙃 Wybudowaliśmy 100 m, jest akurat, wykończony, energooszczędny itp, itd... Ale starsza córa idzie do średniej w Szczecinie, dojazdy, jakiś posiłek w mieście 🤔 Maję natomiast do Goleniowa do żłobka 🤔 Każde w inną stronę, ciągle trzeba kasę w coś ładować 😠 a tu nawet placu zabaw dla dzieci nie ma 🤔
Ja chyba zmęczona jestem mieszkaniem w domu 🤨 W bloku już mieszkaliśmy, fajnie by było gdybyśmy kupili małe mieszkanko na parterze z ogródkiem. Tu niby 100 m a roboty od cholery 😮 a i kredyt nie mały 😮 Wcześniej było inaczej, uwielbialiśmy imprezować, co weekend chata pełna ludzi, grille i tańce 😁 Teraz, jak jest maleństwo zrobiliśmy się bardziej rodzinni i mniej gościnni 😉 Zresztą takie imprezy też wykańczały nas finansowo 🤨 A wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agn zastanówcie sie jeszcze kilka razy, zebyscie nie zalowali tej decyzji, bo pamietam jak sie nie moglas doczekac przeprowadzki do tego Waszego domku 🙂

Kurcze ulka juz nawet z lyzeczki nie chce pic, nie wiem co z nia... 😮 pierdy ja mecza, to chcialam jej podac herbatke z hippa ulatwiajaca trawienie, kiedys ja pila bardzo chetnie, teraz z butli nadal nie pije, to jej lyzeczka chcialam dac...taki byl ryk, ze az ja cycem zatkac musialam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Agn akurat rozumiem..My mamy mozliwossc wybudowania się, w sensie ziemię i Darek by wszytko zrobil sam.. ale jednak z tego wzgledu, co pisalam nie zdecydujemy sie 🙂)
Choc nie powiem, ze czasem mi brauje ogrodka przed domem, pieknie pachnacego przewietrzonego prania, czy poscieli 🙂
Ale to mam jak pojade do tesciowej 🙂
Poza tym jestem przyzwczajona, ze wszedzie mam blisko... i nawet bez samochodu wszystko pod reka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No niestety decyzja nie łatwa 😞 Z jednej strony spokój, cisza, za oknem wysokie sosny a nie daleko las..... Z drugiej strony jak pisze Sandra, bez auta ani rusz.... Wszędzie daleko. Nawet jak chciałam zapisać córkę na korepetycje z angielskiego to nie mogłam, bo nie mieliśmy odpowiedniego połączenia... I myślę, że mielibyśmy więcej czasu dla siebie, bo w domu i wokół niego jest zawsze mnóstwo pracy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn szybko podejmujecie decyzję.. może się jeszcze zastanówcie 😉 ja marzę o tym, żeby wynieść się z bloku i wreszcie pojawiła się okazja... wczoraj teść nam zaproponował budowę bliźniaka... ma działkę w spokojnej dzielnicy, blisko parku krajobrazowego, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, choć nadal to samo miasto i do pracy nie tak daleko... bardzo kuszące i na pewno mniejszy kredyt by nas czekał albo obyłoby się nawet bez... i chyba się zdecyduję, decyzja właściwie należy do mnie, bo M napalony jak arab na kurs pilotażu, ale ja nie do końca jestem przekonana, czy chciałabym teścia za ścianą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Mam pytanko czy Wasze maluszki z pozycji leżącej jak się złapie za rączki to probuja stawac na nogach.Do niedawna Wiki sobie tak siadała z moją pomoca nieraz tak sobie ćwiczyłyśmy ,a teraz sztywna w pasie i wstaje na nogi 🤨?

Mixi Krzyś tak już kilka tygodni robi. Nie wiem co mu sie tak spieszy do wstawania. A teraz ma kaszel tp go klade na poduszce zeby lepiej mu sie oddychalom. To on bierze Sie sam do siadania, a głowę ma ciężka więc mu do przodu leci. Ciągle przy nin trzeba stać...

Moj m też marzy o domku. Całe życie spędził w domku to tego mu brakuje. Ja zato wolę mieszkanie w centrum miasta. Żebym wszędzie mogla dojść bez auta. Zobcxymy na czyim stanie... Mieszkanie mamy takie w którym bym chciała mieszkać. A domek to by trzeba bylo budować.. i bez dwóch aut to ani rusz. Blee

Initram. Jak teść spoko, to sie decydujcie, jednak dla małego to bylo by super. Miał by gdzie pobiegac 🙂

Ja poszukam z siostra w sklepie jakichś kaszel i może wprzyszłym tygodniu podamy naszym maluszka. Tylko Nie wiem czy jej mały może to samo dostać bo ma silna nietolerancje laktozy. Ale xhyba taka kaszke bez mleka by mógł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez mam butelki z TT i mleko podaje z 2, one sa od 3+m, kaszki jeszcze nie podaje, ale kupie w razie czego 3 i zobacze, a jesli butelki masz z TT, to sa tez smoczki, ktore zaniast dziurki ma krzyzyk (one sa 0m+ uniwersalne)i dziecko dostosowuje sobie szybkosc z sila ciagniecia 😉 ja takie mam ale lepiej mu sie je z 2 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam z aventu i uzywam 2 i widze ze chyba musze kupic 3.
Szymek wykapany zjadl 130ml mleczka i usnal sam w kolysce. 🙂)

Dziewczyny wasze malenstwa spia na plecach czy na boczku ?
Bo moja kuzynka uklada na noc dziecko na boczku, a moj Szymek spi tylko " na wznak"

Kaarola fajna butla 🙂 moze Ulcia wkoncu zalapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa- moj spi na wznak, lub na boku, od dawna najlepiej spi mu sie na boku, choc nie chcialam go tak klasc za bardzo...ale to jego ulubiona pozycja...teraz jak juz jest silniejszy to nawet jsk go poloze na boku za jakis czas i tak.sie sam obroci na plecki....zreszta teraz to on juz sie tsk kokosi w tym lozeczku, ze szok 🙂
A na bok go klade przeważnie jak mu sie po jedzeniu nie obije, bo w nocy mamy z tym problem, choc jak podawalam biogaie to elegancko mu sie odbijalo, nawet w nocy, ale sie skonczyla i czekam na przesylke z biogaia 😉

Karolka - Ty to sklep otworzysz z butelkami hehe 😉. Fajna fajna butla, oby juz Uli przypasowala i skonczylo sie Twoje stresowanie z butla 🙂
Ja natomiast mam teraz akcje ze moj nje zje normalnie jak jest glodny, tylko jak go trochę ululam i jest na pol spiaco lub co dal dzisiaj popis...przy odkurzaczu i szuszarce pozniej no zwariuje 😞 o co Mu chodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ją małego kładę zazwyczaj na boku,ale on się tak wierci,że w zasadzie to tylko na brzuchu nie śpi 😜 a smokiem strzela na odległość,hehe i często znaleźć nie mogę...muszę zainwestować w taki nocny,swiecacy 😉

Pati miałam Cię zapytać,zadowolona jesteś z biustonosza alles? Bo ja chyba drugi sobie sprawie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka zebys wiedziala, ze mam juz spora kolekcje butelek 😁

Ula spi na wznak, nie kladlam jej na boczku ze wzgledu na to, ze od poczatku trzymala noge na noge i balam sie, ze bedzie miala jakas mocna wade bioderek i nozek. Ale teraz jak sama umie sie przerzucać na boki to czasem zasypia na boczku, ale pozniej sama kula sie na plecy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
september napisał(a):
Moja śpi na wznak, tak kazał ortopeda. Poza tym wcale nie chce pić z butli, żadnej herbatki, więc zostaje mi łyżeczka ha ha i cyc 😉


ooo widze, ze Iza tak samo wybredna jak i Ula 😁 😁 😁
tylko co ja zrobie za 2-3 miesiace jak bede musiala wracac do pracy i cyca zabiore ze soba 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka odpisałam
karolka daj znac czy Uli podpasuje butla, to może kupie mojemu wybrednemu synowi...

Ja staram się małego kłaść na brzuszku albo na boczku, ale często się przekręca na wznak. A szkoda bo jednak wydaje mi się że od tego ma coraz bardziej płaską głowę z tyłu 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...