Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
DAWNIEJ...

Olejek rycynowy zastosowanie znalazł już około 4000 lat temu, kiedy to w Egipcie używany był jako środek do smarowania kamieni, by te łatwiej się ślizgały a ich transport był prostszy. Papirusy pochodzące z tamtego okresu zawierają zapisy dotyczące tego, jak uprawiać rącznik i jakie zastosowanie znalazł olej rycynowy w medycynie (np. w Chinach i Indiach wykorzystywano olejek do wywołania porodu i usunięcia łożyska). Olej rycynowy już w średniowieczu stosowany był jako lekarstwo, a ze względu na kształt liści bywał nazywany „Dłonią Chrystusa” (dziś stosuje się również nazwę Oleum Palmae Christi). Został dopuszczony oficjalnie do użytku medycznego pod koniec XVIII wieku.
ja nic nie wyczytalam o szkodliwosci dla dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meg100 napisał(a):
Kochane ale się uśmiałam postami na temat g... wiem,że to poważana sprawa i czeka mnie to też. Ale to nie zmienia faktu,że prawie się posikałam ze śmiechu 😁 😁 😁 😁 Anula i Editd jesteście niemożliwe!!!!
U mnie cisza i spokój.

Hihihih no to dobrze ze chociaz nasza niemozliwosc bawi lepszy smiech z tego niz placz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Anula roznie to bywa 🙂 ja trafilam do szpitala nie majac w ogole rozwarcia a wyszlam z niego juz z Ulą 😉 tak wiec nie znasz dnia ani godziny 🙂

Dokladnie nie znamy dnia ani godziny ale maz obiecal ze wroci zje obiadek i idziemy na spacer bo mimo ze ciemno ale nie jest zimno-kluje mnie na dole jak trzymam reka brzuch do gory jest ok jak opuszcze boli jak diabli wiec moze malutkimi kroczkami troche przejdziemy sie powdycham powietrza i podziala a jak nie to spacer i tak zrobi tylko swoje na zdrowie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Gosiaczek a mi krecenie osemek pomaga jak skurcz mnie lapie maz masuje mi wtedy okolice krzyza bo tak nawala wtedy ze masakra a ja krece osemki albo z boku na bok sie gibam to pomaga


Podobno to działa jak sie chce zeby zeszło szybciej do kanału i odpowiednio sie ustawiło główką. Bo głowka przed porodem obraca sie w strone kręgosłupa naszego. A takie kołyszące ruchy ponoc pomagają... ale to wszystko teoria 🙂 A czy działa czy nie to inna bajka tak jak z wiesiołkiem itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Karusia83 napisał(a):
mysle ze powinnyscie troche wyluzowac to moze wtedy cos pusci... 😮


😁
mysle, ze to lekarstwo na wszystko


Pewnie tak ale nie oszukujmy sie kazda z nas czeka juz jak szpilkach 🙂 i mozna sobie wmawiac ze spokojnie i na luzie a takiego efektu juz raczej nie osiągniemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Meg100 napisał(a):
Kochane ale się uśmiałam postami na temat g... wiem,że to poważana sprawa i czeka mnie to też. Ale to nie zmienia faktu,że prawie się posikałam ze śmiechu 😁 😁 😁 😁 Anula i Editd jesteście niemożliwe!!!!
U mnie cisza i spokój.

Hihihih no to dobrze ze chociaz nasza niemozliwosc bawi lepszy smiech z tego niz placz 😉


racja Anka - lepiej zartować niż chorowac 🙂 a co nam innego zostało posmiac sie troche i powygłupiać w tych naszych nerwach 🙂 a im głupszy temat tym wiecej smiechu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i walnelam sobie ten obiecany spacer-jak kuleczka sie turlalam ale turlalam kupilismy po drodze pyszne winogrona i prawie wszystkie zjadlam z mezulem bo taki slodkie a to raczej ostatnia szansa na zjadanie takich rzeczy a czy spacer pomoze nie mam pojecia dotlenilam sie bynajmniej i boli i kluje jeszcze gorzrj na dole niz bolalo a co z tum fantrm zrobi moja corcia jej sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Anula ja do dzisiaj jak patrze na Ule nie moge wyjsc z podziwu, ze to my stworzylismy ta piekna istotke i ze ja ja nosilam tyle w brzuchu 🙂
Ja to uwierze chyba dopieto jak ja zobacze bo mimo ze czuje ja w brzuszku jak sie wierci kopie i jest to nie dochodzi do mnir ze to jest malutki czlowieczek w moim ciele i jak nawet ogladam filmiki z porodu i maz tez to nie dowierzamy-to jest magiczne w jednym ciele dwa organizmy zupelnie rozne-cud natury!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i kolejny dzień upłynął.Nie ma objawów przepowiadających zbliżający się poród.
Nic to.Ciekawe co mi jutro gin powie.
Powracając do g... tematu Anuli to dziś już 5 razy zaliczyłam kibelek i nie wiem czy jeszcze nie pójdę raz. Pozostaje się tylko z tego śmiać. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meg100 napisał(a):
No i kolejny dzień upłynął.Nie ma objawów przepowiadających zbliżający się poród.
Nic to.Ciekawe co mi jutro gin powie.
Powracając do g... tematu Anuli to dziś już 5 razy zaliczyłam kibelek i nie wiem czy jeszcze nie pójdę raz. Pozostaje się tylko z tego śmiać. 😁


No widzisz Megan 🙂 a usmiałas sie z Anuli i Edith 🙂 A one sama prawde pisza ze przed porodem sie organizm oczyszcza samoczynnie 🙂 Wiec i u Ciebie moze cos sie zacznie niespodziewanie wkrótce. To trzeba sie cieszyc z tego mimo ze g... temat 🙂

Moja wiercipięta dzis od popołudnia non stop cos majstruje w brzuchu. Kreci sie strasznie, troche mnie coś pokłuwało w szyjce jakby ale przeszło. Moze sie skraca, a moze rozwiera... oby... narazie cisza spokój. Oprócz machajacych nózek na wszystkie strony i czkawki tradycyjnie wieczorkiem u młodej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja sobie walnelam dzemke i mi lepiej. Kubus sie wypycha dzisiaj maksymalnie nadrabia wczorajszy leniwy dzien. Moj P juz od tygodnia siedzi w domu i czeka ze mna az cos sie zacznie dziac (nie chce narazie wracac do pracy bo dojezdza ponad 2 godz w jedna strone i boi sie ze nie zdazy dojechac na czas jak juz sie zacznie). Mnie czasem cos lekko zakluje cos poboli i potem cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juz wspominalam temat checi domowego badania ginekologicznego przez mega meza i pisala tu Ania(chyba z wrzesniowek albo juz sama nie wiem) ze dziewczyna od nich wyczula glowke dziecka ze ja wysmialy a pozniej ona sama to samo wyczula no i wracajac do sedna sprawy to maz aplikuje mi takim dozownikiem gynoxin zebym nie zadobyla infekcji zadnej na sam koniec i wczoraj ledwo mogl mi zaaplikowac ta wielka tube(stwierdzil ze jakis opor jest) a dzis obadal mnie 🙂 i stwierdzil ze czuje cos w oddali i jak mala sie poruszyla to tak dziwnie poczul a oczy malo mu z orbit nie wyskoczyly 🙂 mozliwe ze to mogla byc nasza Lenka?ze mozna wyczuc?nie mam pojecia ale przypomnialo mi sie jak Baiser chyba pisala ze jej gin na badaniu powiedziala ze czuje i dotyka Sofi glowki(gin ma inne czucie w palcach niz zwykly laik-czyt.moj maz) ale stwierdzil ze nigdy tak nie bylo wiec moze w tym cos jest-oprocz zgagi nic mi nie dokucza eiec pora najescsie Renie i isc spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny 🙂 Co do waszego tematu g... to ja 2h przez odejściem wód siedziałam na kibelku i krzyczałam do męża co myśmy dziś jedli, że mnie tak czyści (a dodam, że zawsze miałam problem z załatwianiem się) i pytałam go, czy przypadkiem go żołądek nie boli i czy też nie musi do kibelka 😜 A dwie godziny później jechałam na porodówkę 🙂 Więc jak któraś z Was raptem dostanie sraczki, to szybka depilacja i jazda do szpitala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!!
Śmigam do Poznania wcisnąć sie na wizytę do gina i na ktg, Jestem ciekawa czego się dowiem.
Dziś w nocy byłam tylko 2 razy siku. Młody się wypychał i miałam problem ze wstaniem.
Trzymam kciuki za Andziuche. W końcu się coś dzieje. Zwłaszcza,że już 10 dni po terminie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas nocka spokojna, 2 krótkie pobdki, chyba juz wyczaiłam co robić zeby było szybko: dac pic, do odbicia, przebrac pampersa i chwilkę ponosic/poprzytulac-zasypia od razu.

u nas dzis pochmurno, ja czekam na moja połozna bo te szewki mie juz wk...nie wiem juz które sie maja rozpuścic, które nie, więc ją zawołałam.
na 13.30 jadę z dzieciakami na przegląd do dr, niech je przebada i sprawdzi czy all OK

maja u nas wyłączyc prąd na pol dnia, wiec prawdopodobnie będe pozniej ale czy bedę czy nie...no cóz...rozpakowane juz nie są takie ciekawe hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...