Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja obstawiam, ze Tymosław jakos kolo 7kg wazy, na ostatniej wizycie było 6700 i 65cm, pampki jeszcze trójki zakładamy i są ok... pajace i body zaczynamy 74, a reszta 68 😉

dzwonie po restauracjach na chrzest... ceny od 120 w gore, za jakies podstawowe menu... :/ + 10% serwis 🥴 🥴 🥴 🥴 pognietło ich w tym miescie 😠 😠 😠 😠
wypada zrobic chrzest bez obiadu? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My robimy z obiadem, bo chrzest bedzie o 11 rano w sobote 🙂 ale jak macie popołudniu to obiadu przeciez byc nie musi. U nas wiekszosc restauracji, do ktorych dzownilam chcialo od 80 do 100 za os za obiad + kawa i ciasto, ale my sie w koncu zdecydowalismy na obiad 2daniowy ustalony z gory plus tort jakies ciasto inne kawa, herbata. Wszyscy sa przejezdni i powiedzieli, ze nie ma co sie wysilac bo oni i tak na gora 3 godz przyjezdzaja...no to sie nie wysilamy za bardzo 😜 wyszlo 60 zl za os 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla Marcinka i Gabrysia 😘

Karolka u nas w żłobku nie można wchodzić z dziećmi na salę, żeby mogły się pomału zaadoptować 😮 Trochę dziwne i szkoda, muszę pojechać i jeszcze raz porozmawiać z kobietami. Nie mówię, żebym tam siedziała pół dnia ale chociaż co jakiś czas po troszkę, żeby Maja się przyzwyczaiła 🤔

Dzonatalie też mam ten wózek i jestem mega zadowolona, u mnie na wsi, na tych wertepach, piachach i dziurach prowadzi się bez problemu 😁 A i spakowanie go do auta zajmuje kilka sekund 😁

Sandra widzę, że mały stresik musisz przejść 😉 Trzymam kciuki, żeby ułożyło się po twojej myśli. I zdawaj nam tu relacje, jak się sprawy mają 😉 A co do spacerówki to w mieście się napewno sprawdzi, u nas bym jej nie przepchała 😁

Emilka ale masz ślicznego operatora pilota 😁

Natalia moja Majka jak wcinała pięknie tak od jakiegoś czasu nie chce mleka, muszę w nią dosłownie wciskać 🤔 Woli jedzonko "łyżeczkowe". Za to w nocy nadrabia i zjada dwie butle po 150 ml.

Pauleczka daj znać, co powiedzą lekarze, kurczę zamiast najpierw zrobić dokładne badania i postawić diagnozę to oni postepują odwrotnie, najpierw diagnoza a póżniej badania 😮 A tą lekarkę to bym zje..... za przeproszeniem, czy ją do cholery nie obowiązuje tajemnica lekarska?

My byłyśmy przed południem na spacerze, jednak pomimo słońca był zimny wiatr i zmarzłam 😮
Póżniej pojechałam z Majką załatwić kilka papierowych spraw, odwiedziła mnie koleżanka na kawę i tak mija dzień 😁 M zapierdziela na ogrodzie. Od tygodni proszę, żeby zabezpieczył studzienkę z wodą i w końcu dzisiaj sam w nią wpadł 😁 Więc teraz wziął się w końcu za nią 😁

Piszecie o rozmiarach, my nosimy 68 i już powoli przechodzimy w 74, który jest jeszcze za duży, to jeśli chodzi o bieliznę. A ubranka w większości 3-6 miesięcy.

Latka ja dzisiaj podałam Mai pierwszy raz gluten. W związku z tym, iż jest na mleku Hipp kupiłam jej kaszkę manne również z mlekiem Hipp o smaku truskawkowym po 5 miesiącu. Zrobiłam minimalną porcję wg zaleceń i podałam z tego Mai łyżeczkę a po niej dostała "normalną" kaszkę. Będę tak robić przez jakiś czas i obserwować, jak Maja będzie na to reagować.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie 😉
maly ma dzis wyjatkowo dluga drzemke. spal 1,5h w lozku jak sie obudzil wzielam go na rece i znow kimnał 😮 dzis bylismy na wazeniu, mamy 7400, i dla nas to wciaz ok 25centyl. wzrostu nie znam ale Krzys raczej malutki. wszystkie ubranka 3-6msc, tylko spiochy musze wymienic bo paluszki sie podkurczaja. w zwiazku z czym wyjelam kolejne ciuchy do prania rozmiar 6-12msc. 😉
buffy buziaczki dla Marcinka:*
wanilka buzki dla Gabrysia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
marylu napisał(a):
latka napisał(a):
Marylu, co Krzys ma za pojazd w takim razie 😁?

właśnie zwykły babystyle oyster :/ nawet spacerówka jest bez daszku. Trzeba dokupić 🤔


Ladny wozeczek, ale dsiwne ze tak kazdy element osobno 🙂. Fajna kolorystyke maja!

teraz bym inny kupiła 😜 mysle ze wiele kryteriow mi sie zmienilo odkąd chodze na spacerki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂
Ale żeście się rozpisały 😁
My po szczepieniu. Nati nie zapłakała w ogóle, była tak zaaferowana tekturowym misiem na ścianie 😁 Płakała tylko jak pani doktor ją osłuchiwała stetoskopem. A tak to cały czas się śmiała, piszczała, w poczekalni tak się rozgadała, że wszyscy mieli z niej ubaw, a ona ciągle się śmiała, piszczała, i gadała po swojemu 😁
Waży jedynie 7360 g. Piszę „jedynie” bo przez 6 tygodni przybrała tylko 550 g 😞 Z 90 centyla zjechała do 50. Dostaliśmy zalecenie, aby jednak wprowadzić oprócz glutenu także jabłko do diety – na razie 1 łyżeczkę, ale zwiększać tak porcję, aby 50 ml osiągnąć za 2 tygodnie. I wzrostowo 69 cm.

No i mamy pierwszy ząbek!!! 😁 Prawy dolny w końcu wylazł. Jeszcze wczoraj go nie było, a dziś nie zaglądałam jej do buzi i pani doktor mówi – „O, widzę, że ząbek już się pojawił”, a my z M wielkie oczy i oboje zaglądamy Nati do buzi. Pediatra aż zaczęła się śmiać, mówiąc „A co? Nie widzieliście, że jej się ząbki wyżynają?”

A my postanowiliśmy zmienić gondolę na spacerówkę w weekend. Bo gondola jest już naprawdę dla Natki za mała. I przez to niewygodna. Na razie będziemy jeździć w x-landerze, ale na lato i na wyjazdy kupię tę: http://allegro.pl/wozek-spacerowy-chicco-echo-spacerowka-w-wa-kolory-i3034091823.html


Podałam mojej parę łyków wody mineralnej. Piła jak opętana i jeszcze się domagała, by jej butelkę oddać 😁

Doti, Lusia jest po prostu super 😁 Ciekawe, kiedy moja zacznie sobie pełzać 😁 Odstawienie od cycka ma też swoje dobre strony 🙂 Przede wszystkim nie musisz już tak się pilnować z dietą, no i nie jesteś już uwiązana do Małej, bo nakarmić ją może teraz każdy, komu powierzysz opiekę 🙂
Sandra, a męcz nas swoim mieszkaniem 😁 Jakby trzeba w czymś doradzić, to też uderzaj na forum 🙂 Powiem Ci, że mnie by te ponad 100 metrów kusiło 😉 I to bardzo 😁
Karolka, super, że Ulcia będzie miała opiekę jako najmłodszy bobas 🙂
Buffy, buziaczki dla Marcinka, kolejnego półroczniaka ! 😘
Wanilka, 100 lat dla Gabrysia 🙂
Pauleczka, ja bym poszła do tej lekarki i bym jej powiedziała, co o tym myślę. Nie miała prawa dyskutować z nieupoważnioną osobą o pacjencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn ale masz slodka Niunie w awatarku 😁
Pewnie do panstwowego zloba by mnie nie wpuscili, ale w prywatnym nie robia problemu. Na dodatek jest tak, ze jak ja jestem na sali to nic za te godziny nie place, dopiero jak zostawie mala sama pod ich opieka to place za tyle godzin ile tam bedzie sama 🙂 czyli uklad dobry 😉 jeden tydzien bede z nia chodzila, drugi bede po godzince ja sama zostawiala, a juz od trzeciego tyg bedzie sama od 7.30 do 16.30...jakos da rade 😉
Deira Twoja Natka to dzielna dziewczynka, a waga sie nie przejmuj i tak konkretna z niej babka 😉 no i gratuluję ząbka 😁
My kupilismy Uli chustawke pokojowa i M pojedzie w sobote ja odebrac 🙂 jestem ciekawa weakcji malej jak ja tam posadzimy 😁 juz w ogole bedziemy mieli zagracony pokoj...a co tam!!! wszystko dla małej 🙂 tak wiec Sandra bierz to mieszkanie ponad 100-metrowe to nie bedziesz miala takich problemow jak ja z gratami 😁

Sto Lat dla dzisiejszych solenizantów! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie. Jestem dziś jakaś wymięta. Za dużo powietrza na raz czy co? Mała śpi sobie od 17 i cholera nie wiem czy się obudzi jeszcze czy nie. Starszy też już śpi. Ja też już w piżamie z łóżka klikam.... za dużo tlenu 😉
Zrobiłam sobie dziś farbę na włoskach i jakoś mi tak lepiej.

100 buziaków dla solenizantów !!

Pauleczka ja bym tą lekarkę zaraz opier... za niedotrzymanie tajemnicy lekarskiej. Niech sobie będzie z rodziny teściowa - nie ma uprawnienia do otrzymywania takich informacji.
Sandra trzymam kciuki za szybką decyzję!
Marylu fajny wózeczek macie ale takie kupowanie na części to dziwna sprawa. Pewnie kolejny chwyt marketingowy żeby więcej zarobić 🤔
Inirtam masakrycznie drogie restaracje macie. Jeśli Chrzest będziecie mieć popołudniu to moim zdaniem kawa i ciasto wystarczy.
Efek u nas posiłki stałe (kaszka, obiadek, deserek) robię w porcji 150ml. Po prostu wsadzam do butelki i sprawdzam na miarce 😉 Odstępy między posiłkami ma nie krótsze niż 4 godziny. W międzyczasie pije wodę albo herbatkę malinowo-jakąśtam.
Ja nie wiem ile moja teraz waży. Miesiąc temu miała 6,9kg. Ubranka posegregowałam nie rozmiarami tylko wielkością więc ciężko powiedzieć jaki rozmiar nosi. Podejrzewam że coś koło 68 choć ostatnio miała na sobie bluzeczkę r.80 i sukienkę na 12 mies. Śpiochów nie używamy wcale a pajace tylko jako piżamki - ze względu na jej wrastające pazurki u dużych palców u nóg nie mogę dopuścić żeby miała ucisk na palce.
A pampersy ciągle 3. I cieszę się bo wychodzą najtaniej hahaha

No i odnośnie jedzenia jeszcze raz - mam problem bo Mała nie chce mi jeść zupy w której nie czuć solidnie marchewki. To znaczy zje ale tylko pół porcji a potem ma odruch wymiotny. A o marchewce ma zaparcia - kupkę na szczęście robi sama i bez większego wysiłku ale dość twardą. Na deserek zwykle ma jabłuszko (dziś z gruszką). Nie wiem co o tym myśleć....
Nasz obecny plan dnia wygląda tak:
6-7 pobudka
8:00 mleczna kaszka manna 150ml
12:00 zupka 80-150ml
15:00-16:00 (zależy ile zje obiadku) deserek 150ml
a potem zależnie od spania 180ml mleka i na kolację 150ml kaszki, w nocy 2x180ml mleka.
W ogóle Laura jest taka wrażliwa... do spania musi mieć ciszę (choć wcześniej jej nic nie przeszkadzało), do jedzenia musi mieć spokój bo inaczej kręci głową na wszystkie strony żeby zobaczyć kto się kręci po kuchni i jeść nie będzie (a przy okazji się wścieka bo głodna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka... Ona radziła mi tak, jak też sama przy swoich dzieciach zrobiła... Najpierw po lyzeczke kaszki manny tej nestle, tak przez 3 dni, potem kazala to zwiększyć do 3 lyzeczke i jeśli nic sie nie działo, to po tygodniu dodawać płaska łyżkę tej kaszki do innych dań... Ją dodawalam do kleiku ryzowego, bo od tego zaczęłam wprowadzanie pokarmów. Obecnie dodaje tak na oko 😉 jedna łyżkę to wieczornej kaszki. Ilość tej manny kazała zwiększyć dopiero po 8 miesiącu... Wtedy można już normalnie podawać kaszki z glutenem w pełnej porcji 🙂

Młody już soi... O oznacza, że znów mnie czeka pobudka o świcie... Oby jako tako noc przespal, ech...

Doti chrzest prawdopodobnie o 10, chyba, że zrobią dodatkowa mszę o 15, bo tak było na Boże Narodzenie.. Jeszcze nie wiadomo 😞

Idę się kąpać i kładę się do malego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, Deira... 25 czy 50 centyl, to i tak bardzo dobrze.. Dzieci teraz już wolniej przybieraja, a wiele czynników się na to składa i nie ma się co martwić, gdyby były poniżej 3 to można się zastanawiać, a tak macie książkowe zdrowe pociechy 😉
My jesteśmy powyżej 25 wzrost, a waga Poniżej 10 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka postaram się ją w coś z tych ciuszków ubrać i wkleję fotkę 😁

Karolka dzięki 😘 Napatrzyłam się na Ulcię i jej fotki w kamerce otworkowej i zgapiłam 😁

Majka zasnęła mi ok. 17, obudziłam ją o 18:30 bo ile można spać 🤔 Ech, była strasznie marudna i niezadowolona z tej pobudki 🥴 Wykąpałam, dałam mleko i o 19:30 poszła już spać na noc 🤔 Mój śpioszek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...