Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dobry, a raczej dobry wieczór 😉
najlepszego dla solenizantów 😘

my dzisiaj prawie cały dzień na polku, do słonka 10stopni a słonko od rana do wieczora... aż chce się żyć! Szymon zaprzyjaźniał się z otoczeniem, zwierzakami no i z sąsiadami... zrobił się taki kumaty i kochany że szok, uwielbiam go ! 😁

co do rozmiarów Szymon waży około 7kg, nosi pampy rozm 3 (dzisiaj zakładałam 4 ale za duże więc musiałam dokupić paczke 3 )... i ciuszki różne... ale przeważnie wszystkie 3-6 mies. i niektóre ciuszki jeszcze 68... ale ostatnio się poprawił z jedzeniem więc mam nadzieje że ruszy z tą wagą i wzrostem 🙂

dwie kreseczki na dziąsełkach z dnia na dzień coraz to bardziej widoczne, może na dniach coś się wykluje. wszystko gryzie, a jak daje mu palca żeby obczaić jak sytuacja z dziąsłami to tak ściska że aż boli ;/

a i pochwale się: dzisiaj Szymuś jak leżał na brzuszku mnie zadziwił bo ustawiał nóżki jak do raczkowania 😁 tylko nie wiedział za bardzo co zrobić z rączkami i głowa w pościel a dupka w górze 😁 raz i to na chwilkę udało mu się ustać na nóżkach i rączkach wyprostowanych, widok zadziwiający, no i zaczyna sam siedzieć bez różnych podporek 🙂 dobra koniec chwalenia bo jeszcze zapesze :P


dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja wiem, że 50 centyl to jak najbardziej ok, ale ona jednak przybrała po około 90 g tygodniowo, a to trochę za mało, bo z tego co czytałam to na ten wiek przyrost masy powinien być co najmniej 170 g tygodniowo 😞 No ale wprowadzimy jabłuszko i zobaczymy 🙂

Jutro mam masę spraw do załatwienia, więc z Natalcią zostaje teściu. Dobrze, że nie teściowa, bo ostatnio tak mnie wkurzyła że nie mam ochoty jej widzieć 😠 Nawet nie chce mi się opisywać sytuacji, ale wiele z nas wie z własnego doświadczenia, jakie te baby potrafią być koszmarne w swoim zachowaniu 😉
Muszę jutro podjechać do skarbówki, zaliczyć aptekę, biedronę po pieluchy, do pracy na chwilę. Pewnie zajmie mi to sporą część dnia.

A tak apropos rozmiarów, to moja ubranka w rozmiarze 68 powoli już ma za małe. Zaczynamy 74. A rajstopki ma 80-86 🤪 Za to pieluszki nadal 3, bo 4 za duże. Reasumując: długie nogi i zgrabna pupcia 😁 Czyli to, czego mi brakuje, hehe 😁

Spokojnej nocki Wam życzę i miłego piątku, bo nie wiem czy wogóle uda mi się jutro na forum zajrzeć 🙂 Nie piszcie za dużo, żebym dała radę Was nadrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
to moja nadal chyba jedna z chudzinek 😁 Ulka wazy 6 kg, nosi rozmiar 68 (niektore ciuchy sa jeszcze za duze, zalezy od firmy) i nosi pampy 3 🙂


oj wypraszam sobie bo moja waży jeszcze nieclae 6kg nosi ciuchy na 62 dopiero a pampersy caly czas 2 bo w tych 3 się by utopila. a wsobotę konczy pół roczku 🤪 🤪 🤪..kiedyj jej zalozylam bo akurat mamy ktore dostalysmy te 3 ale niestety Maja zrobila kupe i cala byla osrana bo akurat nam sie dwojki skonczyly i trzeba bylo pozniej szybko leciec do biedrony a caly czas uzywamy DADY 🙂 są rewelacyjne tylko chusteczek pampersa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia, ja spróbowałam Dady jakieś dwa tygodnie temu i podzielam Twoje zdanie - są rewelacyjne 🙂 Lepsze od pomarańczowych pamperów a tak samo dobre albo nawet lepsze niż zielone pampersy 🙂 A do tego tańsze 🙂

Jeszcze raz dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, dzieki 🙂. Czyli dobrze pamietalam, tylko nie wiedziałam, co później po tej plaskiej lyzce do innej kaszki itp. A to dopiero po 8mc więcej 🙂. Jeszcze dla pewności zapytam, ta plaska lyzka do innego dania to oczywiście kaszka manna w proszku 😜 🙃??

Mam nadzieję, ze bedzie ok ta kaszka z nestle bo kurcze jest na innym mleku ale oby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):
Natalia, ja spróbowałam Dady jakieś dwa tygodnie temu i podzielam Twoje zdanie - są rewelacyjne 🙂 Lepsze od pomarańczowych pamperów a tak samo dobre albo nawet lepsze niż zielone pampersy 🙂 A do tego tańsze 🙂

Jeszcze raz dobranoc 😘


no raczej 😉 o wiele tansze...ja tylko pierwsze 3 tygodnie od urodzenia Majki uzywalam pampersow a potem tylko DADA! wiec raczej tak zostanie do konca kiedy Maja zacznie sikac w nocnik a chce juz ją uczyć szybko czyli tak okolo poltora roczku jak bedzie miala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dady i pomaranczowe pampy uzywamy i te i te sprawdzaja sie na uli pupce rewelacyjnie 🙂 za to zielone pampy mnie rozczarowaly, bo 2 x przeciekly 😮 ostatnio odkrylam tez chusteczki do pupci pomaranczowe pampersa i tez jestem zadowolona, pieknie pachna, nie rwa sie, nie sa za mokre ani za suche i nie szkodza pupci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
latka napisał(a):

Marylu, a nie na 6-9? 🙂


Ja właśnie mam 90% ubranek w rozmiarze 6-12 😮 fajnie bo ekonomicznie to wychodzi, ale za to chyba będą dość długo wisieć na małym 🤢


Ale generalnie jak widac w praktyce rozmiar, rozmiarowi nie rowny , wszystko zalezy od firmy, ale dziwnie robia wlasnie az taka rozpiętość w mies. 🙂))))) tez mam kilka takich , dosłownie 2, 3 rzeczy, ale generalnie skarpetki tak sa i butow duzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, nie bój się tego spania na brzuszku, moja od samego początku śpi i nic się nie stało, oczywiście bez poduszki

Emilia, jasny gwint! wyrastacie z 74??? My dopiero zaczniemy teraz w nie wchodzić pomału, a przecież moja jakaś specjalnie nie jest mała, urodziła się to miała 58 cm, a tydzień temu miała 68, no tyle, że szczuplutka bardzo i drobna raczej, bo waży 6.800
Więc wagowo ma 50 centyl, ale jeśli chodzi o wzrost to niby +75
Pampersy nadal 3 używamy i jeszcze trochę pewnie będziemy je nosić

Od dziś próbowałam ją nauczyć do butelki… ale za nic nie da się przekonać, tylko cyc ją satysfakcjonuje 😮
No ale nie poddaję się jutro znowu spróbujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękujemy za życzenia 🙂
Deiragratuluję ząbka 🙂

my też ciuszki 74-80 już nosimy...no i pampki 4.

Marylu ja leiku nie daję więc nie pomogę.
my na razie mamy zaliczone-kaszkę glutenową, marchewkę, jabłko, pietruszkę i dynię. Następny ziemniak w kolejce.
Herbtaki i soczki na razie bleee... czasem woda podejdzie. no i cyc najlepszy :0
na razie niestety wszystkie posiłki się na cycu kończą, nawet obiadeck-czasem już nie chce go jeść tylko cycka... no ale powolutku mam nadzieję ze będzie lepiej i po obiadku jakieś piciu inne wystarczy.
dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buffy85 napisał(a):
dziękujemy za życzenia 🙂
Deiragratuluję ząbka 🙂

my też ciuszki 74-80 już nosimy...no i pampki 4.

Marylu ja leiku nie daję więc nie pomogę.
my na razie mamy zaliczone-kaszkę glutenową, marchewkę, jabłko, pietruszkę i dynię. Następny ziemniak w kolejce.
Herbtaki i soczki na razie bleee... czasem woda podejdzie. no i cyc najlepszy :0
na razie niestety wszystkie posiłki się na cycu kończą, nawet obiadeck-czasem już nie chce go jeść tylko cycka... no ale powolutku mam nadzieję ze będzie lepiej i po obiadku jakieś piciu inne wystarczy.
dobranoc!


Pati, ja sie boje zeby spal na brzuchu, ze wzgledu na to, ze eidzr, ze On tak nie dokładnie sobie ta glowke przewraca, nie calkiem na bok, czesto nosem w materac, mimo, ze w dzień duzoo lezy na brzuchu, od dawna ladnie unosi glowke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

całkiem nieźle nam idzie... jeszcze troszkę a będziemy raczkować 😁

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/desktop6o.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/4600/desktop6o.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie podaje kleiku ryzowego, tylko od razu zaczelam dawac kaszke ryzowa bezglutenowa z nestle na sztucznym mleczku i mala sie tym zajada jak nie wiem 🙂 obiadki tez jej sie juz super przyjely, nie ma zadnych problemow z brzuszkiem, po owockach tez nie, kupki robi elegancko codziennie 🙂

super Szymkowi wychodza proby raczkowania 🙂 jeszcze chwilka i zacznie sobie pelzac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Mój M przeniósł łóżeczko małego do jego pokoju 😮. Mimo iż zawsze po kąpieli śpi u siebie w łóżeczku to wczoraj jakoś strasznie to przeżywałam że jest w pokoju obok 😮 Jak się obudził pierwszy raz to znów położyłam go do łóżeczka, a później standardowo do rodziców. Jak kładłam się spać i on był za ścianą to myślałam że zwariuje 🤨 ciekawe kiedy się przyzwyczaje... Czy któryś z waszym maluszków śpi już u siebie w pokoju?
Z tym kleikiem się zastanawiałam, bo wydaje mi się że od kaszki mleczno ryzowej małego boli brzuszek- i myslam że to moze od mleka mod.? sama niewiem,,, co myślicie o podawaniu sinlacu na noc żeby ewentualnie brzuszek nie bolal?
deira mam jeszcze pytanie dt,nutritonu, ile tego podawałaś przed każdym karmieniem?
Isa Szymek zaraz ruszy to nie nadążysz za niem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...