Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania daj znac jutro co z Zuza.
Nacudia- tez podejrzewam ze od Olgi sie zarazilam przy odciaganiu gilów frida, niby jest ten filter... no bo jak, caly tydzien zanim zaczelam sie zle czuc przesiedzialam w domu, no a u mnie wszelkie przeziebienia, bol gardla itp koncza sie albo angina albo zapaleniem gardla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurde.. to dopiero dwa zabki, a gdzie reszta...:o te dzieciaki to sie namecza.. 😞 chociaz i tak moj Olis tfu tfu odpukac lagodnie przechodzi ta zabkowanie.. Z opowiesci to bylam przygotowana na ´wrzaski, nieprzespane noce i ogolnie na bycie mega marudnym.. Oszczedza nas to moje dziecko..

Danusia ja angine mieszkajac w polsce mialam praktycznie raz na dwa , trzy miesiace..Zawsze jak bylam chora to na angine.. Teraz jakos mi sie odmienilo i mialam moze raz odkad tu mieszkam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, ja też kiedyś byłam nagminnym anginowcem 😞 Wracaj szybko do zdrowia!

A Piotrusia tak wysypało wieczorem, że słów brak. Całe ciałko! 😞 😞 😞
A najgorsze jest to, że ja już fizycznie wymiękam na tej diecie. Ważę 5 kg mniej niż przed ciążą, 52 kg przy 1,7m. I ciągle mnie łapią jakieś infekcje. Marzę żeby przejść na mm ale jak skoro i na bebilon pepti i na nutramigen jest chyba uczulony????? nic już mniej alergicznego nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
nocka... hmmm dla Zuzy spoko bo przespała całą noc i tylko kilka razy zakaszlała i nawet się przy tym nie budziła ale ja... totalnie niewyspana, co chwilę się budziłam i szłam do pokoju Zuzy zobaczyć co u niej. Wieczorem po zaśnięciu była cała spocona 😞 Ale najważniejsze, że nie ma temperatury. Wczoraj miała 36,9 ale to nie powód do niepokoju 🙂 W południ idziemy do lekarza.
Teraz ma drzemkę więc ja idę się troszkę ogarnąć 😉

Miłego dnia Wam życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
ja dostałam dziś prezent od Igorka i pomimo konieczności wstawania w nocy z godzinną przerwą na zabawę dał mamie pospać do 9 🤪 Za to teraz się wszystko przez to rozregulowało i moje dziecko ma pomieszane godziny jedzenia i drzemki. No ale ja się lepiej czuję 😁

A tak w ogóle to Mały ma chyba zatwardzenie. Już odstawiłam kleik, bo myślałam że to on go zakleja, ale poprawy nie ma. macie jakieś pomysły jak mu pomóc i od czego to by mogło być ewentualnie? Wcześniej nie mieliśmy problemów - wszystko było na czas z samego rana 😁

Ania buziaczki dla Zuzika 😘 😘 😘
Gofer bardzo mi przykro. Trzymajcie się dzielnie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka Nacudja dziękuję Wam w imieniu Zuzi 😘 😘 😘
No i dla Ciebie Nacudja sto lat 😘 😘 😘

Nacudja Zuzi od ponad tygodni się pomieszało z drzemkami i porami jedzenia 😞 Teraz obiadek dostaje raz o 11 a raz o 14 😮 Nie wiem jak mam to unormować bo nie dość, że Zuzka ma ostatnio dwugodzinne drzemki to jeszcze czasami pierwsza jest przed ósmą a czasami po dziewiątej... Będę myślała nad tym jak wyzdrowieje.
Nacudja u nas też czasami jest bardzo twarda kupa i Zuzik się nieźle musi nastękać 🤢 😉 Nie potrafię wyczaić od jakiego produktu to jest 😞 Teraz tak co 3 dni dostaje suszoną śliwkę i jest dobrze 🙂 Innego sposobu nie znam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze raz sto buziakow dla Zuzi 🙂) !!

Nacudja tak jak Ania mowi sliwka , u nas podzialala .. czasem sok jablkowy mu podsuwalam ale nie toleruje 🙂

A u nas.. noc porazka.. maly co chwila stekal przez sen , jeczal mruczal poplakiwal... Cala noc spal kolo mnie i wtulal sie co chwila.. Zawsze smoczek dzialal a dzisiaj zaciskal buzie i amen , nie chcial ! Smoczka nie, cycka nie, jedzonko normalne nie ., Caly na nie jest dzisiaj...Nic mu nie pasujue... Nie powinien byc spokojniejszy jak sie wyrznely te zabki?? Nie da mi zagladnac do buzi bo moze mu wychodza inne tez? Juz sama nie wiem...Nie poznaje mojego syna a oczy dzis mam na zapalki....JEszcze pogoda taka do dupy pada, wieje.. to w ogole nie nastraja do niczego ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja sie dzis rozkleilam jak Ulcie oddawalam pani 🤨 mala tak ladnie sie do mnie tulila i usmiechala...

Kiniak my zlozylismy podania do 3 zlobkow panstwowych i dzis sprawdxaial na ktorym miejscu jestesmy i ta: w jednym na 87 pozycji, w drugim na 202 a w trzecim na 171, wiec cos sie rusza 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
od wczorajszego wieczora umieram z powodu bólu zęba 🤢 A najgorsze jest to, że dzisiaj nie mogłam odwiedzić stomatologa, bo miałam umówioną wizytę kontrolną z Małą u pediatry i usg. Jutro jadę do dentysty. Mam nadzieję, że jakoś noc przetrzymam,
Poczytam Was jak mnie przestanie łupać ten ząb, czyli pewnie jutro po wizycie u zębologa 🙂

Aniu, wielkie buziaczki dla półrocznej Zuzi 😘 😘 😘

A, i skoro już o żłobkach mowa, to dzisiaj też dzwoniłam do naszego żłobka. Mała jest już na 54 miejscu 😁 Jak tak dalej pójdzie, to do wakacji będziemy miały miejsce w żłobku 🙂

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczynki 🙂
Ostatnio mam jakoś mało czasu na pisanie ... wszystkie wizyty lekarskie poszły dobrze, Asia ćwiczenia znośi dość dobrze, bioderka ma ok, a szczepienie... 🤢 oczywiście był płacz ale nie było tragedii 🙂 Asia waży 7800 🙂
Nie mam teraz czasu żeby Was nadrobić ale troszke poczytałam co u Was...
Gofer zdrówka dla Ciebie i Piotrusia, niech on w końcu da mamie trochę wytchnienia...
Nacudja buziak dla Ciebie :* Asia kupkę ma twardą cały czas, ciśnie po klocuszku czasem 2-3 razy dziennie, ale strasznie się wysila... Mi pediatra poleciała dać trochę wody przegotowanej po każdym posiłku 🙂 ale na razie nie stosuję tego jak mała sobie radzi 🙂
Aniu, buziak dla Zuzi !!! Niech szybciutko zdrowieje 🙂
Ja mam teraz koszmar w domu... za ponad tydzień ide do pracy i przychodzi do mnie teściowa żeby Asia sie oswoiła z nia... Wszystko co ja staram się wprowadzic pewnie szlag trafi... Dziś usypianie w łóżeczku nie powiodło się bo oczywiście Asia płakała i babcia wymiękła i sama mało nie płakała oraz była tak spanikowana że masakra... Strasznie jej ulega oby ona tylko ta nie zapłakała... Będę miała najbardziej rozpieszczone i wynoszone na rękach dziecko... 😠 😞 Ja nie wiem jak ja to później ogarnę ... Jak mnie nie ma to babcia robi co chce 😠 😠 😠 Jestem poprostu załamana... Albo robi wszystko z przesadą (np. na siłę czyta Asi książkę bo słyszała że dziecko to rozwija, albo teraz na siłę z nią ćwiczy i uważa że już widzi staszną poprawę po 2 dniach 🤔 😮, co może Asię zniechęcić... ) Na krok jej nie odstępuje więc Asia znów nie da mi się ruszyć, a już potrafiła znów sama sobą się zająć... Jestem u kresu wytrzymałości, płakać mi się chce bo boję się że nie poznam swojego dziecka 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko Deira Jablonka dziękuję bardzo 😘 😘 😘

Zuzia całe szczęście płuca i oskrzela ma czyste tylko gardło zaczerwienione. Dostaliśmy kilka rzeczy do wykupienia w aptece i mam nadzieję, że za kilka dni przejdzie. Jeśli nie będzie miała gorączki na spacerki możemy chodzić 🙂 A w niedzielę ma być u nas 21 stopni 🤪 🤪 🤪

Deira współczuję, ból zęba to coś strasznego... 😞

Ajablonka no ciężko z teściową... Ona na pewno chce jak najlepiej dla Asi ale musisz jej pokazać kto rządzi i kto dyktuje warunki 😉 Musisz stanowczo codziennie przez 2 tygodnie mówić, że tego i tego ma nie robić. Na pewno się uda 🙂 Kobieta się zestresowała jak nagle przy takim maleństwie wszystko sama musi robić 🙂
Ciężko się patrzy i nerwy puszczają jak uczysz czegoś dziecko a ktoś przychodzi i robi inaczej a twoją pracę szlag trafia... 😠 Od jutra melisa od rana w filiżance i asertywność 😉

Ja pod koniec miesiąca będę wiedziała na którym miejscu w żłobku jesteśmy. Na początku marca byliśmy na 96...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na weekend wybieram sie z filipem do tesciow ( maz ma wyjazd z pracy do szczecina) ciekawe jak nam pujdzie, juz sie stresuje cala ta sytuacja, wlasnie przed chcwila dzwonili ze kupili mu wozek spacerowke 🤪 troche sie na poczatku wkurzylam bo po co mu drugi wozek ( mam 3w1) no ale teraz sobie mysle ze bedzie u nich zebym ja nie musiala wozka brac no i bedzie jak pojedziemy w gory 🙂 szkoda ze to ja nie wybieralam 😉 no ale coz w sobote zobacze wozek używany i uslyszalam NIE JEST AZ TAK ZNISZCZONY 🤪 to ciekawe jak wyglada,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny bardzo dziękuję za życzenia 😘
Dałam Igorowi suszoną śliwkę. Zjadł dużo chętniej niż zwykłą i to bez mieszania z bananem i zobaczymy jaki będzie efekt. Próbuję go dopajać, żeby może to wszystko rozrzedzić, ale on nie chce wody, soku, rumianku, koperku - nic. No wystękuje takie kulki wielkości orzeszka, ale bardzo się przy tym męczy.
I jeśli trwanie z brodą przy piętach jest pierwszym etapem na drodze do siedzenia, to właśnie na tę drogę weszliśmy 🙂 Mogę mu na to pozwolić czy raczej jeszcze za wcześnie?
Ajablonka współczuję przejść z teściową, ale może jednak trzeba docenić, że chce pomóc. Moja stwierdziła, że opieka nad dziećmi jest męcząca i ona woli pracować na etacie. Także na jej pomoc raczej nie mam co liczyć. Poza tym babcie są podobno od rozpieszczania 😉
Ania szybkiego powrotu do zdrowia dla Zuzi. Dobrze, że to nic poważnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
suszona sliwka musi pomoc - nie ma innej opcji 🙂
Nacudja ja Ulci pozwalalam tak chwilke siedziec, troche ja z tylu podtrzymywalam, zeby calkowicie nie byla wpół złożona, lada moment Igorek z tej pozycji zacznie podpierac sie rączkami o syrki a pozniej obok nich...w ten sposob zacznie łapać równowage i samodzielnie siedziec bez podpórki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka jemu najlepiej idzie takie siedzenie na moich kolanach i w sumie z tyłu to go nie podpieram tylko po bokach, żeby nie spadł 🙂 Skubany sam się ciągnie i nie daje się powstrzymać, bo płacze i się denerwuje.

I jeszcze ukłon na dobranoc dla wszystkich Pań od Igorka 🙂
Kuchenne rewolucje, czyli alternatywne wykorzystanie wyposażenia 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- sto lat 😘
Ania- buziaki dla Zuzi 😘 i zdrówka.
U nas nie najlepiej- tzn mi ciut lepiej po antybiotyku juz mimo zwe dopiero 3 dawka za mna, Olga dzis zajmowala sie tesciowa przez czesc dnia wiec trochew pospalam bo w nocy tak mnie dusilo ze oka nie zmruzylam bo balam sie zakaszlec zeby nie obudzic Olgi. Olga marudna i nic nie chce jesc bo wlasnie przebila sie druga dolna dwojka wiec jeszcze pare dni i bedziemy miec spokoj z zebami na co najmniej 2 miesiace- przynajmniej w teorii tak powinno byc hehe 🙂
Chcialam odciagnac mleko i dac tesciowej skoro zaoferowala pomoc, zreszta po co narazac ze a nuz sie zarazi, biore laktator- siedzialam z nim ponad pol godziny i odciagnelam moze z 10 ml 😮, tylko kilka kropel polecialo, wiec musialam ja przystawic, Olga troszke cyca pomemłała i po chwili juz czuje naplyw i fontanne z obu 😁 niby mam elektryczna medele wiec to porzadny laktator a jednak nic tak nie odciaga mleka jak bobas 😁 😁
ajablonka- wspolczuje Ci tego co musisz przejsc przy tesciowej, moja jest naprawde cudowna czego nie moge powiedziec o wlasnej matce. Moze wynajmij opiekunke albo daj Malutka do złobka? ja bym czegos takiego nie wytrzymala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja cudny Igorek 😁 jaki Dżentelmen 🙂 prawie jak w meloniku hehe
Co do teściowej to ja na prawdę doceniam ale ja mam zły charakter i nie mogę się przestawić... Niech rozpieszcza ale nie zorpuszcza 😜 hehe
Ja mam zakaz sadzania Asi, okazało się że ma asymetrie i do puki tego nie wyćwiczymy ma zakaz siadania 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha Igorek wyglada przeslodko.. 🙂 czekam jeszcze na jakis piekny usmiech w jego wykonaniu!
Moj tez sie rwal do siedzenia swego czasu , jak sam siada to wytrzyma chwilke i sie buja na boczek i siup lezy.. Teraz jego ulubiona zabawa jest jak lapie go za raczki i mowie chodz do mamy , wtedy sie caly napreza i staje na nogach ! Nawet na przewijaku jak go sadzam zeby uczesac wloski to sie napreza caly bo chce stac.. Chyba jeszcze na stanie to jest za maly.. W ogole od dwoch dni tak mi sie prezy na przewijaku.. Zalozenie pieluszki graniczy z cudem albo sie wygina gdzies ZA CZYMS sama nie wiem za czym ,albo mi na brzuch chce myknac , a dzis zaczal tak prostowac nogi ze uwierzcie mi nawet troche sily probowalam uzyc zeby zgial a on twardo trzymal wyprostowane i naprezone a do tego smial sie w glos ! Dzisiaj kupilismy mu te puzzle na podloge to malo z siebie nie wyszedl i co chwila kulal sie z plecow na brzuszek i tak w kolko.. Oczyywiscie na wieczor wstapila w niego jakas mega energia i takie wygibasy w lozku robil ze juz sama sie smiac do niego zaczelam , przewracal sie na brzuch, kopal w karuzele i patrzyl na moja reakcje.. Chyba czas obnizyc lozeczko bo robi sie niebezpieczny..
Jutro nas czeka 4 godzinna droga do corki mojego L ..

Co do zlobka to my jeszcze czekamy.. Chce zeby maly troche podrosl , ciezko mi sobie wyobrazic rozlake z nim .. Powiedziano nam ze jesli sie zdecydujemy to musimy zglosic w urzedzie 3 miesiace przed planowanym pojsciem do zlobka.. Wtedy oni sprawdzaja czy maja miejsce jesli nie to dziecko ma opcje pojscia do dziennej opieki to sie tak nazywa ..JEst jedna mama-opiekunka i ma 5 dzieci i opiekuje sie nimi w swoim domu , raz - dwa razy w tygodniu spotyka sie z reszta takich mam opiekunek i chodza na spacery , bawia sie na placu zabaw , albo ida do zoo, albo inne takie mozliwosci ,zalezy od wieku dziecka.. Mojego L corka wlasnie do takiej opiekunki uczeszczala a pozniej jak skonczyla 2 lata przeniosla sie do zlobka ..Tutaj nie ma az takiego problemu ze zlobkami itp , na wszystko maja jakies wyjscie.. Ja jednak poki co jestem przerazona zeby zostawic go z kimkolwiek a co dopiero oddac gdzies.. 😞

Ajablonka.. tesciowe to sa dziwne kobiety .. ja mam nadzieje ze zolza nie bede dla swojej synowej ..
Wiecie co moja tesciowka mieszka 15 km niecale od nas i dzisiaj zadzwonila zeby wejsc z nia na skypa bo ona sie stesknila za wnusiem !! wyobrazacie sobie ... Ma samochod, porusza sie nim wszedzie , tutaj jak sie jezdzi autem to nie odczuwa sie ze zmienia sie miasto , z reszta od niej do nas jest niecale 10 minut drogi autostrada a ona wielce nie moze odwiedzic wnuka ..Odkad Oliver sie urodzil to u nas w mieszkaniu byla dwa razy , zaraz jak wyszlam ze szpitala i drugi raz po 4 miesiacach jak moj L kupil nowy telewizor bo koniecznie musiala zobaczyc.....................ale zeby wnuka odwiedzic skoro tak wielce teskni to nie......
Naprawde moglabym eseje pisac o tej kobiecie ale szkoda nerwow.. Musisz kochana zaznaczac jej za kazdym razem twoje reguly , w koncu to twoje dziecko ! Wiem ze latwo sie mowi, ja sie staram swojej jak moge, ale ona ma mnie w dupie i robi swoje wiec wiem co to znaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia dzięki 😘
Ja laktator kupiłam najtańszy elektryczny jaki był w sklepie jakiś GAIA Tufi czy coś takiego kosztował 145zł więc nie wiem czy to dużo czy mało bo nie patrzyłam na ceny innych bo powiedziałam, że chcę najtańszy i odciągał bardzo fajnie 🙂 Nie mam porównania z innymi laktatorami ale wydaje mi się, że każdy tak samo odciągnie- jeśli jest mleko to poleci jeśli nie to nie 😉

Nacudja śliczny Igorek 😘 😘 😘

Anetko Ty nie możesz być zołzą dla swojej synowej!!! Bo wtedy ja będę zołzą dla Oliverka 😁 😁 😁

Ajablonka my też mamy zakaz siadania ale to Ci już mówiłam 🙂 Ale Zuzka już się strasznie na rękach podciąga tzn. jak leży na boczku to prostuje ręce i jest w pozycji półsiedzącej więc na kilka minut dziennie pozwalam.
A dzisiaj jak siedziała to po kilku minutach wylądowała na twarzy 🤪 🤪 🤪 Myślałam, że się poryczy a zaczęła się śmiać na cały głos.... A wyglądało to mniej więcej tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...