Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tak Doti, właśnie chyba muszę go zacząć szybciej usypiać. Bo on ryczy, trze oczy, nawet ich nie otwiera tylko się mega denerwuje, że nie może zasnąć. W domu jakoś dajemy radę. Ale na spacerze jest koszmar 😞 zazwyczaj wychodziłam w porze spania, i po chwili w wózku zasypiał. Teraz to nie działa bo on się broni przed snem. Więc zaczęłam wychodzić wcześniej jak jeszcze nie jest zmęczony z nadzieją, że szybciej zaśnie. I to też nie skutkuje- a jest nawet gorzej, bo nim zacznie się awantura jestem daleko od domu 😞 Dziś trzy razy go karmiłam na dworze, lulałam, bujałam, dawałam deserek, dawałam soczek z butelki, przebrałam, zmieniłam ciuszki (jakby mu miało być za ciepło)= i zasnął po chyba godzinie 😞 przyznam szczerze że głupio się czuję jak on tak ryczy (nawet jak jest na rękach) 😞 a ludzie patrzą jak sobie nie radzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marylu my od poprzedniego wtorku jestesmy w domku. 🙂 tam w Rabce to szybka diagnostyka i na leczenie do domu. Bylismy w sumie 5 dni 🙂

Milena ma w miare regularne pory drzemki i karmien.
Wstaje o 8.30 i do 9 mamy inhalacje i "poglebianie oddechu" o 9 zjada mleczko/kaszke,pozniej o 12 ije drzemka. Wstaje po godzinie o 15 je obiadek, kolo 17 godzinna drzemka, o 18 mleko i o 21 zasypia bez problemow po kapieli bez zadnego hustania. 🙂) te drzemki tez bez hustania na szczescie. Odkladam do lozeczka lub wozka(jesli jestesmy na dworze,bo w domu wozka nie uzywam). Przez zeby troche nam sie zaburzyl plan dnia bo np.dzis sobie zrobila trzy drzemki po 40min. Marudna jest strasznie. :p ale musimy to przetrwac 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja podczytuje ale nie mam siły na pisanie - ostatnie dwie nocki to spałam w sumie 2h 😞 Marcinkowi w nocy temp nie chce spadać i muszę kontrolować co chwilę, robić okłady itp 😞 zobaczymy jak dzisiaj...
no i lekarz stwierdził wczoraj ze to najpewniej ta trzydniówka, albo że coś się jeszcze rozwinie...chyba się nie rozwija choć dzisiaj jakiś kaszelek miał :/ jutro idziemy skontrolować.

Pauleczka dobrze ze Milenka zdiagnozowana i można leczyć. Zdrówka!

a reszcie postaram się jutro odpisać-jak nie zapomnę co komu.
spokojnej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
U nas tez jest problem z zasypianiem ,zawsze jest ryk nieziemski ,aż w końcu zaśnie .
Jak ja ostatnio ją usypiałam na balkonie to wyła na całe osiedle 😮
W ogóle marudna się zrobiła ,niech ten ząb już wyjdzie to będzie spokój.
A jezeli chodzi o cyca to moja wręcz odwrotnie ,mogłaby go ciągnąć non stop .
Rozregulowała mi je na maksa ,cały czas pełne jak na początku karmienia 🤪
Ciepło jest to i pić się chce ,więc jak tylko chce to jej daje .
Jejku już coraz bliżej chrzcin , dziś musimy potwierdzić ostatecznie ile osób będzie ,a wczoraj lista powiększyła sie z 14 do 17 osób chyba zwarjuje 😁 😁
Chcę mieć to za sobą i koniec imprez tylko ewentualnie urodziny .
Pogoda piękna więc może pójdziemy na spacer ,tylko nie wiem jak się wydostanę z klatki bo rozkopane . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
Oj piękny poranek dzisiaj 🙂 Dzieci w dobrych humorach, Starszy nie robił awantur o byle co... żyć nie umierać hahahaha a Lusia oszalała i na śniadanie zjadła 240ml kaszki!
U nas zasypianie Małej wygląda różnie. Czasem też się rozedrze jak opętana bo mama każe iść spać a ona chce łazić ale jakoś nam się udaje to opanować 😉

Marylu nic się nie przejmuj tym że ludzie się gapią. Na nas jak Starszy robi histerie np. w sklepie też się gapią, ale to nie powód żebym dziecku dawała to co chce tylko po to żeby sie ludzie nie gapili 😉 Musimy przywyknąć do tego że wszyscy wkoło lepiej od nas wiedzą jak sobie poradzić z naszym dzieckiem hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Mała znowu pokutuje od 5.30 i do tego w nocy ze 2-3 razy się obudziła więc nieprzytomna jestem...

Marylu, moja Gwiazda wczoraj tak zaczęła się drzeć na spacerze ze obłęd!
naprawdę wstyd było mi pchać ten wózek...
no darła się jakbym nie wiem co jej zrobiła i nic nie pomagało a to oczywiście sprawka zębolów!!
ma takie napady płaczu od kilku dni, mam nadzieję, że wkrótce to minie bo zwariuje, w domu spać nie chce, co chwile przez ten ból się budzi, nocki zarwane a i na spacerze to może przyśnie na pół godziny i potem znowu ryk, także można sie wykończyć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziendobry

Wspolczuje wam tych zeboli oby jak najszybciej wyszly...

U nas od poczatku byl problem z zasypianiem chociaz teraz jest nawet ok tylko trzeba przy niej siedziec jak zasypia nawet nic nie musze robic ani mowic ale tak jakby sie bala jak tylko wyjde jej z pokoju to ryk.. no tylko ze czasem tp z godzine trwa zanim zasnie no ale zasypia sama w lozeczku bez lulania wiec narzekac nie mam prawa...

Ciekawe jak tam Isa...

Zdrowka dla Marcinka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂

hehe no to widze, ze nie tylko moja Ulka sie 'zepsuła' 😁 jeszcze do niedana dostawla na kolacje kaszke a po niej ja odkladalam do lozeczka i mala spala do rana, a teraz?? nie dosc ze miedzy kaszka a spaniem jest noszenie, tulenie, bujanie, spiewanie, cuda wianki, to jeszcze podczas zapypiania jest marudzenie a pozniej w nocy kilka razy musze do niej wtawac i dawac smoka bo poplakuje lub jeczy 😮 tez jestem nieprzytomna, bo bylam przyzwyczjona do luksusu jakim jest przespanie calej nocy 😉 na dodatek ten katarek 🤢 pani w zlobku mnie pocieszyla, ze moze sie nawet i pol roku utrzymywac 😲 super...

Aaa n a dzis na sniadanieUlka dostala trzy ciasteczka z hippa rozpuszczone w mm i sie zajadala 😁 udalo mi sie ją oszukac hehe ciekawe tylko na jak dlugo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, bo Ula potrzebuje bliskosci wiekszej niz do tej pory. Wrocilysmy do pracy i badz co badz malce to czuja, a cycowe juz wogole, Ja przestalam walczyc niech sie tuli ile wlezie jak za dnia nie mamy czasu dla siebie 🙂
Teraz spi przy cycu 😉) he he 🙂

Ja Nadii budyn itp. dawalam w okolicy 8 miesiaca, w zlobie dajemy okolo roczku.

My w sobote do Wolsztyna sie chcemy wybrac, ale laski mi smarkaja wiec sie zobaczy. Juz przynioslam zaraze z pracy ;/

Moja ostatnio spac nie mogla , dziasla tarla i krzyczala w wozkui moja spokojna na co dzien mamusia: doslownie zjebala babe :PP bo sie gapila jakby pl,aczacego dziecka nie widziala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry...U nas też jest tak,że Majka jak do tej pory byla aniołkiem to też popoludnie marudzi,że masakra!!!!
Zębole i mało śpi,bo wczoraj to spała godzine koło południa a potem na spacerze pół godziny:-/ wieczorem dawala taki koncert,że mialam dość....
No i po kąpieli odrazu zasnela,tylko 40ml mleczka wypiła...
No ale jeden plus tego wszystkiego,że Maja już jest nauczona jeść obidkow i wytrzyma tak 2 godziny 🤪 🤪
czyli 5 godzin miedzy mlekiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Wojtula drzemie, noc ok 🙂 Ciekawe jak będzie jak wrócę do pracy, czy też będzie gorzej spał 😞 Pewnie tak, ech, nie ma co się martwić na zapas...

Karolka ja mannę już podaje, pełną porcję na "drugie śniadanie". Myślę, że teraz to już można 😉 A mleczko krowie nie jest w składzie tych ciasteczek i jogurcików? Bo pisze "mleko pełne" albo "mleko" ale nie wiadomo jakie... 😮 No i cieszę się, że ciastkami przekonałaś Ulę do MM 😁 Zobaczymy czy da się na długo nabrać 😎

Buffy mam nadzieję, że Marcinkowi szybko minie i odeśpicie 😞

Co do ryczenia w wózku - Wojtek zawsze był jak zaczarowany w wózku, cichy, szybko zasypiał albo oglądał świat. Ale ostatnio robi się z niego wiercidupka i albo mu niewygodnie, albo za nisko, albo pić, albo to, albo tamto i też już czasem popłakuje... Magia wózka przeminęła 😜 A co do opierniczania ludzi Sandra - teraz to naprawdę są już tacy co płaczącego dziecka nie widzieli, w rodzinach coraz mniej dzieci i tak to potem jest, że trzeba się na cudze napatrzeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek a no nie wiem, czy jest tam krowie mleczko, musze dzis sprawdzic 🙂 ja sie ciagle tego glutenu obawiam, nie wiem moze przesadzam...ciastak zajada codziennie, w deserkach tez ma czasem jakies glutenowe skladniki i nic jej do tej pory nie bylo...moze kupie jej ta kaszke z jogurtem i zbozami na 'dzien dobry'...

Ula w wozku tez daje koncert 😮 chociaz odkad zamienilismy wozek z powrotem na gondole to robi to juz znacznie rzadziej 🙂

i oczywiście Buziaki dla Wojtka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla Wojtka:*
Troche mnie pocieszylyscie z tym płaczem 🙂
Trzeba być twardym i liczyć że będzie lepiej, bo nie chce zeby każdy spacer tak wyglądał.
Ja znow zaczęłam podawać gluten małemu, zobaczymy czy coś się będzie działo. Dziś moja siostra idzie z rynkami do gastroenterologa i mam nadzieję że się dowie czy takie plamy jak u Krzysia mogą miec związek z glutenem
Buffy zdrowia dla Marcinka!! I wytrwałości dla Ciebie!
Natalia gratulacje dla Majki! Oby ząbki szybko wyszły 🙂
Karolka myślę że takie ciasteczka będą Uli cały czas smakować 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti nie mam pojęcia ,pewnie muszą mieć twardą podeszwę i usztywnianą kostkę ,ale co jeszcze nie wiem 🙂
Ja MM mam tylko w kaszce mannej ,boże ta moja Wiki szaleje jak wariatka guzy i siniaki na czole i nogach to normalka .
Jakby poszła na obdukcje to by mi dziecko zabrali ,bo biję 🤪 😁 😁 😉
Buziaki dla Wojtusia 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi ja właśnie czytam różne opinie i wychodzi na to że pierwsze buciki do nauki chodzenia powinny być mięciutkie żeby noga mogła swobodnie się rozwijać..
http://www.paputki.com.pl/ - wiem że to artykuł producenta ale...
Z innych czytanych przeze mnie wynika że dopiero kiedy dziecko już pewnie chodzi powinno się kupić buty ze sztywnym zapiętkiem i elastyczną podeszwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...