Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej,
u nas sylwester niespecjalny, 3 lyki szampana i fajerwerki za oknem.
Za to nowy rok to istna tragedia, po spacerku Tymon caly czas sie darl, bylismy u tesciow i az mi bylo glupio, ze nie mozna go uspokoic, jedynie przy cycu buzka mu sie zamykala. Masakra, od dwoch nocy budzi sie co 2, 3 h - niewyspana jestem jak nie wiem. Teraz znowu pojedzony, az mu sie ulewa i marudzi znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas sylwester tez był nieciekawy - spałysmy z Olą poprostu nawet szampana sie nie napiłam. Przed północą wypilam sobie Karmii i poszłam lulać do dziecka 🙂 Za rok sobie odbijemy 🙂

Dziś byłam na usg bioderek - całe szczescie wszystko ok.
Mała dzis tez ładnie spała po powrocie od lekarza, nawet kolka nie byla az taka mocna jak wczesniej. cos tam sie pojawilo pod wieczór ale delikatnie bez wrzasków i marudzenia. Teraz dzidziol śpi juz w wózeczku. Jutro znów mamy wizyte połoznej. Zapytam ja o tą ciemieniuche bo widze ze i moja Ola ma na główce łuszczaca sie skórke cos własnie jak łupież. Ale własciwie nie widoczny narazie i schodzi jej skóra z brwi i czoła. I nie wiem czy to własnie ciemieniucha czy sucha skóra poprostu. Ja tez widziałam ostatnio w rossmanie krem na ciemieniuche ten z AA - pewnie na wszelki wypadek zakupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w sumie tez obawiam sie ze niedługo dostane miesiaczke bo brzucho juz zaczął mnie bolec dokładnie tak jak to było przed okresem... Odzwyczaiłam sie juz... ale zapas podpasek juz zrobiłam. Kurcze szczerze mówiac wcale mi tego nie brakuje 🙂 ledwo co mi sie skonczył połóg i te wydzieliny poporodowe tez długo dosc sie utrzymywały u mnie a juz zaraz znów co miesiac okres...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja też się za miesiączka nie stęskniłam zwłaszcza że ja miałam je strasznie bolesna taie że wymiotowałam miałam biegunkę i mdlałam ogólnie byłam nie do życia miałam wielką nadzieję że już nie będe tego przechodzić że miną te objawy a tu niestety wydaje mi się że się nasiliły 😞 musze zaopatrzyć się w dobre tabletki przeciw bólowe bo jak mężulek wróci do pracy to nie wiem co to będzie za miesiąc....a tak w ogóle to prawdopodobnie w 2014 roku wyprowadzamy sie do wrocławia...mamy tu kupione mieszkanie 3 pokojowe i będziemy je sprzedawać bo maz wybiera się na kurs do wrocławia i bardzo chcę żeby został już tam i tam w wojsku pracował...mam nadzieje że dojdzie to do skutku...we wrocławiu więcej możliwość na znalezienie pracy niż w Kamieniu czy Gryficach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze ja też nie tęsknie za miesiączką, ciekawe kiedy przyjdzie na mnie kolej..
Marta w sumie super zmiany, Wrocław piękne miasto ! Spędziłam tam wiele miłych chwil za czasów studenckich 🙂 ale dla Ciebie to też duża zmiana, bo z Kamienia pom. do Wrocławia troszkę drogi jest.

Moja Sofii dała mi dziś nieźle popalić ! Cały dzień płacz i tylko na rękach dało się ją uspokoić :/ jestem wykończona !

Ja na ciemieniuchę Małej smarowałam pimofucin krem, bo wersja była już mega zaawansowana, rozwinęło się jej dosłownie w 2 dni ! Teraz też muszę jej wyczesywać, bo jakieś tam pojedyncze jeszcze są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan-ja na ciemieniuche mam zakupiona Olejuszke (25zl) maz wypytal sie w aptece o ciemieniuche i babeczka polecila ze jak jeszcze nie jest tak strasznie smarowac oliwka zwykla 30min przed kapiela pozniej po kapieli wyczesac i znow nasmarowac i jesli po 3dniach nadal to samo bedzie albo sie nasili to wtedy zaczac walke z Olejuszka wiec zakup mam i teraz poczekamy na efekty.Gosiaczek-ja czytalam ze ciemienucha moze tez wyjsc wlasnie na brwiach wiec nie zawsze na ciemieniu.Mi lekarz dzisiaj wytlumaczyl skad sie bierze ciemieniucha poprostu maluchy zaduzo produkuja loju i to wszystko sie wyrowna trzeba poprostu obserwowac i dzialac w razie w i uzbroic sie w cierpliwosc.Co do miesiaczki mnie w niedziele i poniedzialek bolal dziwnie brzuch wiec mysle ze to na jajeczkowanie bolalo ale tez nie tesknie za miesiaczka bo tak jak Gwiazdeczka mialam takie ze hej mdlosci zawroty glowy i bez przeciwbolowego nie dalo rady no i fakt jeszcze polog sie nie skonczyl a juz sie kroi okres jak zepsuta dentka cos wycieka i wycieka 🙂 wogole to chce pogadac z ginem o antykoncepcji bo przez 2-3lata nie planujemy rodzenstwa dla Lenki a roznie w zyciu bywa wiec chyba wole dmuchac na zimne.A wogole jak sie karmi piersia i np boli glowa mozna cos brac przeciwbolowego?bo to samo z okresem ja na zywca nie dam rady przejsc tego ale w wumie po xieciu faszerowali mnie ketonalami i czyms tam i mala karmilam i nic jej nie bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser-moja tez dzis tylko raczki i raczki i maly terrorysta od 14:30 do 19 przespala tylko 40min na czuja i oczy wielkie i zero spania a po kapieli walczylismy z zasnieciem bo ze zmeczenia sama nie wiedziala czy chce spac czy patrzec czy cycusia i tak na zmiane cyc placz cyc placz poznirj sie az orzygala przebranie cyc i usnela i cisza 🙂 jutro podrzucam mala dla siostry popoludniu bo maz z pracy wraca i jedziemy po asortyment do garderoby bo trzeba porobic polki itp wiec mala sprzedaje na kilka godzin a my w wir latania.No to na tyle u nas milej i spokojnej nocki mamuski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do ciemieniuchy to Wiktorek na brwiach i uszach juz mial. Dalismy rade ja zwalczyc Olejuszka. Ta na brwiach strasznie wygladala brwi az popuchniete. Teraz widze ze na czubku glowy za czolem mu sie skora pogrubila, luszczy. Smaruje Olejuszka i oliwka. Nie wybija sie, ale i nie znika jutro znowu bede walczyla.
Co do okresu nie brakowalo mi go. W niedz mnie bardzo rozbolal brzuch po prawej. Chyba jajnik,potem pod blizna po operacji endometrii mnie bolalo. Nie wiem o co biega. Moze gin mi to wyjasni. Nie leci ze mnie. Chyba to wieksze plamienie. Ale brzuch zaczyna mnie bolec jak przy okresie.
Dzis chyba wszystkie dzieci byly marudne. Mj Wikorek tez nie chcial spac, wiercil sie,krecil,plakal,marudzil. Wieczorem zrobilam mu masazyk calego cialka,przewinelam,nakarmilam i o 19 usnal,bo byl mega zmeczony. Spal prawie do 1. Nakarmilam go wlasnie,przewinelam po poszla kupa i Maly juz spi. Ide za jego przykladem. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂

U Nas po wczorajszym dniu, cudowna noc 😉 Jak Sofii padła o 22 to spała bez przerwy do 7 rano, czuje się mega wyspana już dawno tak nie było !

Ja już ponad 2 miesiace a okresu jeszcze nie ma.. w następnym tyg idę do gina, bo tak jak Anulka na razie nie planujemy drugiego dzieciaczka w okresie dwóch latek więc chyba wezmę tabletki anty, bo przed ciążą miałam i byłam z nich bardzo zadowolona.

W sb planujemy dość duże zakupy, są przeceny więc może uda nam się pokupić kilka rzeczy w dobrych cenach i własnie nie wiem czy brać Małą z Nami do galerii czy zostawić ją rodzicom, bo w sumie grypa panuje i pewnie w takich skupiskach latwiej coś zlapać

Mam sterte prania do prasowania, musze to dziś skończyć ale jak na razie Sofii ma inne plany 😁

Aaa dziewczyny kiedy ta linia na brzuchu znika???? Bo ja w sumie to mam jeszcze widoczną, moze nie tak bardzo jak w ciąży ale jest i tak się zastanawiam kiedy mi zniknie zupełnine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde fajnie brak okresu przez rok... ja wczoraj taka upierdliwa bylam ze moj m az sie zapytal czy przypadkiem nie czekam na swoje dni hehe 😮
o nocy nawet nie wspominam bo byla tragedia dobrze ze od 7 do teraz troche odespalam bo byloby ciezko ze mna...mala ma napady doslownie histerii..jak sie wyspi porzadnie to napada ja szczegolnie wieczorami taki stan ze nie moze usnac i placze tak ze nie da sie jej zupelnie uspokoic...cos strasznego-skad ona tyle sily ma na taki krzyk i placz!
poza tym zastanawiamy sie z moim m czy to normalne by 5 tyg dziecko ssalo tak smoczka? Ada poprostu bawi sie tym smoczkiem wypluwa go do polowy potem spowrotem zassysa doslownie jak mala Meggi z Simsow...czy wasze dzieciaki tez tak maja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia-moja to ma napad smoczkowy jak idziemy na podworeczko zasysa mocno ale jak usnie wypluwa i po kapieli czasami smoczek jej pasuje a tak w dzien juz nie chce wypluwa albo zassa i po chwili robi odruch dlawienia wiec nie daje jej skoro nie chce.

Baiser-ja tez mam zamiar z ginem pogadac o tabletkach wiekszosc mam jest anty na takie rzeczy przy karmieniu ale ja jestem zdania ze lepiej myslec za wczasu niz pozniej plakac ze miedzy dziecmi jest rok roznicy i ciezo itp bo nie oszukujmy sie jest ciezko w naszym kraju.

Ja sie smialam jak poszlam po becikowe bo marne 68zl rodzinnego nawet nam nie przysluguje gdzie tylko maz pracuje a ja nie i znajomy ktory sie tym zajmuje stwierdzil ze moj Marcin poprostu zadobrze zarabia a ja w smiech no bo nasze przepisy sa smieszne marne 68zl rodzinnego ale zawsze to chociaz na paczke pampersow by bylo albo cos dla malej kto je tworzy te przepisy to ja nie wiem smiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A z tym okresem to pewnie tak samo jak z dolegliwosciami ciazowymi kazda inaczej moja siostra normalnie po pologu miala okres mama tez a sa i takie kobiety jak Edyta tylko pozazdroscic prawie 2 letnia przerwa liczac z ciaza bez okresu-super sprawa-ja to juz mam dosc noszenia jak nie podpasek to teraz wkladek prawie wiem jak czuje sie Lenka non stop w pampersie 😉)))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
macius smokiem pluje ale raczki wciąz wpycha do buzi. ale to normalne...
mi linia tez zanika, ale jeszcze widocna, po kari to chyba po pol roku dopiero całkowicie sie stała niewidoczna..
co do okresu to jest to sprawa zupelnie indywidualna...ale fajnie było go nei miec. choc przynajmniej jak sie ma okres to sie wie kiedy sie ma jajeczkowanie, a tak..
ja ma kupę recept na anty tablety cerazette. pry karmieniu bezpieczne.. ale na razie nie wykupuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja swoja linie mam tylko ta od pepka do spojenia lonowego i juz zbladla sporo a ten odcinek od pepka w gore to juz calkiem zniknal. Ja spakowalam moja kruszynke do cioci na popoludnie bo my lecimy na zakupy a nie chcemy jej brac bo faktycznie wirus grypy szaleje porzadnie a wole jej nie narazac i kurcze na 3-4 godzinki moze mala do cioci podrzucamy a tyle rzeczy jej spakowalam w razie jakby sie obsrala 😉 i mleczko odmrozilam odciagniete na wszelki w i herbatke i pampersy i chusteczki i ttre i flanelke i malutka walizeczka z mego kuferka po kosmetykach sie zrobila 😉 a co to by bylo jakby na dzien lub dwa 😉 walizka a mowi ze male dzieci malo potrzebuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olka tez smoka nie lubi, wypluwa odrazu. Choc próbowałam nawet dawac jej rózne tz rózne kształty - ale cwaniara jak nic nie leci to wypluwa 🙂
Za to piąstki ssie... czasem tak głosno cmoka ze w całym mieszkaniu słychac ze głodomór szuka mleka w rekach 🙂
Wczoraj jak mi usneła o 20.30 to pieknie spała do 3 w nocy prawie. ale za to o 7 juz wyspana i musimy wstawac 🙂 wczesniej potrafiła spac i do 9-10. ale co 2-3 godzinki karmienie. Widac ze troche zmienil jej sie tryb juz i dłuzej przesypia bez karmienia. Za to mi piersi nie wytrzymuja az tyle czasu 🙂

Anula - Olka ma na brwiach łuszczaca sie skóre ale bardzo malutko i własciwie pomału schodzi. smaruje jej troche wacikiem z oilatum bo w tym jest parafina wiec moze i pomaga cos. Na włosach tez własciwie nie widać. Ale obawiam ze przy jej długich kudłach jak sie rozwienie ciemieniucha to bedziemy mieli problem. Ale tez myje jej głowe Oilatum mimo ze to tłuste jesti włosy po nim nieładnie wygladaja 🙂 jak posklejane 🙂 Moze uda nam sie zapobiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
kurde fajnie brak okresu przez rok... ja wczoraj taka upierdliwa bylam ze moj m az sie zapytal czy przypadkiem nie czekam na swoje dni hehe 😮
o nocy nawet nie wspominam bo byla tragedia dobrze ze od 7 do teraz troche odespalam bo byloby ciezko ze mna...mala ma napady doslownie histerii..jak sie wyspi porzadnie to napada ja szczegolnie wieczorami taki stan ze nie moze usnac i placze tak ze nie da sie jej zupelnie uspokoic...cos strasznego-skad ona tyle sily ma na taki krzyk i placz!
poza tym zastanawiamy sie z moim m czy to normalne by 5 tyg dziecko ssalo tak smoczka? Ada poprostu bawi sie tym smoczkiem wypluwa go do polowy potem spowrotem zassysa doslownie jak mala Meggi z Simsow...czy wasze dzieciaki tez tak maja?


U nas tak wygladal wczorajszy i przedwczorajszy dzien, ryk na maxa. Tymek smoczka nie lubi, ale jak go karmie piersia, a zakladam nakladki silikonowe to jak sie juz czasem naje to robi dokladnie to samo, wciaga i wypluwa do polowy.
Dzis dla odmiany mam w domu aniolka, od rana je a po jedzonku spanko, wrocilismy ze spaceru wlasnie i dalej sobie spi. Wprawdzie u nas snieg sypie ale nawet to nas nie powstrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Thalia a czemu karmisz z nakladkami?Bola cie jak maly ssie czy latwiej mu zlapac jak sa nakladki?Ja zakupilam sobie nakladki ale ani razu ich nawet nie zalozylam fakt na poczatku bolaly brodawki ale smarowalam bephantenem po kazdym karmieniu i nie popekaly teraz czasami lekko zabola jak cycuchy pekaja od nawalu i mala zassie ale to chwilowe i jest ok pewnie w nakladkach wcale by nie ssala bo taka sama cwaniara jak Gosi Ola jak nie leci nic to be i gumy w buzi nie chce a byl czas ze walila smoka ze trzeszczalo no i tez jak jest bardzo glodna ssala piastki ze bylo mocno slychac a teraz jak glodna sie od razu drze robi łe łe na caly glos ze az ze smiechu mozna pasc takie straszne zale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Thalia a czemu karmisz z nakladkami?Bola cie jak maly ssie czy latwiej mu zlapac jak sa nakladki?Ja zakupilam sobie nakladki ale ani razu ich nawet nie zalozylam fakt na poczatku bolaly brodawki ale smarowalam bephantenem po kazdym karmieniu i nie popekaly teraz czasami lekko zabola jak cycuchy pekaja od nawalu i mala zassie ale to chwilowe i jest ok pewnie w nakladkach wcale by nie ssala bo taka sama cwaniara jak Gosi Ola jak nie leci nic to be i gumy w buzi nie chce a byl czas ze walila smoka ze trzeszczalo no i tez jak jest bardzo glodna ssala piastki ze bylo mocno slychac a teraz jak glodna sie od razu drze robi łe łe na caly glos ze az ze smiechu mozna pasc takie straszne zale 🙂


Nakladek zaczelam uzywac juz w szpitalu jak nie mogl zlapac, mam male brodawki bardzo i czasem mu trudno, jak jest syt kryzysowa i jej nie mam to zassie bez nich, jednak z nakladkami mnie mniej sutki bola, juz sie do nich przyzwyczailam.

Baku sie przebudzil na moment i znowu spi, nie wierze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...