Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolka, gondoli znowu używacie? Ja już mojej bym nie wcisnęła za nic w świecie 😁 Jest dłuższa niż gondola 😉
Ulcia wygląda jak malutka piękna Pani Wiosna 😁 A jaka zadowolona 🙂
Chcę kupić takie ciżemki ze skarpetkami jak ma Ulcia. To są może z Soxo? Bo u nas mają Soxo w Akpolu, ale nie mają żadnych fajnych wzorów.

Dobra, spadam, jeszcze raz dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti super będzie pasować 😉
latka co za ludzie! masakra. takie zachowanie kojarzy mi się z powiedzeniem: wyżej sr* niż dupe ma 🤢
karolka super Ulcia wygląda 😉 a jaka zadowolona. Ale jednak w gondoli mniej zawiewa to może być trochę lżej ubrana. aha z ciekawości spytam, wózek zostawiasz w żłobku czy zabierasz ze sobą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira tak w gondoli, bo w spacoerowce odstawiala cyrki 😮 skarpetki nie sa z soxo, kupilam w jakims sklepie ze skarpetkami, ale firmy nie znam 😉

Marylu wozek zostawiamy w żlobku, bo Ulka tylko w nim drzemie za dnia 😜 ewentualnie panie nauczyly ja w bujaczku spac, ale wozek zawsze stoi w razie czego...no i jak na dwor ja zabieraja to tez w wozku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira,pełno ich na allegro 😉 ja osobiście polecam z h&m - niezniszczalne 😉

Dziewczyny, jak długo zamierzacięe karmić jeszcze piersią? Bo ja chciałam młodego odstawiac jak skończy 9 miesięcy, ale wciąż mam mieszane uczucia... Utrochę egoistyczne z jednej strony... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka tak się pytam, bo często widzę na ulicy babki wracające do domu z pustym wózkiem 😉
initram ja nigdy nie miałam określone jak długo chce karmić. Ale teraz już czasem mam ochotę skończyć. Myślę że jeśli mały zacznie normalnie jeść i pić to tak naturalnie przestawi się na brak cyca 😉 nie chce wyznczać sobie i małemu daty do której będzie musiał się odzwyczaić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buffy, wazne ze nic sie nie stalo...
Kazdemu moze sie zdarzyc..chocbs nie wiadomo jak uwazala...

Tylko sie astanawiam, czemu takie duze bobasy zostawiacie samena lozkach?? U mnie 2 sekundy trwa dojscie do brzegu..

Choc w sumie z drugiej strony Titi z nami spala, Darek poszedl do WC, mloda sie przebudzila i ja w ostatniej chwili tez na szczescie i zlpalam ja za noge.. tez by rypnela ;// wiec ani chwili nie moga sami zostac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oooo Sandra - z pracy wróciłaś? Nie było Cię cały dzień 😉
Buffy nie zamartwiaj się - nic się nie stało, każdemu może się przydarzyć 😞
Doti kapelutek wypas 🙂
Ja nie planuję do kiedy karmię - aż będzie potrzebował. Przestało mnie to męczyć tak jak na początku i nawet sprawia mi frajdę, więc nie ma problemu - byle mały chciał pić i był pokarm to pokarmimy się 😉 I chyba załapał gdzie mama ma piciu, bo jak się wygłupiamy na łóżku to gryzie mnie przez bluzkę i w ogóle kombinuje 😉
Inirtam jeśli Tymek będzie potrzebował dłuższego karmienia niż 9 miesięcy to pewnie da Ci znać jakoś - jak nie to odpuść i nie miej wyrzutów sumienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, nie mam jak pisac w robotce.

Jestem w ciezkim szoku.. nie karmilam malej od 7 rano z lewej piersi.. nakarmilam ja i zasnela na 3h ( a zazwyczaj wstaje po maks godznie ). Wrocilam od sasiadki, dalam jej 140 ml kaszki wypila.. i co?? Zasnela od razu i to w swoim lozeczku..
Jak sie nie bedzie budzic co chwile to sie uciesze!!aczkolwiek wsciekne sie zaraem, bo najwidoczniej glod ja meczyl, ze takie cyrki.. no ale nie chwale dnia przed kolejna pobudka 😁

Ale wypila kaszke, to otwieram Martini D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka śpi od 20:30.
Pogadałam trochę ze starszą, w sumie 2 godziny upłynęły na rozmowie...
Ciekawe, jak jej poszły egzaminy gimnazjalne i czy dostanie się do wybranego liceum 🤨 Poczekamy-zobaczymy 🤔
A jutro ciągnie mnie, bo chce kolczyk w pępku 🥴 Nie, żebym miała coś przeciwko temu, tylko ja zemdleję patrząc na to 🤢

Oczywiście dziękujemy z Mają za komplementy 😘

Dzo widzę, że Naisha ma więcej piłek 😁 Nie rozrzuca ich po domu? 😁 Bo mnie się już nawet nie chce ich zbierać 😁 Są wszędzie 😁

Doti nie próbowałam i chyba będę musiała bo te, co mam (po 7 m-cu) są stanowczo za krótkie 🤔

Efek chyba Ala nie wpadła w oko Wojtusiowi 😁 Ja nakładam czapeczki na łysą głowę Mai, oczywiście cienkie bawełniane. Dzisiaj u nas trochę wiało ale Majka ubrana była na spacer jak na zdjęciu, które wkleiłam.

Latka współczuję. Człowiek tak rzadko przyjeżdża i jeszcze muszą humor spieprzyć 😠

Karolka ty to masz oko 😁 Ale dziwną rozmiarówkę mają bo skarpety 6-12 m-cy będą dobre chyba dopiero za rok 😮
Widzę Ulcia z pieluchą jak moja Majka 😁

Deira
ja takie butki, jak ma Ulcia zamówiłam tutaj:
http://allegro.pl/skarpeto-kapcie-kapcie-skarpetki-abs-buty-r19-21-i3178264234.html
ponieważ strasznie spodobał mi się wzór 5 🙂

Buffy nie zamartwiaj się. Już nie jednej tu na forum się zdarzyło.
Najważniejsze, że dziecku nic się nie stało. Jeszcze nie raz nie uda nam się uchronić naszych szkrabów przed stłuczeniami i siniakami.
Choć podobnie, jak napisała Sandra ja małą tylko na podłodze samą zostawię i to też na krótko 😁 Generalnie muszę ją mieć ciągle na oku 😁 W przeciwnym razie jak nie sobie krzywdę by zrobiła to szkody w domu wyrządza 😁
Moja pierwsza córa fiknęła z łóżka gdzieś ok. 5-6 m-cy i do dziś to pamiętam 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Buffy, wazne ze nic sie nie stalo...
Kazdemu moze sie zdarzyc..chocbs nie wiadomo jak uwazala...

Tylko sie astanawiam, czemu takie duze bobasy zostawiacie samena lozkach?? U mnie 2 sekundy trwa dojscie do brzegu..

Choc w sumie z drugiej strony Titi z nami spala, Darek poszedl do WC, mloda sie przebudzila i ja w ostatniej chwili tez na szczescie i zlpalam ja za noge.. tez by rypnela ;// wiec ani chwili nie moga sami zostac


niby wiem, że każdemu się może zdarzyć...ale wiem jeszcze bardziej, że gdybym pomyślała to nic takiego by się nie przytrafiło ;((( i to jest dla mnie najgorsze...
a jak to się stało-standardowo-chwila moment (akcja kilka sekund)-bawiliśmy się na łóżku, poczułam że ma zimne nóżki bo był w samym bodziaki i wstałam sięgnąć spodnie... dlatego nawet jakoś nie pomyślałam by go "zabarykadować" choćby poduszkami (choć zawsze tak robię), albo wsadzić do łóżeczka... no ale mam nauczkę (szkoda tylko, że to de facto dziecko musiało ucierpieć na mej głupocie) -NIGDY WIĘCEJ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
U nas deszcz i szaro ,ponuro ,aż jestem zła bo jutro chrzciny ,a tu taka zmiana pogody 😠 😠
Dzisiaj idziemy z chrzestnymi na te nauki na 18.45 🙂
No i ok.21 przyjedzie teściu z żona ,szkoda tylko ,że zaraz po imprezie jadą do domu. 😞
Kurcze ja Wiki kupiłam cieńkie rajstopki ,sukienka na krótki rękawek ,a tu taka klapa 😞
Jeżeli chodzi o karmienie piersią to ja chce tak długo jak Wiki sobie zażyczy . 😁
Ostatnio ciągnie cyca na potęgę 😜
Wczoraj byłyśmy na spacerku i mała miała gołą głowę , pilnowałam tylko ,żeby słoneczko jej nie grzało i zasł9oniłam budką.
A co do wagi to moja Wiki waży tyle co 7 marca ,czyli 8 kg. troszeczkę waga skacze do przodu ,ale i tak po jakimś czasie jest 8 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. Przyszło jakieś dziwne zachmurzenie, choć zapowiadali 25st ciepła! Deszcz miał być dopiero późnym popołudniem. Na szczęście jest w miarę ciepło. Póki co siedziemy w domku, bo Mała ma drzemkę.
Ja zrobiłam sobie paznokcie u rąk i nóg, podstawę makijażu. Jak się Lula obudzi to będziemy robić masę do orzechowca i kurczaczka w sosie śmietanowo-koperkowym.
Koło 14 wybieramy się do mojej koleżanki w odwiedziny 🙂

Mixi może jutro się wypogodzi jeszcze. Najwyżej założysz Wiki jakiś sweterek i owiniesz kocykiem i wystarczy 🙂

Buffy :* wiem co to za stres. Jak Lusia wypadła teściowej z rąk to później przez jakiś czas bałam się ją zostawiać z kimkolwiek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Noc rewelka, pierwsza od 2 tyg, którą przespał całą w swoim łóżeczku. Wcześniej jak budził się koło 5 to po nakarmieniu nie mogłam go odłożyć, bo marudził i spał u nas, co jakiś czas zatykany cycem 😉 A dziś zjadł o 1 i pospał do 8 😮 Super 🙂
A ja dziś gotuję obiadki na zapas dla Wojtka - zupkę z buraczkiem i kurczakiem, drugą z indykiem i trzecią z cukinią, groszkiem i manną, a bez mięsa 🙂 Mam nadzieję, że będzie jadł ładnie 😉

Doti Lusi stuknęło 8 miesięcy - ale czas leci 😁 Buziaczki dla niej 😘

Sandra udanego wypadu. U mnie w Jarocinie pokazuje 15 stopni, coś ten Poznań zaniża temp 😉 Ale szaro dziś i pochmurnie 😞

Uciekam coś porobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja 🙂 u nas noc z chrumkaniem, co godzine wstawalam do malej bo sie w lozeczku szamotala i nie mogla oddychac...poza tym jest ok 🙂 mala sie ciagle cieszy, gada, spiewa, zrobil sie z niej niezly przytulasek 🙂 jak lezy na brzuszku to sie czolga po zabawki, od czasu do czasu sie kulnie 🙂

Sto Lat dla Lusindy 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Dziewczyny, mam pomysł, utwórzmy ruch na rzecz Matek III i IV kwartału 2012 i jedźmy pikietować przed siedzibą Sejmu 😁 A niech ustawa obejmie wszystkie te matki, które w rok 2013 weszły już na urlopach macierzyńskich 😉

A tak z innej beczki – pogoda w 3M do d. 😞 10 stopni, mokro, pochmurno. Dziś Nati nie dała mi pospać. Wredziocha jedna. Sama odeśpi w dzień a ja się będę męczyć.

Buffy, nie przejmuj się aż tak bardzo. Wyjdź z założenia, że to jakaś lekcja dla Ciebie. A dla swojego dziecka jesteś najlepszą pod słońcem matką, która też czasem może popełnić błąd. Wszyscy uczymy się na błędach. Szczęście w nieszczęściu, że ten błąd nie miał dalszych konsekwencji. Ja też kilka razy dałam ciała przy Nacie. I tylko cieszę się, że nic się nie stało. Niedawno wyślizgnęła mi się z rąk, jak ją z brodzika wyciągałam. Mój błąd, że nie chwyciłam jej porządnie, tylko byle jak. Zeżarła mnie rutyna i pewność, że nic się nie stanie. Na szczęście co prawda sama sobie obiłam porządnie łokcia, ale złapałam ją w ostatniej chwili, żeby nie uderzyła głową o dno brodzika. Poleciała tylko na pupę. Ale też mam nauczkę na przyszłość.
Latka, współczuję jazd z rodzinką M 😞 Obyś miała jak najmniej takich stresów. 😘
Sandra, jak tam Titi? Dała pospać? 🙂
Doti, wielkie buziaki dla Laluni 😘
Agnieszka, dzięki za linka do skarpeto-kapci 🙂 Podoba mi się kilka wzorów 🙂 Pewnie coś zamówię 🙂
Karolka, jeśli tylko chcesz nadal karmić Ulcię cyckiem, to ja bym na Twoim miejscu się nie poddawała. Laktację możesz utrzymać i rozkręcić. Po pierwsze brodawki musisz doleczyć, a żeby to zrobić musisz Małą odstawić zupełnie od cycka na jakiś tydzień. Mi kiedyś położna powiedziała, że siła ssania oraz ślina dziecka nie pozwolą w 100% się zagoić ranom, jeśli będę przystawiała dziecko. A miałam prawie odpadającą brodawkę. A żeby laktację utrzymać, w te godziny, kiedy chcesz Ulę karmić, zasysaj laktatorem każdy cyc przez 10 minut. Laktator nie powinien podrażniać piersi tak jak ssące dziecko. A to co odciągniesz zawsze możesz Ulci podać do kaszki czy do obiadku 🙂 Ale oczywiście wszystko zależy od tego, czy Ci się chce 😉

Ja moją złośnicę będę też karmić tak długo jak się da. Na początku robiłam plany, że chciałam karmić 12 miesięcy, może ciut dłużej, ale po tych moich przebojach z cyckami nie robię już żadnych założeń, poza tym, że maksymalnie do 1,5 roku.

A nam się chyba udało załatwić Małej fajnych chrzestnych 🙂 Takie zajefajne, zwariowane małżeństwo 🙂 Są drobne problemy, aby oboje byli, bo godzina chrztu im nie pasuje, ale kombinujemy, żeby imprezę przesunąć, to może się uda, że oboje będą chrzestnymi 🙂

Efek, ja też dziś zapas obiadków robię 🙂 Właśnie gotuję ziemniaki, marchew, pietruchę, buraki, indyka, rozmrażam szpinak 🙂 A cukinię gotujesz i blendujesz w całości ze skórą i tym środkiem pestkowym?
Tak się zastanawiam, czy mogę zrobić obiadki z połówką żółtka i zamrozić, czy lepiej żółtko dodawać na świeżo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tam żółtko bym na swiezo gotowala... ja biore sie jutro za gotowanie dla Uli, zeby chociaz na 2 dni swojskie jedzenie w zlobku miala 🙂

Na razie jakims cudem cyce mi sie podgoily, wiec Ula rano sobie je ciagnela, nawet nie szarplala, wiec nie bolalo 😉 laktatorem probowalam robic, ale tylko sobie gorzej zrobilam 😮 mam tylko elektryczny i bardziej mi przez niego sutki popekaly...wole juz go nie ruszac 🤔 caly czas mam je posmarowane bepanthenem lub maltanem, oby to je uchronilo przez kolejnymi ranami...

a Ula jak o 9.30 zasnela tak spi do teraz 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry a ja od rana na zakupy wybylam sama 😁 w koncu,kupilam sobie bluzke i spodnice na komunie i dla Mai 2 pizamki i bluzeczke i w koszu do prania znalazlam jej fioletowe legginsy ktorych szukalam juz jakis czas temu 😁 😁 no tak prania sie nie robilo dawno 😜
Dzisiaj Majka zjadla 3 lyzeczki kaszki morelowej normalnie sukces 😁
A teraz marudzi i chyba pojdzie na drzemke 🙂
a my z M bierzemy sie za sprzatanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...