Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂

Latka na razie się wstrzymam 🙂 Zaszalałam ostatnio w Smyku i na razie wystarczy 😁 Ale jak coś, będę do ciebie pukać 😁

Inirtam no niestety nie dało się inaczej 😉 I latka już ci odpisała, że dzięki niej mogę mieć śliczne ubranka dla córci 😁 Ale na razie muszę się ograniczyć, bo z szafy jej się wysypuje, niektóre z metkami już za małe a butów to ona nie znosi 😮 No i jeszcze starsza do ubrania, bo ona ciągle nie ma w co się ubrać 🤔

Karolka tak, jak napisała Inirtam, musiałam się rozchorować 🤢

Kasia formalnie wróciłam, bo jestem właśnie na wypoczynkowym 😉

Madzia zdjęcia fantastyczne a Kubuś prawdziwy model, ależ on słodki 🤪

Efek co się stało?

Sandra ale ci się "fachowcy" trafili 🥴

Ja po wizycie u chirurga, kolejna za miesiąc. Wtedy zobaczymy, co dalej z moim guzkiem.
Majka jak zwykle spała cudownie od 21 do 7 rano bez pobudek. Aż się boję przyzwyczajać do takiego stanu 😁
Teraz śpi od 20, pomyłam podłogi, posprzątałam i już mam błysk w domu 😁 Z mopem latam ostatnio dosyć często, bo Majka czołga się i liże podłogi 🤢
My nigdzie nie wyjeżdżamy, zapowiedziało się do nas trochę gości na grilla.
Tylko, że my grilla nie możemy znależć 😁 Jeszcze nie wszystkie graty zwiezione z pomieszczenia, gdzie je trzymamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy za życzenia i komplementy ;*
Kuba w trakcie sesji cały czas marudził, dobrze,że chociaż takie ujęcia się udało zrobić.
My jutro wybywamy na długi weekend do Krynicy Morskiej, cieszę się jak głupia, bo dawno nigdzie nie byliśmy. Wszystko już spakowane.
Młody śpi od 20.30, mam nadzieję,że nocka jakoś znośnie minie 🙂
Zmęczona już jestem, tyle prasowania i prania masakra :/

Buziaki kochane, do usłyszenia pewnie za kilka dni, miłego weekendu ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie dzisiaj w wiadomossciach obilo mi sie o uszy ze ten roczny macierzynski beda mialy wszystkie babki ktore urodzily w tym roku... ech trzeba bylo przenosic te trzy miechy:-D A. juz widze jaka moja kumpela wkurzona bo urodzila w sylwestra...

Agn to trzeba tak bylo od razu a nie nas tu straszysz;-) widze ze Majeczka wrocila do starych nocnych przyzwyczajen i daje ci pospac hehe

Inritam buziaki dla ciebie zeby wszystko sie ulozylo:* u mnie tez ostatnio nieciekawie ale nawet nie chce mi sie pisac bo znowu niepotrzebnie bym ryczala a juz mi sie nawet nie chce...

Dobranoc mamusie:*

P.S. Faktycznie spokojniutko sie tu zrobilo nawet ja jestem na biezaco :-p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie dzisiaj w wiadomossciach obilo mi sie o uszy ze ten roczny macierzynski beda mialy wszystkie babki ktore urodzily w tym roku... ech trzeba bylo przenosic te trzy miechy:-D A. juz widze jaka moja kumpela wkurzona bo urodzila w sylwestra...

Agn to trzeba tak bylo od razu a nie nas tu straszysz;-) widze ze Majeczka wrocila do starych nocnych przyzwyczajen i daje ci pospac hehe

Inritam buziaki dla ciebie zeby wszystko sie ulozylo:* u mnie tez ostatnio nieciekawie ale nawet nie chce mi sie pisac bo znowu niepotrzebnie bym ryczala a juz mi sie nawet nie chce...

Dobranoc mamusie:*

P.S. Faktycznie spokojniutko sie tu zrobilo nawet ja jestem na biezaco :-p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. Nie chce mi się już nawet pisać o nockach bo są spokojne. Choć pobudka o 5 rano na mleko a potem podrzemanie godzinkę bardziej mnie męczy niż wstanie o 2-3 w nocy.

Agn nie jesteś sama z tym kupowaniem hahaha ja na szczęście w większości tylko patrzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Powiem Wam ,że mamuśki dzieci urodzonych w 2012 coś szykują ,żeby walczyć o ten dłuższy macierzyński.
Pisza listy do premiera i petycje ciekawe czy im się uda ?
Ja znalazłam nawet grupę walczących mam w Szczecinie ,może się dołączę z nudów i poznam jakieś mamki ,już raz walczyłam i okupowałam urząd miasta ,może i tym razem się uda 😜 chociaż wątpię 🙂 🙂
Niby chcą ,żeby ustawa objęła wszystkich rodziców dzieci ,którzy w dniu jej wejścia byli na macierzyńskim.
A tak poza tym to u mnie słoneczko świeci ,ale M zapowiedział,że dzisiaj odpoczywa po pracy więc wszystkie moje plany poszły w kąt . 😞 😞
Jakiś spacerek z Wiki zaliczymy ,a oni niech siedzą i się kiszą w domu 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi nie wiem czy sie uda cokolwiek wywalczyć. Super że dłuższy macierzyński będą miały wszystkie mamy z 2013 roku bo wprowadzanie takich zmian w ciągu roku jest bez sensu. Ale jeśli VI kwartał 2012 wywalczy to i III sie będzie stawiał, i II itd itd itd...
Wiem że mi łatwo pisać bo i tak siedzę w domu z dziećmi, ale mimo to jakoś tego nie widzę...
Ale poznanie nowych Mamusiek to całkiem fajny pomysł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane.

Noc w porzadku tyle, że od 3 Tym spal z nami. On sie tak wierci, że w łóżeczku m mało a miejsca, obija się,. W Polsce spal ze mną na łóżku ale uciekał do przodu na podłogę więc musiałam cos wymyślić , wiec zrobilam mu na podlodze obok mojego łóżko miejsce do spania, gruby koc na to kolderka, pokoj cieplutki wiec nic niebszkodzilo, podloga griba i spal zadowolony od 19-20 do rana wypada i tu tskie cos zrobic:P. Ale az glupio zeby dziecko nie mialo lozeczka:P...heh. moE macie pomysly na jakas alternatywe dla mojego wierci piety bo jemu po prostu nie wygodnje w łóżeczku....jakis materacyk, hm..

Pogoda super! U Nas święta nie ma, wiec kolejny dzien pran a na pewno spedzimy go tez na powietrzu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry...U nas nocka tez spokojna,Doti mam tak samo,że wole o 5 wstac niz potem jeszcze godzine sie przespac.
My dzis od 7:30 nie śpimy.
Dzis jedziemy do Gniezna a potem do domku,wiec raczej dzis juz nie zajrze.
Milej majówki 🙂
Aaa mialam Wam powiedziec,Maja z plecow na brzuch i z brzucha obroty opanowala do pelnej perfekcji :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 🙂

Jak dla mnie to bez sensu jest ta wojna o dluzszy macierzynski...tak jak Doti pisze, jednym dadza to i kolejne beda sie upominaly, itd...no trudno, pecha naja te co urodzily w ostatnich dniach grudnia, no ale tak juz bywa, wszystkich nie da sie zadowolic 🙂
Ula udala sie na drzemke a ja sie szykuje i jak wstanie to jedziemy do mojej przyjaciolki w odwiedziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Bezsens mega, ja zaraz zaczne walczyc o urlop za Nadie w 2009 🙂
Zawsze jest i bedzie ktos pokrywdzony, jakas granica musi byc..
Moja biedna sasiadka tez ubolewa,bo Gabrysia z Zespolem Downa, to tez by jej sie rok z mama w domu przydal.. a rodzila 13.12..

Sandra niech ona sie stara o niepelnosprawnosc dla niej i opiekuncze dla siebie,a napewno dostanie i to pewnie na wiecej niz 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja siedzę w domu, od niedzielnego wieczoru walczę z temp. u Gabrysi, cały czas ok 39 i więcej miała, po lekach spadało tylko do 38-38,5
wczoraj o 18 zwymiotowała ostro, normalnie gejzer,
a potem sine ręce i lodowate miała i warga sina cała jej latała, dostała drgawek jak ją po tych wymiotach przebierałam, a głowa rozpalona jak węgiel,więc panika na maksa, zadzwoniłam do męża to z roboty 30 km przyjechał w 15 min i szybko na dyżur do lekarza, a tam Pani doktor w koncu sama nie wie czy to od zębów czy jakaś bakteria bo niby lekko zaczerwienione gardło
a dziecko mi odpływało, oczy miała mętne
dała jakiś antybiotyk na to gardło i kazała dawać czopki na temp i to wszystko, więc w sumie nadal nie wiemy co jej jest
jak wrócilismy do domu 20.30 przed podaniem czopka zmierzyłam jej jeszcze temperature a tam 40,4 😲 😲 zimne okłady na głowę i czuwałam przy niej, od 4 to w ogóle kjuż nie śpię bo była z nami w łóżku, spała na moim M wtulona bo inaczej nie chciała zasnąć, a rano mokra cała, spocona jak szczur 😮

i taki mamy super majowy weekend
a dziś cały czas tylko marudzi i płacze, jestem wykończona i nie wiem co temu mojemu dziecku dolega
ale najlepsze, że mnie od wczoraj tez coś w gardle drapie i boli, wiec może to nei te zęby tylko cos złapaliśmy faktycznie... nie wiem sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Pierwszy dzień długiego i mojego ostatniego weekendu przed pójściem do pracy mija nam powoli i leniwie… 🙂 Na razie w domku. Jutro gdzieś na Kaszuby wybędziemy, mam nadzieję.
Efek, co się dzieje kobieto? Wygadaj się, to choć troszkę może ulży 🙂
Inirtam, szkoda, że Twój M stał się taki leniwy 😞 Mój tez niestety tak ma, choć jakoś jeszcze udaje mi się go czasem zmobilizować do jakiegoś działania. Choć czasem szlag mnie trafia, gdy to przede wszystkim ja wpadam na pomysły co robić, gdzie jechać, żeby nie siedzieć przed tv. Gdyby nie ja, to mam wrażenie że siedziałby na dupie, pierdział w kanapę, ćwiczył mięśnie kciuka na pilocie od tv i marudził, że mu się nudzi.
Sandra, dobrze, że nic się nie stało. Co za idioci w tej firmie…
Madzia, miłego weekendu w Krynicy 🙂
Pati, ja bym na Waszym miejscu zrobiła Gabi na własną rękę badanie krwi, ewentualnie CRP i moczu z posiewem. Może to bakteria w układzie moczowym. Albo jakiś wirus. Niemożliwe, aby dziecko przy ząbkowaniu tak się zachowywało jak piszesz – drgawki, sine wargi, wymioty, mętne oczy. Oby to nic poważnego. Współczuję Wam, bo sama przez to niedawno przechodziłam. 😞

Też nie wierzę, że uda się wywalczyć coś się więcej niż wywalczyły Mamuśki z 2013. Cieszyć się tylko trzeba, że chociaż im się udało. No i jak któraś z nas znowu zaciąży 😁 Chociaż u mnie to raczej już mało realne, ale reszta wrześnióweczek 2012 ma duże szanse na ten długi macierzyński 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...