Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry.
Mamy drugi zabek..a u gory dziaselka na dlugosci jedynek i dwojek sie "rozeszly". Boje sie ze idzie jej 4 zabki na raz. :/ jest tak marudna od rana ze szok....sama nie wie co chce...teraz ma pierwsza drzemke...
Milena moze isc dopiero do przedszkola :/ a chcialam zaczac od zlobka.. 😞 no ale zdrowie najwazniejsze....
Czekam az mloda sie obudzi i uciekamy do ogrodka. 🙂

Dziewczyny powiedzcie mi jak u Was z okresem. ? Zawsze mialam nie regularne okresy. A teraz moj cykl trwa 60dni !!! Mam okres jak w zegarku co drugi miesiac . I to zawsze tego samego dnia 23 dzienmesiaca. :/ i chyba czeka mnie wizyta u gina..://
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry.
Mamy drugi zabek..a u gory dziaselka na dlugosci jedynek i dwojek sie "rozeszly". Boje sie ze idzie jej 4 zabki na raz. :/ jest tak marudna od rana ze szok....sama nie wie co chce...teraz ma pierwsza drzemke...
Milena moze isc dopiero do przedszkola :/ a chcialam zaczac od zlobka.. 😞 no ale zdrowie najwazniejsze....
Czekam az mloda sie obudzi i uciekamy do ogrodka. 🙂

Dziewczyny powiedzcie mi jak u Was z okresem. ? Zawsze mialam nie regularne okresy. A teraz moj cykl trwa 60dni !!! Mam okres jak w zegarku co drugi miesiac . I to zawsze tego samego dnia 23 dzienmesiaca. :/ i chyba czeka mnie wizyta u gina..://
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, w aparcie to chyba są charmsy, ale w cenach się nie orientowałam, bo moja to roztrzepana i szybko pewnie by zgubiła... co do tableta... dostała na gwiazdkę, ale może korzystać tylko we wtorki i soboty, podobnie jak z komputera 😉 na początku tuż po Świętach obie siedziały w tych tabletach i kontaktu nie było, a młodsza się uzależniła... wstawała o 5 nad ranem, żeby pograć na tablecie... :/ na szczęscie krótko to trwało, bo wraz z powrotem do szkoły/przedszkola miały ograniczony dostęp do tych "rarytasów" 😉
zegarek już ma... rower też.... teraz chciałaby MP4... muszę zadzwonić do chrzestnego i zapytać, co on kupuje, żebyśmy się nie zdublowali 😉

Isa, gratuluję pracy 🙂

Gosia, dobrze, że z Tymulkiem już lepiej, oby wreszcie te choróbska dały wam już spokój 🙂

Paula, super, że wreszcie macie Milkę zdiagnozowaną, przynajmniej wiadomo, jak ją leczyć i cudownie, że tą astmę można całkowicie wyleczyć 🙂

u nas ciąg dalszy awantur nocnych... no i chyba jednak zęby 😠 rozpulchniona góra i coś się chyba pcha i to nie w pojedynkę... w dzień jest cudny!! ale szykują nam się zmiany w mieszkaniu 😉 trzeba pochować, to czy tamto, poprzestawiać... przede wszystkim tv, bo mamy dość nisko, a młody już łazi gdzie chce, sięga co chce i zaczyna się wspinać po wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Gabrysi wychodzi drugi ząb, ale jak pierwszy wyszedł nagle i bez większego echa, tak kolejne dają jej i nam popalić, od kilku dni jest czasami marudna a najgorsze, że budziła się przez ostatnie noce z płaczem co wcześniej w ogóle nigdy nie miało miejsca
Na początku nie wiedziałam o co chodzi, myślałam, że może coś jej się przyśniło, bo działo się tak raz czy dwa razy w nocy, no ale wczoraj to sięgnęło zenitu, bo poszła spać o 21, o 22 obudziła się i taki spazmatyczny płacz, wzięłam do piersi, possała chwilę i usnęła, po 45 min znowu pobudka z płaczem, no to znowu ta sama procedura do piersi i usnęła, nie minęło 30 min i znowu, no to już było ok. 23,30 a ja już też położona w łóżku i zasypiałam, wtedy mnie tak olśniło, że to mogą ja zęby boleć i ten ból ją wybudza a nie jakieś koszmary i wyszperałam z szuflady Camilię (na bolesne ząbkowanie), wcisnęłam jej zawartość kapsułki, była godz. 24 już i obudziłam się przed 6 jak M wstawał do pracy!
Pomogło! Gabrysia przespała resztę nocy, 6 godzin i to bez pobudki na jedzenie (zawsze raz ok3-4 w nocy karmiłam ją)
Śmialiśmy się rano, że nieźle ja musieliśmy naszprycować bo rano, była lekko na haju jakby, obudziła się i zaraz zasypiała z bananem na buzi, niby spała jeszcze i się chichrała co jakiś czas 😮 🙃
Chyba sami sobie zapodamy to wieczorem… kto wie może nas tez otumani i wprowadzi w błogi stan hehehhe 😁 😁 🙃

Isa, gratuluję nowej pracy!!


Co do komunii to my rok temu szliśmy na komunie do kuzynki M, więc nie byliśmy zobowiązani do dużego prezentu tak jak chrzestni, ale w każdym razie ja jestem zdania, że takim maluchom bez sensu dawać tylko kopertę, bo to w końcu dzieci jeszcze i bardziej cieszą się z jakiegoś prezentu no a poza tym właśnie chodzi o to żeby miało jakąś pamiątkę, kasa się rozejdzie albo rodzice zabiorą i tyle dziecko z tego ma
My postanowiliśmy kupić jej fajne rolki, daliśmy coś ok. 150 zl a były przecenione bodajże z 260 zl, więc dostała naprawdę fajny sprzęt, takie dziewczęce białe z fioletowymi ozdobami, większość gości dała kasę, no i od chrzestnej właśnie jakąś złota biżuterię a od chrzestnego wypasiony rower;
wiem, że za część uzbieranej kasy kupiła sobie aparat fotograficzny, ale ponoć od jej mamy wiemy ze z tych rolek to się cieszyła bardzo bardzo, więc tym bardziej było nam miło i potwierdziło się, że z prezentów dziecko cieszy się mocniej niż z koperty


efek,
ja miałam wracać 6 maja, ale wzięłam sobie jeszcze tydzień z nowego urlopu i wracam 13-go, ale u mnie to samo będzie, wszyscy będą teraz wybierać zaległe urlopy i potem wakacje, już mają porezerwowane terminy a ja nie wiem czy nawet tydzień dostanę w wakacje… trochę lipa 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Czytam was mniej więcej na bieżąco ale nie mam czasu pisać...

Wszystkim maluszkom życzę zdrówka 😘 bo czytam że co chwilę nowe choróbska się wam przyplątują 😠

Widzę że coraz więcej mamusiek wraca do pracy więc życzę wam powodzenia 😘 no i mam nadzieję ze mimo obowiązków i pięknej pogody 🤪 każda znajdzie chociaż co jakiś czas chwilkę żeby napisać bo zżyłam się tu z wami 🙂

A u nas wszystko ok. Olka zaczęła w końcu sama siedzieć ale u was to już czytam że coraz więcej maluszków wstaje więc my w polu 😜 Ząbków też brak. Olcia oczywiście zamiast mówić mama czy tata nauczyła się mówić "am" 😁 no i pokazuje jakie dobre i klepie się po brzuszku oczywiście jak się jej poda rączkę i powie "cześć" to też się wita moja mała zdolna bestia 🙂 🙂

Pauleczka dobrze że w końcu zdiagnozowali Milenkę no i że da się wyleczyć 🙂

Isa gratuluję 😘 to masz kolejny argument w negocjacjach z M żeby zostać w Polsce 😜

Aha u nas ząbków jak nie było tak nie ma ale skończyliśmy chyba z papkami teraz Ola je już kawałeczki wszystko duszę jej widelcem tylko mięsko miksuję bo nie umiem drobniutko pokroić. Z ryżem też sobie fajnie radzi tylko że pluć jedzeniem się nauczyła i te kawałki lądują na mnie 😮 a dzisiaj odkryła że można zdjąć ślinik więc chyba przejdę na normalny proszek nie długo bo w tej Loveli to guzik co schodzi i tak już dodaje do prania takiego zwykłego Vizir Sensitive...

Wiecie co tak sobie myślę że gdzybym teraz urodziła to zupełnie inaczej bym zniosła psychicznie ten najtrudniejszy początek macierzyństwa bo jak tak słonko świeci i dzień taki długi to aż żyć się chce 🤪 a tak nasz urlop przypadł na najciemniejszą zimę od kilkudziesięciu lat.... no ale cóż wszystkiego nie da się zaplanować. Z drugiej strony gdyby nie taka pogoda to pewnie nie jednej z nas by na tym forum nie było bo już teraz się robi spokojniutko a dopiero co wiosna zawitała 😜

Buziaki dla wszystkich trzymajcie się mamusie i zdrówka dla maluszków (choć już nie takich małych 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jutro na 7 rano szkolenie...
no i się skończyło labowanie... boziu, za szybko... z dnia na dzień dowiedziałam się że skończyło mi się wolneeee.... 😞 myślałam że to potrwa troszkę dłużej...
no nic, trzeba spróbować.

także dzisiaj spędzam czas na maxa z synkiem bo to ostatni dzień mojego wolnego. aż mi dziwnie. i jak patrze na małego to mi się płakać chce!!
ale sama chciałam, więc już nie narzekam...

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie 🙂
Znów caaaaały dzień spędziliśmy na dworze aż nas przegonił deszczyk. Ze Starszym bałam się tak na całe dnie wychodzić jak był w wieku Lusi. A teraz jakoś jestem mniej wrażliwa hihihihi Dziś nawet pozwoliłam Małej raczkować po trawie 😁

Isa gratuluję pracy! A co z Szymonkiem zrobisz? Do żłobka pójdzie?Bedzie dobrze!!!!!

Wszystkim gratulujemy nowych zębolców! u nas nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie jak moje dziecko mnie zaskakuje czasami..

np. dzisiaj robiłam obiad a Gabrysia bawiła się na puzzlach w salonie, kukam po jakiś 5-10 min zobaczyć co tam porabia a jej nie ma 😮 😮
doczołgała się do łazienki, tylko nogi zza drzwi jej wystawały, połowa niej była w łazience, połowa wystawała na korytarzu 😁

jeszcze raczkować tak do końca nie potrafi, na razie trzyma pozycję na czworaka i buja pupą, no i tak kolanka na chwilkę unosi ale myślę, że to kwestia już niedługiego czasu jak odkryje, że to trzeba rączki i nóżki na zmianę odrywać od podłogi, a dopiero co skończyła 7 m-cy, nie sadziłam, że tak wcześnie zacznie

a turlanie, przewracanie się raz na jeden bok, raz na drugi to ma opanowane do perfekcji już i nawet sama bez problemu żadnego z pozycji leżącej podnosi się do siadu,

generalnie teraz już jak zostawię ją na jakiś czas na podłodze to nigdy nie wiem w jakiej pozycji i gdzie ją znajdę bo poczuła chyba zew odkrywcy i czołga się w najróżniejsze zakamarki, w sobotę np. sprzątałam i zajrzałam do niej po jakimś czasie a ona pod stołem w salonie była 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do Szymona to zostaje w domu z babcią, prabcią, dziadziem, braćmi (ja będą po szkole) i czasami teściówką - jak rodzicom wypadnie zmiana kiedy mnie nie będzie bo nie chce żeby moja babcia została z Szymonem sama bo jest już w podeszłym wieku (ale ona i tak twierdzi że dałaby radę, ja jednak nie chce jej obciążać więc umówiłam się z teściową że albo będzie do nas przyjeżdżać albo będziemy małego do niej zawozić, zależy jak wypadnie, póki co jutro zostaje z moją mamą i babcią 😉 )

dzień wykorzystany na 100%
oczy mi się kleją i Szymon zamula (śpiący) leży na macie i ma zawias 😁
zaraz go wykapiemy i muszę na jutro się ogarnąć.
mam stresa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski pomóżcie 🤨 co moglabym dawac Uli na sniadanko zamiast cyca? Pokarmu mam coraz mnie i Uli nie chce sie juz wysilac zeby go sobie wycyckac 😮 Kaszke dostaje w zlobku o 8.30 - 9, panie tez probuja jej dawac zamiast tego mm lub mm z kleikiem, ale zupelnie jej nie wchodzi...musze wymyslec co moglaby jest po obudzeniu o 6.30... macie jakies pomysly??? jestem troche zalamana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka a takie ciasteczka Hippa pokruszone i zmieszane z soczkiem owocowym albo MM (co Uli posmakuje). Ja podawałam Wojtkowi taką papkę na soczku jako deserek - u nas akurat 3 ciastka i wytrzymał na tym jakieś 1,5 godz. Jakbyś dała z 4 ciastka to do kaszki by wytrzymała 🙂 Taka moja alternatywa dla kaszek i MM 🙂 Jeszcze u nas chodzi jako "przegryzka" deserek rozwodniony troszeczkę butlą podawany, ale to się na rano nie nada dla Uli...

U mnie też coraz cieńszy pokarm 😞 Dziś Wojtek dostał o 16 cyca i o 17 butlę, bo był już głodny 😞(( I od wczoraj ma lekkie zaparcie, zieloną twardą kupkę, a wczoraj pierwszy raz dostał Bebiko 😞 Podam jeszcze parę razy, zobaczę może się unormuje - oby 🥴

Isa powodzenia jutro! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Efek, nie ma "cienszego" pokarmu, zawsze jest on dostosowany do potrzeb maluszkow...
po prostu maluszki maja wiekszezapotrzebowanie, a cyc juz na popite 😉
Titka i 4h da rade..


Tzn? Mam małemu dawać stałe jedzonko, a potem przystawiać do piersi, żeby zachować pokarm? Bo nie chciałabym stracić całkiem 😞
A 4 godzinki na Twoim mleczku Titi jedzie? No to szacun 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek no tez wlasnie o tych ciasteczkach myslalam, bo robie jej z soczkiem jako deserek i wcina rowno 🙂 albo wlasnie z mleczkiem zrobie i moze zje, jutro rano sprobuje 🙂

Sandra a poznaje po tym, ze Ula bierze cyca do buzi, pomieli pomieli i puszcza wkurzona 🤔 za chwile znow szuka z otwarta buzia cyca i bierze go i znow wypluwa...z drugim jest troche lepiej, ale to jej nie starczy przeciez... i tak robi za kazdym razem jak cyca dostaje... wczoraj probowalam sobie troche pokarmu odciagnac laktatorem, ale nic prawie nie polecialo, tylko sutek mi sie 'podarl' i znow rana 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja nawet jak zje obiadek, wcina cyca i to ciagnie dosc dlugo.. wiadomo, jak mnie nie ma w domu, to juz cyca nie doje.. ale jak jestem, to mi nie chce odpuscic..
Jak karmie, ja o 6 30, to zazwyczaj ok 11 je kaszke na moim mleczku.. ale ona ogolnie tak co 4h wcina..

Karolka, dlugo juz tak robi?? bo moze bc tak ze zjadlas cos co ewidentnie zmienilo smak mleka i jej nie smakuje ...
albo moze "zelazny" smak krwi czuje i jej nie pasuje
Tituszka tez sie tak czasem szarpie z cyckiem...;//
Takie moje teorie, w tym zakresie,ale niczym nie poparte 😁

Karolka, a moze zwykla kaszka manna?? Kiedy chcesz Ulce sprobowac podawac krowie mleko?? moze sprobuj w te strone??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Laski pomóżcie 🤨 co moglabym dawac Uli na sniadanko zamiast cyca? Pokarmu mam coraz mnie i Uli nie chce sie juz wysilac zeby go sobie wycyckac 😮 Kaszke dostaje w zlobku o 8.30 - 9, panie tez probuja jej dawac zamiast tego mm lub mm z kleikiem, ale zupelnie jej nie wchodzi...musze wymyslec co moglaby jest po obudzeniu o 6.30... macie jakies pomysly??? jestem troche zalamana...


Może jogurt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dalabym zwykla manne, ale nie chce jej dawac w duzej ilosci, bo nie wiem jak z tym glutenem u niej. W ciasteczkach jej nie szkodzi, ale nie wiem czy jakbym podala jej ze 120 ml kaszki to jej nie zaszkodzi? a na krowie mleko to chyba za wczesnie 😞 myslalam zeby tak po roku zaczac dawac krowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
My prawie cały dzięń spędziliśmy na dworze- pogoda super. Nawet dla mnie było ciepło i chodziłam w samym topie. A mój synek to ani na spacerku nie może zasnąć ani w domu 😞 w ogóle ma ostatnio straszne problemy z zaśnięciem- ciągle walczy! mimo iż jest zmęczony. Ostatnio ryczał godz inę w wózku/na rękach nim doszliśmy do domu 😞
Pauleczka to trzymamy kciuki za Milenke! caly czas leczenia bedziecie w rabce?
Doti to prawda- dzieci nie znają wartości biżuterii i pewnie potraktują jak zabaweczke. Chociaż wszystko zależy od rodziców jak oni potrkatuja takie prezenty czy przechowaja itp
Isa gratki!!! dobrze że masz z kim zostawić małego 😉
initram własnie odwiedziłam stronę apart i mają tez takie fajne bransoletki z zawieszkami. Moja tez szalona jest- ale innego pomyslu nie mam?! to jest dziewczynka ktora ma w swoim pokoju 50calowyTV!!! co mam jej kupić? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Marylu problemy z zaśnięciem mogą się wiązać z ciekawością świata 😉 Po co marnować czas na spaniee jak można świat oglądać. Jak nie chce spać to nie usypiaj. A jak widzisz że jest ewidentnie zmęczony to spróbuj zacząć usypianie zanim zacznie marudzić.
Pocieszę Cię, bo Moja też ostatnio nudzi jak chcę ją położyć. Przyzwyczaiła się jeszcze do zasypiania z kocykiem (inaczej jej nie moge odłozyć a zasypia na rękach). Ale mamy w miarę stałe pory spania już i próbuję odpowiednio wcześnie zacząć usypiać.

Karolka ja myślę że możesz powolutku spróbować krowiego mleczka. Moja przez "wspaniałe pomysły M" dostała już mleko z kartonu, bo on akurat jadł z płatkami kukurydzianymi. Dziecko popatrzyło oczami kota ze Shreka i dostało mleko z płatkami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...