Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja jestem ciekawa co powiedzą o małej bioderkach , my w następnym tygodniu mamy wizyty u ortopedy i na szczepienie 😲
Nie wiem co to będzie z tymi szczepieniami ,bo rota są doustnie ,a mała tak ulewa ,chyba bym zwariowała jakby ulała , a to takie drogie 🤢
A nie wiadomo co u Majeczki Natali.
O bioderka też się obawiam bo ze starszą mieliśmy problemy mimo szerokiego pieluszkowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂
u nas noc całkiem całkiem... Szymek o 22 poszedł spać obudził się na cyca o 1 i o 4 ... a od 6 do tej pory nie spał... teraz sobie leży w leżaczku i od czasu do czasu sobie przysypia... próbowałam go zabrać z tego leżaczka ale on go sobie upodobał i nie chce wychodzić... niech sobie tam siedzi... 🙂 lepiej żeby tam spokojnie leżał niż u mnie na rękach...
dzisiaj znowu wybieramy się na spacerek bo pogoda idealna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Rybeńka spała do 8. O 8 pobudka i znowu dwa cyce do possania przez 45 minut, a potem o 10.30 jeszcze raz prawy cyc na 15 minut i od 10.45 śpi jak zabita 🙂 Narazie niech sobie pośpi, a potem ruszymy na jakiś spacerek nad morze. Niech się dziecko jodu nawdycha 😁

Sandra, myślę, że masz rację z tym innym składem mleka odciąganego w dzień a podawanego w nocy. Teraz staram się za wszelką cenę przystawiać Małą w nocy do cycka - i zdrowiej dla niej, i szybciej się zmęczy i uśnie, a dla mnie wygodniej, choć nieco boleśniej. Chyba, że nie dojada i zaczyna marudzić i ssać rączkę zaraz po karmieniu to dokładam jej ok. 30 ml modyfikowanego, ale to tylko w awaryjnych sytuacjach.
Brodawki mnie palą, ale nie dam się, póki jest choćby najmniejsza nadzieja na kontynuowanie karmienia piersią 🙂

Pati, Karolka, a jak ogrzewacie piersi przed karmieniem? Bo ja już stosowałam różne metody - wchodziłam cała pod prysznic i polewałam pierś ciepłą wodą przez 10 minut, ale to dość czasochłonne i za każdym razem wskakiwać pod prysznic to mi w końcu skóra się zeschnie na całym ciele po 10 takich prysznicach na dzień. Potem wkładałam cyca do miski z ciepłą wodą na 10 minut, ale w nocy to najczęściej wylewam pół miski na podłogę jestem tak zmęczona. A ciepła tetra to też średni pomysł, bo jest ciepła przez 2 minuty i potem to już mam zimny kompres na cycku.
Jaką metodę stosujecie i ile czasu ogrzewacie cyca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie, poczytuje Was sobie ale nie mam zbytnio czasu pisac, ciagle cos do roboty wiec niezbyt 🙂... szukamy mieszkania bo chcemy sie w koncu wyprowadzic na swoje, znalezlismy ladne mieszkanko,bylismy nawet ogladac i chcemy je wynajac mozliwe ze niedlugo sie wyprowadzimy jesli wszystko dobrze pojdzie.. oby 🥴
malutka ciagle ma ten katar okropny,sciagamy frida i ciagle te kropelki malej lepiej sie oddycha zaraz po odciagnieciu itp ale co chwile to powtarzamy eh 😞 niech ten katar juz idziee daleko..
no i ostatnio zauwazylam ze po tym szczepieniu na ramieniu mala ma wielka czerwona gulke, co to moze oznaczac ?? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, my po siedzeniu na dworze i obiadku. Teraz Starszy śpi a później jedziemy na plac zabaw. Czy Wy też usypiacie dzieci zanim wyjdziecie z nimi na spacer? Pytam bo wczoraj poczytałam trochę lipcówki i one tak robią. Dla mnie to dziwne.... Ja po prostu ubieram Małą, wsadzam do wózka i wychodzimy. Jak zechce to uśnie, jak nie to leży i się patrzy na budę wózka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Hejka, my po siedzeniu na dworze i obiadku. Teraz Starszy śpi a później jedziemy na plac zabaw. Czy Wy też usypiacie dzieci zanim wyjdziecie z nimi na spacer? Pytam bo wczoraj poczytałam trochę lipcówki i one tak robią. Dla mnie to dziwne.... Ja po prostu ubieram Małą, wsadzam do wózka i wychodzimy. Jak zechce to uśnie, jak nie to leży i się patrzy na budę wózka.


moja tylko wyjdzie na spacerek i juz spi ledwo drzwi otworze a ona spi 🙂

tak o to szczepienie chodzilo ktore zostawia blizne, zrobila sie duza czerwona gulka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Hejka, my po siedzeniu na dworze i obiadku. Teraz Starszy śpi a później jedziemy na plac zabaw. Czy Wy też usypiacie dzieci zanim wyjdziecie z nimi na spacer? Pytam bo wczoraj poczytałam trochę lipcówki i one tak robią. Dla mnie to dziwne.... Ja po prostu ubieram Małą, wsadzam do wózka i wychodzimy. Jak zechce to uśnie, jak nie to leży i się patrzy na budę wózka.


moja tylko wyjdzie na spacerek i juz spi ledwo drzwi otworze a ona spi 🙂

tak o to szczepienie chodzilo ktore zostawia blizne, zrobila sie duza czerwona gulka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Dzonatalie mojej też to tak spuchło i podeszło ropką. To gruźlica. Nic się z tym nie robi, tylko czekać aż się wygoi. Tak pisała Sandra 🙂



no to dobrze.. 🙂
wlasnie usnela kolo mnie...pogoda okropna, pada deszcz i zimnooo
ale przywiezli fajne ubranka na swieta !! 😁
😁 dostalismy w prezencie przebranie na halloween 😁 az sie usmialam jak je zobaczylam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie,ja tez jakos nie mam weny pisac ale na biezaco was czytam.
Dzonatalie to na pewno nie jest szczepionka przeciw gruzlicy bo tu nie szczepia chyba ze sobie zazyczylas,a nie pamietam zebys pisala ze chcesz szczepic.Pierwszeszczepienia sa ok 2 mc : DtaP/IPV/Hib – jedna szczepionka obejmująca 5 chorób (stąd zwana jest również 5 in 1 vaccine) takich jak: diphteria – błonica, tetanus – tężec, pertussis (whooping cough) – krztusiec (koklusz), polio, Haemophilus influenzae b (Hib) - bakteria wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych;
Pneumococcal Conjugate Vaccine (PCV) – szczepionka przeciwko zakażeniu pneumokokowemu (pneumococcal infection). ,my mamy na 25(oby poszlo tak dobrze jak z Paulink).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira spróbuj babciowego sposobu - do małej buteleczki/słoiczka (np. po koncentracie) wlej ciepłą wodę z kranu i przyłóż do piersi - ja sobie wkładałam do stanika w miejscu gdzie miałam zaczerwienienia. Szkło dość długo trzyma ciepło, jak woda za gorąca, żeby dotykać bezpośrednio do skóry to owiń w pieluchę. Szybko, prosto i dość wygodnie. Kiedyś obudziłam się o 2 w nocy do karmienia a w staniku słoiczek z jeszcze letnią wodą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie to właśnie szczepionka przeciw gruźlicy 🙂
Do szczepień nie wykonywanych rutynowo w Wielkiej Brytanii (czyli stosowanych tylko w przypadku, gdy zaistnieje taka potrzeba, np. dziecko znajduje się w sytuacji dużego ryzyka wystąpienia danej choroby), należą szczepienia przeciw:
*Tuberculosis (T 😎 – gruźlicy: szczepionka BCG vaccine against Tuberculosis;
* W Wielkiej Brytanii w odróżnieniu od polskiego systemu szczepień szczepionka przeciw gruźlicy oraz wirusowemu zapaleniu wątroby nie należy do szczepień obowiązkowych. Istnieje jednak możliwość zaszczepienia dziecka szczepionką przeciw gruźlicy, szczególnie w przypadku, kiedy rodzice dziecka lub innie osoby, z którymi dziecko będzie w częstym kontakcie, pochodzą z krajów o wysokim wskaźniku zachorowań na tę chorobę.

http://www.polkadot.pl/pl/mama_i_dziecko/niemowle_i_maluch/szczepienia_dzieci_w_uk

Ja protestuję! Czemu u nas szczepionki skojarzone nie są refundowane tak jak w UK? czemu Polska ciągle jest "100 lat za murzynami" w pewnych kwestiach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti napisał(a):
Hejka, my po siedzeniu na dworze i obiadku. Teraz Starszy śpi a później jedziemy na plac zabaw. Czy Wy też usypiacie dzieci zanim wyjdziecie z nimi na spacer? Pytam bo wczoraj poczytałam trochę lipcówki i one tak robią. Dla mnie to dziwne.... Ja po prostu ubieram Małą, wsadzam do wózka i wychodzimy. Jak zechce to uśnie, jak nie to leży i się patrzy na budę wózka.

Rozumiem, że chodziło o mój post, bo tylko ja tak robię. Jaś po położeniu do wózka krzyczy, po prostu go nie lubi. A wolę uśpić go przed wyjściem niż spacerować 5 minut. Moje prawie 3 miesięczne dziecko jeszcze nigdy nie zasnęło w wózku, bo wszelkie próby kończą się histerią. To samo jest z fotelikami i innymi wymysłami ''spacerujących'' mam.
Wolę taki spacer niż żaden i nie ma co się tutaj dziwić 🙂
A jeśli ktoś ma jakieś rady to chętnie skorzystam.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wlasnie, dlatego mala miala ta szczepionke, poniewaz maz pochodzi ze Sri Lanki, a w szpitalu na liscie byl jego kraj dlatego powiedzieli ze lepiej gdybysmy wyrazli na to zgode, bo pewnie i tak bedziemy chcieli kiedys tam pojechac. 🙂 no wiec tak jak myslalam ze to gruzlica skoro u Was tak samo zaaragowala ta szczepionka

Doti niby Polska 100 lat za murzynami a jednak w pewnych kwestiach wolalabym zeby mala byla pod opieka polskich lekarzy bo tutaj czasami nie bywa kolorowo.. cokolwiek by mnie nie bolalo zawsze dostane paracetamol lek ktory dziala cuda w Uk 😁 cokolwiek bys sie nie zapytala zawsze jest ALLRIGHT!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to jest już wszystko obojętne...
Każdy się dziwi jak ja "wychowuję dziecko" (bo to przecież ja mu kazałam rozwrzeszczeć się w gondoli) 🙂Wszędzie komentarze- moje tak nie robi, przecież dzieci w wózkach śpią 🙂 Jak widać nie wszystkie 🙂
Spacer powinien być przyjemnością, a dla mnie jest niestety męczarnią 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia napisał(a):
Mi to jest już wszystko obojętne...
Każdy się dziwi jak ja "wychowuję dziecko" (bo to przecież ja mu kazałam rozwrzeszczeć się w gondoli) 🙂Wszędzie komentarze- moje tak nie robi, przecież dzieci w wózkach śpią 🙂 Jak widać nie wszystkie 🙂
Spacer powinien być przyjemnością, a dla mnie jest niestety męczarnią 😞


znam jedna osobe ktora powiedziala mi ze gdy wlozyla swoje malenstwo do wozka , to zaczela wyc w nieskocznosc co sie okazalo miala wozek taki travel system spacerowka a na nia nalozony fotelik samochodowy z daszkiem i malenstwo bylo zakryte daszkiem i zaczynala plakac bo sie bala 😮 musiieli zmienic wozek i wszystko bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia napisał(a):
Mi to jest już wszystko obojętne...
Każdy się dziwi jak ja "wychowuję dziecko" (bo to przecież ja mu kazałam rozwrzeszczeć się w gondoli) 🙂Wszędzie komentarze- moje tak nie robi, przecież dzieci w wózkach śpią 🙂 Jak widać nie wszystkie 🙂
Spacer powinien być przyjemnością, a dla mnie jest niestety męczarnią 😞
Współczuję Ci bardzo takiej męczarni ze spacerami. Niestety jedne dzieci nie lubią wózków, inne fotelików do auta a inne kąpieli. W żadnym razie nie chciałam kwestionować sposobu wychowywania czy opieki nad dzieckiem, bo każda mama wie co dla jej dziecka najlepsze. Ważne że znalazłaś sposób na Jasia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...