Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
My już popakowane,a jednak zmieniamy butelki i smoczki z Nuka lateksowego smoczka zmieniamy na AVENT silikonowy 🙂 tylko Maja łapie tylko takie natural nowość podobno niż tamte zwykle a oto smoczki do których się przyzwyczaila
http://allegro.pl/avent-natural-smoczek-do-butelki-4-wielkosci-i3454275274.html
Najgorsze jest to,że musze kupić tez specjalne butelki do` tych smoczków.. Teraz mi wypila 190mleczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂


Pogoda za oknem do dupy cały dzień pochmurno deszczowo . My Sami z Kubusiem cały dzień w domu bo M w pracy do 20:00 .
Kubuś ma właśnie 3 drzemkę w ciągu dnia 🙂 .
co do jedzenia to wcześniej Kubuś chciał kanapeczkę z masełkiem szyneczką a teraz nie za bardzo , parówki też teraz be .. Nie wiem co może być powodem ?! .

Muszę iść się zapytać do zakrystii ile za msze na roczek i kiedy jak coś . Chcemy zrobić w sobotę 21 bo 22 ma ur Mój M he fajnie sie złożyło a Kubuś 18 ale nie będziemy robić w środku tygodnia .. Ogólnie ma być około 12 osób z Nami juz i robię w domu zaproszę na kawę ciastko może coś ugotuje za kolacje ale jeszcze nie wiem co bo mam zamiar robić pod wieczór . Bo po co po południu .

My nie musimy kupować smoczków :P bo Kubuś od Małego nie lubił smoczka 😁
sadzacie Maluchy na nocnik już ?
Kupujecie coś waszym Dzieciaczkom na roczek ? 🙂 .
Zamawiacie tort czy Same robicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello 🙂

Isa, inirtam – no proszę, proszę, czyli kolejne laseczki gdzieś powoli zaczynają myśleć już o drugim dziecku, a jeszcze niedawno po porodach, wszystkie prawie się zapierały, że nigdy w życie, albo na pewno nie prędko! Ja też już chyba bym wolała na przyszły rok rodzić, niż jakoś długą przerwę mieć i potem od nowa się wciągać w te pieluchy, karmienia itd.

Karolka,
faktycznie poszalałaś! Ślicznie! A poza tym to ale masz już włosy długie, jakoś mi się wydawało, że masz krótkie, tak mniej więcej do brody..

Inirtam, gratulacje dla Tymka, że tak ładnie już śpi, a Ty nareszcie możesz tez wypocząć.. podziwiam Cie kobieto, że tyle czasu dzielnie znosiłaś te nocki bo pamiętam jak pisałaś, ile to razy musiałaś wstawać do niego

Mixi, wyglądasz zajebiście! Tak rockowo z tym wygolonym.. no no no, prawdziwa sexi mamuska!!

ja roczek robię w sobotę 21-go, bo Gabrysi wypada w piątek 20-go, więc tak chyba będzie najlepiej, a co do tego, gdzie to się zastanawiam, bo będę miała ok.15 osób razem z nami i trochę ciężko będzie mi ich pomieścić w domu, trzeba byłoby drugi stół dostawić itd. ale i tak będzie ciasno w cholerę, bo na chrzcinach było 13 osób i ścisk był...
ja mszy nie zamawiam, chcę zaprosić gości na 15-16, na kawę i torta, a potem jakaś kolacja i skończyć imprezę o 20, bo przecież i tak Gabi dłużej nie da rady, jak zrobię w domu to po pierwsze boję, się, że goście będą siedzieć do 21, a potem jeszcze zanim posprzątam wszystko itd. to kolejna godzina-dwie zejdzie, a tak byśmy zawinęli manatki z lokalu i nic mnie nie obchodzi, wracam do domu i święty spokój - tak byłoby najlepiej
tylko problem jest że w lokalach robią imprezy od około minimum 20-25 osób, no i chciałabym tak do 45 zl/os + tort i ciasto swoje
no i nie wiem na razie, nie mam nic zaplanowane ani zorganizowanego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pierwszy dzien za nami. U teściowej bylo ok. Musze sie szybciej położyć i naabrobic wczorajszy dzien...

Mixi zaszalalas z fryzura 😉. Fajnie. Mislam jakis czas temu wygolony bok, nawet bardziej. Pozniej jeszcze z tylu na skos. Heh mialam juz tych fruzyr rozniastych bo lubię oryginalne fryzury ale odkad zaszlam w ciążę z krotkich Zapuszczalam wyglądała ze strach ale juz mam do ramion teraz taka prosta fryzurę mam az do mnie nie podobne juz mnie kusi zmienić ale do dziecka to taka zeby latwo związać było sle teraz w koncu zmienie kolor bo z cieciami szalalam ale kolor lubilam zawsze bardzo ciemny braz.

Doti widac ze wyjazd udany 😉

Sorki ale więcej nie pamiętam a pisze z tel. 😞 😞.

Jutro rano w planach wyjazd do dziadkow M a później sie zobaczy 🙂

DDobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
karolka śliczny kolorek 😉
latka super że już na miescu :* daj znać jak obiad- o już widze że spoko. :P a jak wózek?
initram właśnie wyczytałam że nawet bezdechy są związane z tym refluxem, więc może to wszystko się u nas wiąże.
Widzę że odcyckowanie ma super efekty, a Tym śpi u Ciebie w łóżku? Myślę że to super czas na drugie dziecko, bo fajna różnica wieku by była. no i Twoje "siedzenie" w domu nie rozciągneło by się za bardzo w czasie. Tak sobie czytałam ostatnio że megan fox znów w ciąży a ona koniec września pierwsze dziecko rodziła 😉 więc chyba czas myśleć 🙂
Patinka ja mam już listę prezentów na roczek, tylko obawiam się że nikt się nie spyta co kupić;D my kupujemy małemu jeździk: albo taki sportowy samochodzik albo taki klasyczny robiony na "stary"
Tort dla gości zamawiam, pewnie u sowy. A dla Krzysia robię sama. Coś takiego:TORT
Nawet nie licze że wyjdzie podobnie 😉 heh ale próbe już robiłam i wyszedł znośnie 😉
Doti witaj spowrotem 😉 zdjęcia super widac że wyjazd udany. Lusia to już na taką dużą dziewczynkę wygląda 😉
mixi mega fajna fryzurka! jej chciałabym się odważyć na taką a po drugie chciałabym tak dobrze wyglądać w niej 😉

Już w sobotę będą moi rodzice, więc od niedzieli zaczyna się odcyckowanie Krzysia 😉 Ciekawe jak to zniesie. Jak myślicie zrezygnować najpierw z dziennych karmień a później nocnych? czy od razu ze wszystkich?
Mam nadzieję że bez cycka i Krzyś będzie lepiej w nocy spał... ja w prawdzie o drugim jeszcze nie marze, ale sen by się przydał 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Napisałam się i wszystko mi wcięło 😠

Mixi fajnie ci w tej fryzurce 🙂 Ja po ostatniej wizycie fryzjerki wstydzę się na wieś wychodzić, zrobiła ze mnie zebrę 😠 Niestety muszę troszkę poczekać, żeby poprawić włosy, ale przed powrotem do pracy na pewno to zrobię.

Doti fajne fotki widać, że wyjazd udany 😁

Latka udanego wypoczynku w Polsce 😘

Marylu ja, tak jak napisała Inirtam również skonsultowałabym to z lekarzem.

Natalia my też jesteśmy na Avencie, wcześniej był Dr Brown, TT i inne cuda ale Majce pasuje Smoczek z Aventu trójprzepływowy i mi też 😁 W końcu nie męczy się z kaszą ponad pół godziny tylko opróżnia butlę w niecałe 10 minut 😁

Kasia Oleńka wygląda jak lalka w avatarku 😁

Patinka mojej Majce nie pasuje jak na razie nocnik, za to uparcie wkłada go sobie na głowę choć tłumaczę, że nie do tego on służy 🤔
My tort zamawiamy. A co do prezentu, nie kupujemy. Nie mam pomysłu na coś oryginalnego. Moja mama, choć mówiłam jej, że Majka jest jeszcze na to za mała kupiła auto w kolorze czarnym:

http://allegro.pl/mercedes-na-licencji-sl65-2-silniki-2-aku-pilot-i3472796823.html

Tłumaczyła mi, że mój M uwielbiający gadżety będzie więcej z Majką na spacery wychodzić i coś w tym chyba jest, bo mój M sam nie może doczekać się tego prezentu 😁 Gorzej, jak Majka nie będzie chciała w tym wynalazku jeżdzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Mixi super fryzurka i świetny kolorek masz teraz 🙂 🙂 bardzo ci w nim do twarzy 🙂

Agn dzięki 🙂 na zdjęciu jak laleczka ale broić to potrafi hehe. Zaczynam się bać co to będzie jak zacznie chodzić 🙃 ale już bym chciała i nie mogę się doczekać 😉 autko super też mnie takie kusi do Oli ale to może na przyszły rok 😜
A od początku września wracasz do pracy czy później? Kiedy z Majką zaczynacie do żłobka chodzić?

Doti ale opalone dzieciaczki masz 😎 moja to bledziuch straszny mimo że często na dworze... ale to pewnie po mnie ma karnację i do tego kremy z filtrem też pewnie spełniają zadanie... a wakacje widać udane rodzinka zadowolona :-) p.s. jakiś czas temu zaprosiłam cię na fb do znajomych w wolnej chwili możesz mnie zaakceptować 😜

Latka no to najgorsza wizyta za wami 😜 właśnie a jak tam wózek który kolorek w końcu wybraliście?

A ja dzwoniłam żeby przełożyć roczek Oli z 14 na 21 (czyli po urodzinkach) no ale już nie było miejsc tzn. była jedna sala ale taka "przechodnia" przez którą ludzie z drugiej imprezy by mi przechodzili do schodów więc podziękowałam i robimy tego 14-09. No trudno chyba to nic takiego ze przed urodzinami...

Ale co czytam to dużo robi z was tego 21-9 trzeba się było dogadać i zbiorową imprezę zrobić dla naszych wrześniowych bobasów 😁

Kurcze wiecie że ten rok mi tak przeleciał że czasami już wspominam jak to było jak Ola była taka malutka i ze ten czas już minął a wtedy chciałam żeby już była większa a co to będzie za parę lat 🙃 w ogóle dzisiaj wspominałam jak rok temu już chodziłam po Oli pokoiku urządzonym i tylko jej tam brakowało i tak już czekaliśmy i odliczaliśmy czas a tu za chwilę roczek a ja się zastanawiam kiedy to przeleciało 🤪

Miłego dnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my robimy 22.09 😜 dokladnie w urodzinki Uli 🙂 myslalam o sobocie, ale nie dam rady wszystkiego na sobote przygotowac, bo robie impre w domu, a w pt do pracy normalnie trza isc. Poza tym chrzestny przylatuje tez w sobote o 15.30, wiec jakby wkroczyl w polowie imprezy to by tylko niepotrzebne zamieszanie zrobil...no wiec stanelo na niedzieli, o 13. obiad, pozniej kawka + tort i ciacho i to by bylo na tyle, bo wszyscy przyjezdni...
Kasia ten rok strzasznie szybko przelecial...poki siedzialam w domu z ula to nawet mi wolno czas lecial, ale teraz zyje tylko od weekendu do weekendu i nie nadążam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
sorki za ewentualne bledy i brak interpunkcji, ale pisze z tableta, ktorego ciezko mi sie obsluguje. W pensjonacie mamy wifi, ale nie bylo kiedy sie podlaczyc.
Urlop i wogole wyjazd srednio udany, bo Nata po pierwsze ciezko zniosla 11-godzinna podroz, a na domiar zlego zaczely jej sie wyrzynac kolejne dwa zeby i jest caly czas placzliwa i marudna. Ale najgorsze jest to, ze tesciu mial wczoraj wylew i trafil do szpitala. Wylew nie byl duzy, ale wplynal na motoryke i mowe tescia. Dlatego skracamy nasz pobyt w Zakopcu i wracamy jutro w nocy. Jutro bede nas pakowac i wyjezdzamy wieczorem.
No to tak w skrocie.
Pozdrowki z deszczowego Zakopca :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. Wrobili mnie dzis w malowanie pokoju babci. Głowa mi pęka od smrodu farby.... Dopiero siadłam.
Nie czytałam zaległości, przyznaję się bez bicia 😉
U nas urodzinki w sobotę 🤪 szykuję grilla i tort. Impreza na dworze jak będzie pogoda. A jak się pogoda obrazi to zrobimy w domu i po problemie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Titi od dzis zaczelam odstawiac, po pokarmu mam, ale na karmienie na pewno nie starcza.. nupla 30 min, a zaraz tak czy siak butle 150 ml wciagnie, wiec bezsensu, a pora doprowadzic cyce do porzadku 🙂 Miie wreszcie okres i zalozyc spirale 😉
Choc ostatnio uskuteczniam celibat ;//

Super mercedes, swietny.. aczkolwiek nie lubie tego typu zabawek, wole wszelkie te, ktore dziecko mobilizuja i pobudzaja fizycznie.. czyli jezdziki, hulajnogi ( oczywiscienie teraz ) 🙂)

Zrezygnuje raczej z tej drugiej propozycji pracy,bo chyba nie dam fizycznie rady...

Tez chyba bede robic... 22.09.. aczkolwiek moze sieokazac, ze dopiero w pazdzierniku., zalezy jak nam sie wsio potoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A klucze już wreszcie macie? Jak małej idzie stawianie kolejnych kroczkow? 🙂
Ps.łącze się w celibacie 😜

Pati.. Ja chyba nie mam wyjścia...wiem,że głupio to brzmi, ale jedyną moja motywacja do drugiego dziecka teraz jest właśnie to, że i tak siedzę w domu, bo nie mam co z młodym zrobić 😞 bardzo chce mieć drugie dziecko, ale sama nie wiek, czy jestem już na to gotowa, ale z drugiej strony pewnie. Później wcale nie będzie mi łatwiej się zdecydować... Daje sobie jeszcze pół roku i pewnie dopiero zaczniemy starania 😜

Marylu, tak, śpi ze mną 😁 lozeczko to nasze zadanie na wrzesień, na spokojnie, jak już się w domu ogarniemy po wyjazdach... Na początku będę go w dzień do niego odkładać, potem na noce, a później będę go chciała nauczyć zasypiania w lozeczku... 😁 to dopiero będzie wyzwanie!! Hehe... Ale ☺️sama chciałam 😜 to teraz mam 😉
Ps.uwielbiam, gdy się tak przytula wieczorem... Chyba mi też to rekompensuje brak cyckania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam a co jest zlego w tym, ze maluch spi z Wami? Chyba ze Tobie przeszkadza. Ja Nadie mega chcialam uczyc, skonczylosie to placzem, wylewaniem lez, wymiotami.. i spala z nami do czasu az nie byla komuta.. znaczy przychodzila..
titi sprobuje nauczyc na nowym.. jesli sie nie uda niech spi z nami.. tez uwielbiam jak sie tuli do nas 🙂) Ten czas nigdy wiecej juz nie wroci 😞

Co do drugiego dziecka, na pewno ciezko., ae wiadomo, ze kazda roznica ma swoje plusy i minusy.. Dla mnie byloby to za wczesnie.. chcialam, zeby Nadia byla samodzielna ( ubranie , jedzenie).. , bo na pewno zdecydowanie latwiej...

Jak laski maja jedno i drugie od razu, to zawsze wspolczulam temu maluszkowi,bo takie 1,5 roczne mega potrzebuje jeszze mamy.. jak z ciaza jest wszystko ok, to jeszcze oki, ale jak trzeba lezec.. wez wytlumacz 1,5 rocznemu dziecku, ze mama nie moze sie kulac po podlodze czy nosic...
Pamietam, ze jak Nadieczasem bralam w ciazy na rece, to sama mi mowila, ze przeciez mam dzidzie w brzuszku, i nie moge nosic..

Kluczy nie ma 😞 Kroczkow wiecej nie ma.. wie o co chodzi, ale po 4 zapieprza jak gepard, wiec myk na dupe i zapierdziela po czterech 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmmm Myslimy i myslimy co zrobic z urodzinkami dziewczyn.miala byc wizja, ze robimy im obu pod koniec wrzesnia.. aczkolwiek Darek sie uparl, ze roczek to roczek i ma miec Titi sama.. wiec stw. ze Nadii w tym roku jakis wielkich urodzin nie robimy. Po prostu same kartony w chacie,stoly i krzeslajuz powywozone, a nie usmiecha mi sie tego przywozic. i po prostu kto ma ochote to przyjdzie..Zrobie maly tort kawke, a jak komus zalezy to i na stojaco bezie jadl..bo w koncu przychodzi,zeby nadii przyjemnosc zrobic..A Titce mam nadzieje, zrobic tego 22.09...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...