Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Natalia, buziaki dla Ciebie i Majeczki. Trzymajcie się dzielnie Kobitki i dużo zdrówka dla Majusi 😘

Efek, ja też mam rozwaloną jedną brodawkę. Odstawiam od tego cyca Małą na całą noc. Będę wietrzyć i smarować bepanthenem i odciągać mleko.
Jeśli nie masz w zapasie odciągniętego mleka, to musiałabyś dawać mleko modyfikowane. Ja bym na Twoim miejscu odstawiła na całą noc od cyca a nawet do jutra do południa i podleczyła brodawki, bo przy ciągłym karmieniu z cyca raczej nie uda Ci się ich skutecznie zaleczyć i ciągle będa krwawiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mi się udało Natalkę uśpić dopiero o 21. Od przyjścia ze spaceru, czyli mniej więcej od 17 ciągle marudziła, płakała, wciąż albo cyc, albo mokro w galotach, albo na ręce by chciała i tak w kółko. Ale dziś zaczęła się cudnie śmiać - włączyłam jej taką mini karuzelkę i najpierw zrobiła wielkie oczy i strzeliła buźką "karpika" a potem nagle zaczęła się śmiać wyciągając rączki do karuzeli 🤪
Teraz śpi, po tym jak dostała cyca i odrobinę modyfikowanego. Mam nadzieję, że następna pobudka dopiero koło 24.
Idę się położyć, może coś poczytam. W końcu mam parę chwil dla siebie.
Dobrej nocki, dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U nas pierwszy dzień po wyjeździe babci. Mały jest tak nauczony noszenia na rękach ze to jakąś tragedia. Jeśli nie jest noszony to zanosi sie płaczem. Nie ma mowy o spaniu. Właściwie tesciowa zrobiła to co mąż dzonatalie.... Jakoś dziś daliśmy radę, i kolejne dni będę starać sie dalej oduczac ciągłego noszenia.
Teraz mały zasypia. Oby posłał chociaz2godzinki....
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Odstawiłam od krwawiącego cyca - na szczęście laktator nie wyciąga krwi, tylko samo mleko, więc Wojtek będzie kilka karmień na butli. Teraz zbieram się na miasto na zakupy, których M mi nie załatwi - młody zostaje z tatą i z butlą odciągniętego mleka 🙂 ciekawe czy sobie poradzą 😉 Namawiam go, żeby wziął młodego na spacer sam, zobaczymy czy się odważy 🙂

Zauważyła, że Wojtek ma swój rytm dnia 🙂
od 7 jest aktywny do następnego karmienia, potem co karmienie co 2-3 godz przesypia albo wyjątkowo nie jak mu coś nie pasi, potem po 18 znów aktywność, wtedy go kąpiemy i usypiamy na noc, zazwyczaj pada koło 20. Potem karmienia o 22, 24, 2-3 i koło 6-7 🙂 Nie ma tragedii, czasem w nocy umie kimnąć na 4 godz, ale to wyjątkowo 🙂 Ciekawe kiedy przerwy między karmieniami się wydłużą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 My po zakupach, histerii o byle co, pieczeniu ciasta i ciasteczek i obiadku. Zaraz Starszy do spania.

Moja Lula już się interesuje grzechotkami jak jej pokazuję i grzechoczę. Do rączki na pewno nie weźmie jeszcze jakiś czas ale już widzę zainteresowanie.

Edith super jeśli tato chce się zajmować dzieckiem, przy okazji karmić i przewijać a nie tylko nosić na rekach. Gorzej, jeśli nosi na rękach cały dzień, nie daje dziecku poleżeć. Przecież więź można nawiązywać też leżąc razem na łóżku i gadając do dziecka a nie tylko nosząc, prawda? Zwłaszcza jak później nie ma go w domu a dziecko dalej domaga się noszenia.

Efek współczuję aż tak poranionych piersi...

Natalko trzymaj sie 😞 :**

Marylu ale Wam teściowa dopieprzyła :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeee 🙂 Sukces 🙂 Wojtek spił poranionego cyca, ulał troszkę - ani śladu krwi 🙂 Czyli jedziemy dalej z karmieniem piersią 😁 Teraz śpi, ale dość marudny dziś jest :/ Może to pogoda, może odparzony tyłeczek mu doskwiera, kto wie.
Sandra, mój ma za uszkami krostki z białymi główkami - potówki chyba od leżenia w czasie karmienia. Ja nabiał wcinam w dużych ilościach. Gdybym nie jadła serków itp. to już by mi chyba tylko suchy chleb i pyry zostały :/
Właśnie sobie uświadomiłam, że za 2 tyg jedziemy na 3 dni do naszego rodzinnego miasta, do teściów. Na grób mamy i Wszystkich Świętych 😞 I to będzie Wojtka 6 tydzień, którym tak straszą - apogeum płaczu i kolejny skok wzrostowy i dołek pokarmowy 😞 Serio jest tak źle w tym 6 tygodniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja zasnela 20 30 🙂) Ale fajnie.. normalnie to idzie spac dopiero o 22 🙂)

A ja wykonczona dzisiaj, nasprzatalam sie za wszystkie czasy 😁 Ale przez piekna pogode 3 pranka zrobilam 🙂 i wszystko suche,bo na dwor poszlo 🙂

Jeszcze jutro Tatianki ciuszki wypiore i spokoj do piatku z praniem 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór, kochane 🙂
U nas noc w miarę spokojnie minęła, a dzień oczywiście głównie na świeżym powietrzu, bo pogoda po prostu rewelacyjna 🤪 🙂 Teraz Mała trochę marudzi, ale mam nadzieję, że zaraz się zmęczy. 🙂
Marylu, powodzenia w odzwyczajaniu od noszenia na rękach. Wiem jakie to trudne odzwyczaić takie maleństwo od jakiejś rzeczy, która sprawia mu radość lub przyjemność. Myśmy walczyli tak ze smoczkiem uspokajającym.
Efek, cieszę się, że tak szybciutko zaleczyłaś krwawiącą pierś 🙂 My dziś cały dzień na cycach, ale teraz na noc przechodzę na butelkę. Muszę dać odpocząć piersiom, bo nadal nie są do końca doleczone, żeby jutro też cały dzień karmić piersią.

Jezu, od poniedziałku zostaję sama. M wraca do pracy 😞 Przeraża mnie myśl, że zostanę sama, bo M naprawdę bardzo mi pomagał. Choćby w tym, że Małą uspokajał, a ja mogłam pójść wziąć prysznic, czy włosy umyć. Nie wyobrażam sobie tego 🤢 Ale nie ma wyjścia, trzeba się z tym zmierzyć…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. U nas dzień spokojnie minął. Jedyne co to troszkę zła jrstem na mojego m bo jak mały spi to ja ogarniam dookola co sie da. A jego sie nie mogę doprosic żeby coś zrobił w domu:/
Deira ja jak mam zostać sama to wstaje przynajmniej godzinę przed "budzikiem" m. I biorę prysznic, szykuje śniadanie a nawet obiad. Wtedy on jeszcze może zajac sie malym. A jak wychodzi to jestem hotowa do walki z małym terrorysta 🙂 😉
P.s. od kiedy mamy małego już w ogóle nie trzeba nastawiac budzika....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Ja wczoraj po tych targach jestem zachwycona tymi chustami , nawet wiązałam na sobie i powiem Wam ,że jest to rewelacja.
Tylko strasznie są drogie te chusty ,ale może uda nam sie wyskrobac kase. 😁
Unas nocka ok mala nakarmiona o 3 jeszcze spi ,a ja juz pralke wstawilam i musze brac sie za sprzatanie bo znowu spodziewam sie gosci ,tym razem sa to ludzie z kolkami w dupie
(czytaj chrabiostwo) 😁 😁 😁 😁 więc wszystko musi byc na wysoki polysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉 My po przyjemnym wieczorku. Wszyscy się poupijali i gadali takie teksty że zwijałam się ze śmiechu 😁 Oczywiście musiało być coś nie tak - zamiast do siostry na mieszkanie pojechaliśmy do moich rodziców hehehe źle się zrozumieliśmy z M. Ale ważne że było miło 🙂
Nocka minęła nie wiem kiedy - Mała spała cały czas od 21:30 do 5! I pewnie spała by dłużej ale ja zerwałam się żeby sprawdzić czy z nią w porządku (czy oddycha itp) i się przebudziła na jedzenie. W sumie dobrze, bo mi cycki chciały eksplodować. Następne cyckanie o 7 i o 8 - musiała chyba braki po nocy wyrównać hehehe Teraz znów sobie śpi.

Marylu ja znalazłam coś takiego o skokach rozwojowych: http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/rozwoj-dziecka/1214-skoki-rozwojowe-w-pierwszym-roku-zycia-niemowlecia.html

Nie czytam wstecz bo zwyczajnie nie mam mocy dzisiaj. Mam nadzieję, że wszystkie dzieciaczki zdrowe, bez katarków i innych zarazków 🙂 Trzymamy kciuki za odzwyczajanie od złych nawyków i sukcesów w walce o karmienie piersią 🙂
Natalko za Was szczególnie mocno trzymamy kciuki !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 Boze ale jestem padnieta...od 5 mala nie dala nam spac, cos jej sie zamienilo, bo wczoraj caly dzien spiaca byla i nie moglam jej dobudzic, to w nocy wyspana i gotowa do zabawy 😮 teraz sobie spi a my wegetujemy - jakos nie potrafie zasnac w dzien niestety 🤨
Mgla jest jak cholera, nic nie widac, ciekawe czy sie rozpogodzi, bo planowalismy jakis fajny rodzinny spacer i obiadek poza domem...a po 15 przyjezdza do nas moja siostra z dziecmi, bo male koniecznie chca kuzynke zobaczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...