Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
cześć dziewczyny. dzisiaj rozpoczęłyśmy dzień o 9 🙂 po tym jak Hela sie obsrała 🙃 teraz już obie po śniadanku, Mała chwilowo zajęta karuzelką w łóżeczku, więc mam chwilkę.
Ja też uwielbiam czytać, zawsze sterta książek do poczytania przy łózku. Tylko ja raczej z tematyką górską związane, no a oprócz jeśli znajdę coś ciekawego to też 🙂 ostatnio wreszcie wzięłam się za klasykę śląską i czytam Cholonka Janoscha.
Baiser bardzo się cieszę że usg Sofci wyszło ok. Wczoraj tak mówiłaś, że pogodowo to chyba w innym kraju mieszkamy, no i dziś u nas też już zima.
Edyta moja Hela też szału dostaje na brzuszku, tak to chyba maja te duże dzieciaki, że za ciężko im 😜
Gosiaczek fajnie, że wizyta się udała i masz taką towarzyską damę 🙂
Karusia pewnie miło było na wizycie w expracy, chyba każda z nas uwielbia się "chwalić" dzieciaczkiem i słuchać jak wszyscy się zachwycaja.
Gwiazdeczka podziwiam za siły do robienia pączków. Ja jak Anula wpraszam się do mamy na jednego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my wstalismy dzis ledwo o 9.30 bo nas pies obudzil tak pewnie spalibysmy dalej... Ada w nocy chciala rozrabiac i ponad godzine mi zeszlo zanim mi usnela... a bylam wczoraj mega padnieta po wyprawie do pracy i zakupach nog nie czulam! cos mnie szybko zmeczenie dopada. a dzis caly dom do ogarniecia plus mase innych rzeczy...oh az mi sie nie chce...jak znajde chwile to sie odezwe wieczorkiem a jak nie to dopiero w poniedzialek zajrze jak goscie pojada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meg100 napisał(a):
Hejka. Jestem i ja. Wiktorek śpi, to mam chwilę dla siebie i dla Was.
Ja tam pączków jeść nie będę. Nie będę ryzykować. Młodemu ciągle coś na twarzy się pojawia.
Mleko i jego pochodne musiałam odstawić,a wiadomo,że w pączkach jest i mleko, jajka.
No nic przeżyje.
Dziś w planach spacerek. Może nas przyjaciółka odwiedzi.

Megan a skąd wiesz, że problemy sa od nabiału? Helci ostatnio się zrobiła taka szorstka skóra na nóżkach, jakby miała gęsią skórkę i zastanawiam się od czego. Nabiał jadłam od początku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adzi - megan o ile dobrze pamiętam odstawiła po wizycie u dr

my tez mamy janoscha ale opowiesci wigilijne dl dzieci ale kari jakos nie przypadły do gustu... ma chyba z 70 ksiazek a laze sobie czytac tylko jedna, w dod non stop to samo opowiadanie KUBUS PUCHATEK W GABINECIE SOWY.... mam juz odruch wymiotny na to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Dziewczyny.
Gosiu super ze Olka tak dobrze zniosla podroz i ze wizyta u znajomych udana.
Baiser ciesze sie razem z wami ze Sofcia zdrowa w sumie innej opcji nie bralam pod uwage 🙂.
Karinko wiem jak to jest odwiedzac stare smieci (praca) i jaka to jest przeprawa, dobrze ze Ada byla grzeczna i postanowila walnac sobie drzemke.
Co do pielegnacji chlopcow. W internecie wyczytalam ze nie nalezy sciagac skorki chlopcom do drugiego roku zycia ale z opowiesci znajomych wiem, ze pozniej to sie zle konczy. Tak wiec za rada znajomej ktora wychowala czworke chlopcow obciagam K ta skorke. Robie to w trakcie kapieli wtedy skora jest bardziej miekka i jest mniejsze ryzyko ze zrobi sie krzywde dziecku no i oczywiscie nic na sile tylko stopniowo i delikatnie tak aby nic nie popekalo.
Anka ja klade Kube na brzuszku i wtedy ladnie i spokojnie spi i potrafi przespac prawie cala noc bez pobudki. Na poczatku mialam ogromne obawy ze moze sie udusic wiec kladlam go na pleckach a on mi sie budzil po pieciu minutach i byl placz wiec sila rzeczy zaczelam go ukladac do snu na brzuszku i tak jest ok. Przypuszczam ze na pleckach wybudzaly go jego wlasne ruchy (odruch moro) na brzuszku nie mamy tego problemu. Na macie jednak na brzuszku nie chce lezec, denerwuje sie przy tym strasznie tak jak Adzi napisala duze dzieci tak chyba maja 😁.
Widze ze nie tylko ja jestem molem ksiazkowym 😁. U mnie na tapecie Grey i Wladca pierscieni a odkad mam Kindle czytanie stalo sie prostrze i lzejsze 😁 dla mojej torebki i portfela.
Dziewczyny jesli chcecie to mam 5 tys ksiazek w jezyku angielskim w wersji pdf. Nie sa to jakies super nowosci ale jest tam kilka ciekawych pozycji wiec jak ktoras chetna to prosze o maila na priva lub fb 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pediatra kazał mi odstawić nabiał. No i Wiktorkowi się poprawiło. Ale coś tam znowu ma na policzku.Jak sie wkurzę to pójdziemy do alergologa i tyle.
Spacerek dziś już zaliczyliśmy. Popołudniu będzie jeszcze jeden, bo idziemy do księdza w sprawie chrztu Wiktorka. Mam nadzieję,ze nie będzie robił problemu że ślubu kościelnego nie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jakos nie mam weny na czytanie od kiedy Ola sie urodziła. Jak byłam w ciazy z nudów duzo czytałam. Jakos łatwiej bylo mi sie skupic a teraz ciagle cos mam do roboty.
Wczoraj Olenka tak sie wymeczyła wizyą ze po kapieli i cycusiu usneła sama po włozeniu do łózeczka - nowość 🙂 wczesniej tylko w wózku albo na raczkach. Ale za to nie pospała długo bo tylko do 1 w nocy i musialam ja wziac do siebie bo cos ja chyba brzucho męczył - strasznie sie pręzyła przez sen i co chwile pojękiwała. Do tego jeszcze ciagle cos tam w nosie jej siedzi. Nie tak jak wczesniej ale jeszcze spływa jej do gardła i wtedy chce to wykasłac no i budzi sie.
U nas pogoda masakra. Od wczoraj ciagle pada gesty snieg - warunki na drodze straszne. Jechalismy po zakupy 30/h.
Ja dzis juz zjadłam 2 paczusie i chyba na tym musze wystopować 🙂 Teraz popijam kawke zbozowa bo Olka wkoncu ucieła drzemke - cos mnie głowa boli sama chetnie bym sie połozyła ale znajac moja córcie to za 20 min bedzie po snie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My kuz tez po spacerku. Paczki zakupione teraz tylko czekamy na tate i bedziemy sie delektowac.
W okolicy mam 3 polskie sklepy i jak na zlosc w tym najblizej domu paczkow nie bylo w drugim byly tylko na zapisy wiec za..........m do tego najdalszego 😁 ale sie oplacalo. Nie wiem jak to jest ale w londynie kupuje lepsze polskie paczki niz w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
ja wsunelam juz 3 paczki, wprawdzie kupne, ale pyyyszne 🙂 Bylismy na spacerku, caly czas u nas sypie, zima na calego. A no i komoda mi przyszla, calkiem fajna. Tymek przestal mi spac w dzien ladnie, spi moze z 30 min i sie budzi wyspany, nawet dzis w polowie spaceru sie obudzil i obserwowal, jak odkrylam folie i powiedzialam do niego czesc kochanie to sie do mnie usmiechnal 🤪 Wczesniej pisalyscie, ze Wasze maluszki maja ulubione zabawki, on nic nie ma, ale najlepiej mu sie rozmawia z lampa, obrazem, zegarem, a ostatnio smial sie i gadal do kwiatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Elmirka też mam w planach zakup czytnika Kindle, tylko jakoś nie moge się zdecydować który wybrać, czy normalny czy tez touch..
Ja właśnie lookam na allegro i szukam jakiejś fajnej paki wiosna/lato dla Sofci z next'a

Ja mam ta najprostrza wersje i jestem mega zadowolona. Urzadzenie sluzy mi tylko do czytania ksiazek wiec nie jest mi potrzebna klawiatura i dotykowy ekran.
My polujemy na mega paki z ciuszkami na eBayu. W tej chwili licytujemy dwa zestawy 6-9 m-cy.
Poprzedni zestaw 3-6 m-cy wyrwalismy za 50 GB za 72 szt odziezywiec moj K ma teraz wiecej par spodni niz jego ojciec 😁
Moj Bubbcio tez nie ma ulubionej zabawki z ktora by gadal.
jakos jeszcze nie widac u niego wielkiego zainteresowania zabawkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas zabawki są na porzadku dziennym bez tego ani rusz. Sa takie które wogole jej nie interesuja a sa takie co moze sie wpatrywac i godzine i sie cieszyc. Np karuzela interesowała ja miesiac temu teraz wogole.
Kurcze mi Olenka wogole nie chce spac w dzien. I tak ma juz od kilku tygodni. Spi dosłownie po 15-20 min i tez wyspana. Ja mam przez to przechlapane bo nie moge zrobic nic powazniejszego w domu. Tj sprzatanie jakies wieksze gotowanie itp. Nie wiem co sie dzieje. Wczesniej było jedno dłuzsze spanie w dzien tak na 3 godzinki teraz moge o tym zapomniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy i my.Ja zjadla 2 paczki-nie chciqlam przegiac i sporo faworkow u siostry.Wrocilysmy o 18 wiec na szybko wszystko przygotowalam do kapieli bo mi Lenla juz marudzila i kapiel jedzonko i juz dzidzi nie ma czylu wolny czas do 24 🙂 ja tez rozgladam sie za ciuszkami dla Lenki i udalo mi sie ostatnio wylicytowac sporo ciuszkow angielskich(jak dla mnie sa rewelacyjnr i uwielbiam je) i nazbieralo sie tych ciuszkow sporo jeszcze tylko troszke bluzeczek i mamy zapas ciuszkow do lata bo na lato jakies lzejsze musze wychaczyc 🙂 ale Lenka ma wiecej leginsow spodni spodniczek niz ja 🙂 jutro dzien prasowania bo ciuszki sie susza no i pisalam ze dziwie sie ze u was pada snieg i zima wraca a u mnie nie a wiec od poludnia i u mnie zima na calego ale kurcze czego my oczekujemy wiosny w lutym?jedno pocieszajace-juz malo zimy zostalo 🙂 najgorsze za nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do zabawek to u nas ukochany lewek kroluje nie mozna eie bez niego ruszyc bo to najlepsze lekarstwo na kazdy grymas a ostatnio zakochala sie w interaktywnym kubusiu puchatku ktory opowiada bajki i spiewa i najbardziej wsluchuje sie w opowiesc i piosenke o tygrysku-kubus byl na topie u siostrzenicy i go oddala dla Lenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez z dumą (bo sama jestem) mogę odpoczywać. dzieciaki spia. Macio padł pierwszy o 19tej, juz wykąpany i nakariony. w tym czasie Kari tez wykąpana wcinałą kolację przed TV i o 19.30 juz tez spała

Ania, ja marzę zeby Macio pospał z godzinkę w jednym ciągu...gdzie tam 3...to bym Go chyba na pogotowie zawiozła... 🙂 on max 30min, w wózku do godzinki pospi, ale w domu masakra...mam tak jak Goska.
co do zabawek to u nas tez lewek i kaczorek (z maty edukacyjnej) wygrywają. Macio lubi tez patrzec na lodówkę, bo jest udekorowana naklejkami, magnesami i rysunkami K z przedszkola.
no i ostatnio na rączkach by chciał być all the time..ale się neie daję

ja zapodaję sobie teraz jakies seriale (polecam MOnday MOrnings - nowy serial medyczny na serialeonline, bardzo mis ie spodobał, na razie jest tylko 1 odcinek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, Hela dzisiaj postanowiła nie spać 🤢 w ciągu dnia zaliczyła tylko godzinną drzemkę na spacerze, ledwo do domu wlazłyśmy już oczy otwarte,a jak ją próbowałam uśpić w domu to dosłownie po 3 minutach snu otwierała oczy i się uśmiechała od ucha do ucha i na gadanie ja brało... po kąpieli też ciężko było, usnęła przed 22. A mnie jakaś bezsenność dopadła i oglądam tv, a przy tym sprasowałam stertę Heli, nasze, sprzątnęłam kuchnię i dalej spać się nie chce.
Hela tez nie ma ulubionej zabawki, ale uwielbia nasze lampy 🙃
Edyta jak ci się udaje nie brać Macia na ręce kiedy chce? Helasia wyje wtedy jakby ja ze skóry obdzierali i nie ważne czy sie jej gada, śpiewa zabawia, nic nie skutkuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
my znow od 6...Macio mi siejakos w nocy non stop wiercił, nie wiem co Mu jest. spał ale normalnie cały chodził...idę z nim dzis n 9 do dr, w sumie tak dla kontroli, chcę wziąśc receptę na wyjazd na antybiotyk na wszelki wypade (dla Kari) no i chcę zeby Macka przebadał czy sie rozwija jak należy.

u nas leniwie sniżyk leci, ale tak ładnie 🙂

w sumie Adzi biorę go na chwilkę i za chwie znów kłądę albo na leżaczku, albo na macie, albo w łóżeczku i mu aruzelkę włanczam.zmieniam Mu otoczenie hahah. w 99% skutkuje


odezwę się po dr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry, ja teraz śniadankuję, Hela już śpi po jedzonku o 7. Na szczęście w nocy Hela sypia ładnie dzis tylko jedzonko o 4 także spoko. Śnieżek pięknie pada tak leniwie i zbyt zimno nie jest, także spacerek obowiązkowo trzeba zaliczyć 😉
Edytko no to w sumie ja też tak staram się robić, ale Hela jak tylko wyczuwa, podłoże pod pleckami to się od razu pręży i purpurowieje 🤪 no nie zawsze, ale cwana już z niej bestia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!! 🙂 🙂 My też mamy w planach spacer. Rano słonko świeciło i jak wiosną się czułam. Teraz jest za chmurami. Mam nadzieję,że później się pojawi.
Wiktorek obudził się dzisiaj po 5 i nie chciał po karmieniu już spać. Ale po przełożeniu do naszego łózka, po 15 min zapadł w krainę morfeusza i do 7 wszyscy pospaliśmy 🙂
Teraz po raz drugi od rana zasypia. Pierwsza drzemka była 30 min. Mam nadzieję,że teraz min tyle zaliczy. A potem spacerek 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my spacerek zaliczylismy do przychodni, 25min w 1 str, nie chciało mi sie małego pakowac do auta wiec przeszliśmy sie.all ok, zdrowy, pieknie sie rozwija. 6720gr i 68cm ma.
18,02 sie szczepimy
z powrotem zahaczylismy o biedronke, super tanie owoce sa. no i niwe puzzle z peppą dla puzzlomaniaczki 🙂

teraz tpn prasowanie i powoli pakowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meg100 napisał(a):
Edith to super,że wszystko ok. Możecie z czystym sumieniem jechać 🙂 🙂 spory z niego chłopak.


dokładnie, po to poszłam zeby sie upewnic ze all ok. wziełam dla karli tradycyjnie recepte z augumentinem na wszelki wypadek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Maciuś rośnie jak na drożdzach 🙂 Albo na tym melku sterydowym 🙂 Dobrze ze zdrowy i nie ma przeciwskazan do wyjazdu 🙂 I oby recepta dla Kari nie była potrzebna na wyjeździe.

Olka teraz spi wiec mam chwilke na ogarniecie siebie i poczytanie.
Wczoraj zasneła mi na noc o18.30 - szok tak wczesnie sie jej jeszcze nie zdarzyło - nawet nie zdarzyłam jej wykapac ani przebrac 🙂 Spala do 5 rano, zjadła, przewinełam ją i spała dalej do 8. Ale to lepiej ze wymysliła sobie wczesne spanie - bo u nas od 19 pradu nie było 🙂 Pod naporem mokrego sniegu który padał non stop 2 dni - pozrywały sie linie. I jakos do 23 bez swiatła przy swiecach siedzałam sama. Beznadziejnie. nie wiem co by było gdyby nie spała 🙂 jakbym ja po ciemku zabawiała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...