Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jeżeli chodzi o pranie tych żółtych plam to ja wkladam do pralki na 90 stopni i wychodzi czysciutkie bez żadnego moczenia i odplamiaczy. Tylko przed włożeniem do pralki przepieram z kupki.Moja Wiki to raz dziennie robi taka kupe że wszystko jest brudne łącznie z leżaczkiem 🤪
Musze kupic pampersy 3 rozmiar i zobaczyc czy bedzie lepiej . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zazwyczaj choroba ujawnia się między 2 tygodniem a 3 miesiącem życia i samoistnie zanika ok. 2 roku (choć niekiedy może pozostać na całe życie). Jest zapalna i przewlekła, a jej najczęstszym objawem są czerwone krostki lub przesuszone, łuszczące się i zaczerwienione plamy m.in. na twarzy i małżowinach usznych (efekt tzw. „lakierowanych” policzków i „naderwanych” uszu) oraz w obrębie szyi i ramion. Czasem zmiany te mogą rozprzestrzenić się na całe ciało (ze szczególnym uwzględnieniem zgięć łokciowych i kolanowych), a ponieważ zawsze towarzyszy im uporczywy świąd, niemowlę staje się płaczliwe, rozdrażnione i nadpobudliwe.

U nas nie sprawdza sie chocby to,ze dziecko przy skazie jest nadopobudliwe i palczliwe. Wyszly jej te krostki 3 dni temu i nie zauwazylam zmian w zachowaniu absolutnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po wizycie u lekarza 🙂 na szczęście osłuchowo wszystko ok 🙂 prawdopodobnie kaszel jest wynikiem cofającego się pokarmu, który podrażnia gardło, podobnie z katarem.. dalej nosek trzeba nawilżać wodą morską, dobrze bekać i podkładać coś pod głowę do spania, żeby nie było zupełnie płasko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To dobrze ,że wszystko jest ok.
Ja chyba swojej też coś podłożę pod materac w łóżeczku ,żeby miała wyżej.
Moja odbija zawsze po jedzeniu i też ulewa wiec to chyba nie tylko kwestia odbijania ,ale pazerności mojej córki która jakby mogła to cycka by pochlonela calego . 🤪
My idziemy na szczepienia w czwartek ,ale ja jakas podziebiona mam nadzieje ,ze nie zaraże małej do tego czasu . 🤨

Sandra mam pytanko jak szybko wchłaniaja sie szczepionki ktore sie łykka .?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu współczuję 😞 Mi było słabo, jak w niedzielę wyszłam ze szpitala a w sobotę teście z bratem mojego M (który jest po wylewie) przyjechali na weekend. Ja byłam cała obolała, cycki mało nie eksplodowały, zmęczenie sięgało zenitu a mieszkanko, które wynajmowaliśmy może w sumie miało 40 m2. Wszyscy na kupie, jeszcze teściowa miała pretensje, że ma nadzieję jak przyjedzie następnym razem to ugoszczę ją jak należy a nie tak, jak teraz 😠 czyli wcale 😁 Ona myślała, że będę skakać nad nimi a dziecko im zostawię 😠 Na szczęście mała wisiała często na cycku a ja byłam zamknięta z nią w pokoju, bo nie chciałam żeby w piersi mi zaglądali 😁 ale i tak w sobotę dostałam gorączki i drgawek, M chciał mnie do szpitala zawieżć 😠

Teraz przyjeżdżają na chrzciny i pytali, kiedy mogą przyjechać, na to ja, że na zaproszeniu jest 27.10 godz. 15 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, zastosowałam Wasze metody na plamy po kupie - na body z mydłem szarym a na sukienkę z sodą. Obie metody zdały egzamin 😁 Po plamach nie ma śladu 😁

Efek, podobno przez cały okres połogu można krwawić, a nawet czasem dłużej. Ja mam takie dni, że podpaskę mam po całym dniu czystą, a następnego dnia krwawię znowu.

Marylu, współczuję Ci, naprawdę. Najgorsze jest to, że te stresy związane z ciągłymi wizytami mogą się odbić na Twojej laktacji. Spróbuj, o ile nie da się wytłumaczyć teściowej, że może przyjechać na trochę, ale nie na kilka tygodni, jakoś się zdystansować do tego wszystkiego. Bo cały ten stres na dziecko także ma wpływ.

Mojaz kolei teściowa ostatnio za bardzo przejęła się rolą babci i któregoś dnia dosłownie co dwie godziny do mnie dzwoniła, żeby zapytać się co słychać. Myślałam, że ją w końcu uduszę, jak za którymś razem zadzwoniła podczas gdy ja karmiłam i Mała wypluła cycka na dźwięk telefonu. A parę minut wcześniej namęczyłyśmy się obie, by dobrze go chwyciła. A jak jej warknęłam przez telefon, że nie mogę rozmawiać, bo jestem zajęta, to zapytała się mnie, kiedy nie będę zajmować się dzieckiem, żeby ona mogła zadzwonić i ze mną pogadać. 🤢 😮 Gdybym była złośliwa, to bym powiedziała, że dam jej Natalkę do telefonu, żeby ustaliły, kiedy Natala da mi pół godziny wolnego na pogawędkę z teściową 😉 Na szczęście M w końcu swojej matce do rozumu przemówił i przestała być taka nadgorliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia , 3maj sie dzielnie!!!!

Efek , zazwyczaj tak do 6 tygodni, ale mozna i dluzej.. Ja od trzech dni mam w sumie spokoj 🙂)

Heheh,z tymi tesciowymi temat rzeka 🙂 Moja mieszka 25 km od nas, ale o dziwo nie zawraca teraz tylka 🙂 wiec moze zrobie jej niespodzianke za dobre sprawowanie i na Wszystkich Swietych pojedziemy ich odwiedzic 🙂) niech ma 🙂
Ale tez potrafi wymyslic jak szlam do pracy, to Nadia miala 8 miesiecy,a tesciowa wpadla na pomysl , ze moze bedziemy ja przywozic w poniedzialek ,a odbierac w piatek 😮 😮

Marylu, jak pani Ludwisia z Na wspolnej 🙂)

Dzsiaj pierwszy raz laskawie wtalam z lozka na karmienie,odbilam dziecko jak nalezy, zmienilam kupsko,bo poszlo przy jedzeniu 🙂 Calosc zajela nam 30 min i mloda dalej spala w swpom lozeczku 🙂 Zadna corka nas dzisiaj nie zaszczycila swoja obecnoscia 😜 🤪oscia

Dziewczyny, co maja maluszki tak okolo 4-5 tygodni czy Wasze dzieci wodza juz oczkami za zabawka, albo za Wami?? bo ja znow mam faze, na wyszukiwanie nieprawidlowosci u malej ;// Czubek ;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Moja już od dawna patrzy na nas ,nawet jak tatus sie przemieszcza po pokoju to obserwuje co sie dzieje. 🙂
A zabawki to uwielbia ogladac ,zwlaszcza swoja karuzele nad lozeczkiem ,potrafi tak lezec godzinke i sie w nia wpatrywac jak sie kreci. 😁
Pewnie z ostroscia to kiepsko,ale cos tam widzi na swoj sposob bo reaguje na wszystko. 🙂
Dzisiaj mala zwariowala poszla spac o 21 i wstala o 4 zjadla i nadal spi. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.

Sandra a czy nie uczyli Cię w szkole że każde dziecko ma indywidualny tok rozwoju? 😜 Moja jak miała 4-5 tygodni to nie była zabawkami zainteresowana. Niczym nie była zainteresowana............ poza cyckiem 😜

Nata trzymamy kciuki!!!!!!!!!!!

Marylu ja bym wprost powiedziała teściowej, że miała już możliwość się wykazać instynktem macierzyńskim wychowując własne dzieci. Teraz może przyjechać góra na tydzień i koniec. Odwiedziny u wnuka a pomieszkiwanie z Wami to dwie różne sprawy!

Ehhh ja mam szczęście bo teściową mam w miarę ludzką choć i tak są między nami różnice poglądów i muszę jej tlumaczyć co nieco. Gorzej mam z babcią M.... ona wszystko lepiej wie, wszystkim wydaje polecenia... jak wychodziłam z Małą w te śliczne dni na dwór to kontrolowała czy Mała ma czapkę, pytała czy ona nie głodna, mówiła że za długo jest na powietrzu itp.... 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ano właśnie za to moja dopiero proboje podniesc glowe jak lezy na brzuszku .
I niezbyt jej to wychodzi 😜
Też lapie sie na porownywaniu malej do innych dzieci lub naczytam sie w interneci bog wie czego .
Teraz jestem na etapie autyzmu 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 bo mala nieraz tak sie zapatrzy ze nawet jak jej pomacham przed oczami to zero reakcji . 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
ja nie wiem co się z moim synem dzieje... jest noc że zrobi tylko dwie pobudki i są noce gdzie budzi się co 40min-1h ;/ niestety ale te drugie są prawie codziennie... ehh
najedzony, przebrany a i tak ma kwaśną minę i zasnąć nie może... mój m zdenerwowany ja jeszcze gorzej i takie o upragnione macierzyństwo 😞
ja nie wiem kiedy to się unormuje...
teraz leży w leżaczku i dalej zaczyna kwiczyć...

mój Szymek już się interesuje zabawkami, rozgląda się wkoło jak ktoś chodzi, i od tv czasami oczu nie może oderwać 😁 będzie kinomaniak...
co do krwawienia to ja już od tygodnia mam spokój... położna mi mówiła że po cc krwawi się krócej i mniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra mnie ostatnio pediatra która była na zastępstwo za naszą usiłowała wmówić że Starszy ma ADHD 😮 chyba bym jej uwierzyła gdyby nie to że uczyłam się o zaburzeniach tego typu na studiach heheh i ADHD nie da się tak wcześnie zdiagnozować 😁 tym bardziej nie po 3 minutach obserwacji dziecka 🤪
Ja się ostatnio zmartwiłam bo widzę, że Lusia obraca głowę tylko w jedną stronę. I nawet jak patrzy za zabawką i głowę odwróci to zaraz spowrotem. Nawet na jednej stronie głowy ma włoski bardziej wytarte. Nie wiem czy nie będzie problemów z napięciem mięśni bo niby jak jest rozluźniona to leży prosto ale jak wyciąga się po spaniu to zwija się w jedną stronę w literę C... 😞
Aaaa gdzieś czytałam że jak chcesz żeby dziecko się na Ciebie patrzyło to zrób sobie makijaż a'la miś panda hehehehe dzieci lubią kontrasty 😁 Ja mam okulary z ciemnymi oprawkami to się Lusia gapi 😁

Isa z tym TV to uważaj bo szybko zmieniające się obrazy to za dużo jak na mózg i oczy naszych dzieciaczków. Poza tym pamiętaj, że dzieci doskonale wyczuwają i przejmują emocje rodziców. Wiem że jest ciężko, ale musisz panować nad tym. Jak masz już dość jak Szymek płacze to wyjdź do drugiego pokoju, zrób sobie kawkę, odpocznij parę minut. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny...Ula oszalala, wczoraj zasnela dopiero o 2 w nocy, az sie splakalam, bo od 20 ja usypialam i jak juz myslalam, ze spi to ona nagle otwierala oczy 🤨 bylam tak wymeczona, ze z tej bezsilnosci zaczelam ryczec...ledwo zasnela, to juz o 4 znow byla "na nogach" i pozniej o 6...jestem nieprzytomna i na dodatek od placzu napuchnieta 🤔

Na dodatek chyba mi hemoroidy wyszly po porodzie, bo od jakiegosc czasu nie moge sie porzadnie wykupkac a jak juz cos zrobie to tylek mnie strasznie boli i zle reaguje na papier, musze uzywac chusteczek nawilzajacych 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...