Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej Mamusie. Melduje tylko że u nas gdyby nie wiaterek to nie dałoby się wytrzymać z gorąca! Mała śpi w wózku w bodziaku bez rękawów i rajstopkach (brak mi odwagi jeszcze żeby same skarpetki jej założyć hihihi). Ja lecę pozbierać pranie i wstawić ziemniaki 😁

1923
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doti a u nas jak ostatnie dni były ciepłe, to Krzyś "po angielsku" na boso w wózku jeździł 🙂 cały czas zdejmował skarpetki aż w końcu się poddałam 🙂
Karolka ja tam do niego gadam :P
Krzyś tak dobrze śpi dziś że aż się nudzę 🙂

i jeszcze wklejam zdjęcia z spaceru weekendowego:



a Tutaj z pobytu w polsce. Z moim siostrzeńcem, od razu widać jaki Krzyś leniwy jest, ciągle w jeden pozycji! a Oskar to i podejdzie i wstanie ... a różnica między nimi 5 dni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, Krzyś świetny!! i nie raczkuje, a od razu biega 😉
myślę, że na tym etapie taki przyrost wagi jest ok i chyba nie musisz się martwić 😉 my byliśmy u lekarza na początku kwietnia, Tymek wtedy przybrał niecałe 500g też przez dwa miechy i też lekarka nie widziała w tym nic niepokojącego, a jesteśmy na 10 centylu....
ktoś mi kiedyś mówił, że dziecko trzeba "rozliczać" z jedzenia tygodniowo, ale jak tak patrze, ile Ula czy Natka jedzą, to mam niejadka 😜
8 - 8.30 kaszka jakieś 60ml (dość gęsta, z łyżeczki)
11.30-12 cyc, ale chyba tylko jako picie
14 niecały mały słoiczek obiadku
17 niecały mały słoiczek deserku
20 kaszka ok. 80ml + cyc
potem w nocy niby jest cyc, ale to tylko zamiast smoka 😉

chrupki, biszkopty, tarte jabłko i wszystkie inne nowości są bleee... i wywołuje torsje, a co za tym idzie wielkie rzyganie... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
initram pewnie martwię się na zapas. Ale to jest takie męczące, ciągłe proponowania jedzenia- a on tylko powącha 🤢 No i u nas to on ciągle spada z centylów... pomyśleć że był na osiemdziesiątym 🤔 mam nadzieję że lato przyjdzie to i apetyt się zwiększy 😉

zapomniałam drugiego zdjęcia z kuzynem wlepić:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam kochane:*

Ale mnie tu daaawno nie bylo bo brak czasu no i forum mi nie dzialalo wogole od dłuższego czasuale w koncu Doti pomogla 🙂

Nie nadrobie co u was , tak na szybko przelecialam co moglam 🙂
Mam nadzieję że wszystko u Was w porządku 🙂;*
Ale mi Was brakowało 🙂

U nas ostatnie dni w Polsce 😞 😞 😞
Tymek bardzo marudny bo zeby ida pelna parą, wyszla w dzien chrztu dolna dwójka, a idzie jeszcze deuga dwojka, dwie gorne jedynki i nie wiem co jeszcze, byliśmy u pediatry, cioci mojego M wszystko ok z malym, wyniki krwi i moczu ok, usg bioderek ok 🙂.
Przez te zeby dostal dodatkowo kataru, podaje wit C , wapno i pedicetamol bo biedny sie meczy....no i nasivin


Ale bedzie mi ciezko sie znow "wkupic" do Was 🙂 po takiej przerwie...

Buziaki dla wszystkich:*!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂


Od razu zaznaczę, że będzie długi post bo długo się nie odzywałam 😁

Isa ja od 7 lat pracuję jako przedstawiciel (teraz sieciowy) w tej samej firmie i jestem z tej pracy zadowolona.
Zarobki z premią i nagrodami u nas zadowalające 🙂 Niestety nagrody pieniężne dostajemy na konto bonus i w związku z tym bardzo mam zaniżony macierzyński, bo tamto się nie wlicza do średniej. No i do tego oczywiście sprzęt i auto firmowe, karta do tankowania i swobodne korzystanie z auta w celach prywatnych.

Co do jogurtów ja również daję gotowe z Hipp. Ale na słoiczku jest napisane, że dziecku należy podać tylko pół słoiczka, więc nie wiem, po co robią takie duże 🤔 No i na razie wstrzymałam się z ich podawaniem, bo coś z kupami nie tak i muszę wybadać, od czego 🤨

Karolka moja Majka śpi ostatnio całą noc ale jak się obudzi to podaję jej mleko i zawsze biorę na ręce. Po jedzeniu odbija jej się, kładę do łóżeczka i od razu śpi 😁

Małgosia jak podajesz chrupki? Moja Majka nie radzi sobie z jedzeniem samodzielnie, choć ćwiczymy codziennie 🤢 Chrupek zawsze zostaje wciśnięty cały do buzi, przeważnie w poprzek i się dziecko dławi 🤢
Już się boję cokolwiek jej dawać do chrupania 🤢 Ostatnio dławiła się biszkoptem 🤢

Deira Natalka przesłodka i jak ładnie siedzi 🤪 Miałam pytać, co to takiego do kąpieli 🤪 Ale Inirtam mnie uprzedziła 😁 Przydałoby mi się, bo Majka jeszcze chwieje się na wszystkie strony a nie mam już sił, by kąpać ją na leżąco.....


Dzo moja Majka nawet tymi waflami ryżowymi się dławi 🤢 Chyba nie jest gotowa na takie jedzenie. A co do basenu z piłkami to świetna sprawa 😁 Moja mama sprezentowała Majce namiocik z piłkami (50 szt) i stoi na środku salonu a piłki wiecznie turlają się po całym domu 😁

Marylu Krzyś przesłodki 😘
U nas jedzenie wygląda tak:
ok. 8 - 200 ml mleka (Majka nie lubi kaszy) często ok. 7 podam jej 3-4 łyżeczki kaszki glutenowej
10 - 100 ml soku
ok.12 obiadek
14- deser jogurt pół słoiczka
16 - 200 mleka
20-21 - 200 mleka
no i Maja wypija mnóstwo herbatek


Latka super, że badanie wyszły dobrze no i gratuluję ząbków 🤪
I proszę, miałam pokazać ci Majkę w ubrankach 😁

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/809/dsc7547z.jpg/][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/9499/dsc7547z.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnieszka, ale słodkie cudeńko masz w avatarze 😘 No i na zdjęciu w ubrankach z Minnie - boska 😁

Dziewczyny, mam pytanko. Czy któraś z Was używa niani elektronicznej z nadajnikiem video? Czy faktycznie obraz jest wyraźny, warto w coś takiego zainwestować?
Bo my z M doszliśmy do wniosku, że powoli chcemy wyekspediować Małą do jej pokoiku na nocki, ale z uwagi na koty musimy jej pokój zamykać, więc niania jest absolutnie niezbędna, a chciałabym też mieć podgląd, nie tylko nasłuch. A nie wiem, czy te nianie z video są warte swojej ceny.

I jeszcze jedno pytanko, ile Wasze dzieciaczki przesypiają w sumie na dobę? Bo moja spała przez jakiś czas około 11-12 godzin a ostatnio przesypia w sumie ponad 14 i nie wiem, czym to jest spowodowane 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, Maja przeslodka 🙂 slicznotka wystrojona jak.zawsze 😉

Widze ze juz podjecie jogurty, tez sprobuje podac ale boje sie bo mielismy incydent z uczyleniem i wyszlo raczej ze to byla cielecina, czyli bialko wiec obawiam sie jakis serek/jogurr dac no ale jak nie sprobuje to wiedziec nie będę.

Jakie mieska juz wasze dzieci jedza, bo moj indyk, krolik, kurczak, ryba i próbowałam cielecine a teraz boje sie jakies inne podac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn aaa chcialam kupic ta sukienke ale jednak zrezygnowalam, a gdzie plaszcz do niej ? 😜

Latka ja podawalam pierw te jogurty z ella's kitchen i smakowaly jej pomimo ze jakies kwasne bo 2-smakowe to mnie zniechecilo bo za duzo chyba jak na poczatek dwu-smakowe jogurty (np. mango&banan) , wiec teraz kupilam Petits Filous one sa takie maluskie i jednosmakowe, truskawkowe, malinowe albo brzoskwiniowe widzialam, Naishce bardzo smakuja i jest nawet napisane ze sa przeznaczone dla maluszkow.

rozlozylismy Naishce basenik i wrzucilam pileczki, jaka zadowolona byla, kazda pileczke dokladnie obejrzala a potem z nimi "plywala" a teraz padla i spi..
oto zdjecie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ja niani z video nie mam, nie wiem czy warto... znam natomiast pewien nieprzyjemny incydent kiedy niania się zapaliła. Rodzice byli na zewnątrz, dziecko spało w łóżeczku, niania stała na parapecie nad dzieckiem.... przy firankach... dobrze że odpowiednio wcześnie mama spojrzała w ekran i nic nie zobaczyła - poszła zobaczyć co jest grane a z niani szły dymy...

Agn a próbowałaś chrupków kukurydzianych pałeczek? Ich na pewno całych nie wepcha do buzi 😁 Moja długo nie była gotowa do jedzenia większych kawałków bo miała odruch wymiotny. A ostatnio dałam jej zupkę z jarzynkami pokrojonymi w kosteczkę taką 0,5cm i dała radę zjeść.
Piękna Majeczka!

Inirtam mówisz że masz niejadka? To ja mam łakomczucha nie z tej ziemi!


Marylu a może zamiast żłobka jakiś plac zabaw z innymi dziećmi?
Tu nasze menu: Ostatnio jej się godziny poprzestawiały ale rozpiska jest mniej więcej taka:
7:00 kaszka 180ml
10:00 mleczko 210ml (!)
13:00 obiadek (ile się uda)
16:00 deserek lub mleko 210ml
19:30-20:00 kaszka 210ml

Efek u nas przy tej temp i tym wietrze Lusia była w samym bodziaku i rajstopkach 🙂

Moje dzieciaczki wymyte, Mała łazi po dywanie, Starszy odpoczywa przed bajką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn prześliczna mała 🙂

Doti ja w końcu małego ubrałam tak jak Karolka Ulę - body z krótkim + bluzka, spodnie, butki, czapeczka, bo wiatr. Chyba było ok 🙂 Lusia ciepła dziewczyna 😉

Deira mój śpi 11-12 godzin w nocy i za dnia 2 razy, w sumie godzinka-dwie, zależy jak mu się przyśnie. Więc w sumie 12-14 godzin przez cały dzień, tak jak Natalia 😉 Co do niani z wideo to nie mam, widziałam tylko jak kuzyn używał i obraz był baaardzo dobry. Nie pamiętam firmy 😞 Kupili używane na allegro 🙂

Głupie pytanie - czy nasze maluchy mogą być na dworze bez czapki? Jak nie wieje i nie ma ostrego słońca? Mogą?

Dziś Wojtka podrywała Ala na spacerze 😉 Tak na oko rok i trochę. Szarpała wózek, śmiała się do niego, a ten nic 😞 Dopiero co się obudził i nie kumał o co kaman. Ma chłopak branie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agn Majka przeslodka 😁 super ciuszki
latka super że piszesz 🙂 jak impreza się udała?
dzo extra ten basenik. asdA?
deira my mamy nianie wideo. Firmy summer, chcieliśmy motorole ale ten model co ogladałam to słaby obraz miał. Przed zakupem oczekiwałam kiepsko/średniego obrazu z niani. Jak już korzystamy uważam że jest bardzo dobry, a przynajmniej mi wystarcxza. W dzień kolorowy, a w nocy czarno biały. Zrobię zdjęcia obrazu jutro i tu wkleje.
dotia mi się marzy iść do pracy, dlatego żłobek:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek moja chodzi w czapeczce z daszkiem bez zakrytych uszu - chodzi tylko o to żeby woczy nie swieciło 🙂 przy wyzszych temp zmienimy na sam daszek.
Ja wiem czy taka ciepła... Skoro ja się rozebrałam do krótkiego rękawka i spódnicy to mysle że dzieciom też było ciepło 🙂

Marylu mi się marzy już 3 lata hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, dzieki za pamięć 🙂 zdjecie wrzuce chyba dopiero jak bede w UK z kompa.
Poza tym bylam w takich nerwach i nawet nje myslalam o zdj, nie mamy duzo z chrzcin ;/ i malutko z pobytu tutaj. ... 😞

Marylu, impreza w porządku, akurat byla po wojnachz rodzina M , trochę sztucznie ale nie narzekam, bart M nie przyszedł poniewaz obrazil sie ze nie wybraliśmy gonna chrzestego ! Rozumiecie? !!!!!

Generalnie atmosfera troche opadla na obrotach ale co za ludzie.... moge smialo powiedzieć ze zepsuli nam urlop, a tesciowa wszedzie wepchsa nos i moim zdaniem ma problem jakis z glowa;/ eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, moja narazie nosi czapeczkę taką cienką bawełnianą, ale u nas nad morzem po prostu zawsze trochę wieje. Ale jak wiatru nie będzie to bez czapki będzie chodzić. Co najwyżej w kapelutku dla osłony od słońca.

Marylu, dzięki, to czekam na zdjęcia. Ewentualnie zapodaj jaki model tej firmy posiadasz. Bo muszę jakiś rekonesans zrobić pośród producentów i modeli 🙂

Dziecię już śpi, więc ja z M coś sobie wypijemy, może w tv coś obejrzymy i miło spędzimy wieczór, mam nadzieję 🙂

Dobrej nocki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...