Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamy zakaz ze względu na chorobę. Igor ma teraz osłabiony organizm i mógłby szybko coś złapać. A reemisja tego wirusa rsv mogłaby mieć jeszcze cięższą formę. Od ludzi też się teraz izolujemy. Wstęp ma tylko moja mama, która nosiła mi obiadki do szpitala.
A z łapek to ja głównie muszę wyciągać włosy psa. Ona się ciągle koło niego kręci, a Mlody coraz częściej ją łapie za sierść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj tak...Ulka ciagle patrzy gdzie ja jestem, na szczescie teraz 2 dni M jest w domu to troche mam luzniej, ale od jutra znow bede uwiazana, nawet do wc spokojnie wyjsc nie mozna. najgorzej, ze wszystkie zabawy szybko jej sie nudza i sie denerwuje a ja sie dwoje i troje , zeby ja czyms zajac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka trudno powiedzieć, bo w obu wyglądasz wg mnie bardzo ładnie i obie leżą Ci dobrze 🙂
Zuzia czasami jak się zajmie zabawką lub muldaniem pieluchy lub jakiegoś kocyka to mam chwilkę wolną i mogę Jej zniknąc z pola widzenia. A tak to mogę coś robić, a Ona leży w bujaczku ale musi mnie wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka żakiet Ci wyślę razem z butami 🙂
Tylko to już będę musiała wysłać jako paczkę, bo do koperty bąbelkowej butów nie wcisnę 😁 Wyprałam dziś żakiet jak wyschnie to go wyprasuję i wyślę w kartonie razem z butami 🙂
Jak chcesz jakieś dodatki to pisz to za jednym razem wszystko poślę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczynki, my juz po spacerku 🙂 a teraz Asia leży i ciśnie kupę hehe 🙂
Będę pisać po kolei bo widzę kilka ciekawych tematów 😁
Ciucholand jak najbardziej 😁 mam też sporo ciuszków dla Asi a u mnie w sobotę jest nawet 50% taniej 😁 wtedy można za 2 - 3 zł kupić super firmowe ubranka 😁 a że mąż w domu to ja z samego rana lecę po sąsiedzku 😁
Nacudja w buzi ląduje dosłownie wszystko i tak jak u Was kocyk jest najlepszy 😁 kciuka Asia też ciąga, ale jaj jej staram się zabierać i wtedy wciskam smoka 🙂 jak ssie rekę to nie, ale jak kciuk ląduje to protestuję 🙂 Jeżeli chodzi o poświęcanie uwagi to tylko jak Asia śpi mogę cokolwiek zrobić inaczej po 5 min nieobecności już się kręci i marudzi... a w domu przez to syffff... ☺️
Aniu, Asia ma identyczne bodziachy hehe 🙂 dostała w prezencie, jak jej zakładam to zawsze mówie do niej mój Kotku 🙃 co do łapek lądują w nich chyba te same pyłki co u Zuzii, ja nie nadążam z myciem hehe 🙂 PS> Twoje określenie "cićków" rozłożyło mnie na łopatki, uśmiałam się, jeseś super hehe 😉
Karolka dlla mnie ta Pani po lewej ładniejsza 😁 sukienka pod szyję tak mi sie podba że hej!!! Wybierz tą w której się lepiej czujesz, bo w obu wyglądasz dobrze 🙂 ale ja bym wybrała właśnie tą 🙂 co do dodatków myslę e dobry pomysł, buciki i żakiecik innym odcieniu powinny być ok 🙂 ale trzeba by było przymierzyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- mi sie bardziej jednak podobasz w ej swojej z wyprzedarzy 🙂 ale obie ładne. Ja mysle ze te mietowe buty ładnie by sie komponowaly... mam jednak pytanie- jak zamierzasz Ule karmic? 🤨 bo ja w swieta musialam wychodzic na gore rozpinac sukienke i prawie cala bylam gola przy karmieniu 🤨
Ja tez gonie jak z kolowrotkiem w d...e- a to czytam jej rymowanki brzechwy itp, ktore uwielbia a to cwicze glowke na pilce, albo pokazuje zabawki, w miedzyczasie obiad, pranie spacer i w kolko cyrk, odedech mam tylko jak maz wraca, albo jak pije cyuca to wtedy czasem tu zagladam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusiu, a jak ćwiczysz z Olgą na piłce? ja mam piłkę, bo słyszałam o dobrym patencie na usypiane, jak dziecko nie chce zasnąć to trzeba usiąść na piłce i delikatnie skakać, wtedy płynne ruchy dobrze działają na dziecko i kręgosłup się nie obciąża tak jak przy staniu 🙂 jeszcze tego nie praktykowałam, ale mojej cioci córka tak zasypiała 😁. Ja miałam piłkę do ćwiczeń i teraz bym z Asią poćwiczyła ale nie wiem za bardzo jak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia bede sobie musiala sukienke do gory podnosic, no ale jakos sie przemecze 😉 no albo zdarzy sie cud i ula nagle zacznie ciagnac butle 😁

Wrocilismy z bioderek, na szczescie wszystko ok 🙂 mamy przyjsc jak mala zacznie chodzic 🙂 ale koncert dala taki, ze szok! Wpadla w histerie jak lekarz zaczal jej nozkami ruszac ( a lekarz przystojny, sympatyczny i super ma podejscie do dzieci), nie wiem co w nia wstapilo, ale jak doszlo do usg to tak sie darla jak nigdy dotad. Az lekarz sie przerazil i powiedzial do m, ze ma zabierac jak najszybciej swoje dziewczyny, bo jeszcze minuta i bedzie musial sam isc sie leczyc do laryngologa 😁 😁 Ula sie uspokoila dopiero w aucie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka super że u Uli jest dobrze 🙂 te USG to chyba mało przyjemne bo Asia na pierwszym badaniu też płakała 🤢 My jutro do kardiologa na kontrolę, oby było wszystko ok....
Dziś dałam Asi herbatkę rumiankową, z butli kiepsko ciągała, ale łyżeczką raz dwa załapała i tylko ciamkała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka- klade na brzuszku na pilce i trzymajac kulam plynnymi ruchami w przod, tyl, na boki i w kolo, to jedyna szansa na to zeby cwiczyla glowe i sie nie darla a przy okazji cwiczy rownowage 🙂 z tym usypianiem to musze sprobowaC Moze wkoncu zacznie spac w dzien 🤪

Karolka- a probowalas z dydusia? olga po paru probach zalapala, mozesz probowac dawac jej nim herbatke w ramach treningu. dobrze ze sukienke da sie podniesc w gore- ja mialam dopasowana na zamek z tylu, raczej wiekszosc mam takich, z tego powodu zrezygnowalam z sukienki na chrzcie na wypadek jakby sie darla i musialabym isc do zakrystii ja karmic bo jakbym sie tam rozebrala od pasa w gore to chyba by mnie stamtad wywalili 🤪
Czemu jak zacxznie chodzic? my mamy w marcu 3 i mowil lekarz ze ostatnie. Ula moze sie wystraszyla bo Olga zawsze jak tam jedziemy zasdypia w aucie i przesypia badanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na szczescie ta sukienka jest tylko na szyi zapinana 🙂

Nie wiem dlaczego, powiedzial, ze jak mala zacznie chodzic to zebysmy przyszli ja skontrolowac 🙂 tez mielismy trzy usg, bo lewa panewka byla troszke slabiej wyksztalcona, no ale teraz juz jest ok 🙂
probowalam z dydusia, ale tylko dwa razy jakis czas temu, moze jeszcze sprobuje niedlugo, moze jej sie odmienilo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, obie kiecki fajne. Ale ta pod szyję, po lewej stronie, moim zdaniem bardziej wysmukla sylwetkę 🙂

Kochane,ja mam odwrotny problem z tym spaniem. Piotruś śpi generalnie dużo ale od wczoraj przesypia najpierw 2 h na spacerze, potem przez 2 h się bawi i je a potem znowu śpi kilka godzin. Potrafi spać od 16.00 do 22.00(z przerwami na jedzenie oczywiście) potem kąpiel i znowu śpi od 24.00 do 10.00 (z 1 przerwą na jedzenie). Więc się martwię, że coś mu dolega. Zwłaszcza, że od jakiś 2 tyg ma lekki kaszelek. Jak byliśmy u alergologa, to pani doktór go osłuchała i powiedziała, że wszystko ok. Ale ten kaszelek nie chce minąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia generalnie ja też jestem przyzwyczajona, że Igor mało śpi. Ale wcześniej chociaż na spacer moglam wyjść i on tam spał, więc nie był taki marudny. Na dodatek potrafił sam poleżeć. A teraz to masakra. Nie dość, że siedzimy zamknięci, to jeszcze muszę mu zapewniać non stop rozrywkę, która po kilku minutach się mu nudzi. Najlepiej jest na rączkach, ale kręgosłup mi siada. Poza tym ciągle nie wypoczęłam po szpitalu, więc irytuje mnie wszystko podwójnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusiu, fajne ćwiczenia, u mnie co prawda Asia zadziera głowę że aż strach i już nie musi ćwiczyć jej, ale równowagę z nią poćwiczę 😁 będzie to też dla niej zabawa 🙂
Daj znać czy te usypianie Ci wyjdzie 🙂
Ja nie narzekam na spanie Asi, ona należy do dzieci kochających spać 🙂 Śpi mi całą noc i do tego ze 3-4 drzemki po ok pół godziny w ciągu dnia 🙂 Także Wam dziewczynki bardzo współczuję, ale takie uroki bycia mamusią...
Gofer może jeszcze Piotruś przestawi się, ale lepiej chyba że tak śpi niż miałby marudzić 🙂 Możesz jednak poradzić się pediatry czy to normalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka jak się zdecydujesz, w której idziesz to daj znać 🙂 Obie sukienki są fajne i w obu ładnie wyglądasz ale kurcze wg mnie ta moja (i to wcale nie dlatego, że moja) mi jakoś bardziej podchodzi na uroczystość jaką jest ślub. Ale jak widać zdania są podzielone 🙂 Pisałaś, o kolorowych butach i żakiecie. Tylko jest taka zasada, że do białego dopiera się kolor albo złoty, albo kremowy albo bardzo mocne, ostre kolory czyli np. czerwień, mocny róż, granat, mocny pomarańcz.... A znowu do kremowej czy ecru pasują kolory wszystkie czyli zarówno żywe, mocne jak i pastelowe, pudrowe.
Ale to teraz zależy od Ciebie czy będziesz się kierowała jakby to nazwać: trendami, czy masz wszystko w d... i ubierzesz dodatki jakie pasują Tobie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...