Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agn ja w sklepie to juz nie pamietam kiedy bylam...
Isa po prostu: współczuję 🤔
aaa... i na katar pomaga na woda morska (mamy Sterimar w spray'u), małemu łatwiej po tym oddychać, a mi łatwiej odciągnąc to, co zalega, bo jego katar jest taki gęsty, więc podejrzewam, że przez wysuszenie śluzówki

my sie troche ustabilizowalismy...mlody zasypia ok. 19.30 i potem budzi sie 23,2,5 i kolo 7 albo po 7 i ytak już 3 noc z rzędu, wiec elegancko... karmienie, przewijanie, bekanie za kazdym razem zajmuje nam minimum 40min, ale Tymus zaczal juz szybko zasypiac (zmienilam swiatlo w pokoju i jest ciemniej 😉 ) kładę go na łóżku i sam zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
jejku co mi mały zrobił akcje... ryczał przez 30 min jednym cięgiem aż się zachodził... teraz padł z wymęczenia... co za dzień!! ;/

agn nasz mały to ma takiego kopa że ja nie wiem kiedy on te baterie ładuje... w nocy nie śpi najlepiej, w dzień to już w ogóle...

najgorsze w tym wszystkim jest to że ja nie mogę nic zrobić ;/ bo z niego jest taki mamlas, że jak się obudzi to spokojnie sam nie może poleżeć tylko z cycem w buzi... i cały dzień jestem uwięziona. próbuje mu wciskać smoczek ale on chwile mamla i wypluwa i jest jeszcze gorszy krzyk i nerwy... a teraz doszedł ten katar to już w ogóle kosmos!
w dzień jak śpi nawet te 15-30min to robię wszystko żeby jakoś ogarnąć dom... i niestety nie mam czasu odpocząć...

wyglądam jak zombi a nie jak szczęśliwa mamuśka... ! ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój jakiś lekko podziębiony od rana - oczka szklane, nosek lekko mokry, coś pokasłuje. Nie idziemy dziś na spacer, grzejemy się w domku 😁 Dobrze, że czółko chłodne 🙂 Mnie też lekko coś bierze, mam nadzieję, że nie sprzedałam dziecku wirusa 😞
Marimer faktycznie świetnie się sprawdza, tylko ciężko go zaaplikować, ja nie umiem tego spustu wcisnąć jak mały na końcówkę w nosku 🙃
Na ból gardła dla karmiacej Tantum Verde w sprayu albo odpowiednik - nic do mleka nie przechodzi. Albo płukanie solą i takie tam domowe sposoby.
Isa współczuję :/ To Cię mały wypompuje z energii 😞 Mój też ma gorsze dni, ale zazwyczaj sam trochę poleży jak nie śpi, no i do tego czasem trochę śpi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry.
dziś muszę załatwić sparawy na mieście, a pogoda taka do d..y że nie chce mi się wychodzić z domu 😞 Młodzież zostawię u babci i przynajmniej szybko załatwię. Oskar śpi bo od 8 już nie spał 😉

Isa ja bym odpuściła trochę to sprzątanie i jak mały śpi te 30 min to bym też się położyła. jak 2-3 dni nie popsrzątasz to się nic nie stanie. przynajmniej trochę odpoczniesz, bo z tego co piszesz to jesteś wykończona.

Agn podziwiam Twoją energię i zapał. Ale jak ja bym miała się przeprowadzić z bloku do domu to bym też tak do tego podchodziła jak Ty. Nie ma to jak DOM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane wymęczone musicie jeszcze trochę wytrzymać i przede wszystkim się nie poddawać :* Z czasem będzie coraz lepiej. Poza tym musicie trochę odpuścić porządkom i korzystać z chwil z dzieckiem. Róbcie to co konieczne przecież nie musicie codziennie robić generalnych porządków.
Isa wg mnie Szymon nie wypluwa smoczka tylko zwyczajnie nie umie go utrzymać w buzi. Mojej Luli też co chwilę wypada z buźki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak z tym smokiem to my mamy to samo , kreci glowa wierci sie i wyglada to jakby go nie chciala , a po chwili zasysa i jest ok. U nas tez czesto wypada i jest lament . 🙂
Mnie cos jednak rozklada ,musze sie pilnowac zeby malej nie calowac bo zawsze to robie ,ah bedzie ciezko. 🙂
Powiedzcie mi czy mozemy lykac wit.C przy karmieniu piersia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Tak z tym smokiem to my mamy to samo , kreci glowa wierci sie i wyglada to jakby go nie chciala , a po chwili zasysa i jest ok. U nas tez czesto wypada i jest lament . 🙂
Mnie cos jednak rozklada ,musze sie pilnowac zeby malej nie calowac bo zawsze to robie ,ah bedzie ciezko. 🙂
Powiedzcie mi czy mozemy lykac wit.C przy karmieniu piersia ?


Przepraszam że się wcinam 😉 Wydaje mi się że możesz łykać wit C. Jak mój Mały dostał kataru to lekarka kazała jemu podawać wit C w kropelkach (cebion po 6 kropelek dziennie) a teraz jak jest sezon zachorowań na grypę to podaję mu codziennie profilaktycznie. Także myslę że Ty tym bardziej możesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam ja jestem prawie codziennie w naszym wiejskim 😁
Isa Doti ma rację, myślę że Szymon nie może zassać lub mu nie pasuje dany smoczek. Ja wypróbowałam chyba 12 sztuk 😮 mojej podpasowały Nuk i Dr Brown ale i tak często ma problem z zassaniem i ciągle jej wypada a przy tym się denerwuje 😁
Edith przyznam się, ż mam już dość tych przeprowadzek 🤢 🤢 Najpierw z bloku do domu, ale go sprzedaliśmy bo był za duży i nie było go nas na niego stać, potem do wynajętego pomieszczenia gospodarczego przerobinego na mieszkanie 🤪 gdzie spędzilismy rok no i w końcu na swoim 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Natka dziś spała ładnie, ale o 6.30 obudziła się na jedzenie i dała mi tak popalić, że nadrobiła całą noc. Przez 30 minut walczyłam, by jej dobrze cycka podać, a ona ciągle go wypluwała, ssała bez jedzenia, stękała, ryczała. Zmieniałam pozycje, cycka, odciągałam trochę mleka, ogrzewałam i nic. W końcu po pół godzinie udało jej się porządnie zassać. Ale co się ja przy tym naryczałam to tylko ja wiem... 😞
Potem zasnęła. A przed chwilą obudziła się nagle z wielkim rykiem, strzeliła zabójczą kupę (słychać było w całym mieszkaniu 😁) i poszła dalej spać 🙃 Muszę ją obudzić i przewinąć, bo potem będzie miała całe pośladki w zaschniętej kupie... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie zazdroszcze Wam laseczki.
U nas tez nie zawsze wesolo i przyjemnie, szczegolnie z dwojeczka 😉 No, ale nie ma co narzekac 😉

Jutro musze po ten pesel jechac, pozniej pediatra z mniejsza, bo bardzo nieladna ma te buzie, a ze udalo mi sie wcisnac do zdrowych to podejde... i cos czuje, ze nabial bedzie musial isc na bok...;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula tez ma wlasnie jakies czerwone wypryski na twarzy 😮 a zwlaszcza na policzkach, polozna mowi, ze to przez moje hormony jeszcze, no wiec na razie nic z tym nie robie tylko obseruje i czesto przemywal buźke przegotowaną wodą...wg niej jesli to by bylo jakies uczulenie to wypryski byłyby na calym ciele a nie tylko na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, a ja Ciebie podziwiam. Mam dość czasem przy jednym dziecku, a nie wyobrażam sobie co się może dziać przy dwóch dzieciaczkach w domu 😮
Moja PESEL już ma. Dziś wypełnię wniosek o becikowe i jutro M zawiezie do UM.

A tak na marginesie, Nata osrała sobie całe plecy po ostatniej kupie 😮 Załatwiła w ten sposób jedno z ładniejszych body i sukieneczkę. Ciekawe czy da się doprać tę wielką żółtą plamę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira napisał(a):


A tak na marginesie, Nata osrała sobie całe plecy po ostatniej kupie 😮 Załatwiła w ten sposób jedno z ładniejszych body i sukieneczkę. Ciekawe czy da się doprać tę wielką żółtą plamę...


namocz w wodzie z sodą oczyszczoną później dodaj do proszku i nastaw pranie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja więcej kłopotu mam ze starszą niż z młodszą 🥴 Zazdrosna o małą nie jest, przychodzi do niej pogadać, czasem przytuli 😉 Dzisiaj jej wychowawczyni zadzwoniła z pytaniem, czy Sandra chora 😮 Ja, że nie a ona na to, że uciekła z połową klasy 🤔 Już jesteśmy po rozmowie, ale nawet nie mogę wymyśleć solidnej kary 🤨 Zabronić wychodzić nie mogę, bo 2-3 razy w tygodniu kościół i przygotowywanie do bierzmowania, laptopa nie zabiore bo może sobie z neta w komórce korzystać a komórki nie zabiorę, bo muszę mieć z nią kontakt 😠 Może któraś ma pomysł 😁

Ja zrobiłam gołąbki, głodna jestem i już bym zjadła ale właśnie mój Mały Głód się budzi a ona ma pierwszeństwo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny 🙂

co do chrzcin to już ostatecznie postanowiliśmy robić 18 listopada, teraz tylko kwestia czy robić w knajpie, ale to spory wydatek ( ok. 80 - 100 zł/os - obiad, kawa {ciasto trzeba mieć swoje} i kolacja), no i nie bardzo komfortowo jeśli chodzi o przewinięcie dziecka czy choćby karmienie, czy zdecydować się jednak na catering i zrobić w domu, minus taki, że u nas nie ma za wiele miejsca, mim,o że nie będzie za wiele osób - dokładnie 13, no i cały bajzel będzie w domu a tak z restauracji wrócilibyśmy do domu i mamy czysto, bez tej całej krzątaniny... mam dylemat, a czasu co raz mniej

co do krostek to moją mała wysypało w sobotę, ma na czole i skroniach, ale też zauważyłam na brzuszku i udach; potówki to nie są, to taka tzw. kaszka, proszku do pranie ani kosmetyków nie zmieniałam, zastanawiam się czy właśnie nie jakaś alergia pokarmowa...
kurcze może ten nabiał... ??? ale to jest możliwe, że wcześniej mimo, że go jadłam nic nie wyszło, a teraz nagle wyskoczyło???
Sandra, jak wyglądają krostki w przypadku skazy białkowej i czy ewentualnie w przypadku reakcji alergicznej na inny pokarm, który zjadłam wysypka wyglądałaby tak samo jak przy tej skazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti dobry pomysł, ciekawe czy też neta w komórce moge zablokować 🤔
Pati ja robię w domu, choc wyliczyłam, że podobnie wyszłoby w restauracji 🤢 Jednak cała rodzina jest przyjezdna 😮 i tak potem zwaliliby się do domu 🥴 Na szczeście mama przyjedzie wcześniej to się chociaż Mają zajmie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati, no Sandra tez ma z tym problem,bo nigdy nie widzialam malucha ze skaza bialkowa.
Jutro ide do pediatry, choc mozliwe ze te wypryski sa jeszcze od hormonow, skoro wszystkie maluchy naraz je mala, w mniej wicej podobnym okresie zycia...

U takich amluchow czeesto wystepuja problemy skorne i albo to tradzik, albo alergia, albo potowki, albo cholera nie wiadomo co ;/ Ciezko jest tak narawde to roznicowac.

U malej kilka pojawilo sie juz na szyjce i klatce piersiowej wiec schodzi w dol... Hmmm, sama nie wiem...u nas to nie potowki,bo ona ma nawet na czubku glowy, pomiedzy wlosami ;//

Doti chyba keidys wyjasniala czym sie roznia...

Zmieniam jednak karuzele malej,bo nie wyrobie z bateriami. 🙂 Projektor o kant tylka, wystawiam na allegro...;/

Tatianka juz 3900 wazy ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...