Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My musimy zrobić w lokalu bo u nas nie ma miejsca a M jak zawsze szaleje z ilością gości 🤢 Będzie prawdopodobnie ok. 30 osób 🤢 🤢 🤢 Msza skończy się koło 12, zanim zajedziemy, zanim złożą życzenia i siądą to będzie blisko 13, więc pora obiadowa. Trzeba im coś dać jeść. A i pewnie posiedzimy do 19-20 więc później musi być jakieś danie ciepłe. Wymyśliłam tak:
przystawka - krem z dyni z grzankami (może lekko czosnkowymi?),
danie główne (dla mnie pewnie rybka na dużej ilości warzyw a dla gości nie mam pomysłu bo niestety dużo osób ryb nie lubi),
deser - tort,
przekąski - zimna płyta i owoce,
danie kolacyjne - pierś z kurczaka z suszonymi pomidorami zapiekana w cieście francuskim.

Mixi może spłynęły jej gilki do gardełka.

Edith pięknie Oskar rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dopiero teraz mam czas, by spokojnie usiąść przy kompie … Natalka nie dała mi dziś spać w nocy 🤢. Byłam tak wykończona, że o 6 rano zasnęłam trzymając butelkę w jej buzi 😮 Obudziłam się po pół godzinie wciąż mając butelkę w ręku. Natalka też spała, z butelką w buzi 😁 Karmię ją w nocy z butli, bo niestety tak jak u Isy przez to zapalenie trochę mi się laktacja przyhamowała i Królewna się nie najada 😞
A w dzień była tak aktywna, że już nie wiedziałam w co mam ręce włożyć. Co chwila albo cyc, albo przewijanie, albo przytulanie przeplatane okładami na cycka, odciąganiem mleka. W końcu przysnęła koło 15, więc udało mi się umyć włosy, poprasować, wstawić pranie. Przeraża mnie jednak ten syf w domu 🤢 Od powrotu ze szpitala udało mi się jedynie brodzik ogarnąć, a M raz odkurzył całe mieszkanie. Mam wrażenie, że zarastamy brudem… 🤢 🤢 🤢
O 17 poszłyśmy na godzinny spacer, potem małe karmionko, kąpiel, znowu karmionko i w końcu Nata zasnęła koło 20. Udało się mi się ją uspać dopiero jak położyłam jej przy głowie mój cyckonosz 😁 Nie wiem, czy dziecko wyczuwa zapach matki i mleka, ale to zadziałało 🤪
Isa, dzięki za rady. Okłady robię, ciągle cycka masuję i karmię z niego Małą, choć słabo z niego ciągnie. Może dołożę do tego okłady z rumianku, bo nie wiem jak się robi tę pastę z masła i miodu. Na razie jeszcze mam lekki zastój, ale teraz jest i tak lepiej niż rano.

Inirtam, M przegiął z tym tekstem o Tobie, że Ty to mleko i przewijanie. On chyba nie zdaje sobie sprawy jaką przykrość Ci sprawił. PO takim tekście to albo bym się obraziła śmiertelnie, albo bym w 4 oczy (oczywiście nie przy dziecku) wygarnęłabym mu jaki to niego gentleman…
Edith, Aisza, a jakie szczepienia ostatecznie zrobiłyście? Bo my ciągle się zastanawiamy czy brać te dodatkowe i czy brać te z nfz. Mam mętlik w głowie z tymi szczepieniami.

My jeszcze zastanawiamy się, kiedy chrzcić. Gości będzie bardzo mało, pewnie w sumie z 8 osób, więc obiad chyba jednak będzie w domu. No chyba że nie będzie mi się chciało albo nie będę miała czasu by gotować to pojedziemy do jakiejś knajpki. Mam tylko pewne obawy, czy ksiądz nie będzie robił nam problemu, skoro nie mamy ślubu kościelnego... 🤔 Przyszli chrzestni też nie mają, ale córę udało im się ochrzcić bez problemu.

Dziewczyny, kiedy jest ten skok wzrostowy i na czym dokładnie polega i co wtedy robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira współczuję i zapalenia i ciężkiej nocki i zmęczenia i wszystkiego co boli :*
Ksiądz ma obowiązek ochrzcić dziecko bez względu na to czy rodzice mają ślub czy nie. Już to pisałam kilka razy. Jeśli mieszkasz z M to najwyżej powie Wam że nie możecie przystąpić do Komunii w czasie Mszy. Nam to tak tłumaczył, że jeśli mieszka się razem bez ślubu to jest ciągle "zagrożenie" grzechem seksu pozamałżeńskiego a "jak wiadomo przystępowanie do Komunii z grzechem na sumieniu jest świętokradztwem".
A pierwszy skok rozwojowy pojawia się ok. 3 tygodnia życia. Najczęściej objawia się tym, że dziecko ciągle jest głodne. Pokarm matki musi się wtedy przystosować do nowych potrzeb dziecka i pod względem ilości i jakości. Musi to trochę potrwać a najłatwiej to osiągnąć przez jak najczęstsze przystawianie dziecka do piersi, bo wtedy mózg dostaje sygnał o zwiększonych potrzebach dziecka. Wtedy dobrze jest zrobić sobie dzień lub dwa z dzieckiem w łóżku i niech je ile chce. Później powinno być z górki 🙂

U mnie już cisza i spokój. Dzieci śpią, M poszedł do pracy. Musiałam mu dzisiaj jak dziecku wytłumaczyć dlaczego tak mi zależy żeby dzieci spały w swoich łóżkach. On to by najchętniej je wziął do naszego łóżka... a ja chcę móc się do niego przytulać w nocy a nie patrzeć czy któregoś dziecka nie gniotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra 3700 czy 4700? Ile Tatianka ważyła po urodzeniu?
Mnie najbardziej wkurza, że Starszy jak mówię że idziemy do spania to grzecznie maszeruje do siebie i zastanawia się jaką bajkę poczytamy a M go namawia do zostania w naszym łóżku i przytulania się do tatusia bo tatuś ma taką potrzebę... egoista.... ani nie szanuje mojego wysiłku jaki wkładam w to żeby dziecko spało u siebie ani tego żeby dziecku i nam było wygodnie spać 😞

Dobrej nocy Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam Majke w szpitalu po szczepieniach dostala taki atak placzu od 13-17 i robila sie sina...bylysmy u lekarza rodzinnego i nas skierowal do szpitala i Majka zostala na obserwacji a ze nie bylo wolnych lozek musialam do domu jechac...do 22 bylam u niej niby teraz byla spokojna i sie usmiechala,takze mam nadzieje ze jak jutro bedzzie ok wypuszcza ja...moja biedulka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam po kolejnej przekrzyczanej nocy... jak nic mamy kolki... zaniósł mi się wczoraj wieczorem na 2h i ani do cyca ani bujanie ani przytulanie... jak się zmeczył to zasnął mi na ramieniu...długo nie myśląc położyłam i jego i siebie do łózka i nawet się z M nie widzieliśmy wczoraj, bo padliśmy zanim wrócil z pracy 😜
Natalia trzymam kciuki, żeby Ci już malutką dziś wypuścili, zdrowiutką... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ.
U nas wczoraj była rewolucja cyckowa co godzinke mała jadła .
A od 19 to wisiała ,aż do 22.30 na cycach ,aż jednego oprózniła do cna 😮
W nocy miała tylko na szczescie jedna pobudke ,ale musialam ja ponosic z 15 minut na rekach żeby zasnela . Wstala dzisiaj rano zjadla mleczko i siedzi w foteliku zadowolona .
Zobaczymy jak dzisiaj będzie z cycem bo mam zamiar iśc na spacerek .
Czy Wasze dzieci też robią takie wielkie kupska ,aż po pachy ?
Całe ubranie brudne i leżaczek ah nic tylko pranie musze robic codziennie , a wczoraj mi strzeliła pralka i muszę kupic nową 🤪
Takze stoje z praniem nie wiem na jak długo .
Mamy pampersy 2 ,ale chyba są już maławe ,albo jakieś lewe.
Kupiłam teraz 3 z happy zobaczymy jak to będzie .
Na razie musze dokonczyc paczke pampersów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 jestem padnieta...mala nie dala nam w nocy spac...standardowo zasnela o 23 i obudzila sie o 2 na cyca...po 3 zasnela a o 4 juz znow chciala cyca 😮 dalam jej, ale juz u nas w lozku bo nie mialam sily wstac na fotel i tam juz zostala...spala, ale stekala, wiercila sie, wyciagala, byla tak glosna, ze my juz nie spalismy...obudzila sie o 8, dalam jej cyca, oproznila go i dalej chce...brak slow...ja ledwo widze na oczy, moj prawy sutek boli az mi sie plakac chce, a ta ciagle glodna... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do oryginalnych pamersów u nas nie zdały egzaminu-mały ich nie tolerował- pupa ciągle czerwona, więc poszłam do biedronki i kupiłam dade- no i okazały się strzałem w dziesiątkę. Są super chłonne- mały nie ma problemów z odparzeniami. Tylko jak narazie mieszam mu z oryginalnymi pampersami- bo jak się Tymcio urodził to dostał ich dość duzo w prezencie- a szkoda wyrzucić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się 🙂
u mnie dzisiaj noc taka w miarę...
Lenucha zjadła wczoraj ok północy, później o 2 się obudziła, przed 7 i póki co jeszcze śpi...
Ale powoli zaczyna się wiercić...

Ja dostaję powoli spazmy ://
W szpitalu i po powrocie odciągałam za jednym razem z obu cycków ok 300ml mleka...
A od paru dni tylko 100ml 😠
Nie wiem czy może mi się pokarm kończyć, czy to zależy od tego ile jem i piję...
Dzisiaj ma być położna, więc chyba się jej zapytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia pewnie w szpitalu miałaś nawał pokarmu i udało Ci się tyle ściągnąć.
Teraz widocznie unormowało się wszystko , mała tyle je i tyle się produkuje .
Ja mam cycki jak flaczki ,a pokarm jest i Wiki się najada w zupełności już waży ponad 5kg.
Oczywiście musisz pić i jeść regularnie, nie zapominać o posiłkach bo z tego jest pokarm . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...