Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Angela_89 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
O a skoro mamy wsparcie wrzesnioweczke-dziewczyny co najlepiej wam sie akurat sprawdza do higieny Lactacyd?czy co?bo tego jeszczen ie mam i nie wiem co kupic no i ile paczek poporodowych wystarczy bo sie wiem ze leje jak diabli a ja mam 3 paczki takie duze i nie wiem czy wystarczy-po zabegu lyzeczkowania jedna mi poszla a pozniej duze podpaski pozniej mniejsze az przestalo ale to byl pikus w porownaniu do tego co teraz mnie czeka 😉

Ja mam TANTUM ROSA jest genialne bo juz stosowalam przy pierszym porodzie bo nie bylo tam na dole zaciekawie to wszystko mi ladnie wygoilo i wyleczylo 🙂
A i kupilam sobie takie specjalne podpaski duze poporodowe z serii BELLA MAMA 10 szt kosztuje ok 5 zloty ale sa super tez je stosowalam juz!bo po porodzie mialam lyzeczkowanie i strasznie sie lalo wiec one sie sprawdzily 🙂


ja tak samo, tantum rosa do butelki po wodzie takiej ze sportowym korkiem i polewałam ligninę i na pipkę 🙂 i tam z godzinkę polezałam
podkłady tez mam te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziewczyny a spirytus same rozrabiałyscie? I to był taki zwykły spirytus z monopolu? 🙂 bo jak bedzie trzeba to chciałabym wiedziec jak to zrobić 🙂 I czy gencjane normalnie w aptece bez recepty mozna dostać?

gencjana kosztuje jakies 4 zl, ale ma byc na spirytusie, bo jest jeszcze na wodzie, ale ta nie jest dobra. A spirytus ma byc zwykly i mieszasz go w stosunku 2:1 z woda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do brzucha to mi spadła do 2 tyg po pordzie. ale wiem ze to duza zasługa tego ze duzo sportu uprawiałam pred ciązą latami i mięsnie były silne, miała na serio cudny brzuch, ale duzo zależy od genów - moja sąsiadka (ta co ur pod koniec sierpnia) wglada jakby NIGDY w ciąży nie była a to jej drugie dziecko (pierwsz chlopczyk jest w wieku Kari). ja tam nei stresuję sie pielegnacją 2giego dziecka wiem co mnie czeka i tego sie nie obawia. ale wolałabym nie wiedziec jak wygląda poród... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesli chodzi o podklady poporodowe dla mam, to mi bardzo duzo ich poszlo w pierwszym tyg po porodzie. nawet w domu chodzilam w gaciach z siateczki i z podkladem, bo co chwile musialam je zmieniac, podpaski byly za slabe na krwawienie 🤔
ja dzis zakupilam sobie kilka par gaci wyszczuplajacych i musze przyznac, ze od razu lepiej wygladam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas Kari po badaniu, osłuchowo czysta, gardło tez ok, dostała syprop na noc. zobaczymy. ja byłam bardzo mile zaskoczona bo mi jedna z urzędujących w przychodni pielęgniarek dła zestaw dla przyszłej mamusi 🙂 (kupa próbek). ale mnie to ucieszyło, nawet butelka LOVI tam jest ze smoczkiem, przy karli tylko tych butele uzywłam bo moim zdaniem mają lepsze smoczki niz AVENT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
u nas Kari po badaniu, osłuchowo czysta, gardło tez ok, dostała syprop na noc. zobaczymy. ja byłam bardzo mile zaskoczona bo mi jedna z urzędujących w przychodni pielęgniarek dła zestaw dla przyszłej mamusi 🙂 (kupa próbek). ale mnie to ucieszyło, nawet butelka LOVI tam jest ze smoczkiem, przy karli tylko tych butele uzywłam bo moim zdaniem mają lepsze smoczki niz AVENT


Dobrze ze nic powaznego z Kari. Gardło i płuca czyste to powinno być wszystko dobrze. A Kaszel to chyba dość długo sie potrafi utrzymywać po infekcji.
U mnie nie dają takich gratisów w przychodni... Pewnie maja u Ciebie jakas akcje promocyjną sponsorzy 🙂 ja tylko u dentystki swojej zawsze wydębie jakies próbki past 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edyta-super ze dostalas probeczki ho ja u siebie nie mam na co liczyc-wszystko pewnie sobir biora albo nie dostaja.U mnie w szpitalu na liscie jest ze mama musi miec jednorazowe majtochy a w domu to juz jak sie da wiadomo co w domu to w domu ale jak rozpakowalam i sppjrzalam na te majty to ryknelam ze smiechu-jejciu jakie rzeczy nie wymysla i co kobieta zniesc musi-maz stwierdzil ze sa jak reklamowki hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jak wróciłam do domu to juz normalne majtki ubrałam i normalne podpaski, tylko te na noc...miałam dość tego dziwnego stanu deski między nogami w siatce jak na ryby....kurka, ponad 3 lata temu to było a wszystko widzę jakby wczoraj 🙂 najlepsze jak co rano przychodził obchód ginekologów i studentów na położnictwo to majtki na bok i wszyscy wgapieni w ten rozwalony 'dół'...jak w kinie. to dopiero mnie nachodziły myśli ile ta biedna kobita musi przejsc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
co do Avent to dostalam butelke probna i jest jakas wielka i zle sie trzyma,
za to jestem zadowolona z tommee tippee butelek i w ogole calego zestawu bo ta firme wybralam

w angli TT są bardzo popularne, jak tam mieszkałam to widziałam ze 90% mamus własnie tę firmę wybiera. moje koleznki z czerwcówek 2009 (a z angli chyba ze 3 był) tez uzywały tylko tommee tippee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!!
Rano byłam na Ktg wszystko w normie. Małego od wczoraj roznosi. Szalał północy i od rana znowu.
Niedawno się uspokoił. Bardzo mnie to cieszy,że jest taki ruchliwy.
Za tydzień mam wizytę u gina zacznie się 35 tydzień. Ciekawa jak tam szyjka. Pojedyncze
skurcze się pojawiają,ale tylko wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ile miałam do nadrabiania jesteście poprostu bezlistosne.
JA chciałabym by Młody się urodził. 11.11. Teściowej się śniło,że urodził sie 11.11. o 11
Teraz mam tylko nadzieję,że do końca paździerika posiedzi.
Faktycznie wiele się dziś dowiedziałam co i jak. Każda rada się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super Megan że u małego wszystko ok. Szleje bo już ciasno pewnie ma i sie rozpycha. Moja kluska też ostatnio jakby bardziej łokciami i nogami fika. Wkoncu ile mozna skulonym w jednej pozie siedziec 🙂 Małe robaczki to sie ciagle ruszały na wszystkie strony a teraz juz nie maja tak latwo 🙂 U mnie Olka przechodzi sobie raz na lewo raz na prawo i pcha nogami chyba. Sama sie dziwie jak to dzieciatko sie tam miesci 🙂
Mi dziewczyna pokazywała takie siateczkowe majtochy własnie i mówila ze są ok. i ze nawet trzymaja nieźle te giganty poporodowe 🙂 Zakupiłam sobie 3 rodzaje. Róznych firm. W tym jedne wielorazowe. Zobacze jak mi przyjda w paczce które beda najlepiej leżały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan super ze wszystko ok.Gosiaczek-moja kluseczka tez sie rozpycha i tez sie dziwie jak ona tam sie miesci w tym malutkim brzuszku.A moj maz cos tam w pracy podnosil i cos mu strzelilo w plecach i chodzi jak stary dziadek wiec w duecie ze mna dom starcow 🙂) dupy do tylu i sie turkamy na boki z wielkimi stekami 🙂 Skwitowal tylko ze dzis mam nie rodzic bo nas wysmieja na IP jak w takich staro babcinych pozach bysmy wkroczyli.Ja wsunelam bycza miske budyniu czekoladowego-zaraz pekne i czekam na reakcje corci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale fajno, mi teskno za tymi kopniaczkami 😞
teraz mam kopniaki takie prawdziwe 😁 😁 😁
no moja mala dzisiaj wiekszosc dnia przespala az sie dziwie bo od ok poltora tygodnia w dzien nie chciala w ogole spac, za to w nocy ladnie spala.. a dzis prosze..spi i spi trzeba ja budzic na karmienie 😁 mam nadzieje ze noc tez przespi bo szczerze to ja juz zasypiam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
ale fajno, mi teskno za tymi kopniaczkami 😞
teraz mam kopniaki takie prawdziwe 😁 😁 😁
no moja mala dzisiaj wiekszosc dnia przespala az sie dziwie bo od ok poltora tygodnia w dzien nie chciala w ogole spac, za to w nocy ladnie spala.. a dzis prosze..spi i spi trzeba ja budzic na karmienie 😁 mam nadzieje ze noc tez przespi bo szczerze to ja juz zasypiam 🤨


A ja to Ci zazdroszcze że masz już córeczke przy sobie 🙂 kopniaczków moze i brakuje ale za to mozesz sobie patrzec na nia cały dzien i tulić, dotykać malutkich raczek i nóżek 🙂 A nie tylko przez skóre brzusia sie kontaktować z maluchem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Ale naskrobałyście, musiałam nadrabiać 😁!
No wiec byłam dziś na tym KTG, skurcze się pisały dość mocne, rozwarcie powiększone ale nie jest jeszcze tym własciwym do porodu, wszystko przygotowane (zawsze mi mówią to samo 😁), kazali liczyć skurcze i pędzić do szpitala, żeby zdążyli podać antybiotyk. Następne KTG mam we czwartek rano. Moja Sofii dziś na USG pięknie się prezentowała i kopała nóżkami wszędzie gdzie popadło, waży już 2500 😁 więc jej się przybrało 🙂 to już 37 tydzień.

Megan super, że u Ciebie na KTG też wszystko dobrze!!! Ciekawe ile Twój synek waży!!

Co do porodu, to ja zakupiłam te podkłady takie wielgaśne Bella mama jak już wspominałyście i tez tantum rosa, z polecenia mamusi, które mówiły że u nich spisywał się rewelacyjnie !

Jutro musze pogrzebać na allegro i zamówić ta poduszkę do siedzenia, bo coś czuje że u mnie tam na dole to nie będzie ciekawie po porodzie, ja taka drobna, wąskie biodra, generalnie tak jak Anula tylko brzuszek mi urósł i jak to mój mąz stwierdza, gdy za każdym razem odwozi mnie do szpitala lub gin " Kurcze gdzie to nasze dziecię się tam u Ciebie mieści" 😁 !

Dzonatalie masz piękną córeczkę, śliczne włoski 🙂! Nie mogę się na nia napatrzeć !!! Zazdroszczę, że już możesz ją tulić, sama słodycz, malutki aniołek!

Kurcze ostatnio też mnie napadła myśl, odnośnie tematu jaki dziś poruszyłyście.. czyli skóra na brzuchu. Ja nie mam zadnych efektów "ubocznych" ciąży typu rozstępy (jak do tej pory), ale własnie oglądałam te gorsety poporodowe, bo nie wiem jak ta skóra wraca do normalności, czy sama się "zrobi" czy trzeba jej w jakiś sposób pomóc. w sumie tak jak Edithd ja byłam dość aktywna zawsze, dużo biegałam to mięśnie brzucha przed ciążą były dość silne, ale teraz to nie wiem jak to będzie wyglądało , no nic pożyjemy zobaczymy 🙂 teraz najważniejsze maleństwo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To dobre wieści baiser 🙂 Dotrwałyście do 37 tyg. Wiec juz własciwie koniec 🙂 Nie trzymaja cie w szpitalu wiec pewnie jeszcze troche poczekasz 🙂 Ale juz stres siedzenia na torbie do szpitala pewnie masz - taka mysl ze w kazdej chwili bedzie juz po wszystkim. Chyba jednak rozpoczniesz nasze rozpakowywanie? 🙂 No albo Gwiazdeczka ale jej jeszcze troche brakuje do 37 tyg.
Wazne że dobry nastrój Cie nie opuszcza 🙂 I że Sofii sie dobrze ma 🙂 niech sobie jeszcze pokopie troche póki jest w środku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
To dobre wieści baiser 🙂 Dotrwałyście do 37 tyg. Wiec juz własciwie koniec 🙂 Nie trzymaja cie w szpitalu wiec pewnie jeszcze troche poczekasz 🙂 Ale juz stres siedzenia na torbie do szpitala pewnie masz - taka mysl ze w kazdej chwili bedzie juz po wszystkim. Chyba jednak rozpoczniesz nasze rozpakowywanie? 🙂 No albo Gwiazdeczka ale jej jeszcze troche brakuje do 37 tyg.
Wazne że dobry nastrój Cie nie opuszcza 🙂 I że Sofii sie dobrze ma 🙂 niech sobie jeszcze pokopie troche póki jest w środku 🙂


O taak, u mnie stres wielki ! teoretycznie do rozwarcie na 3cm brakuje mi już niewiele, ale jeszcze się trzymamy. Ale już bez tej torby to sie nie ruszam 🙂 dla Małej wszystko przygotowane, stres w związku z przedwczesnym porodem mnie juz opuścił, teraz jeszcze tylko ten paciorkowiec, ale damy radę ! Tak sobie myślę, że mogę rodzić już za tydzień 😁 to tak 2,5 tyg przed terminem !
Hihi zobaczymy kto będzie pierwszy, jakoś nie mam przeczucia abym to była Ja 🙂 Może Edithd :P albo Angela 😁!
Gwiazdeczka niech jeszcze wytrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
To dobre wieści baiser 🙂 Dotrwałyście do 37 tyg. Wiec juz własciwie koniec 🙂 Nie trzymaja cie w szpitalu wiec pewnie jeszcze troche poczekasz 🙂 Ale juz stres siedzenia na torbie do szpitala pewnie masz - taka mysl ze w kazdej chwili bedzie juz po wszystkim. Chyba jednak rozpoczniesz nasze rozpakowywanie? 🙂 No albo Gwiazdeczka ale jej jeszcze troche brakuje do 37 tyg.
Wazne że dobry nastrój Cie nie opuszcza 🙂 I że Sofii sie dobrze ma 🙂 niech sobie jeszcze pokopie troche póki jest w środku 🙂



O taak, u mnie stres wielki ! teoretycznie do rozwarcie na 3cm brakuje mi już niewiele, ale jeszcze się trzymamy. Ale już bez tej torby to sie nie ruszam 🙂 dla Małej wszystko przygotowane, stres w związku z przedwczesnym porodem mnie juz opuścił, teraz jeszcze tylko ten paciorkowiec, ale damy radę ! Tak sobie myślę, że mogę rodzić już za tydzień 😁 to tak 2,5 tyg przed terminem !
Hihi zobaczymy kto będzie pierwszy, jakoś nie mam przeczucia abym to była Ja 🙂 Może Edithd :P albo Angela 😁!
Gwiazdeczka niech jeszcze wytrzyma 🙂


na mnie nie licz kochana....ja to pozamykana jestem jak cela w wiezieniu)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!Ja wlasnie wrocilam z krwi-juz mi brzydnie te klucie ciekawe czy to ostatnie przed porodem czy jeszcze mnie wysle-no okaze sie co tam wyjdzie na wynikach czy mi to lykanie zelaza cos pomaga.Ja obstaeiam na Baiser-3cm to juz moze soe ruszyc dalej w kazdej chwili-ja sie przed szereg nie wychylam bo tak jak Edyta pozamykana jak cela w wiezieniu.Kosc lonowa juz mnie mniej boli tylko jak chodze to czuje ze mala nisko jest i podczas chodzenia tak ciezko uciska ale jak leze to jest super.A robiace sie rozwarcie to czuc jak sie robi?Ja ostatnio zauwazylam wieczorem ze daja sie we znaki te przepowiadajace-normalnie ale dziwaczne uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj jedyne stres porodowy to stres przed połozna - su.... 🙂
reszta to cos czego nie jesteś w stanie przewidziec ani przeskoczyć....

kari w przedszkolu. niby zdrowa a jakos z noska jej leci i troszkę kaszle. nie wiem co znowu, czy cos ją uczula, ale nie mamy w domu nic nowego od niedzieli.... a niby czysta osłuchowo..jak jutro tez taka będzie to ją w domu zostawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...