Skocz do zawarto艣ci

Pa偶dziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusie
WITAM DZIEWCZYNY 馃檪
JESTEM LUT脫WKA 2012, MAM膭 CUDOWNEJ ADY 馃檪
RAZEM Z ADUSI膭 BIERZEMY UDZIA艁 W KONKURSIE, W ZWI膭ZKU Z CZYM BARDZO PROSIMY O WASZE G艁OSNY NA ZDJ臉CIE MALUTKIEJ 馃檪
POZDRAWIAMY I ZYCZYMY DUZO ZDR脫WKA W TA PASKUDNA POGODE :* :*
http://apps.facebook.com/witajcie-na-swiecie/gallery/index/hash/6a95b3f7e17b2727c3b039314b2cea37
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje dla Larosy !!! 馃檪)

Danusiu ja tez si臋 mog臋 pomieszcza膰, bo wst臋pnie termin by艂 na 2 listopad ale okazuje si臋, 偶e prawdopodobnie urodz臋 jeszcze w pa藕dzierniku, bo rozwarcie ju偶 jest i skurcze i szyjka zanik艂a, wi臋c tak czekam i czekam kiedy to moje male艅stwo zechce z Nami by膰 馃檪

A jak u Ciebie?? S膮 ju偶 jakie艣 skurcze przepowiadaj膮ce ??

U nas w listopadzie to w miar臋 si臋 uregulowa艂a sytuacja i jest chyba po r贸wno, ale na pocz膮tku by艂a znaczna przewaga ch艂opc贸w
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser- mia艂am na mysli, ze mamy pazdziernikowe ktore juz urodzily to maja chlopcow, dziewuszka sie jeszcze nie urodzila 馃檪

U mnie niby skurcze pisza sie na ktg ale ja wogole tego nie czuje 馃あ mam nadzieje, ze zorientuje sie w pore ze trzeba jechac na porodowke 馃お szyjka u mnie zamknieta ale miekka wiec na mnie napewno jeszcze nie czas. Dzis umylam okna w calym domu bo pogoda jest rewelacyjna, ugotowalam, zrobilam ciasteczka no i poodkurzalam i powycieralam bo meza nie ma w domu bo pomaga znajomym w przeprowadzce i nic- ani mnie brzuch nie zabolal- myslalam ze cokolwiek poczuje a tu nic. Zaraz ide myc jeszcze lazienke 馃檪 nadal rozpiera mnie energia, wczoraj bylam na dluugim spacerze, potem robienie obiadu, fura prasowania i ani troche nie poczulam sie zmeczona- jak tak wyglada kazda ciaza to ja moge tak caly czas 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, ale na poczatku to chyba dziwne uczucie? najpierw miesiacami rosnie a potem na raz go nie ma 馃槻
oby moj wysilek sie oplacil i cos powoli zacznie isc do przodu- od tygodnia jem wiesiolka a od dwoch pije lisce malin, kurcze a najgorsze ze caly dom blyszczy i juz nie mam co zrobic chociazbym chciala, a nie bede podnosic ciezarow bo to moglobybyc niebezpieczne.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

My艣la艂am,偶e ju偶 wysyp pa藕dziernik贸wek 馃檪
Danusia, spokojnie, ja dzie艅 przed porodem te偶 my艂am okna, posprz膮ta艂am dom na b艂ysk i nic si臋 nie dzia艂o hehe
U nas, marc贸wek, akurat taki zbieg okolicznosci,偶e niekt贸re urodzi艂y po zjedzeniu pizzy, ja te偶 馃榿 nie mia艂am skurcz贸w, ani b贸li porodowych, pojecha艂am do szpitala dzie艅 po terminie, bo tak mnie mrowi艂o w podbrzuszu co 4 minuty - okaza艂o si臋,偶e po艂o偶na widzi ju偶 w艂osy 馃お 15 minut p贸藕niej mia艂am c贸r臋 w obj臋ciach 馃檪 i Wam 偶ycz臋 takich porod贸w. Pozdrawiam!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia mi ledwo Ula wyszla z brzucha, a ja zaczelam gadac (bylam ledwo przytomna i po dwoch dawkach dolarganu), ze jak ja mam pusto w brzuchu 馃榿 馃槷 lezalam i gapilam sie na moja rozciagnieta skore na brzuchu, a pozniej bredzilam cos do lekarza o 艂ozysku 馃槷 dopiero jak sie okazalo, ze musza mnie lyzeczkowac to sie zamknelam 馃槷
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka dzi臋kuj臋 馃檪 ja si臋 nie mog臋 na niego napatrze膰 馃榿 to jeszcze Ci臋 na dok艂adk臋 艂y偶eczkowali? naprawd臋 prze偶y艂a艣 koszmar w tym szpitalu... 馃あ
Danusia ja le偶膮c po porodzie w 艂贸偶ku na wznak nie mog艂am si臋 nadziwi膰, 偶e widz臋 swoje stopy 馃槈 A na drugi dzie艅 jak kazali mi si臋 zwlec z wyrka nie mog艂am uwierzy膰, 偶e nie ma mojego balonika, a przecie偶 jeszcze wczoraj byl 馃檪
A teraz marz臋 o tym, 偶eby m贸c siada膰 normalnie, a nie na k贸艂ku ratunkowym... 馃槷
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Astraaa- mam nadzieje ze u mnie tez bedzie tak ekspresowo,pewnie nawet nie zdarzylas sie zestesowac 馃榿 馃榿

Nacudia- Igorek jest naprawde przesliczny 馃檪 ciekawa jestem jak to bedzie bez brzuszka...

Karolka- wspolczuje Ci tego koszmaru, jakis dziwny ten szpital zeby kazac sie kobiecie tyle czasu meczyc 馃あ
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzie艅 dobry 馃檪
Karolka czyli mniej wi臋cej 2 tygodnie na tym k贸艂ku siedzia艂a艣? jest ju偶 troch臋 lepiej, bo pozby艂am si臋 dzi艣 wielkich wk艂adek 馃檪 A karmisz cycem? jak wygl膮da Twoja dieta? U mnie babcie podesz艂y do tego bardzo rygorystycznie i jem ci膮gle to samo. Marchewk臋 wymieniam na buraka, indyka na kurczaka, ry偶 na ziemniaki, a owoc to jab艂ko pod ka偶d膮 postaci膮 poza surow膮 馃あ Naprawd臋 nie mo偶na je艣膰 nic innego?!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Cze艣膰 kochane 馃檪
Wpad艂am si臋 przywita膰 馃檪 My od wczoraj jeste艣my ju偶 w domu. Wypu艣cili Nas ze szpitala po r贸wnych 48 godzinach 馃檪 M贸j maluszek jest strasznym 艂akomczuchem je co 1,5 - 2 godziny. Najpierw dostaje pier艣 a p贸藕niej dokarmiam go sztucznym bo mam jeszcze za ma艂o pokarmu na potrzeby mojego syna. Og贸lnie jest kochany i nie mamy z Nim problem贸w tylko w nocy mamy niez艂y sajgon jak On si臋 budzi na jedzenie i zaczyna p艂aka膰 to budzi Miko艂ajka i Misio te偶 zaczyna p艂aka膰 馃槥 Dzisiaj w nocy spali艣my z moim M chyba ze 3 godziny 馃槥 Chodz臋 nie wyspana i wszystko mnie jeszcze boli. Ale nikt nie obiecywa艂 ,偶e b臋dzie 艂atwo... M贸j por贸d by艂 ekspresowy wsta艂am rano w czwartek i ok 9 poczu艂am ,偶e 艂api膮 mnie lekkie skurcze najpierw co 40 minut p贸藕niej co 30. Ale nie przej臋艂am si臋 bardzo bo my艣la艂am ,偶e to przepowiadaj膮ce. Umy艂am sobie na spokojnie g艂ow臋, wzi臋艂am prysznic. Po jakim艣 czasie skurcze zacz臋艂y si臋 co 15 minut by艂a godzina 13 wi臋c stwierdzi艂am ,偶e chyba czas zadzwoni膰 po mojego M 偶eby zwolni艂 si臋 z pracy. M贸j m膮偶 przyjecha艂 o 14 do domu Ja w tym czasie si臋 przebra艂am, umalowa艂am nawet zd膮偶y艂am mi臋dzy skurczami wyregulowa膰 sobie jeszcze brwi 馃檪 Jak wyruszyli艣my po godzinie 14 do szpitala to w samochodzie zacz臋艂y mi si臋 skurcze co 5 minut wi臋c m贸j M musia艂 troch臋 depn膮膰 na gaz bo do szpitala mieli艣my ok 25 kilometr贸w 馃檪 Jak dotarli艣my do szpitala zbadali mnie na IP i stwierdzili ,偶e zacz臋艂am rodzi膰 kazali mi si臋 od razu przebra膰 i zaprosili mnie na porod贸wk臋. By艂a godzina 15.30 pod艂膮czyli mnie pod ktg skurcze pisa艂y si臋 konkretne co 5 minut. P贸藕niej kazali mi pochodzi膰 po korytarzu tak drepta艂am sobie 30 minut i w tym czasie mia艂am ju偶 skurcze coraz mocniejsze co 3 minty. P贸藕niej znowu 30 minut pole偶a艂am pod ktg. Nast臋pnie po艂o偶na zaproponowa艂a mi prysznic wi臋c wesz艂am sobie na 30 minut - ca艂y czas mia艂am skurcze co 3 minuty i by艂y coraz bardziej bolesne ale do wytrzymania. Wysz艂am z pod prysznica i lekarz powiedzia艂 ,偶e mnie zbada. Ucieszy艂am si臋 bo pomy艣la艂am sobie ,偶e mo偶e mam ju偶 te 4 cm to poprosz臋 o znieczulenie. Lekarz mnie bada i m贸wi mi ,偶e jest ju偶 pe艂ne rozwarcie i za chwilk臋 urodz臋 馃槷 Szok skurcze ca艂y czas mia艂am co 3 minuty ale okaza艂o si臋 ,偶e g艂贸wka jest ca艂y czas wysoko wi臋c kazali mi poskaka膰 na pi艂ce i pod艂膮czyli oksy 偶eby podkr臋ci膰 skurcze. Na pi艂ce poskaka艂am z 5 minut i poczu艂am ,偶e musz臋 prze膰 wi臋c m贸j M wo艂a po艂o偶n膮 a Ona ,偶e nie mo偶liwe 偶eby tak szybko g艂贸wka zesz艂a. Ledwo zlaz艂am z tej pi艂ki i wdrapa艂am si臋 z powrotem na 艂贸偶ko po艂o偶na po zbadaniu mnie oczy jak 5 z艂 ,偶e rzeczywi艣cie g艂贸wka jest ju偶 niziutko. M贸wi臋 jej ,偶e musz臋 prze膰 a Ona panika Pani poczeka bo nie mam nic gotowego zacz臋艂a biega膰 i wszystko przygotowywa膰 Ja w tym czasie zacz臋艂am ju偶 prze膰 bo nie mog艂am wytrzyma膰 5 minut i m贸j synek by艂 na 艣iwiecie. Pierwsza faza porodu trwa艂a u mnie 4,5 godziny a druga 10 minut 馃檪 Niestety zosta艂am naci臋ta bo m贸j synek do okruszk贸w nie nale偶y 3760 kg i 56 cm d艂ugi. Ale naci臋li mnie tylko troszk臋 tak,偶e siadam bez ko艂a ratunkowego 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale fanie Larosa, 偶e tak Ci szybko posz艂o 馃檪 I 偶e w miar臋 bezbole艣nie 馃檪 馃檪 馃檪
Raz jeszcze gratulacje 馃檪 馃榿

Ja ca艂y weekend sprz膮tam, m贸j m膮偶 ju偶 nawet wymi臋ka (stara si臋 dzielnie mi towarzyszy膰) a mnie rozpiera energia. Ale ostatnio lekarz m贸wi艂, 偶e mam szyjk臋 jak ska艂a, twarda, d艂uga i nawet nie my艣li drgn膮膰 馃槷 Nie wiem jak j膮 zmotywowa膰, 偶eby si臋 troch臋 skr贸ci艂a i zmi臋kczy艂a 馃槈 Co艣 czuj臋, 偶e to nie tylko cesarka ale i listopad mi si臋 szykuje 馃あ
Chyba zaczn臋 jak Danusi pi膰 te li艣cie malin i je艣膰 wiesio艂ka. Mo偶e pomo偶e cho膰 troch臋...
Ju偶 si臋 nie mog臋 doczeka膰 馃檪 Ale z drugiej strony, cho膰 ma艂y w brzuchu szaleje, to strasznie mi si臋 wydaje abstrakcyjne, 偶e tam w 艣rodku mieszka ma艂y cz艂owiek. Czuj臋 go i widz臋 jak brzuch mi faluje a jednak to trudne do uwierzenia 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Larosa- pozazdroscic porodu 馃檪

Gofer- z tym sprzataniem to jakas lipa- ja cala sobote sprzatalam- my艂am okna, odkurzalam, mylam podlogi (a mamy 100 m) wiec bylo co sprzatac, potem kurze, lazienka cala i nic- ani lekkiego skurczu nie poczu艂am. Juz wiecej nie sprzatam bo juz nie mam co- wszystko blyszczy, chyba ze pojde do tesciowej i posprzatam jej czesc no ale na to ona mi nie pozwoli bo twierdzi ze napewno mi sie cos stanie albo spadne z czegos.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Larosa jeszcze raz gratuluj臋 馃檪 jaki mia艂a艣 b艂yskawiczny por贸d - tylko 偶yczy膰 takiego wszystkim Mamusiom 馃檪
A ja si臋 denerwuj臋, 偶e pos艂ucha艂am "dobrych" rad i nie kupowa艂am ma艂ych ciuszk贸w. Teraz mi wszystkiego brakuje i musz臋 kombinowa膰, a pranie ju偶 nie schnie tak szybko jak latem 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...