Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
a to u nas jest dużo dużo mniej rzeczy dla maluszków ;/
ja mam tylko kilka deserków, soczków i kaszek po 4 miesiącu i tyle...
obiadków już nie kupuje bo są mega niedobre... po otwarciu słoiczka na drugi dzień do wywalenia, bo małemu nie smakują i mi też... więc szkoda kupować ;/ robię dla niego swojskie obiadki!
marcheweczka się gotuje...i mam pytanie do smaku mogę dodać do gotowania troszkę cukru do smaku?

dzisiaj Szymol mega marudny... je po 20-50ml co 3-4h, podaje mu pomiędzy herbatki żeby się nie odwodnił... no i teraz pół słoiczka jabłuszka wtrynił... jedno mnie cieszy to jest to że jak już je to nie marudzi jak kiedyś, czyli znak że wszystko jest na dobrej drodze... a dzisiaj od rana spał może z 30min... ledwo chodzę ;/ jak nie ręce to mata jak nie mata to tańce, spiewy itp... sama nie wiem czy to zęby czy z natury taki marudny bo głodny a zjeść nie może?! nie wiem... ciężko mi się z nim dogadać!
czekam z utęsknieniem na M... żeby się nim trochę zajął bo chce się położyć i chwilkę odpocząć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny własnie rozmawiałam z Mamą na skype, i mój siostrzeniec (5msc+3dni) usiadł dzisiaj dwa razy sam 😁 Od dawna trenował coś w stylu brzuszków- bardzo się wysoko sam umiał podnieść, a dziś leżał na materacu i usiadł 🤪 w ogóle jest mega ruchliwy, i swoje obroty wykonuje w expresowym tempie i wygląda to jkaby się rzucał na plecy czy też brzuszek 😉 Za to mój Krzyś nigdy takich brzuszków nie robi, a do siadania weźmie się tylko z pozycji pół leżącej (np jak o mnie się opiera). Widać każde dziecko ma inaczej 😉 Mój ostatnio się zrobił leniwy bo nawet na macie obraca się tylko jak coś go mega zainteresuje 😉
Iza super że u Szymka lepiej 😉
Karolcia hmm podejrzewam że większość nosideł jest do 9 kg 🤨 Krzyś ma już chyba powyżej 7kg, więc na krótko by starczyło 🤨 ale nie mam wyjścia coś takiego będe musiałą szybko kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Dziewczyny własnie rozmawiałam z Mamą na skype, i mój siostrzeniec (5msc+3dni) usiadł dzisiaj dwa razy sam 😁 Od dawna trenował coś w stylu brzuszków- bardzo się wysoko sam umiał podnieść, a dziś leżał na materacu i usiadł 🤪 w ogóle jest mega ruchliwy, i swoje obroty wykonuje w expresowym tempie i wygląda to jkaby się rzucał na plecy czy też brzuszek 😉 Za to mój Krzyś nigdy takich brzuszków nie robi, a do siadania weźmie się tylko z pozycji pół leżącej (np jak o mnie się opiera). Widać każde dziecko ma inaczej 😉 Mój ostatnio się zrobił leniwy bo nawet na macie obraca się tylko jak coś go mega zainteresuje 😉
Iza super że u Szymka lepiej 😉
Karolcia hmm podejrzewam że większość nosideł jest do 9 kg 🤨 Krzyś ma już chyba powyżej 7kg, więc na krótko by starczyło 🤨 ale nie mam wyjścia coś takiego będe musiałą szybko kupić



moja sobie lezy na plecach i nagle na boku, i patrze a ona na brzuszku juz lezy
a jak na plecach to odrazu glowe lacznie z czescia ramion podnosi i tak cale dnie 🤪
spieszy jej sie do siedzenia naprawde 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
każde dziecko ma swoje tempo rozwoju...

mój jeszcze przed tą 'chorobą' jak leżał na plecach to przewracał się, ale tylko na boczki, na brzuszek jeszcze sam się nie kulną... a jak na pleckach to przewracał się na brzuszek...
Ale od kilku tygodni Szymol zrobił się mega leniwy albo brak mu sił... i jak leży na plecach to tylko główką rusza na boki ale ciałkiem już nie... a jak leży na brzuszku to ręce mu uciekają na boki i nie przewraca się nawet na plecki bo się blokuje... więc nie wiem o co chodzi... mam nadzieje że na dniach odkryje frajdę z przewracania się...
za to jak leży na brzuszku to głowę ma tak strasznie wysoko że czasami boję się żeby się nie uderzył o podłoże...

Aaaa i jak leży w leżaczku to sam się tak ciągnie że prawie siedzi to ja muszę lecieć do niego i szybko ustawiać go do pozycji półleżącej bo by wypadł... już nie raz mi numer wykręcił... jak tak dalej pójdzie to leżaczek pójdzie w odstawkę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):


Aaaa i jak leży w leżaczku to sam się tak ciągnie że prawie siedzi to ja muszę lecieć do niego i szybko ustawiać go do pozycji półleżącej bo by wypadł... już nie raz mi numer wykręcił... jak tak dalej pójdzie to leżaczek pójdzie w odstawkę ...


to u nas w lezaczku jest palak z zabawkami, Naisha lapie zabawki i glowe mocno podnosi zeby siedziec, tez musze miec na nia oko jak jest w lezaczku 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
każde dziecko ma swoje tempo rozwoju...

mój jeszcze przed tą 'chorobą' jak leżał na plecach to przewracał się, ale tylko na boczki, na brzuszek jeszcze sam się nie kulną... a jak na pleckach to przewracał się na brzuszek...
Ale od kilku tygodni Szymol zrobił się mega leniwy albo brak mu sił... i jak leży na plecach to tylko główką rusza na boki ale ciałkiem już nie... a jak leży na brzuszku to ręce mu uciekają na boki i nie przewraca się nawet na plecki bo się blokuje... więc nie wiem o co chodzi... mam nadzieje że na dniach odkryje frajdę z przewracania się...

to podobnie jest z Krzysiem, potrafił z brzuszka na plecki i z plecków na brzuszek a teraz już mu sie nie chce- albo podobnie jak piszesz nie ma sił 🤢 wydaje mi sie ze cos mu dolega i wciaz nie wiem co 😞

a mój z lezaczka tez sie zsuwa. Musi byc zawsze przypiety 😉

woow Karolka, slicznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
... ciężko mi się z nim dogadać!
czekam z utęsknieniem na M... żeby się nim trochę zajął bo chce się położyć i chwilkę odpocząć!


isa...dobrze, że z Szymciem już lepiej...a z tym dogadaniem się to ciężko będzie jak on będzie nastolatkiem i huknie Ci drzwiami przed nosem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
september napisał(a):
isa8 napisał(a):
... ciężko mi się z nim dogadać!
czekam z utęsknieniem na M... żeby się nim trochę zajął bo chce się położyć i chwilkę odpocząć!


isa...dobrze, że z Szymciem już lepiej...a z tym dogadaniem się to ciężko będzie jak on będzie nastolatkiem i huknie Ci drzwiami przed nosem 😠

haha september na razie sobie nie wyobrazam naszych maluszkow w takiej roli 😁 a ile Twoj starszy ma lat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka śliczny obrazek!! 😉

no i dostałam okres 😠 jakiś dziwny... bo od 2 dni bolał mnie brzuch a dzisiaj takiego bólu dostałam jakbym drugi raz rodziła ;/ prawie ryczałam... musiałam wziąć ketonal który pomógł na chwile... no i wylazło ze mnie mega dużo skrzepów... i do tej pory cisza, jakby okres się skończył 😮

no w sumie nie wyobrażam sobie jak Szymuś będzie nastolatkiem, jakoś do mnie to nie dochodzi...

mały zjadł 20ml mleczka i 20ml herbatki i lula po kąpieli od 20... więc spokój, wkoncu po tym ciężkim dniu...

dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka gratuluje talentu swietny obrazek pamietam moja siostra zbierala karteczki tych diddl'i

ja zrobilam pizze , zjadlam wlasnie 2 kawalek i pekam 🤨 uff

bylismy tez sie przejsc do sklepu, kupilam niekapek dla Naishy z tommee tippee o taki :
http://www.google.co.uk/search?hl=pl&gs_rn=2&gs_ri=hp&cp=16&gs_id=2a&xhr=t&q=tommee+tippee+tip+it+up+cup&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42080656,d.d2k&biw=1366&bih=630&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=hVoVUbvtOaSR0QWDuYDgDw#imgrc=9plvHz29OjifAM%3A%3BUmuvgUUDNkuPoM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.toysrus.co.uk%252Fmedias%252Fsys_master%252F8610268947269632.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.toysrus.co.uk%252FBabies-R-Us%252FFeeding%252FWeaning%252FCups%252FTommee-Tippee-Tip-It-Up-Cup-Pink(0079457)%3B346%3B346

i sliniaki takie :
http://direct.asda.com/george/baby-bibs/3-pack-bunny-terry-bibs/G004033623,default,pd.html

wyprobowalam sliniaka , oczywiscie caly zasliniony ale zdal egzamin - niektore sliniaki ktore mam przemakaja i musze mala przebierac bo cale spiochy mokre 😠 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa zrobisz jak uwazasz, ale da mnie cukier mega odpada!!!

To ze Tobie cos nie smakuje, nie znaczy ze dziecku nie bedzie. Maluch nie zna smakow, wiec to ze czegos nie je to nie wina tego, ze nie ma soi czy cukru.
Te jalowizny dla nas moga byc pyszne dla malucha.
Ja do roczku nie przyprawialam nic na pewno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małemu po szczepionce na pneumokoki zrobiło sie zgrubienie dosx duze na nodze i całe czerwone. Czym mogę to okładać? Czy to normalne?
Dzonatalie mamy ten sam niekapek. Niestety moj wybredny synek i z niego nie chce pić:/ a taki fajny dzyndzel ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa.. Ja bym nie ślodzila, chociażby dlatego,że to już działa na zebidła mimo,ze jeszcze się nie wyrznely... Poza tym, jak sandra pisze, maluchy nie znają smaków, a przyzwyczaić go od razu do slodkiego,to później innych rzeczy nie zje... Mój zajada kleik ryzowy robiony na wodzie, jak dla mnie kompletnie bez smaku, a on krzyczy, bo za wolno podaje 😉

Karola, zazdroszczę talentu plastycznego 😉

Marylu, mój też miał moment, ze przestał przekrecac się z brzucha na plecy, ale już mu przeszło 😉 teraz z kolei nie chce z pleców na brzuch mimo,ze umie, ale po co ma się przekrecac skoro nie lubi leżeć na brzuchu 😁 a mała mojej siostry w wieku 4 miesięcy sprezynowala na nóżkach,a jak miała 6 to spacerowała w lozeczku... Mojemu daleko do zabawy na brzuchu, jedynie mostkuje często i siadać zaczyna 😉 ale wolę żeby wolnej mu to przychodziło niż za szybko ze względu na kręgosłup 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trochę nadrobilam... Sandra, jeśli interesuje Cię poloznictwo, to ja bym w to weszła 😉 do nocek można się przyzwyczaić, tak jak do wszystkiego, jak dobrze zrozumiałam kasa trochę lepsza, no i za parę lat, jak przepadną Ci uprawnienia, a trafi się jakas dobra oferta, nie będziesz sobie w brodę pluc, ze nie spróbowałas... A doświadczenie zdobedziesz na miejscu... Jeszcze się taki nie urodził,co by od razu doświadczony był 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Dziewczyny własnie rozmawiałam z Mamą na skype, i mój siostrzeniec (5msc+3dni) usiadł dzisiaj dwa razy sam 😁 Od dawna trenował coś w stylu brzuszków- bardzo się wysoko sam umiał podnieść, a dziś leżał na materacu i usiadł 🤪 w ogóle jest mega ruchliwy, i swoje obroty wykonuje w expresowym tempie i wygląda to jkaby się rzucał na plecy czy też brzuszek 😉 Za to mój Krzyś nigdy takich brzuszków nie robi, a do siadania weźmie się tylko z pozycji pół leżącej (np jak o mnie się opiera). Widać każde dziecko ma inaczej 😉 Mój ostatnio się zrobił leniwy bo nawet na macie obraca się tylko jak coś go mega zainteresuje 😉
Iza super że u Szymka lepiej 😉
Karolcia hmm podejrzewam że większość nosideł jest do 9 kg 🤨 Krzyś ma już chyba powyżej 7kg, więc na krótko by starczyło 🤨 ale nie mam wyjścia coś takiego będe musiałą szybko kupić


Marylu gdyby Maja nie miala operacji to tez zapewne by juz siedziala,juz teraz unosi sie z ramionami i nawet dobrze jej to idzie 🙂 Moze za miesiac juz bedzie siedziala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
Karolka śliczny obrazek!! 😉

no i dostałam okres 😠 jakiś dziwny... bo od 2 dni bolał mnie brzuch a dzisiaj takiego bólu dostałam jakbym drugi raz rodziła ;/ prawie ryczałam... musiałam wziąć ketonal który pomógł na chwile... no i wylazło ze mnie mega dużo skrzepów... i do tej pory cisza, jakby okres się skończył 😮

no w sumie nie wyobrażam sobie jak Szymuś będzie nastolatkiem, jakoś do mnie to nie dochodzi...

mały zjadł 20ml mleczka i 20ml herbatki i lula po kąpieli od 20... więc spokój, wkoncu po tym ciężkim dniu...

dobranoc.


isa to wyglada mi na poronienie;-/ tez tak mialam jak poronilam wczesniej w 2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się wieczorkiem 🙂

Isa ja pierwszej córce dosładzałam herbatki delikatnie i zęby ma zdrowe 😁
Przy Mai nie używam cukru ani przypraw ale gdyby to spowodowało, żeby zaczęła więcej jeść to bym delikatnie przyprawiła, może posłodż glukozą 🤨 W końcu Szymonek taki niejadek, trzeba próbować 😉

Ja też mam posegregowane ubranka, matko ile tego jest 😮 Ale raczej sprzedawać nie będę... Niech sobie leżą schowane głęboko w garderobie, mam nadzieję, że starsza córa nie zrobi mi żadnego psikusa ale lepiej niech sobie te ubranka leżą 🤢 Choć moja mama mówi, bym nie kusiła losu i je sprzedała 🤔

Latka ja nie znam angielskiego 😞 Za moich czasów rosyjski był w modzie 😁
Nie wiesz może, jak mogę zrobić zakupy w tym sklepie z George? I w jakim państwie można to zamawiać, czy jest tam Dania? Pytam, bo mój brat tam mieszka i mógłby mi wysłać 🥴
Ech, tak sobie kombinuję...
Jejku, rozchorowałam się na punkcie tej sukienki i płaszczyka 🤪
A sama mam pustą szafę 🙃

Mój mąż od kilku dni całymi wieczorami siedzi i projektuje ogród a nawet na trawę nie mamy 😁
Sobie facet marzy, zamiast się dzieckiem zająć 🥴
Co drugi piątek wystawiamy śmietnik za ogrodzenie, by go wywieżli i oczywiście zawsze muszę mu o tym przypominać 😠 Tym razem nawet przypomnienie nie pomogło, żebyście widziały mnie w akcji jak w koszuli nocnej wybiegłam z domu i goniłam rano śmieciarkę 😲

Uciekam już do łóżka, przespanej nocki dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...