Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny, Ola usneła koło 22 i dopiero zdarzyłam sie ogarnac. to moja pora dla siebie 🙂 kiedy moge sie wykapac nasmarowac itd...
Co do sab simplexu nie chodziło mi o przedawkowanie tylko o to ze wg połoznej ktora mnie odwiedza nie mozna lączyc leków o róznych skladnikach bo moga ze sobą "kolidować". Ja podobnie jak Anula jestem z sabu srednio zadowolona... mimo ze taki zachwalany jako najlepszy. Stosuje codziennie od 2 tygodniu dla Oli, ale efekty marne. Niby po nim puszcza bączki ciągle czyli pozbywa sie tych gazów ale - kolka nadal jest i te najgorsze objawy zostały. Wiec jak dla mnie najwazniejszego nie likwiduje i dziecko sie nadal męczy.

Ja kilogramów ciązowych nie miałam odrazu po rozwiazaniu - bo przytyłam w ciazy 5 kg a po porodzie zaraz miałam 10 kg mniej. teraz mam jakies 14 mniej czyli waze mniej niz przed ciązą. i zauwazyłam ze ubywa mi jakies 0,5 kg tygodniowo. Ale brzuszek nadal jest nie taki jaki bym chciała 🙂 tz wyglada jak przed ciaza ale skoro chudne to oczekuje ze bedzie lepiej.
jem niby gotowane i dietetycznie w sumie, nie chodze glodna ale i tak mam w planach dalej chudnąc... juz przed ciaza mialam zamiar zrzucic "troche" wiec teraz mam okazje skoro i tak musze diety trzymać 🙂 Najgorzej mi tylko zmobilizowac sie do cwiczen teraz z dzieckiem. Bo w ciagu dnia nie mam jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Dziewczyny a zapytam sie jak tam wasze kg po ciazy i kondycja brzuszka?w sumie jak ostatnia w tym temacie ale mi zostalo zwalic 3kg do wagi sprzed ciazy no i cwiczenia moge zaczac dopiero 10 tygodni po cieciu wiec jeszcze musze poczekac ale lekki brzuszek jeszcze mam nie taki flaczek tylko taka oponka 😉 ale chce sie jej pozbyc wiem ze jeszcze czas na to dopiero uplynal miesiac a jak to u was jest?


Własnie anula -spokojnie masz jeszcze czas 🙂 Dopiero minął miesiac. Kiedys w tv jakis specjalista mówil ze srednio kobiety potrzebuja tyle samo czasu na zrzucenie kg i powrót do formy ile trwała ciaza 🙂 wiec i tak wiekszosc z nas jest w luksusowej sytuacji bo sie pozbyłysmy balastu kilogramów szybko 🙂 Ja tak czasami poobserwuje inne dziewczyny młode - tz młodsze duzo odemnie i to jak wygladaja i jakie maja brzuchy "z natury" to az mi serce rosnie ze ja po ciazy i nie jest ze mna az tak zle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja wczoraj first time wyszlam z dom na dluzej niz 2h - moja polozna wkrecila mnie w fryzjerski wieczor..wiec dalam sie namowic, znajoma fryzjerka przyjezdza do dom jednej z jej znajomych i hurtem wzystkie robily sobie wlosy... takze mam new pasemka i wygladaja o niebo lepiej niz te robione w niemieckim salonie! jednak polska szkola jest lepsza 🙂 to co ze spalam 3h i az z calego tygodnia z tego niewyspania glowe mi rozsadza- mala teraz zasnela ze az w pewnym momencie pochrapywala 😮 a ja pije kawe i chyba sie tez poloze...na mnie kawa nie dziala...
co do zrzucania kg to ja nawet nie wiem bo nie mam wagi..teraz msze sie do gin na kontrole wybrac wiec sie zwaze..ale mysle ze nadwagi pociazowej nie mam...brzuch wyglada tak samo jak sprzed ciazy- az w szoku bylam ze tak szybko mozna sie zregenerowac..zero pozostalosci..ja bym powiedziala ze ramiona mam jakies grubsze..moje odczucie..o cwiczeniach tez mysle tlko ciezko sie zabrac jest ten bol.... bo na basen raz ze za drogo drugie za duzo ludzi zawsze a po trzecie straszne duzo czasu schodzi na taki jeden wypad...ale fakt plywanie najlepsza forma do szybkiego poworotu do formy takze edyta na wiosne bedziesz jak po najlepszych dietach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Wiktorek spokojnie w nocy spał 🙂
co do mojej wagi to. Ważę 2 kg więcej niż przed ciążą. Brzuszek mi zniknął prawie go już nie mam. Od stycznia chce zacząć delikatnie go ćwiczyć co by poprawić jego wygląd, choć źle nie jest. Postanowiłam przestać jeść słodycze tzn. z powodu karmienia piersią jadłam tylko biszkopty lub herbatniki. Teraz to też odpuszczam. Zobaczymy co będzie. Od przed wczoraj nie jem nabiału. No i drażni mnie to. Nie dość,że dieta bo karmię to jeszcze głupiego jogurtu nie mogę zjeść czy też wypić kawki z mlekiem ( a uwielbiam) no ale dla dziecka wszystko. Zobaczymy czy znikną mu krostki z twarzy. Zauważyłam,że jem mało owoców. A w ciąży jadłam ich sporo. Ale Wiktorek źle znosi jabłka,a reszta owoców nie jest wskazana. No czasami zjem pół banana. Dziś rosołek już ugotowałam. czeka mnie prasowanie ciuszków Malego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
ja mam jeszcze 6,5kg ponad norme, brzucha nawet nie mam, ale dupsko i uda mi zostaly, a nie potrafie odmowic sobie szarloty i serniczka :P Mam nadzieje, ze szybko to zrzuce, zwlaszcza ze jestem duzo bardziej aktywna ruchowo niz w ostatnim okresie ciazy kiedy to wielorybilam sie na lozku caly czas.
Tymon byl z babcia na spacerku, ladnie spi w swoim loziu i nawet zila wodna mu nie przeszkadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy !

Dziewczyny z powodu odcięcia mnie od internetu nie mogłam w ogóle się z Wami skontaktować. Zatem spoźnione życzenia Bożonarodzeniowe oraz Szcześliwego Nowego Roku! !!!

U Nas wszystko ok, święta masakra, rodzina z włoch na głowie cały tydzień :/ plus moi rodzice więc teraz odpoczywam !!! Chrzest super 🙂 wrzuce później fotki Sofii, ale była dzielna dziewczyna nie plakała w ogole 🙂

Ja już nie mam żadnych kg i niestety przez dietę mam karmiących lecę z wagą strasznie , już jestem 2kg na minusie co nie za bardzo mi się podoba, bo jak tak dalej będzie to zostanę jakimś szkieletem :/ staram się jeść wszystko i w użych ilościach ale ja zawsze miałam super przemianę...

My sylwestra spędzamy w domu, może ktoś wpadnie do Nas, zobaczymy bo jak na razie to mnei jakas grypa rozkłada 😞((

Megan jeszcze ograniczenie nabiału??? Kurcze ważne żeby wWktorkowi wszystko ładnie poschodziło. Skaza białkowa niestety nie jest fajną przypadłością ale dacie radę !

JA w sumie codziennie biegam na bieżni, wiec może przez to tez coś gubię, ale chce zeby mój brzuch wyglądal ładnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja corcia dzis caly dzien ladnie przesypia az strach mnie ogarnia przed nocka co mnie czeka bo moze sie wyspi a pozniej bedzie atak kolki mam nadzieje ze nie bo wczoraj cudnie usnela i ladnie spala i tak jest do tej pory. Ja mam karte rossne i korzystam z rosmana ile wejdzie bo 20% rabatu to zawsze cos-mam zapas pampersow i chusteczek wiec jestem super zadowolona.Megan moja Lenka tez ma drobne krosteczki na buzce ale ja zauwazylam ze pojawiaja sie pod wplywem tego na ktorym boczku spi wiec to sa typowe potowki bo posmaruje bepanthenem sudocremem wysusze i jest ok a tez poczatkowo myslalam ze to moze od jedzenia ale z nabialu to jadam tylko danio mleka wcale bo to najbardziej uczula podobno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do wagi to ja ostatnio wazylam sie 17 grudnia i mialam 3,5 na plusie teraz mam 9 stycznia kontrol u gina wiec okaze sie ile zostalo ale tez widze ze leci mi waga w dol bo nogi mam jak patyki i z tylka spadlo bo spodnie sprzed ciazy na tylku i nogach wisza a jak zalozylam swoje ciazowe to sie usnialam jakbym zalozyla spodnie po nie wiadomo jakim grubiasie i sama nie moglam uwierzyc jakich ja bylam rozmiarow ale to efekt spuchniecia w tych ostatnich miesiacach a na zdjeciach jak siebie widze w ostatnich dniach masakra chodzacy hipco teraz tylko jeszcze lekki brzuszek i bede jak to moj maz powiedzial po niezlej metamorfozie bo stwierdzil ze zmienilam sie bardzo wykobiecilam sie 😉 ze juz nie jestem taka dziewczynka tylko typowa mamuska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja. Ola śpi - mam nadzieje ze juz na noc... bo czasem potrafi sie jeszcze przebudzac.
Poprzednia noc była kiepska - bo obudziła sie po 4 rano i juz sie jej spac nie chciało tylko sie wierciła. Ja ledwo przytomna bo poszłam spac o 1. Na spiaco dawłam jej cyca a jak sie obudziłam to wszystko wkoło mnie było mokre od mleka bo nie zapiełam stanika z wkładką i Olka całą buzie miała umazaną zaschłym mleczkiem 🙂 Wiec wyobrazam sobie jak ja karmiłam przez sen 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas Macio nie si,meczy sie 2gi dzien bez kupki. pierdki idą, kupki brak. zasypia i budzi sie.
ja nie jestem zadowolona z tegonjak wyglądam, jakaś taka rozlazła jestem i rozflaczała choc kg mi nie zostało....codziennie 1,5h spacerek plus teraz basen. slodyczy w ogole nie jem od ur macka, czaem tylko sernik. (bardzo spradycznie)
organizujemy własnie wypad nad morze pod koniec lutego. troche mam obawy o trasę, bo to z 8h nas wyjdzie...ale bardzo chcemy jechac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jestem wykonczona.. mnie podobnie jak u ciebie edithd ..mala meczy sie z kupka od wczoraj i przez to spala mi po pol godziny lub max godzine i tak wczoraj od 17 do 1 w nocy plus do tego jest mega marudna ..dobrze ze w dzien przespalam sie 3godzinki bo dzis chyba bym nie wyrobila...niewyspanie z dwoch ostatnich tygodni daje sie we znaki..chodze podenerwowana i rozdrazniona...
obcinalyscie juz paznokietki maluchow? kurcze jak tu sobie poradzc jak Ada jest taka ruchliwa?

my wybieramy sie pod koniec marca do polski....mam zamiar zrobic sobie kursa w katowicach ( powrot na stare smieci-5lat studiowania w tym paskudnym miescie) odnonie kreczu szyi i przepuklin u dzieciakow ..ale to tylko jeden weekand... a pozniej chce zostac do swiat u mamy...mam nadzieje ze sie uda 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia obcinaj jak Ada spi. Ja Olce obcinam na śpiocha co tydzien własciwie bo tak jej szybko rosną pazurki.
pierwszy raz obcinałam tydzien po urodzeniu bo miała tak dlugie i pozadzierane - wygladaly jak poobgryzane 🙂 A ona tak intensywnie widocznie ssała paluszki w brzuszku ze rozmiekły i sie "pozadzierały". Próbowałam cązkami ale wychodziły za ostre krawędzie, później nozyczkami dla niemowląt ale okazały sie za grube jak na takie małe paluszki i teraz obcinam zwykłymi swoimi nozyczkami do paznokci i jest ok.

Mi dzis Mała pierwszy raz zwaliła taką kupe z rana ze była cała umazana. Az po szyje i ręce 🙂 dosłownie. Pierwszy raz w zyciu cos takiego widziałam. Nie wiedziałam jak mam jej body sciagac zeby nie wyciekało 🙂 a tez nie robiła ze dwa dni kupy tylko baki puszczała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia u nas tez na spiocha obcinamy paznokccie, nozyczkami dla dziedziaczkow ale faktycznie sa troche takie za grube, pazurki szybko rosna. Dzis mielismy pierwszy wspolny wypad do kosciola, jak dojechalismy Tymon darl sie w nieboglosy, dostal troche mleka i nic, dalej to samo, juz mielismy wracac do domu, ale po drodze do auta uspokoil sie, wiec ja przed kosciolem a K robil z nim rundki wokolo az usnal. Jeszcze nie wyobrazam sobie wejscia z nim do srodka ale pewnie stopniowo to opanujemy 🙂 moj tata zniosl ze strychu rowerek stacjonarny wiec narzedzie juz mam, zeby jeszcze checi przyszly :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja swojej Lence tez obcinam co tydzien paznokcie cazkami na spiocha bo tak na zywo jak nie spi sie nie da u rak co tydzien u nog raz obcinalam bo malutkie a u raczek to bardzo szybko rosna i znalazlam sposob na to aby pierdki nie wybudzaly Lenki ze snu w dzien -klade ja na brzuszku i ona tak spi przewraca glowke a ja tylko kontroluje zeby nie miala zatkanego noska i tak dzis oto sposobem przespala po spacerku 4 godziny ciagiem i pierdki szly jeden za drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas z rana poszły 2 mega kupy. co za cudna sprawa.Mały spokojny, ale był tak wyglodniały po tych kupach ze az mnie cycusie bolą...

my M bierzemy do kosciola regularnie, on ledwo do wózka sie polozy to spi...w ksociele nie ma problemu. on w ogle jest bardzo bardzo grzeczny, co druga noc mi przesypia bez pobudki, cudowne dziecko ( a mam porównanie...)

karusia, no co ty, katowice...cudna meta 🙂)) teraz z nowym dworcem 🙂 daj znac kiedy będziesz, moze uda mi sie dojechac na jakąś szybką kawusię
ja tez w katowicach studiowałąm, w sumie tylko 2 lata bo MGR...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widze że to dzien kupkowy 😁 U mnie Sofii nei robila kupki przez 4 dni i juz byliśmy mega zmartwieni, ale mąż dziś małej wymasował brzuszek i poszła taka kupa że była obsrana po pachy 😁 eheheh wiem podobnie jak u Gosi.

A ja walcze a grypą, izolacja totalna od Małej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mnie poradzili by nie obcinac przez pierwszy miesiac zeby pozniej rosly mocniejsze..na poczatku same jej takie slabe obdzieraly sie..ale teraz musze juz zaczac obcinac...masakra sobie nie lubie obcinac paznokci a dopiero co takiemu maluszkowi....
edithd za mojej kadencji dworzec omijalo sie szerokim lukiem..a nowego jeszcze nie widzialam tak dawno mnie tam nie bylo...nawet nie wiem od kiedy juz jest. Jak tylko znajde czas to chetnie mozemy sie spotkac..jeszcze nie wiem gdzie bede nocowac czy w kato czy w sosnowcu.
przepis na koktajl.... dwa banany plus dwa jablka i polowe malej kapusty pekinskiej dolac troche letniej przeggotowanej wody i zmiksowac nawet dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!ja obcinam Malemu pazurki gdy sobie lezy. Nie spi. Czasami sie wierci i chce wyrwac raczke,ale na ogol jest spokojny. Przy dloniach mu szybko rosna czasami musze 2 razy w tygodniu za to przy stopkach obcinalam tylko przy duzym palcu. Reszta jak na razie ok.
Wiktorek teraz sie wierci zamiast spac po karmieniu. Man nadzueje ze to krotko potrwa bo ja padam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas nocka ok, rano mega wielka kupa nie mieszczaca sie w pielusie. Tymus wyprawiony na spacer z babcia, wiec mam luz. Zauwazylam, ze zrobil sie ostatnio juz bardziej kontaktowy, jeszcze nie smieje sie tak czesto ale czasem widze, ze jak sie guga albo zabawia to sie usmiechnie. Od kilku dni jak sie obudzi nad ranem to ma taki dobry humor, ze spiewa i sie usmiecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy i my po spacerku krtkim to krotkim bo deszcz zaczal padac ale wazne ze byl Lenka na spacerku grzecznie spi ale chyba czuje jak wracamy do domku bo jak tylko wchodzimy wybudza sie dopija cycusia i zasypia. U nas kupki codziennie ale nie az takie mega wielkie wiec jest ok.Dzis wieczor jak kazdy inny znajomi rozeszli sie po imprezach i siedzimy sami wiec nawet nie odczuje ze to sylwester-maz walnie piwka ja herbatke i taki final nawet salatki owocowej nie zjem a zrobilam bo tam tylko brzoskwinie ananas i same egzotyczne owoce wiec no niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...