Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
w srode wieczorem jak was sie pytalam o skurcze itp to to juz jednak byla akcja porodowa ale nie mialam o tym zielonego pojecia, dopiero okolo godziny 22 zaczely sie mocniejsze skurcze, ale ja stwierdzilam ze po co tam jechac i chodzic po korytarzach wiec maz dopiero o polnocy byl w domu i odrazu pojechalismy na porodowke! zrobiono mi KTG wszystko bylo dobrze rozwarcie na 1 cm i polozna stwierdzila ze to jeszcze potrwa...
ale ja mialam juz takie silne skurcze ze chcialam gryzc porecz od szafki kolo kozetki! potem przyszla pani doktor zrobic usg - wszystko dobrze nic wiecej nie powiedziala, a ja nie mialam sily pytac taka bylam blada z wrazen i bolu....potem znowu przyszla polozna i kazala mi wstac... jak tylko wstalam myslalam ze sie zwine z bolu i odrazu do toalety- polozna chciala mnie sila zatrzymac ale nie zdazyla.... mowi to nie sztolec to dziecko pania uciska! szybko na porodowke!
rozwarcie bylo juz 7cm- to wszystko dzialo sie tak szybko ....bylismy na porodowce 00.48 a o 3 urodzila sie Adriana 🙂 nie zdazylam wziasc znieczulenia..poza dwoma tabletkami przeciwbolowymi... takze nie wiem co wam jeszcze napisac sama jeszcze jestem pod wrazeniem tego wszystkiego! dostalam pozniej jakiegos krwawienia wewnetrznego i szyto mnie ponad godzine- to bylo gorsze od samego porodu. Moj maz w mala w ramionach a ja na stole ginekol.
nie mialam wam jak dac znac bo telefon zostal w domu zebym mogla mamie dac znac co sie dzieje bo nie ma niemieckiego numeru.... takze tak po krotce..mala spi dzis wyjatkowo caly dzien i az sie boje co bedzie w nocy..bo dzis bylo nie ciekawie spalam tylko 2h. mam malo pokarmu i musze sie postarac to zmienic... aha mala wazyla 2920gram i ma 48cm. takze nie potrzebnie sie tak balam ....

Anula 3 mam kciuki za ciebie i za to ze Lenka bedzie szybko w Twoich ramionach! jak sie czujesz wogole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinka witamy super ze juz jestescie.Sliczna jest twoja córcia i nawet nie widac ze taka kruszynka bo raczki ma grubiutkie do schrupania

A jak ja sie czuje?Jakbym wcale w ciazy nie była-tylko wielki brzuch i ruchy dziecka mi o tym przypominaja wiec na bank nie urodze do poniedzialku czyli od wtorku juz calkiem nie bedzie mnie na forum bo bede szczesliwie dreptac po szpitalnym korytarzu

Pocieszam sie ze za tydzien juz wszystko bedzie za mna bo dostaje szalu jak mala sie zaduzo rusza bledne jak zamalo zaczynam pukac stukac gadac az odpowie-normalnie psycha mi siada.Wczoarj bez powodu sie rozbeczalam jak maz gadal do brzuszka zeby juz wyszla to tak beczalam ze az zapuchlam i wygladalam jak pijaczka 😉 nic mi sie nie chce chodze z kata w kat bez sensu w nocy nie spie zdolowanie na maxa i te ciagle pytania czy juz urodzilam a dlaczego nie a kiedy itp juz nawet nie mam sil zloscic sie na to tylko probuje powstrzymac lzy chyba ze zlosci. Dla meza tez juz sie udziela bo wku............ go te pytania tak smao jak mnie.Ok male dziecko nie da sie wyspac itp ale juz wole miec ja obok siebie i ja widziec i wiedziec ze wszystko ok i nawet nie martwie sie tym ze mi spac nie bedzie dawala czy pokarmu moge nie miec najwazniejsze zeby juz byla po drugiej stronie-ale ja sobie gadac moge i nic to i tak nie da bo jej sie nie spieszy i gdzies ma to ze mamusia powoli fiksuje
Ale oby przezyc niedziele poniedzialek do wizyty i najgorsza noc z poniedzialku na wtorek i do szpitala i wtedy bede spokojniejsza pod nadzorem calodobowym i moze jak podziala na mnie oxy to i mala do srody bedzie ze mna czyli najgorsze dni wyczekiwania przede mna.

Tak wiec to tyle pewnie zamelduje sie rano ze bez zmian u mnie bo nie bede was zadreczac swoja siadajaca psycha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
anula4ever napisał(a):
edithd napisał(a):
no to porody nam idą w większości expresowo 😉 🙂 🙂

No szczegolnie moj-przeciaga sie w czasie 😉


ale jak ruszy to jakos pierwsza w tojej rodzinie urodzisz ze nawet nie będziesz wiedzieć kiedy!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

Oby 😉 juz moge i 20 godzin sapac aby bylo po wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Padam na pysk 😞. Spalam chyba ze 3 godz tylko bo kuba nie chcial zasnac co go odkladalam do lozeczka to on po 5 min ryk w koncu o 6 rano wyladowal u nas i dal pospac 2 godz.Teraz po sniadanku blogo sobie zasnal. Moj P dostal ochrzan od swojej babci za to ze w piatek zabralismy Bube na pierwszy spacer (przymusowy-rejestracja w urzedzie),bo przeciesz jak to tak tygodniowe dziecko na dwor ciagac,przynajmniej miesiac powinnismy czekac. A ja sobie nie wyobrazam przez miesiac siedziec w domu uziemiona bo moj P pracuje i wraca do domu wieczorem i dlatego ciesze sie, ze my jestesmy tutaj a jego babcia w Polsce.
W planach na dzisiaj mamy prasowanie bo sie nazbieralo troche a wczoraj czasu nie mialam. 🙂
Thalia ja dokarmiam butla praktycznie co karmienie bo moj maly ma wieznie malo i moze dlatego w czwartek wazyl juz 3800 waga urodz 3660. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze ja mam problem z karmieniem a nie mam laktatora- mala ciagnie piers jak ciagnik ale malo jej tam leci dlatego spi niespokojnie i czesto sie budzi, jak jej dalam butelke to przespala cale popoludnie wczoraj! sutki mnie bola jak nie weim i stresuje sie ta cala sytuacja a to nie dobrze na karmienie wplywa....wy mialscie pokarm odrazu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
kurcze ja mam problem z karmieniem a nie mam laktatora- mala ciagnie piers jak ciagnik ale malo jej tam leci dlatego spi niespokojnie i czesto sie budzi, jak jej dalam butelke to przespala cale popoludnie wczoraj! sutki mnie bola jak nie weim i stresuje sie ta cala sytuacja a to nie dobrze na karmienie wplywa....wy mialscie pokarm odrazu ?

Ja w pierwszych dniach nie mialam prawie wcale wiec zaczelam dokarmiac mm bo maly byl wiecznie glodny teraz jest juz lepiej ale nadal dokarmiam choc juz mniej. Zaczelam pic herbatki na pobudzenie laktacji i chyba to tez pomoglo bo nie mialam sumienia wybudzac malego na czestrze karmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
kurcze ja mam problem z karmieniem a nie mam laktatora- mala ciagnie piers jak ciagnik ale malo jej tam leci dlatego spi niespokojnie i czesto sie budzi, jak jej dalam butelke to przespala cale popoludnie wczoraj! sutki mnie bola jak nie weim i stresuje sie ta cala sytuacja a to nie dobrze na karmienie wplywa....wy mialscie pokarm odrazu ?

U mnie podobnie, kup sobie takie silikonowe kapturki, mi przynosza lekka ulge. Moj maluch czasem ma problemy ze zlapaniem cyca, wiec go oszukuje i wkrapiam kilka kropel mm i ladnie zasysa, z butelki srednio pic umie. Tez na poczatku prawie nic nie mialam, dzis sie malemu ulalo po cycu wiec jednak cos tam jest. Bardzo mnie dziwi, ze ja nie mialam nawalu, caly czas mam miekkie cycki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Ja wam o cyckach nieprzespanych nocach nie bede trula 😉 ale walnelam sobie dzis z mezem ostatni pewnie wypad na swinskie zarcie(czyt. pizza i kebab) drobne zakupki spacerek lekki i jestem mega zadowolona. To na tyle co u mnie-pewnie zamelduje sie rano jutro 😉


no i tego ja cu anka zazdroszcze... patrze na mandarynki i mnie skręca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEjka!!! WIktorek w nocy sypia. Budzi się co 3-3,5 h,ale w ciągu dnia bardzo mało śpi. Jak już uda się go uśpić to staram się troszkę ogarnąć siebie, mieszkanko, prasowanie itd. Nie mam czasu by do Was wpadać i regularnie pisać 😞 mąż jest w domu ze mną ma urlop,ale jego pomoc przy Maluszku jest bardzo mała. Boi się go wziąć na ręce,przewijać. Ma za duże ręce jak twierdzi. W domku mi chociaż pomaga. Zakupy robi, śniadanka. Za to jestem mu wdzięczna. Ale fajnie by było. Gdyby go kiedyś sam z siebie wziął, przewinął, przebrał i uśpił.
Anula widzę,że nadal dwupack.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...