Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Łysolki górą Agnieszkza 😁 moja Ola też łysa ale jak dla mnie najpiękniejsza na swiecie 🙂 ale już się nie mogę odczekać kiedy zrobię jej kiteczki 🤪
Agnieszka widzę ze Ty też musisz zaperdzielać z podawaniem obiadku tak jak ja 😁jakie te nasze dzieci niecierpliwe 😆 ale się uśmiałam jak sobie wyobraziłam jak zasuwasz po tej swojej wiosce w koszuli za śmieciarką 😁 jak Zosia w Panu Tadeuszu 😁

Isa dopiero teraz was nadrabiam przez tą chorobę Olki... Tym okresem się nie przejmuj ja nie wiem jakie sa bóle do porodu ale przed pierwszym okresem to chodziłam zgięta wpół ketonal nawet za bardzo nie pomagał i bolał mnie brzuch kręgosłup i nawet żóładek się czułam jakbym miała jelitówkę dostać 😮 no i też skrzepów miałam pełno a tak się ze mnie lało że ciągle musiałam się przebierać bo mi przeciekało 😠 no i trwał 3 tygodnie tylko że dwa to tak ledwo ledwo ale wkładki musiałam nosić 🤨 teraz miałam drugi to już było lepiej tylko jeszcze takie skrzepy miałam śluzowate i ble... Pytasz o dosładzanie-ja nie uczę Oli do słodkiego bo po co zgadzam się z tym co piszą dziewczyny. Dziecko nie zna smaku przypraw i cukru więc smakuje mu to co serwujesz i do czego go nauczysz 🙂 a ja też gotuję sama i zobaczysz że własne zupełnie inaczej smakuje. Ja robię dynię z ziemniakiem bo na marchewkę ma alergię ale ta dynia jest taka słodziutka że aż nadto wystarczy. Ziemniaki też są słodkim warzywem marchewka też więc nie powinno być problemu z przyswojeniem tego bez zbędnego cukru 🙂 a ja jeszcze daję łyżeczkę oliwy z oliwek do tego 🙂
Mixi ja używam Dady i jestem bardzo zadowolona chociaż po chusteczkach Olę wysypalo no i są faktycznie gorzej nawilżane od Pampers. Ale z pampków jestem mega zadowolona i w ogóle jak dla mnie 3 dady jest większa trochę od 3 pampers (dłuższa) co u mojego długiego chudzielca ma akurat znaczenie 🙂 Jeśli chodzi o dopajanie to ja jestem na MM i moja Ola za bardzo nie chce pić anie wody ani herbatek ziołowych (gotowych i soczków nie chcę jej dawać bo dosładzane:angry 🙂 ale pytałam ostatnio lekarki i ona mówi że te współczesne mleka mają wystarczająco wody a że po obiadku nie chce popijać to znaczy że dobrze jej gotuję tzn. bez cukru i przyprawiania i nie ma pragnienia więc trochę mnie uspokoiła. Moja Ola łyzeczką zje wszystko ale płyn z butli to tylko mleko uznaje 😁
Marylu wszystkiego naj dla Krzysia 😘 😘
Karolka świetny obrazek naprawdę jestem pod rażeniem talentu 🙂 🤪 bo ja to nawet pędzelka w ręce nie umiem trzymać 😁

Piszecie o porządkowaniu rzeczy ja się do tego zabieram od miesiąca i zabrać nie mogę jakoś czasu mam ostatnio mało... a Ola jak mnie w progu zobaczy to banan na twarzy i wyciąga rączki i tylko u mnie by byla... dobrze ze jest ciekawska to chociaż mogę z nią pranie zrobić i naczynie sprzątać i takie tam proste czynności które jedną ręką wykonam bo na drugiej ona wisi 😁

Dziewczyny na MM podajecie już ten gluten czy od 5 miesiąca dopiero? Bo czytałam że na MM to od 5 a teraz jak byłam z Olą u lekarza to mi mówiła żeby między 4-6 miesiącem zacząć dawać...
Aha i jak już byłam u tego lekarza to wzięłam skierowanie na badanie żelaza dla Oli jak się wykuruje to może w marcu pojedziemy zrobić bo tak ona mi bladziutka jest ... fakt że ja też do opalonych nie należę no ale wolę się upewnić...

Dziewczyny które śpicie z dzieciaczkami podziwiam was. Ja przez tą chorobę Oli wzięłam ją do sypialni i od 2 dni chodzę nietomna. Mój M ze strach że małej coś zrobi niechcący przeniósł się na kanapę także separacja 😁 a ta moja wiercipięta to ciągle albo sobie rączkę cycka na głos albo się przewraca i wierci nie miłosiernie i oczywiście pół łóżka jej a ja muszę się chować pod kołdrą żeby mnie nie zczaiła że leżę obok bo zaczęła by pogaduchy i już w ogóle by była masakra 😁 Dziiaj ją eksmituję do siebie bo już mniej kaszle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marylu napisał(a)
a ile Twoj starszy ma lat?


Mój to stary koń...skończył 18-stkę 🙃

Podaję gluten od 2 dni, jest ok. Nie widzę żadnych wysypek. U tego starszego normalnie gotowałam kaszkę, no ale teraz jak takie zalecenia, to niech będzie...zastosuję je.

Ja nie mam jeszcze okresu...ale to pewnie przez to że mój organizm by tego nie wytrzymał...no i nie tęsknię za nim.
Z Izunią śpię w łóżku, mąż ze względu na chrapanie i też pracę śpi w jej pokoju.
Z nią bardziej się wysypiam niż z nim 😁

Izula urodziła się z włoskami, ale teraz mocno sobie je wytarła 🤢

Doti...jak gorączka małej ? Spadła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia w koszuli i w kapciach 😁
Sama się z siebie śmieję, że taki cyrk odwaliłam 😁
A co do segregowania ciszków to nie dziwię ci się, że nie masz czasu, w końcu jako jedyna z nas już wróciłaś do pracy, no chyba że jeszcze którąś pominęłam 🤨
A co do glutenu to ja zacznę podawać pod koniec 5 miesiąca, czyli za ok. 2 tygodnie. No chyba, że wcześniej uda mi się kupić 😁

Mój m śpi, zbiera siły na wieczór, ponieważ idzie na imprezę 😠 40-stka kolegi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ang, ale Maja zajada, a powiedz mi jak Ty dopierasz marchewke z pieluszki 😁? tak zeby byla biel heh:P. Ja zebym nie wiem jak chonila pieluszkami , sliniakami, ciuszki zawsze obrudzone i od razu musze namaczac bo pozniiej sie nie dopiora, a szkoda mi 😞(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No niestety jakies ofiary musza byc Latka. 😁
U nas tez zawsze wszystko brudne.
Dzisiaj bylam w sklepie i kupiłam : marchewke z ziemniaczkami, dynie zziemniaczkami,jablko, gryszke i marchewe.
Takrze od poniedziałku dajemy cos innego niz sama marchewka.
Karolka piekna Didlinka, masz talent . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane. Mała pospała mi od 17 do 19 prawie, więc wypoczęta. Zaraz kąpanko póki tatuś jest. Starszy za to zmęczył sie mniej więcej godzinę temu, położył się na brzegu łóżka i zasnął 🤢
Gorączka Małej spadła. Zobaczymy co będzie później. Maruda jest nieziemska ale nic poza tym 🤔
Do ciężko spieralnych jedzonek polecam takie szerokie foliowe śliniaczki: http://allegro.pl/duuzy-sliniaczek-dla-dzieci-z-kieszonka-hit-i2983687327.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka nie dopieram 😁
10 pieluszek mam specjalnie do jedzenia a 5 bez plamek do spania, bo Maja nie zaśnie bez pieluchy 😁 Kupiłam maskotki, kocyki do zasypiania i nici z tego, woli pieluszkę 😁 Ale codziennie musi być świeża, pachnąca Lovellą i wyprasowana 😁
Teraz spróbuję je wygotować, może co nieco zniknie 😁
Mam nadzieję, że jak już nauczy się jeść to wystarczy nam śliniaczek.
Jeszcze raz Ci dziękuję 😘 I mam nadzieję, że będę miała okazję się zrewanżować 😁

Mój mąż pojechał na imprezę, córka ma czas do 21 więc wykorzystuje go na maksa w galerii handlowej, Maja od 20 minut śpi a mi pozostał laptop, uzależniłam się od forum 😁
W domu nie mam nic do zrobienia, tylko kilka ubranek Mai do wyprasowania, zostawię sobie na jutro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a jak już mowa o praniu ubranek to jak dlugo pierze się w proszku dzieciecym? Bo ja caly czas piorę w Loveli ale po tym plamy nie schodze i tak robie ze albo spieram recznie plamy i piore dopiero w pralce albo piore w normalbym proszku a pizbiej w dzieciecym 🤢 ale ile tak mozna.... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
noo a my po rozmowie z babcia na skypie.. poprosilam mame o soczki, deserki, obiadki i kaszki z Polski do tego ma ubranka jakies ksiazki buciki i nie wiem co ona tam jeszcze nakupywala dla malej, wysle nam paczke jak ogarniemy jakiegos kuriera 😁 bedzie wyzerka

dzis pozatym bylam w Polskim sklepie kupilam herbatke hipp'a malina z dzika roza i biszkopty mala jadla az sie uszy trzesly za to herbatka krzywila sie wypluwala ale cos tam wypila, wiec moze przejdzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, cała przyjemność po mojej stronie 🙂
Ale rodzinka ma z Tobą dobrze 😁

Karolka, tak ja tez potwierdzam, sliczny rysunek, talent jest!!

Dzonatalie, a to bedziecie miec pake, Juz widze jak Naisha wcina polskie zarełko 😁

Kasia, to widze, ze tak jak i ja, recznie 😁 . No własnie do kiedy to tak bedziemy prały 😁?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uf... mały dopiero poszedł spać...
do południa był grzeczniutki... ale później się zaczęło... kosmos!
marudzenie, płacz i zero snu do tej pory... nie wiem co mu sie dzieje...
i jak się wykapałam i mnie zobaczył z turbanem na głowie to 30min piszczał, chyba się przestraszył ;/ no i M ciągle z nim chodził a ja musiałam się ulotnić wysuszyć włosy i związać dopiero wtedy przestał histeryzować na mój widok, (nawet jak miałam wysuszone i rozpuszczone to płakał i odwracał się odemnie, robił podkówkę z ust jak do płaczu i tyle było akcji 😮 ) chyba przyzwyczaił się że mama ma ciągle związane włosy...
no i z jedzeniem dalej mamy problem, dzisiaj zliczyłam to zjadł 230ml od 6 rano do teraz 😮

I jestem wypompowana z sił, brzuch boli, jestem na 4 ketonalach... chyba ide spać!

co do prania to ja raz piorę w proszku dziecięcym a czasami zdarza się że w zwykłym... i żadnych zmian skórnych nie ma...

ostatki - wyrko... mąż chciał pić wino, ale po tylu ketonalach lepiej będzie jak poprostu pójdę spać!

dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do prania to ja z przyzwyczajenia kupuję Lovelle.
I tak osobno piorę małej rzeczy. Ale jak nie miałam proszku a musiałam zrobić pranie to wsypałam zwykły Vizir i włączyłam na podwójne płukanie, małej nic nie było, żadnej alergii.

Latka wsysłałam ci maile na dwa adresy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ,Wiki też jak mnie widzi w rozpuszczonych włosach to najpierw się uważnie przygląda ,a po chwili podkówka i płacz . 😁
Zawsze na wyjście rozpuszczam ,a w domu to zawsze zwiazane żeby wszędzie nie latały moje włosy bo tak wypadają ,że moja kitka wygląda koszmarnie. 😮
Dzisiaj zrobiłam sałatkę warzywną .
Wiki już śpi od 30 minut.
Karolka czasem tak jest ,widocznie mała troszeczke przesadziła z ilością zjedzonej marchewki 🙂
Z tym praniem to jest problem bo jak szybko się od razu nie spierze to potem plamy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja uzywam zelu do prania i kupilam jakis cos w stylu vanisha na plamy niektore schodza ale te po marchewce albo mango nie chca zejsc ze sliniaka i pieluchy.. 😉
u nas to samo z wlosami, jak mala widzi mnie w rozpuszczonych wlosach to przyglada sie i taka niespokojna i jakby miala zaraz plakac, wiec wole zwiazac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się wieczorem.
U nas plamy najczęściej po kupie która jak na złość w pieluszce trzymać się nie chce. Przy jedzeniu jakoś nie mamy problemu wszechobecnego pokarmu 😁 Zapieram od razu zwykłym albo szarym mydłem a przed praniem jeszcze uzywam vanisha. Do tego 2-3 płukania i jest ok 🙂 Bardziej mnie wkurza to, że białe rzeczy lub białe z nadrukami szarzeją. Z tym nie wiem jak walczyć.... 🤔
Mała zasnęła przed chwilą z temp. 38,3 st. Nie wiem co o tym myśleć. Marudna i śpiąca całe popołudnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój mały na widok rozpuszczonych włosów albo mamy w urbanie na glowie zrywa boki ze smiechu 😉
Ja dopieram wszystko odplamiaczem w mydelku z serii beckmana... Kosztuje jakieś 6zl, jest bardzo wydajne,a najważniejsze,ze wszystko ładnie usuwa.. Mam też oddzielny proszek do białego i do koloru, może dlatego białe zostaje białe 🙂
A wracając do odplamaiacza to jest hipoalergiczny, więc nie uczyła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti moze w końcu zeboli sie doczekacie 🤪
To widzę że kazdy walczy z praniem hihi ja chyba powoli zaczne prac w xwyklym przynajmniej takie ubranka ktore nie maja bezpośredniego kontaktu ze skórą i zobaczymy. Dzisiaj Ola dostala po rax pierwszy gruszki i pozniej zrobila mi taka rzadka kupe jak na piersi .. az juz sie odzwyczailam od takich konsystencji hmm. Wiecie co mnie zastanawia ze z hippa sliwki są. po 4 miesiącu a z gerbera jablko ze sliwka jest dopiero po 5 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
My z Wiki już nie śpimy ,nocka standard cyc co 2-3 godzinki 🙂
U nas od rana gdzieś z ukrycia świeci słoneczko ,ciekawe czy będzie pogoda na spacerek czy się popołudniu zepsuje.
W nas w Szczecinie to jakby już wiosna miała za chwile przyjść ,ptaszki ćwierkają temperatura tez znośna bardzo przyjemnie.
Dobrze ,że luty ma 28 dni to do wiosny już coraz bliżej 😁 😁
No i gdzieś w Polsce już bocian przyleciał . 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
u nas byla tylko jedna pobudka w nocy na cyca, a tak spokoj i spanie do 8 🙂 małą znow wysypalo, pewnie przez to, ze znow duzo nabialu ostatnimi czasy zaczelam jesc 🤨 wczoraj byla rozdrazniona i niespokojna, pewnie wysypla ja swedziala...
Kupilam wczoraj niekapka z TT, Ula dobrze sobie radzi a co najwazniejsze chce w koncu z niego pic 🙂 czyli butle wyrzucamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z nowosci daje jej tylko troszke marchewki, ale to juz od 3 dni, kupke ladnie po tym robi i nie marudzila do tej pory. Juz kiedys mialysmy przeboje jak duzo nabialu jadlam, tak samo byla wysypana i nerwowa, wiec przypuszczam, ze to przez to...dzis znow dam jej marchewke na obiadek a na deserek po 2 godzinkach jabluszko standardowo i bede obserwowac 🙂 a do picia tez daje jej to, co od trzech dni, czyli soczek jablkowo-malinowy z bobo friuta, ale rozcienczony z woda... myslisz, ze po 3 dniach nagle by jej jedzonko lub picie zaczelo przeszkadzac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...