Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dobry,
mnie dzisiaj już 6 raz dusi czkawka... mam już dość!! ale z czego? ;/

a rozliczacie się i macie zwrot za dzieciaczki ?
bo ja czekam jeszcze na pit mężula i rozliczamy się razem, no i wpisujemy Szymola zawsze to troche kasiurki... 🙂

u nas troszkę lepiej... Szymol może nie je zachwycająco ale nie jest najgorzej... trochę mamy problemy ze spaniem...

no i już 3 dni brzuch boli jak na okres... i czekam i dalej nic ;/ no i przegapiłam wizytę u gina ;/ musze jeszcze raz się zarejestrować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kubuś właśnie zjadł 2/3 słoiczka brzoskwini z Hippa, wcinał jak szalony, pierwszy raz chyba 🙂
A powiedzcie mi ile jest zwrotu na dziecko? Czyli nam się będzie liczyć za 4 m-ce tak? od września do grudnia tak?
My będziemy się rozliczać razem z mężem pierwszy raz,więc nie wiem jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia chodzi o to że ustawowo przysługuje nam 20 tyg urlopu macierzyńskiego +4 tyg. dodatkowo. O ten dodatkowy urlop składa sie wniosek przed końcem podstawowego urlopu.

Nie wiem jak jest z urlopem wypoczynkowym na wychowawczym, ale wiem że żeby mieć zasiłek podczas u.wych. trzeba spełniać wymagania do zasiłku rodzinnego.... Mój M zarabia za dużo żebyśmy przy dwójce dzieci mogli mieć dodatkowe pieniądze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, ja nie pisałam, że nie możesz zmniejszyć wymiaru etatu w związku, że pracujesz w korporacji
o zmniejszenie etatu może zawnioskować każdy, bez znaczenia w jak dużej firmie pracujesz i pracodawca nie może odmówić, ale tylko w firmie zatrudniającej do 20 osób w związku ze zmniejszeniem wymiaru etatu masz ochronkę przez rok przed zwolnieniem
w większej firmie ta ochronka nie działa, ale możesz sobie pracować w mniejszym wymiarze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
Agn, ja nie pisałam, że nie możesz zmniejszyć wymiaru etatu w związku, że pracujesz w korporacji
o zmniejszenie etatu może zawnioskować każdy, bez znaczenia w jak dużej firmie pracujesz i pracodawca nie może odmówić, ale tylko w firmie zatrudniającej do 20 osób w związku ze zmniejszeniem wymiaru etatu masz ochronkę przez rok przed zwolnieniem
w większej firmie ta ochronka nie działa, ale możesz sobie pracować w mniejszym wymiarze 🙂


To żle zrozumiałam w takim razie 😁 Sorki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane
U nas nocka jakby lepiej... już nie było pobudek co godzinę ale co 2. Więc czuję się super wyspana 😉
Ja chyba też się na solar wybiorę ale dopiero w weekend, bo teraz to mały musiał by czekać koło łóżka 😁 jeszcze mi się naświetli czy co... 🙃
Jak tak na pomorzu śnieg prószy to lipa. Ja chciałam na przyjazd wziąć spacerówkę, ale chyba zostaniemy przy gondoli. W ogóle nie wiem czy mój wózek po jakimkolwiek śniegu pojedzie 😮 Tym razem lecę sama, trochę się denerwuję... ale mam nadzieję że mały będzie grzeczny 🤨 i chyba musze kupić nosidełko na ten lot- bo wózek oddam przy odprawie i potem z małym na rękach. A chusty to nie chce mi się wiązać. Znacie jakieś fajne nosidła? takie żeby jeszcze pare miesięcy mogło nam posłużyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kaolka Ulcia to bedzie niezła aparatka 😁 widać już po jej minkach hehe...
marylu my mamy nosidełko DUMBO i jest do 13kg więc posłuży jeszcze na chwile...

Szymcio zjadł 60ml mlecia i właśnie podgrzewam jabłuszko... mam nadzieje że coś tam skubnie mały niejadek...
dzisiaj go ważyłam i ma 6,630 więc jest dobrze... nie spada z wagi a to najważniejsze.

dziewczyny ja tak widzę po waszych zdjęciach na fb tu jedna daje czekolade, tu biszkopty... ja jestem w szoku bo ja małemu daje tylko mleczko, kaszki i deserki (jabłko, śliwka i brzoskwinia) ... bo obiadki ze słoiczka mu nie smakują, a od jutra gotuje po swojemu bo te w słoiczkach to faktycznie niedobre... no i marcheweczkę dzisiaj... babcia mi przyniosla 1kg z piwnicy i działam 😁
a jakie wy te biszkopty dajecie? są jakieś specjalne dla maluszków? ja czasami jak jem to daje mu piętkę z chleba to tak mamla że jestem w szoku, a jak zabieram to ryk na cały dom... oczywiście non stop patrzę na niego żeby się nie zakrztusil...
ale jedno mnie cieszy to to że powraca mu powoli smaczek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ciesze sie, ze u Szymka po malu coraz lepiej 🙂 z tego co sie orientuje, to Naisha je specjalne ciasteczka po 4.miesiacu, ktore sie w buzce w papke rozpuszczaja, niestety nie sa chyba dostepne w Polsce 🤨 moj szwagier ma nam przywiezc z Anglii jak bedzie jechal do Uli na chrzest 🙂

My mamy nosidelko safety:
http://allegro.pl/safety-1-st-youmi-nosidelko-dark-blue-i3002858798.html

ale jest chyba tylko do 9 kg, z tego co pamietam...ale, ze Ulka drobna to chyba nam jeszcze posluzy 😉 (no chyba, ze przez ten swoj apetyt na nowosci sie nagle roztyje 😮 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
hehe no Ula wcinala ta marchewke z wiekszym apetytem niz jabluszko 😁 😁 a ja sie balam, ze jej nie posamkuje 🙂

Naisha skodka lala 😘 a moze ja po tym puddingu brzuszek bolal, ze jak krzyczala i ryczala? bo Ula wlasnie tak ma jak ja brzuszek boli po jakims jedzonku 😮


pudding jadla o wiele wczesniej, byla wymeczona ledwo na oczy widziala, ale to normalne u niej pierw placz i chce siadac na zmiane z jakimis smiechami i krzykami a potem nagle spi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa ja daje malej takie ciasteczka heinz bananowe i normalne bez smaku jakiegokolwiek sa bardzo podobne do naszych biszkoptow, ale daje polowe, bo ona to memla memla cala ucieszona i jak sie znudzi to wyrzuca wiec wiekszosc idzie do kosza, wiec teraz daje polowe,
no i chodze i patrze co maja z jakis deserkow i innych pierdolek od 4mc to probujemy, nie ma co sie bac skoro przeznaczone od 4mc to czemu nie sprobowac 🙂

to takie ciasteczka od 4mc:
http://groceries.asda.com/asda-estore/catalog/sectionpagecontainer.jsp?skuId=20223&departmentid=1214921923692&aisleid=1214921924589&startValue=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czy Wasze dzieciaczki tez chca juz siedziec? moja lezy i sie denerwuje podnosi glowe i ramiona juz powoli tez i chce siadac, a jak ja trzymam za rece i pomagam to az piszczy z radosci, i tak caly dzien chce siedziec i nic innego sie nie liczy 🙃 jeszcze kilka tygodni i sama usiadzie 😁

tym sie zajada Naisha :
http://groceries.asda.com/asda-estore/catalog/sectionpagecontainer.jsp?skuId=910000530569&departmentid=1214921923692&aisleid=1214921924589&startValue=

http://groceries.asda.com/asda-estore/catalog/sectionpagecontainer.jsp?skuId=910000530709&departmentid=1214921923692&aisleid=1214921924589&startValue=

http://groceries.asda.com/asda-estore/catalog/sectionpagecontainer.jsp?skuId=910000530458&departmentid=1214921923692&aisleid=1214921924589&startValue=

i dzisiejszy czekoladowy pudding:

http://groceries.asda.com/asda-estore/catalog/sectionpagecontainer.jsp?aisleid=1214921924589&departmentid=1214921923692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...