Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry 😉
Dzis pobudka byla o 6.30,a nocka...no coz. niewiem czy mam ja zaliczyc do udanych?
Maly poszedl spac o 20,zdoil 2 cyce i usnal,tyle ze po 22 obudzil sie z placzem...probuje oduczyc go jedzenia w nocy,wiec mialam przygotowana butle z woda,popil,popil i dalej placz,tyle ze to nie byl zwykly placz,tylko wrzask,jakby przy kolce,wzielam go na rece,zaczelam nosic ale nawet to nie pomoglo,wiec podalam mu krpoelki na bol brzucha i tez nic...maz wstal wzial go na rece i poszedl z nim do drugiego pokoju,po 15 min przyszedl z spiacym dzieckiem...i co? maly spal do 4 rano,bez przerwy,bez cyca..no szok...juz powiedzialam dzisiaj mojemu M ze od dzisiaj on usypia malego bo ma na niego zbawienny wplyw 😮
Wczoraj dostal na obiad ziemniaczki z indykiem z hippa ale mu chyba nie podeszlo,bo prawie nic nie zjadl..za to na deser zjadl pol duzego zmiksowanego banana..
Co do pamperuchow,tez zakladalam ze bede uzywac DADY i faktycznie 1 mialam dady 2 tez ale 3 kupilam juz zielone z pampersa bo byla promocja za 186 pampersow zaplacilam 99.95 wiec podobnie do dady,jak juz kiedys wspominalam kupilam tego sporo i teraz boje sie ze wyrosnie i raczej tego nie zuzyje..a co do pomaranczowych z pampersa,to niewiem czy chodzi wam o slep and play ale dla mnie to porazka...dostal paczke od cioci i teraz wlasnie je zuzywamy..moze i sa chlonne,bo nigdy mu nie przemokly,ale nie rozciaga sie pas wiec ciezko, w dodatku moj maly dostal po nich uczulenia,caly brzuch mial w chrostach,wiec napewno byla to pierwsza i ostatnia paczka jaka mielismy...
KAROLA fajnie ze Uli sie podoba w żlobku,i ze chetnie tam chodzi..najwazniejsze zeby malutka byla zadowolona i szczesliwa,a ty zebys miala spokojna glowe 😉
ANIU Zuzia nawet taka brudna jest sliczna,i widac ze zadowolona,ze tatus ja karmil..moj M wczoraj dawal malemu obiadek,wiec pewnie dlatego polowy nie zjadl 🙂 bo mnie nie bylo w domu,wiec tego nie moglam nadzorowac :P ale niech sie uczy..w koncu bede mogla wyjsc swobodnie z domu,nie myslac ze maly bedzie plakal z glodu,teraz dostaje cyca juz tylko rano i wieczorem,a w ciagu dnia 3 inne posilki..
KINIAK ja nieswiadomie kupilam z glutenem sloiczki z hippa owoce&zboza i daje je malemu na 2 sniadanie,kaszki nawet nie probuje bo moj maly nie je nic co nie ma gladkiej konsystencji..
GOFER trzymamy kciuki za Piotrusia,zeby sie w koncu wszystko unormowalo i maly zaczal jesc wszystko,a wysypka zeby sie juz nie pojawiala 🙂
NACUDJA moj maly tez czesto wsatje w nocy do karmienia niestety 😞 ja sobie tlumacze to tym,ze potrzebuje mojej bliskosci,dlatego tak jest..a co do wczesniejszego powrotu do pracy,to juz sama musisz podjac decyzje..obmyslec wszystkie za i przeciw..Ktoras z dziewczyn dobrze napisala ze ten okres kiedy Igorek jest malutki,uczy sie nowych rzeczy nigdy nie wroci,ale praca zapewne tez jest wazna,no i wiadomo,rodzina brata zapewne wywiera wplyw,bo nie pasuje podkladac swini bratowej..musisz wszystko dobrze przemyslec i sie zastanowic czy warto,poswiecac czas synka,to bedzie tylko i wylacznie twoja decyzja..porozmawiaj z mezem i zapytaj jak on to widzi,moze wspolnie uda wam sie cos ustalic
Ja mam ten plus ze nie musze wracac do pracy,i cale dziecinstwo bede z malym,dopoki nie pojdzie do przedszkola,wiec mnie latwo doradzac,ale kazdy ma inna sytuacje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My tez witamy sie z rana.. Po obudzeniu byla akcja kupa a raczej proby jej zrobienia.. Chyba poszarzowalam wczoraj z obiadkiem marcwhwiowym ale dzieki bogu Gucio zrobil co mial zrobic , chociaz po godzinnych stekach..
Tez tak macie ze jak karmicie swoje dziecko to jak sie gdzies zapatrzy to mozesz wolac , tanczyc , spiewac , a i tak nie zwraca na was uwagi? Moj syn jest w tym mistrzem ! Nie wiem co takiego widzi , ale nic na niego nie dziala czasami. Dziubka otworzy na milimetr i ja w te szparke mam sie zmiescic z lyzeczka 🙂 mysle ze ma to po ojcu, jemu tez czasem moge cos gadac nawijac a on patrzy sie w jeden punkt i doslownie udaje ze mnie nie slyszy.. Albo udaje ze slyszy tylko nie reaguje hehe.. 🙂
U nas dzis szaro buro i ponuro a mialam wyskoczyc kupic dziecku te puzzle piankowe na podloge.. Powiedzcie mi gdzie wy te wszystkie dzieciece graty trzyamcie, my mamy 60 metrowe mieszkanie a powoli brakuje mi miejsca.. Zajal nam sypialnie z lozeczkiem i komoda z przewijakiem a w duzym pokoju to juz tylko jego klamoty, wozek , bujaczek, mata edukacyjna , kojec , krzeslo do karmienia, niedlugo zabraknie miejsca dla mnie haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja powooli zaczynam sie obawiac ze braknie mi miejsca:P Olis nie przesiaduje juz w bujaku ani tej mniejszej macie wiec ja wystawilam na sprzedaz ..moze ktos sie skusi jak nie to do naszej mega wielkiej piwnicy ( 2x2 haha) ..Pod naszym lozkiem mamy mega wielka torbe ciuszkow tez do sprzedania .. a rzeczy ciagle dochodzi.. Po calym dniu to zbieram wszystkie zabawki do maty , mate wrzucam do kojca i wywalam to wwszystko na balkon bo mamy taki zaszklony wiec tam wilgoc nie dochodzi.. Ale mysle ze im bedzie wiekszy tym wiecej rzeczy bedzie mial..:O chyba musimy pomyslec o wiekszym mieszkaniu haha :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas noc tez taka se- tzn spala ale kilka razy obudzila sie z placzem i trzeba bylo poglaskac ispala dalej, cyca chciala dopiero o 6.30.
Nacudia- ciezka sprawa.. no i to wypada akurat na 2 miesiace letnie, ehh 🤢
Anecia- u nas z miejscem nie ma zle- Olga ma pokoik 20m kwadrtowych w nim 2 szafy i komoda, na podlodze 2 maty edukacyjne, walac do raczkowania jeszcze nie uzywany pudlo z zabawkami pilka do cwiczen, lozeczko duzy pokoj jeszcze wiekszy i tam stoi jej kojec, mata edukacyjna, kosz z zabawkami, kolko dosiedzenia, no a w sypialni jej lozeczko, przewijak , w kuchni krzeselko do karmienia i pudlo z zabawkami, w lazience zapasowy przewijak, jedyny pokoj w ktorym nie ma nic jej to pokoj zolwia i meza bo ma tam tv i xboxa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko my nie mamy tego problemu z brakiem miejsca poza ciuszkami, które już wszędzie mam upchane na maxa. W salonie mamy taki kącik Dla Zuzi ok 1,5x1,5 metra i tam mamy bujaczek, pudła z zabawkami, siedzik itp. a na środku kładziemy koc i rozkładamy zabawki i tam się bawi. Ale nasz salon ma blisko 30m kw. więc jest bardzo dużo miejsca. Fotelik do karmienia mamy w kuchni bo też jest spora i kwadratowa więc tam krzesełko stoi i nie zawadza nikomu. W sypialni pod łóżkiem mamy pełno ciuszków które już są za małe albo tych większych tak na 12+ i też mamy tam zabawki edukacyjne, które Zuzka dostała ale na które jest jeszcze za mała. Zuzia natomiast ma malutki pokoik i tam stoi tylko łóżeczko, komoda i szafa /wszystko zawalone po brzegi 😞 / na podłodze stoi pudło z zabawkami a pod łóżeczkiem trzymam zapasy pampersów i chusteczek, przynajmniej miejsca nie zajmują w szafie lub komodzie 🙂 A wózek trzymamy cały czas w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha Aniu napewno szepne mu dobre slowko o Zuzi 😁 a spotkanie murowane , jak juz zajade w odwiedziny 🙂
Na obiadek dzis moj Olis wsunal dynie z ziemniakiem a teraz lezy i odpoczywa.. no coz smierdziec smierdzialo ale wsunal caly ten maly sloiczek.. jemu chyba odpowiada .. Musialam pozbyc sie ostatniego sloiczka , dzis mam nadzieje dojdzie paczka z Polski.. Czekam od rana i sie doczekac nie moge tego kuriera..
A tutaj co dzisiaj taka cisza? Zazwyczaj nie nadazam z nadrobieniem Was dziewczyyny.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja Was podczytuje, ale nic nie pisze, bo robie porzadki 😜 korzystam, ze Ulka w zlobku i ogarniam jej kąciki, bo troche juz tam syf sie zrobil...wyparzam zabawki, zmieniam kocyk, wyszorowalam te puzzle podlogowe i za godzinke smigam po małą 🙂 no i zajadam wlasnie knedle z truskawkami, ktore wczoraj tesciowa lepila 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka na cos sie ta tesciowa jednak przydala 🙂))

My po drzemce oboje , bo padlam z Guciem razem.. Obudzil nas kurier a raczej pies wyjacy jak do ksiezyca.. Doszla paczuszka wiec moj syn nie umrze z glodu haha 🙂 Pijaja wasze dzieci ten Sok bio z Hippa owoce soczysta marchew?? Mojemu az sie uszy trzesa do niego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzis rano patrze i czerwone placki zanikaja i wkoncu wpadlam na to ze od tyg kapiemy go w nivea lagodny szampon i plyn do kapieli 2 w 1, a wczoraj wykapalam go w oliatum ( jak to robilam zawsze) i tak jak by miej tej wysypki , to chyba sie wyjasnilo na co uczulony 😉 a kaszke z glutenem podaje normalnie , zobaczymy efekt kapielowy bez nivea,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
No gryzę też orzech i gryzę i rozgryźć nie mogę. W lipcu nie wrócę na pewno. ewentualnie sierpień wchodzi w grę jesli się zdecyduję i mamy dwa rozwiązania. Mój mąż zamienia się na cały miesiąc na drugą zmianę - wtedy ja na 5 godzin pójdę do pracy i jego zmienię koło 14 i nie będziemy się widzieli przez cały miesiąc. Albo tydzień urlopu weźmie on, potem moja mama, a na końcu ja wyląduję na zwolnieniu na dwa tygodnie, bo przecież od czegoś ma się mamę w służbie zdrowia. No ale chwilowo w ogóle mi się to nie uśmiecha, bo już psychicznie nastawiłam się, że całe wakacje jestem z Igorkiem. Ale znając życie i siebie zrobię to czego inni ode mnie oczekują 😞

A ja miałam dziś kulinarny debiut i ugotowałam dziecku zupkę z marchewką, ziemniakiem, burakiem i odrobiną masełka. Tatuś znalazł koło pracy sklep z ekologiczną żywnością. Była straszna - bez smaku i przypraw, ale o dziwo zjadł 🙂 Tylko, że w tym czasie zdążyłam mu opowiedzieć całego Króla Lwa 😁 Zostało na jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no a ja jednak mam ta angine, bylam dzis u lekarza no i te krpoki na migdalkach to niestety to 😞 mam brac ten duomox, w ulotce jednak wyczytalam ze przenika do mleka- zwariuje- lekarz jedno, ulotka drugie.
W lidlu sa warzywa i owoce ze znaczkiem bio- tzn marchew, ziemniaki, pomidory jablka i cytryny no ale cze rzeczywiscie ekologiczne? hmm
Anecia- Olga wogoloe nie lubi soczkow, popija tylko wode 🙃
Ja bym juz wiecej miejsca nie chciala miec 😁 😁 juz i tak dosc mam sprzatania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny,
ja jak zwykle docieram tu najpóźniej. Dziś ciężki dzień. Byliśmy u pediatry (przypadkowej, w luxmedzie). Jedyna dobra info to taka, że Piotruś przybył na wadze 200 g w tydzień (bo wcześniej przez 1,5 miesiąca waga stanęła na amen i nawet drgnąć nie chciała). Więc z jednej strony kamień spadł mi z serca a z drugiej - muszę go jeszcze dodatkowo zważyć w domu bo nie wiem czy to możliwe żeby w niecały tydzień przybył tak dużo.
Piotrek ma infekcję wirusową. Znowu 😞
Pytałam co z tym glutenem. Lekarka powiedziała, że dobrze, że dałam tylko pół łżeczki PO UGOTOWANIU a nie pół łyżeczki przed ugotowaniem (jak widać lekarze nie są co do tego zgodni). Śluz w kupie jest objawem wg niej alergii na gluten i powinnam sobie z glutenem wg niej dać spokój do czasu aż Piotrek skończy 10 miesięcy.

Już koło południa się cieszyłam, że wszystko ok po tym wczorajszym jedzeniu, dałam mu dziś całą (nawet nieco czubatą) łyżeczkę ziemniaka z dynią. Wysypka może ciut większa ale starałam się tym nie przejmować bo ona tak sobie zawsze fluktuuje. Ale koło 17 Piotrek najpierw zrobił jedną kupę ze śluzem a potem znowu śluz z kupą 😞 😮
Normalnie mu się aż takie kupy nie zdarzają.
I nie wiem, dawać mu jutro tą dynię z ziemniakiem jeszcze raz czy odpuścić?Jak radzicie? Ao alergologa się jutro nie dostanę, mamy wizytę dopiero pod koniec miesiąca więc nie wiem co robić.
A tak swoją drogą, ile może stać otwarty słoiczek Hippa w lodówce? Dobę czy dłużej? Jeśli otworzyłam wczoraj o 11.00 to czy jutro jeszcze mogę z niego dać Piotrusiowi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na szybko zajrzałam i nawet nie nadrabiam postów bo idę się szybko położyć bo nie wiem jak dzisiejsza noc będzie wyglądała... Zuza podczas zasypiania przed 19 zaczęła kaszleć i teraz co chwilkę kaszle i się przy tym budzi 😞 Jutro idziemy do lekarza bo ten kaszel tak jakby z płuc.
Spokojnej nocki Wam życzę. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Słoiczki mozna trzymac w lodowce 48h. Gofer- brak słów na to wszystko.. Uczulenie to chyba raczej jest na jakis skladnik a nie na firme, no ale trzeba probowac bo nigdy nie wiadomo - w sumie to niemal na wszystko mozna byc uczulonym, no ale jeden czlowiek na wszystko to chyba nie.
Ania- wspolczuje- niestety noc moze byc ciezka,Olga przez te pierwsze dni strasznie sie meczyla, oby jednak Zuzia nie zachorowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Duzo zdrowka Danusia i dla Zuzi takze...placza se te zarazki ;// Moj Olis tez juz spi , caly dzien jakos malo jadl.. co mu probowalam cis dac to oo jednej, dwoch lyzeczkach zaciskal buzie i tyle bylo karmienia...to dalej mogs byc te zabki, nawet jesli sie juz przebily?? Odmowil nawet cycka przed spaniem a to mu sie nie zdarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer ja na początku dawałam słoiczki hippa na 3 razy. tam jest chyba napisane, że muszą być zużyte w ciągu 3 dni. Igorowi nic na ten 3 dzień nie było. Kurcze a już się cieszyłam, że dynia i ziemniory mu służą... Ale może nie wszystko stracone i to wcale nie to. I co to znowu za wirus się przyplątał? Powiedz Piotrusiowi, żeby dał wreszcie mamie psychicznie odpocząć, bo Ty się kobieto wykończysz... Buziaki dla Was 😘
Ania dużo zdrówka dla Zuzi 😘 Chyba nie będziemy miały następnej chorej panny?
Danusiu Ty także się kuruj. Może to Olga sprzedała Ci jakiegoś zarazka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania daj znac jutro co z Zuza.
Nacudia- tez podejrzewam ze od Olgi sie zarazilam przy odciaganiu gilów frida, niby jest ten filter... no bo jak, caly tydzien zanim zaczelam sie zle czuc przesiedzialam w domu, no a u mnie wszelkie przeziebienia, bol gardla itp koncza sie albo angina albo zapaleniem gardla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...