Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tosiu u jednej z czerwcowek tez maly mial wscieklizne na spacerze, do tego stopnia, ze im az sie spacerow odechciewalo ;// Jak wrzucila filmil to bylam w szoku, ze dziecko moze miec taka wscieklizne we wozku...

Od jakiegos czasu ejzdza w spacerowie ijest oki 🙂
A moze sprobuj Jasiowi podniesc troszke glowke we wozku?? A nuz pomoze, choc pewnie sama na to wpadlas...

Moje dzieci osikalo i ozygalo kumpeli kanape dzisiaj.. wogole od rana ulewa i ulewa ;.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Planujemy przenosiny do spacerówki właśnie. 🙂
Brałam go w gondoli na pół łeżąco i nawet złamałam się i w ruch poszedł fotelik na stelaż. nic zupełnie nie skutkuje 😞
Jak się przebudzi to wierzga rączkami, nogami, wszystkim co się da. Jeśli go nie wyjmę to aż oddechu złapać nie może.
I te wszystkie życzliwe babcie "jak ty go wychowujesz", "po co go przyzwyczajasz na rękach"
A co mam zrobić? Zostawić niech wyje aż z wyczerpania zaśnie? 😞
Nie jestem przeciwniczką noszenia i tulenia, bo w końcu 9 miesięcy w brzuszku pod serduszkiem mieszkał i potrzebuje bliskości, ale mógłby czasem dać mamusi odetchnąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po spacerku 🙂 super pogoda! teraz mala padla po cycu, a ja robie obiad bo glodna jestem niesamowicie 🤔

Deira ja przed kazdym karmieniem wkladam taka prostokatna myjke pod bardzo ciepla wode i ogrzana bezposrednio klade na cyca i tak kilka razy, przewaznie do momentu az mleko zaczyna mi samo wyplywac 🙂

Ja w poniedzialek bede dzwonic umawiac Ule na szczepienia i nadal nie moge podjac decyzji co do szczepien dodatkowych. Popytalam znajomych, kolezanka pracujaca w szpitalu popytala lekarzy i coraz to czesciej dochodze do wniosku, ze zostane tylko przy tych podstawowych.. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a mój mały dalej wrzeszczał że trudno było go uspokoić 😞 ja już nie mam sił... chciałabym mu jakoś pomóc ale już nie wiem jak i co robić...
cyca nie chce, butli też nie, na rękach też nie, w leżaczku nie, w kołysce jeszcze gorzej już wszystkie pomysły wyczerpałam...
uspokaja się dopiero jak się wymęczy tym płaczem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja babcia naprawde ma coś nie pokolei momentami. ;/Pomijam sytuacje, ze zawsze kiedy ja ide do kuchni, ona akurat tez musi isc w tej chwili i sie potykamy o siebie, ale to jakos zniose..Nienawidze jak np. przyjdzie do mnie do pokoju i stoi nade mna i nie wiem co patrzy ;// Ale dzis przeszla sama siebie, wlazlam do chaty po 7 km lazenia z wozkiem, padnieta niesamowicie, zrobilam obiad i usiadlam. W miedzyczasie wrocila z pracy, Darek wniosl obiad, a ona idzie mi kurtke pokazac. To jej mowie, ze ok. ale po obiedzie.. "Ale tylko chwile "- no to zaczela mierzyc, i oczywiscie gadac..po 5 min gadania jej mowie, ze chcialabym zjesc, to mowi "jedz". To naprawde grzecznie powiedzialam,ze jak zjem to przyjde do niej i powie co chciala, ale chce choc raz w tygodniu jak nei mam dziecka ( Nadia u babci) zjesc obiad w ciszy i spokoju, a nie jak ktos stoi nade mna... To co.. trzepnela drzwiami i poszla..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co ,a ja wczoraj zauwazyłam ,że moja mała lubi głośną muzyke .
Taka z vivy ja sobie puszczałam głośno jak byłam w ciązy .
Wczoraj zgłośniłam prawie na maxa ,a mała automatycznie zasneła ,aż się z starszą za głowe złapałyśmy 🤪
I była u nas dyskoteka sąsiedzi to pewnie pomysleli ,że matce odbiło do reszty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja sie nieziemsko zryczala gdy robilam obiad, bo chciala na rece 🥴 ja juz nie mam sily powtarzac mojemu m zeby przestal ja nosic 24h na rekach ;/ bo on pojdzie do pracy a ona odstawia takie sceny jak dzis ze nic kompletnie zrobic nie moge ;/ bo ona chce byc tylko na rekach, zostawilam ja w foteliku i kolysalam a ona sie rozryczala i zostawilam ja tam i tak ryczala az sie zmeczyla usnela na 5min przebudzila sie i dalej dawala swoim rykiem, jadlam obiad patrzac jak placze 🤔 a teraz zasnela obok mnie z tego zmeczenia.
nie wiem juz jak mam wbic mu to do glowy ze NIE MAM NIC PRZECIWKO ZEBY JA PONOSIL, POPRZYTULAL, POBAWIL SIE Z NIA ALE BEZ TRZYMANIA NA REKACH PRZEZ PRAWIE WIEKSZOSC DNIA, A NIECH TYLKO ZaPLACZE A ON JUZ BIERZE JA NA RECE.. . 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze teraz idziemy ogladac mieszkanie na, ktore bedziemy miec mozliwosc sie zamienic. A babcia taka podniecona, ze nie wiadomo co..Ona juz sie tam widzi, ze tam mieszka ;// Wiec pewnie bedzie wojna.. Juz jestem zdenerwowana tym wtorkiem. Nie mysli o tym, ze np. mieszkanie po remoncie to czynsz moze wynosic 1200 ;/ smile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie a może powiedz mężowi, że dziecko lepiej się rozwija jak może swobodnie machać rękami i nogami np. na macie edukacyjnej albo leżąc na brzuszku? Dziecko powinno sobie ćwiczyć mięśnie. Tak mu tłumacz dobrem dziecka - wtedy powinno sie udać. Poczytaj trochę w necie, znajdź argumenty dlaczego zabawa np na leżąco jest lepsza dla dziecka.
My mamy taką zawieszkę na matę i Mała całkiem fajnie się nią bawi, trąca rączkami te elementy na sznurkach (tam są dzwoneczki) i fika nogami żeby miś się kołysał 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/99/picture0031d.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img99/5640/picture0031d.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie dzieci bardzo latwo przyzwyczaic do takich rzeczy...jak bylam tydzien u rodzicow, to moja mama ciagle nosila Ule, a teraz mam udreke, bo mala w ciagu dnia chce na rece i sama polezec spokojnie nie moze 😮 dobrze, ze chociaz w nocy oduczula sie noszenia, bo bym nie wyrobila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja rozkladam malej mate edukacyjna, lezaczek i wlaczam muzyke, klade na brzuszku, do lozeczka i puszczam kolysanki i przytulam sie z nia ponosze troche na rekach itp.. a on tylko albo rece albo lezy na jego klatce piersiowej gdy on oglada filmy.. albo wlozy ja do lozeczka a ona placze wiec ja wyjmie spowrotem i tak w kolko. zostawiamy tez ja na naszym lozku i ona sobie tam lezy i zwykle spi. to jeszcze jest okej bo m tez ja zostawia tak chociaz jeden sposob zeby nie siedziala na jego rekach..dobrze ze w nocy mala spi u siebie w lozeczku to chociaz mozemy sie wyspac. 🙂
ale jego najlepsza odpowiedz to "" to moja corka, coreczka tatusia, wiec nie moge patrzec jak placze"" 🥴 gdy ja wyjmuje lezaczek posadze ja tam pobujam a on zobaczy ze ona lekko zaplakala mowi mi ze ona nie lubi tego lezaczka i ja wyjmuje.
w ogole zaczelam sie sprzeczac z M o byle co.. 🤢 stwierdzil ze od porodu jestem niemila i ciagle krzycze 🤨 bo jak powtarzam 50 razy to samo albo prosze i sie doprosic nie moge to sie dziwi ze taka jestem 🤨 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edith to nie chodzi o rozpieszczanie, bo ja Małą też często mam na rękach i jem z nią na rękach i usypiam Starszego z nią na rękach bo uwielbiam ją tulić. Podejrzewam, że Ty Oskara odkładasz jak musisz zrobić obiad albo posprzątać i on nie jest cały czas na rękach. Zresztą sama napisalaś że nosisz jak potrzeba..... A u Dzonatalie mąż jak jest to nosi na rękach a jak nie ma to Natalia się męczy bo Mała chce ciągle na ręce.

Sandro jakby u nas były takie czynsze to też byśmy coś wynajęli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti jasne że nie noszę go cały czas, nawet teraz on leży i sobie gada i "jedzie na rowerze".

według mnie jest dobrze jak tato chce się zajmować dzieckiem facet też musi jakoś nawiązać "tą" więź. my mamy łatwiej przez noszenie w brzuchu, karmienie, ciągłą opieke, a tata musi jakoś sobie radzić i nosić i przytulać. chyba że ja źle zrozumiałam Dzonatalie i źle pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Boszeee 😞 Pomocy, młody cały dzień ulewa z krwią, kupy robi prawie czarne 😞 Poszły mi żyłki w obu sutkach 😞 Z tej lewej jeszcze karmię, bo tam tylko trochę krwi idzie, ale prawy tragedia 😞 Wróciliśmy z badania bioderek (wszystko ok) a Wojtek rzygnął na mnie mlekiem z krwią, potem ryk bo jeść, lewą pierś szybko opróżnił i szuka jeszcze. Dostał herbatkę rumiankową, bo akurat była zrobiona na wyjście i usiłuję go uśpić, żeby pokarm z prawej piersi ściągnąć - można pomarzyć. W końcu po ciężkiej walce zasnął, mogę pokarm ściągnąć 😞 Przeraża mnie to - wiem, że to moja wina, on jest zdrowy, a ta krew mu nie szkodzi, ale i tak ciary idą jak chlusta mlekiem z krwią.
Ile się goją takie rany na brodawkach? Już nie wiem jak go przystawiać, żeby było dobrze 😞 Wszystko jest książkowo - buzia szeroko, wargi wywinięte, chwyta otoczkę, nie tylko sam sute, a mimo to brodawki poranione 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie wiem czy to dobry pomysł ale ja bym zrobiła tak: dała mleko modyfikowane i odciągała mleko póki się nie zagoją cyce.może jak przez noc czy troszkę więcej nie będzie ssał to się zagoją, a Wojtek nie przyzwyczai się do butelki. innym wyjsciem jest użycie kapturków sylikonowych czy jak to się tam nazywa żeby podgoić brodawki.
jeśli chcesz fachowej pomocy w tej sprawie to zadzwoń do położnej lub lekarza może coś mądrzejszego doradza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny nie mam czasu Was czytac...cale dnie jestem u Majki,wieczorem Bartek ja kapie...niestety zostala bo miala crp podwyzszony i ma antybiotyk..ciekawe na jak dlugo bo w srode jedziemz do genetyka i juz mowilam i moze ja wypuszcza we wtorek ale zobaczymy..Dobranoc bo jutro od rana tez jade do Malutkiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...