Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cześć...

wpadłam tylko powiedzieć że sczepienia nie było...
jestem złą matką...
nie zauważyłam że coś mi się z dzieckiem dzieje...

przez miesiąc przybrał 500gram... aktualnie waży 6.500 ...
ma powiększone węzły chłonne
ma zaczerwienione gardło
ma szmery w płucach
i na domiar złego ma refluks...
jest osłabiony i ciągle śpi..
od rana zjadł tylko 50ml z wielkim krzykiem...

w dodatku non stop kłócę się ze wszystkimi na około... tego jest za dużo, jak się już coś wali to na całego... 😞
dziękuję i do widzenia.!

😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza Kochana, jesteś wspaniałą matką! Szmery pojawiają sie bardzo szybko u tak małychdzieci wczoraj mogło ni być a dziś już tak. a przybrał nie najgorzej (zobacz mój Krzyś tylkoi 200gram- czyli jakim potworem ja jestem?). Nie oceniaj się tak surowo bo na to nie zasłużyłaś. wspaniale zajmujesz sie Szymkiem, a takie rzeczy sie zdażają. Refluxu ja też nie zauważyłam- jeśli nie ma typowych objawów to nie jest takie oczywiste! Nie dołuj sie bo to bedzie miało zły wpływ na małego :* 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co teraz te niektóre choroby to dosłownie bezobjawowe 😮 To jak nie będąc lekarzem mamy wiedzieć ,że coś jest nie tak.
Czyli jak maleństwo bardziej senne to jednak trzeba skonsultować mimo ,że nic więcej się nie dzieje 🤔 bo Szymek z tego co pamiętam to ostatnio był grzeczny i nawet na macie spał ?
Chyba nie pomyliłam dzieci ? ☺️
A u nas od wczoraj Wiki marudna ,ale to od zębów już jednego kawałek widac 🙂
No i znowu te kwaśne kupska ,ale na pocieszenie powiem,ze już lepiej przechodzi te kolejne zęby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego naj dla POLI 😁

Karolka Ula jak zwykle śliczna w avatarku 😘

Isa nie możesz pisać, że jesteś złą matką!!! Nie jesteśmy lekarzami. Jak myślimy, że dziecko jest chore i coś mu dolega to inni mówią, że nie potrzebnie choroby wymyślamy 🤔
A jak wydaje nam się, że wszystko jest ok okazuje się czasem, że się mylimy 🤨 Skąd mogłaś wiedzieć, że Szymonek ma szmery w płucach czy ma powiększone węzły chłonne? Byłaś u lekarza i na pewno dał jakieś leki, więc się kobieto nie załamuj! Moja starsza córka od lat cierpi na zatoki a my myśleliśmy, że to alergia i zbagatelizowaliśmy sprawę dając jej alertec, dopiero kilka tygodni temu skusiłam się na dodatkowe badania i okazało się, że musi jeżdzić teraz regularnie na zabiegi 🤨
A kłótnia to naturalne następstwo flustracji, masz za dużo na głowie i jesteś zmęczona, jak ci to pomoże, to czasem lepiej wyrzucić wszystko z siebie niż tłamsić to w sobie 😉 Czasami tego nam trzeba 🙂

Marylu ale macie śliczną fotkę w avatarku 🤪 Czy twój Krzyś zaczął już lepiej jeść?

Moja Majka śpi od 2,5 godziny 🤨 I coś jej czerwonego na języku wyskoczyło 😮 I chyba jej przeszkadza, bo ciągle żuje ten język 🤢 Chyba jutro, jak jej nie zejdzie pojadę do pediatry, bo nie wiem od czego to 😮 Gdyby miała zęby pomyślałabym, że sobie język przegryzła a tak....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/15/dsc6793h.jpg/][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/309/dsc6793h.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Z lewej strony na języku coś ma 🤔 Może któraś wie, co to może być?
Maja żółta, bo zdjęcie zaraz po obiadku i nie mogłam jej domyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agn dzieki 😉 Krzysiowi staram sie co chwila podstawiac cyca, a czy sa efekty dowiemy sie w czwartek na wazeniu. ale on ma jak widac ma fotce takie pucki- i wszyscy mysla ze super zdrowy jak na niego patrza 😉 jak chodze z nim tu do lekarza i patrza ze sie usmiecha to od razu twierdza ze zdrowy... a on nawet przy zapaleniu oskrzeli i totalnie zatkanym nosie sie usmiechga 🤢
Twoja Majeczka jest sliczna i jakie oczy ciemne bedzie miec 😉 to na jezyku nie wyglada groźnie, może zassała język i takie coś wyszło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂

Ale tu dzisiaj smutne nastroje panują 🤔
Ale mam dla was 2 wiadomości jedna dobra-niedługo wiosna, a druga jeszcze lepsza-przed sobą mamy najcudowniejsze dzieci na świecie, które jednym uśmiechem potrafią nam wynagrodzić wszystkie smutki i przykrości które nas spotkały 🙂 🙂
Isa nie nakręcaj się jeszcze bardziej. Mi na kiepski nastrój zawsze pomaga jak to odeśpię , chociaż teraz przy Oli nie mam za bardzo kiedy, ale połóż się dzisiaj wcześniej i jutro wstaniesz z innym nastawieniem do świata. A o Szymka się nie obwiniaj bo dlatego są badania przed szczepieniem żeby lekarz-fachowiec ocenił stan dziecka. Ty nie kończyłaś medycyny i skoro dziecko nie ma wyraźnych objawów to nie Twoja wina. A wagą się nie przejmuj Ola od urodzenia na miesiąc przybiera mi po 500g i mój lekarz nie widzi w tym nic złego więc też powoli przestałam się tym martwić.
Agn moją Olę obsypało wkoło buźki jak się zabrał za takie gumowe piszczaki 🙂 więc może coś wzięła do buźki i już możesz przetrzeć jej rumiankiem i obserwuj jak za 2-3 dni nie zauważysz poprawy to wtedy poradź się pediatry 🙂
Sandra, Latka wy to macie przeboje z babciami 😮 ja już niestety żadnej nie mam ale myślałam ze babcie to wszystkie takie jak z bajek kochane i w ogóle a tu proszę 😮
Tusia wszystkiego naj dla Poli 😘
Marylu ale duży kawaler na tym zdjęciu. Ja to cały czas widzę przed oczami tego małego Krzysia z poprzedniego avatarka a tu taki chłopak już wyrósł 🤪

Mi też jest nieraz ciężko ale tak jak któraś napisała czasami lepiej to wyrzucić z siebie i oczyścić atmosferę. Ja nieraz z M o głupoty się kłócę. Wszyscy mi zazdroszczą takiego dobrego męża a ja po prostu głupot się czepiam i aż się sama czasem zastanawiam że on ze mną jeszcze wytrzymuje... Ale ta nasza frustracja to przez to że znalazłyśmy się w nowej roli i powoli chyba mija to takie pierwsze zauroczenie i dociera do nas że nasze życie już na zawsze się zmieniło i trzeba trochę przewartościować cele ale uśmiech dziecka i radość na nasz widok gdy się wraca do domu i wie się że jesteś najważniejszą osobą dla tej małej istotki która kocha cię bezwarunkowo wynagradza wszystko 🙂 🙂

A propos dzisiaj w pracy dwie laski opowiadały sobie jakie kiecki pokupiły sobie na wieczorek a ja siedziałam i zastanawiałam się czy Ola śpi czy czeka aż wrócę i czy zjadła cały obiadek hihi. I czasem tylko mi smutno że już nie mam takiego beztroskiego życia ale przecież teraz jesteśmy mamami i tak już będzie że najpierw myślimy o dziecku a później o sobie 🙂 tzw. matki polki 😁

Aha piszecie o tych płaczach to moja Ola to wymuszaczka nr 1 😁 jak tylko mnie zobaczy że z pracy wróciłam to koniec- muszę przy niej siedzieć bo jak tylko wyjdę do łazienki czy kuchni to ryk a jak tylko wrócę to banan od ucha do ucha 😁
Karolka a w WC to z Olą byłam już nie raz 🙃 ale tak to jest że dziewczyny zawsze wychodzą do łazienki parami 😁

Ale się rozpisałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane.
Jesteśmy po szczepieniu i zakupach. Mała zaczęła bać się obcych. Jak tylko p. dokrot pochyliła sie nad nią żeby ją osłuchać to ona w ryk. Brak mamy nie przeszkadza o ile nie pojawi się ktoś obcy. Przy samym szczepieniu oczywiście też mega wrzaski... Przez miesiąc przybrała ledwo 1kg ale lekarka jakoś nie zwróciła na to uwagi więc przyjmuję że tak ma być. Poza tym jak patrzyłam na siatki centylowe to wagowo Lusia jest ciągle na tym samym centylu.
Poza tym dziś na zakupach miałam ją w spacerówce-parasolce bo nie byłoby gdzie zakupów wcisnąć jakbym wzięła duży wózek. Ale nasza spacerówka jest rozkładana prawie że na płasko. Leżała sobie i podziwiała sufit :P
Teraz już w domu wymęczeni jesteśmy. Przynajmniej ja. Mała w łóżeczku się wścieka bo obróciła się na brzuch i zjada kołdrę zamiast smoczka. Bełkota coś do miśków na ochraniaczu.

Kasia mnie też czasem żal że nie mogę wyjść z domu kiedy chce... ale zamówiłam sobie chustę więc niedługo będę mogła wziąć sobie dzieci do busa i heja w drogę 😁

Agn na moje to jest właśnie jakieś uszkodzenie. Może sobie pazurkiem podrapała? Z rumiankiem możesz spróbować ale uważaj bo lubi uczulać.

Isa pamiętaj że każda z nas ma chwile załamania. Nie jesteś z tym sama. I przede wszystkim NIE JESTEŚ złą mamą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.
Ja tylko na chwilkę dać znać, ze jeszcze żyję. Ledwo zipię, ale jeszcze dycham.
Od 2 dni cierpimy na bezsenność . Ja nie mogę zasnąć do 3 w nocy a Mała budzi się koło 3 i koniec ze spaniem 😮 Tylko że ona wyśpi się do tej 3 w nocy a potem trochę w dzień a ja od 48 godzin spałam może 3 godziny w sumie.
Dziś prawie zwymiotowałam ze zmęczenia 😞

Isa, trzymam kciuki za Szymusia i nie obwiniaj się. Nie jesteś lekarzem, żeby szmery wyłapać w płuckach.
Marylu, mam nadzieję, że z Krzysiem będzie coraz lepiej 🙂

Mi może uda się coś pospać, chociaż widzę, że Nata jest w pełnej formie i nie ma zamiaru myśleć o spaniu 🤢 Mam nadzieję, że przeżyję tę noc. Jakoś...

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, ja właśnie chciałam pogadać o wózkach...
kiedy planujecie przesiadke na spacerówke??
mój Gabryś już jest tak długi że ledwo się mieści a jak do tego kombinezon dochodzi to już mu ciasno i teraz nie ma mowy o jakim kolwiek spacerze bo jest ryk... 🤢
zamierzam kupić spacerówkę bo nie kupowaliśmy wózka 3 w 1 mamy gondole i nosidełko....

Te co maja juz doświadczenie doradzicie jakaś spacerówke fajna?? 😜

Isa nie martw się wszytko się ułożyyy też dziś miałam doła i to przez mojego M ale nie bede sie rozpisywać...możem kiedyś napiszę.

Deira współczuje tych nie przespanych nocy oby wszystko się Natce unormowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu to trzymamy kciuki aby Krzyś jak najszybciej przestał mieć problemy ze zdrówkiem i oby waga skoczyła sporo do góry 🙂

Kasia widzę, że Oleńce piąstka w buzi nie wystarcza i próbuje włożyć pół rączki 😁

Doti Kasia spróbuję z tym rumiankiem jutro, może zniknie to "coś" z języka 🤔

Latka Maja zjada cały słoiczek i czasami denerwuje się, że już się skończyło 🤪
a 3 godziny przed wciąga 130 ml mleka a jeszcze wcześniej, na śniadanko ok.70 ml kaszy z łyżeczki, mój żarłok mały 😁 Natomiast owoce jej nie podchodzą, dlatego na razie podaję jej soczki 🙂

Deira a ja właśnie myślałam dzisiaj, co u ciebie 🤔 Wyśpij się kochana, może Natalka dziś odpuści mamusi 😉

Maja śpi od 19:30 , ja już też po kąpieli i w łóżku 😁 Mój M wrócił z dziewczynami z gór. Teraz będzie siedział przy laptopie w salonie do północy i nadrabiał zaległości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, to Ty juz zastępujesz caly jeden posilek zupka, My narazie jestesmy na etapie owoców, banan i jablko lubi obydwa ale banan to faworyt;p daje mu pomiedzy karmieniem pol sloiczka, bo ale teraz wiem ze mu nie szkodza to dam tyle ile bedzie chciał, bo banana sie dopomina, tylko te kupy ciagle diagnoza czy jest ok hehe:P. Justro startujemy z marchewka, boje sie troche bo widze ze duzo maluszkow ma po niej jakiej dolegliwości 🙂 kaszke tez podaje na drugie śniadanie robie 60 ml i z lyzeczki raczej zjada wszystko 🙂 , a wcześniej zjada jakies 180 mleka 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...