Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nie ukrywam ze mnie trochę dzis to KTG zdołowało, bo tam NIC nie wyszło.... a ja juz na serio mam doysć tego brzuszyska przed soba.... tylko ze wiem juz z ciązy nr 1, ze na mnie nic nie działa...wiec nie wiem co bym teraz miała zrobic zeby cos przyspieszyc. jechac rowerem po dziurach chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
nie ukrywam ze mnie trochę dzis to KTG zdołowało, bo tam NIC nie wyszło.... a ja juz na serio mam doysć tego brzuszyska przed soba.... tylko ze wiem juz z ciązy nr 1, ze na mnie nic nie działa...wiec nie wiem co bym teraz miała zrobic zeby cos przyspieszyc. jechac rowerem po dziurach chyba...


Nie przyspieszać , czekać 🙂 Widocznie dobrze małemu tam u ciebie to co sie bedzie pchał na zewnątrz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
edithd napisał(a):
nie ukrywam ze mnie trochę dzis to KTG zdołowało, bo tam NIC nie wyszło.... a ja juz na serio mam doysć tego brzuszyska przed soba.... tylko ze wiem juz z ciązy nr 1, ze na mnie nic nie działa...wiec nie wiem co bym teraz miała zrobic zeby cos przyspieszyc. jechac rowerem po dziurach chyba...


Nie przyspieszać , czekać 🙂 Widocznie dobrze małemu tam u ciebie to co sie bedzie pchał na zewnątrz 🙂


tak jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Usmazylam reszte nalesnikow bo jak zwykle zrobilam zbyt duzo ciasta wiec moj bedzie mial na obiad 🙂 , ucieszy sie bo lubi. Teraz pedze na poczte zaplacic rachunek za prad bo przyszedl kilka dni temu i za chwile przysla ponaglenie 🤢
(ale mi ciezko sie zebrac 🤔 )
Ps Edyta mi tez raczej sex nie pomoze na przyspieszenie ( ale perspektywa przyjemna ) zreszta nie wiem czy cokolwiek mi pomoze bo ja tto tak jak ty mam wszystko szczelnie pozamykane i wyjdzie na to ze sie jeszczze przeterminuje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
Usmazylam reszte nalesnikow bo jak zwykle zrobilam zbyt duzo ciasta wiec moj bedzie mial na obiad 🙂 , ucieszy sie bo lubi. Teraz pedze na poczte zaplacic rachunek za prad bo przyszedl kilka dni temu i za chwile przysla ponaglenie 🤢
(ale mi ciezko sie zebrac 🤔 )
Ps Edyta mi tez raczej sex nie pomoze na przyspieszenie ( ale perspektywa przyjemna ) zreszta nie wiem czy cokolwiek mi pomoze bo ja tto tak jak ty mam wszystko szczelnie pozamykane i wyjdzie na to ze sie jeszczze przeterminuje 🥴

Ja wlasnie tez zamknieta na 10 spustow ale jest roznica czy w 38 czy w 40 tc no jest dwa tygodnie bez ciazacego bebenka ale moj zdecydowanie na nie i wez badz madra i go przegadaj jak on osiol uparty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia40322 napisał(a):
Wróciłam od lekarza mała zdrowa waży 2500g i leniuch okropny,trzeba było poszturchać żeby zaczęła choć pyszczek otwierać 🙂 potem chyba za karę taki koci grzbiet zrobiła że aż zabolało.Praktycznie część porodu mam za sobą już,tak stwierdziła pani doktor.

To super wiadomosci.
Moj maluch to okropny wierciuch ostatnio szkoda tylko ze nie go zobaczyc wczesniej niz przed urodzeniem, nawet nie wiem ile teraz wazy bo ostatnie usg mialam w 25 tyg ciazy i to prywatnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bardzo dobre wieści Kasia. Moze taka ma nature nieśmiałą i nie chciało sie malenstwo pokazać 🙂 Moje tez sie ciagle na usg zasłania rączkami i tez lekarz musi troche poszturchać 🙂
Ja wróciłam z tych nieszczesnych zakupów w kauflandzie 🙂 Wydałam tak jak Edyta kupe kasiory.. ale na pampersy sie załapałam 🙂 wziełam juz 2 czyli 3-6 kg bo zaczełam sie zastanawiac czy jak wezme jedynki to nie okaze sie ze mała bedzie miała do nich za wielki tyłek 🙂 a mam dwie małe paczki 1 wiec moze wystarczą. Za wiele w koszu nie było tych mniejszych wiec dobrze ze dzis pojechałam 🙂 Przy okazji kupiłam herbatke hippa rumiankową po 1 tyg. bo tez w promocji po 9.90, i w aptece wydałam sporo na pierdoły. Ale przynajmniej jestem obkupiona juz chyba we wszystko co moze sie okazac potrzebne 🙂 dokupiłam pake bella mama gigantów bo miałam tylko 2, a to pewnie mało, krople na kolki, witaminki dla małej, czopki i podkłady dla siebie do szpitala i do domu na wyrko - bo nowe to szkoda byłoby materac upaciać 🙂 wiec moze juz sie rodzić. Damy rade ze wszystkim z takim zaopatrzeniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja jutro mam KTG, zobaczymy co zapisze, choć dziś czuję się rewelacyjnie. BYłam dwa razy na spacerze, w sumie to z jakieś 2km, posprzątałam zrobiłam obiad i czekam na mojego męża 🙂
Dziś czuję się jakbym nie była w ciąży 😁 zero skurczy, może w nocy wyczerpał się limit 🙂


Zakupiłam kapsułki z wiesiołka, tylko teraz się zastanawiam ile tego brać?? BO jest napisane że 1-2 kapsułki 2-3 razy dziennie.. ale to chyba duzo zeby brać 6 tabletek. Anula wiesz moze coś o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Bardzo dobre wieści Kasia. Moze taka ma nature nieśmiałą i nie chciało sie malenstwo pokazać 🙂 Moje tez sie ciagle na usg zasłania rączkami i tez lekarz musi troche poszturchać 🙂
Ja wróciłam z tych nieszczesnych zakupów w kauflandzie 🙂 Wydałam tak jak Edyta kupe kasiory.. ale na pampersy sie załapałam 🙂 wziełam juz 2 czyli 3-6 kg bo zaczełam sie zastanawiac czy jak wezme jedynki to nie okaze sie ze mała bedzie miała do nich za wielki tyłek 🙂 a mam dwie małe paczki 1 wiec moze wystarczą. Za wiele w koszu nie było tych mniejszych wiec dobrze ze dzis pojechałam 🙂 Przy okazji kupiłam herbatke hippa rumiankową po 1 tyg. bo tez w promocji po 9.90, i w aptece wydałam sporo na pierdoły. Ale przynajmniej jestem obkupiona juz chyba we wszystko co moze sie okazac potrzebne 🙂 dokupiłam pake bella mama gigantów bo miałam tylko 2, a to pewnie mało, krople na kolki, witaminki dla małej, czopki i podkłady dla siebie do szpitala i do domu na wyrko - bo nowe to szkoda byłoby materac upaciać 🙂 wiec moze juz sie rodzić. Damy rade ze wszystkim z takim zaopatrzeniem 🙂


ja tez mam 2ki, nawet nie myslałam o newbornach...w sumie to co Pampers ma 2ki (3-6kg) to inne firmy traktują jak 1ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser-ja wiem to ze 1 tabletka 3 razy dziennie ale 2 razy dziennie tez mozna no i ze po 37tc wiec ty z Edyta mozecie sie faszerowac 🙂 a ile zaplacilas za wiesiolka?bo ja jeszcze nie zakupilam wiec musze sie zorientowac.Gosia-a jakie kropelki na kolki kupilas Oli?bo ja tylko nie mam z tego co czytam kropelek na kolki i witaminy K i D i musze sie doszkolic ile sie daje tych kropelek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wogole to 2 godziny ni reka ni noga ruszyc nie moglam bolalo mnie w krzyzu okropnie podobnie jak na okres az sie przestraszylam skad to sie wzielo tak raptownie i mialam kilka przepowiadajacych w tym czasie i az maz zbladl jak wrocil z pracy bo ja ze lzami w oczach i nie wiem czy to ze zmeczenia po nieprzespanej nocy czy takie sobie proby macica robi ale teraz juz ok obejrze "Barwy szczescia"i ide polezec w wannie.Baiser a moze ty masz cisze przed burza?ja moge sie zamienic z toba bedzie szybciej po wszystkim postekalabym pocierpiala ale juz bym miala swoja kluseczke na raczkach a tak min 2 tygodnie musze jeszcze zaciskac nogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
ja ci anulka polecam sab simplex, na serio są super. ja innych w sumie nie znam..

no własnie baiser - ile kosztuje ten wiesiołek?
No elasnie czytalam ze sab simplex sa najlepsze a to sa te zagraniczne kropelki kolkowe czy pomieszalam cos bo zaduzo sie juz naczytalam o tych kolkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
Bardzo dobre wieści Kasia. Moze taka ma nature nieśmiałą i nie chciało sie malenstwo pokazać 🙂 Moje tez sie ciagle na usg zasłania rączkami i tez lekarz musi troche poszturchać 🙂
Ja wróciłam z tych nieszczesnych zakupów w kauflandzie 🙂 Wydałam tak jak Edyta kupe kasiory.. ale na pampersy sie załapałam 🙂 wziełam juz 2 czyli 3-6 kg bo zaczełam sie zastanawiac czy jak wezme jedynki to nie okaze sie ze mała bedzie miała do nich za wielki tyłek 🙂 a mam dwie małe paczki 1 wiec moze wystarczą. Za wiele w koszu nie było tych mniejszych wiec dobrze ze dzis pojechałam 🙂 Przy okazji kupiłam herbatke hippa rumiankową po 1 tyg. bo tez w promocji po 9.90, i w aptece wydałam sporo na pierdoły. Ale przynajmniej jestem obkupiona juz chyba we wszystko co moze sie okazac potrzebne 🙂 dokupiłam pake bella mama gigantów bo miałam tylko 2, a to pewnie mało, krople na kolki, witaminki dla małej, czopki i podkłady dla siebie do szpitala i do domu na wyrko - bo nowe to szkoda byłoby materac upaciać 🙂 wiec moze juz sie rodzić. Damy rade ze wszystkim z takim zaopatrzeniem 🙂


ja tez mam 2ki, nawet nie myslałam o newbornach...w sumie to co Pampers ma 2ki (3-6kg) to inne firmy traktują jak 1ki


Własnie tak patrzyłam na ta rozmiarówke ze nie ma co - bo newborny 2-5 kg, a 2 to 3-6kg - wiec jesli Olka urodzi sie około 3 kg pewnie lub ponad to 1 ponosi tylko chwilke 🙂 I mogą okazać sie ciasne... Wiec 1 wezme tylko do szpitala na samiutki początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Baiser-ja wiem to ze 1 tabletka 3 razy dziennie ale 2 razy dziennie tez mozna no i ze po 37tc wiec ty z Edyta mozecie sie faszerowac 🙂 a ile zaplacilas za wiesiolka?bo ja jeszcze nie zakupilam wiec musze sie zorientowac.Gosia-a jakie kropelki na kolki kupilas Oli?bo ja tylko nie mam z tego co czytam kropelek na kolki i witaminy K i D i musze sie doszkolic ile sie daje tych kropelek.


Anulka ja wziełam z apteki to co mi babecza poleciła - nazywa sie esputicon, jesli nie bedzie skuteczny to zamówie przez internet sab simplex bo znalazłam chyba jeden sklep internetowy w którym mozna zamowić. Kosztuje cos koło 45 zł. Ale na poczatek wziełam cokolwiek aby było jakby mała sie męczyła. A witaminki wziełam takie 2w1 K+D w ampułkach które sie przełamuje i wyciska wiec już są w odpowiedniej dawce popakowane. Zapłaciłam za nie około 26 zł. I czopki poleciła mi efferalgan.
Na wiesiołek też patrzyłam przy okazji 🙂 60 kaps. Chyba 25zł . I stosuje sie tak jak Anula pisałas 3 razy dz. po 1 tabl. Tez planuje kupić ale mam jeszcze czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak anulka, mozna je sprowadzic z czech lub z niemiec. mi wujek przywiózł ostatnio bo mam rodzine na Bawarii, moze karinka nam zrobi hurtowo zakupy 🙂 🙂 🙂
przy okazji wujek mi wstydu narobił bo zapomniał ze dla Karli to kupował - myslał ze to dla mnie i przy całej rodzince mi powiedział ze jest mu i cioci strasznie przykro ze sobie nie potrafię bąka puścic bo to strasznie męczy.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to ja chyba w wynalazki nie bede sie rozczulac i kupie od razu sab simplex bo czytalam ze jest faworytem w tych specyfikach kolkowych wogole zaczelam sie zastanawiac bo niektore mamy tyle tych lekarstw kupuja a ja nastawilam sie tylko na witaminki i cos od kolki no i od goraczki cos ale to pewnie cos mi tam poleci babka w aptece.a wiecie co spojrzalam na zdjecie swoje sprzed tygodnia i na dzisiaj i faktycznie mi brzuch opada-kurcze a to oznaka 2-3 tygodnie przed porodemi az mi sie cieplo na sama mysl zrobilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...