Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karola lanolina lansinoh, ja płaciłam coś koło 21zł za chyba 7g czy 9g, ale bardzo wydajna była i nawet zostało, kupowalam w smyku, ale poszukaj też na allegro.... A gdybyś dawała jej np. Rano i wieczorem trochę kaszki i tylko jedną pierś? No ja miałam to dużo wcześniej i wtedy ptasi mozdzek nie bez oporów, ale z butli się napil-dawalam na zmianę raz z butli a raz ze zdrowej piersi... Teraz to też na butle patrzeć nie chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Inirtam to cena ok, ja o takiej nie slyszalam... nie chce Uli dawac rano kaszki, bo w zlobku kolo 9 tez kaszke dostaje. Ona woli byc glodna niz wypic z butelki czy niekapka mm, a z "podartej" piersi tez nie jestem w stanie odciagnac mleka laktatorem, bo jeszcze bardziej mi podraznia 😮 na szczescie udaje mi sie robic tak, ze Ulka ciagnie cyca ok 17 a pozniej dopiero rano, to tej nocy brodawki troche mi sie zregenerowaly i poki co nie ma nowych pęknięć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, a ręcznie odciągnąć mleczko z chorej piersi? Ja tak robiłam, wychodzi nie dużo wolniej niż laktatorem, trzeba nabrać tylko wprawy. Nie ma prawa pójść krew przy takim odciąganiu. Na youtubie są instrukcje jak to zrobić, trzeba rytmicznie ściskać otoczkę, nie brodawkę. Nie wiem czy w ogóle masz potrzebę ściągać mleczko z poranionej piersi, bo przecież Ula butli nie chwyci 🥴 Ale jak nie będziesz stymulować piersi, to może pokarm zaniknąć. Tak podpowiadam, bo jakiś czas temu też z tym walczyłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek mi wlasnie juz chyba zanika po malu 🤔 ta bardziej poraniona piersia nie karmilam Ulki ponad dobe i tylko troche twarda mi sie zrobila, nawet po calym dniu moim w pracy mam flaki i nie czuje, zeby pokarm naplywal jak to bylo wczesniej...wczesniej jak w nocy bez wkladek laktacyjnych spalam to mialam pizame cala od mleka, teraz suchutka...mysle, ze jak tak dalej pojdzie to Ula zostanie bez mleczka 🤨 popatrze w necie jak sie recznie odciaga pokarm i sprobuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka współczuję problemów w cycami :* Mam nadzieję że szybko się wygoją i Ula jeszcze ciut pociągnie. A jak nie to może z łyżeczki uda się jej dać mleczko? Albo z rurki?

Sandra piękności są z Tituchny 🙂 Ja przywykłam do mojego kudłacza małego i jak widzę takie łysolki to tak dziwnie hahaha choć Starszy też był taki łysol 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia biedny Tymciu. Oby już było tylko lepiej
Dzo my w końcu na zakupy nie pojechaliśmy bo mój m inaczej zaplanowal dzień... Cóż będę musiała jechać sama w tygodniu. A i u mnie też wszyscy w japonkach i szortach. 🙂
Sandros super że Titi wstaje 🙂 gratuluję zabkow!
Karolka mój ma czasem tak że nie pije. Ale to np jeden dzień. A kolejny jest już ok.
Iza co się stało?
Karolka a ile posiłków mlecznych teraz po otrzebuja maluchy? Bo może z kaszka jej starczy plus soczki? Skoro je pije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ja wlasnie szukalam info na ten temat w necie i znalazlam, ze nie kazde dziecko musi lubic mleko...jesli nie chce go pic, to nie trzeba go zmuszac, tylko podawac inne produkty pochodne takie jak kaszki, jogurty, serki, ciasteczka itd... tak tez spokojnie mozna dostarczac dla dziecka wapn... tak wiec jak pokarm mi zaniknie to nie bedzie tragedii, bo Ulka jakos sobie poradzi, tylko dziwnie tak bez mleka, wszystko o gestej konsystencji z lyzeczki 😮 ona jedyne co pije to soczki i to tez nie zawsze chce w ciagu dnia...wczoraj ani lyka nie chciala przez caly dzien, dzis kilka łykow pociagnela z niekapka. jesli nie bedzie mleka to nie bedzie prawie pila 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po weekendzie.
U nas jakoś dziwnie, bo całą niedzielę w domku przesiedzieliśmy...
Kuba dzisiaj w nocy znowu zrobił koncert, poszedł spać o 20, pobudka o 21 na 30 minut, później o 23 do 24 i cały czas płacz, no i do 5 jakieś 5 pobudek było i wszystkie z płaczem.
Nie wiem od czego się tak robi?! Może przez ten antybiotyk, wczoraj była ostatnia dawka. No i cały dzień też płacz i marudzenie, niczym go nie można zainteresować, proszę doradźcie mi co robić, bo już tracę siły :/

Sandra, śliczna Titka 🙂 I jaka dzielna! Gratuluję ząbków.
buffy, dużo zdrówka dla Marcinka!
Iza, co się dzieje? co za zła minka?

Miłego dzionka! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Witamy zaganiana Sandre 😉 Widze po zdjeciach ,ze Titi juz kolczyki ma ,slicznosci.
Gratulujemy zabków .
Doti super ,ze njuz jestes z nami .
Dzo ciesze sie ,ze juz lepiej z chumorkiem , szkoda ze zgubiłyscie bucika . 🙂
Isa co sie dzieje ?
Karolka współczuje poranionych brodawek ,pewnie Ulci łapczywie zasysa ,swojego ulubionego cycucha po tak długiej przerwie 😜
Buffy współczuje choroby Marcinka ,oby nic wiecej sie nie rozwineło 🙂
Buziaki dla solenizantek Titi i Uli 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, ja tez mam flaczydla ;/ po wypiciu 2l wody w pracy. sciagnelam jedynie 120ml.. Ale piersi jednak przestawione na mniejsza produkcje mleka..

Nadia od 9 czy 10 miesiaca sie zbuntowala na mleko, i nie pila ani MM ani krowiego i jakos wyrosla na ludzia zdrowego 🙂)

Ja dzis moze sprobuje jej troche kaszki smakowej na noc do bebiko jej dac i moze zalapie... choc sadze, ze ona nie budzi sie z glodu ;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Ula jak o 19 wypije kaszke to spi do rana, dzis w nocy postekala tylko 2 razy, bo smoka chciala, a jak dostala to znow kima 🙂 rano wypila 2 cyce, cos tam z nich jeszcze lecialo, moze 2 godzinki do kaszki wytrwa 😉 a brodawki na szczescie troche mi sie podgoily i na razie nie ma nowych pekniec 🙂oby tak zostalo...

Sto latek dla Titi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy katarek moze byc zapowiedzia wychodzących ząbkow? Ula najpierw chrumkala w nocy, az spac nie mogla, to zaczelam jej od razu po odciagnieciu glutow zakrapiac nosek przed snem nasivinem i chrumkanie sie skonczylo. teraz z kolei katar meczy ja tylko po przebudzeniu...nasivin pomaga, ale nie mozna go za dlugo uzywac, bo jest silny...codziennie zakrapiam nosek Uli marimerem przed fridą, co jeszcze moge zrobic zeby jej ulzyc? te gluty sa strasznie ciagnace, przezroczyste lub zielonkawe...co to moze byc, ma moze kroras z Was jakis pomysl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 Moja Lusia na pierwszej drzemce, ja zjadłam śniadanko a Starszy już na dworze 🤪 Pranie kończy się kręcić, zaraz trzeba następne wstawiać, porozwieszać, skręcić huśtawkę ogrodową... Znów cały dzień zalatany 😁 Super 🙂

Najlepszego dla Titi i Uli 😁

Karolka a tak mi się teraz nasunęło, Twoja Ula w papierach to Ula czy Urszula?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...