Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu, Natalii gorączka spadła jak podaliśmy jej czopki zamiast kropelek. W zasadzie od niedzieli ma już ustabilizowaną temperaturę. 🙂
Dzięki za info o pieluszkach. My też już przerzuciliśy się tylko na Dady.

Kiniak, uczulenie na gluten objawia się biegunką, bólem brzuszka itp. Czyli raczej dolegliwościami układu pokarmowego. Przy uczuleniu na gluten trzeba odstawić każde zboże zawierające gluten.
A jeśli wysypkę spowodowała kaszka manna, to może być uczulenie tylko na pszenicę.

Mówię Wam już dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniak - to obojetne co dasz, byle byl gluten. Deira miala na mysli to ze jesli dziecko jest uczulone na gluten to bedzie uczulone na wszystko co zawiera gluten czyli wszelkie produkty zbozowe- chleb, bulki, owsianke, ciastka z maki itp, a jesli bedzie uczulone tylko np na manne to nie bedzie moglo jesc produktow z pszenicy ale juz np. z żyta tak. Generalnie uczulenie na gluten to sporo wyrzeczen bo bardzo duzo produktow spozywczych zawiera gluten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia ja też będę kupowała parasolkę do wózka i już oglądałam na allegro, wybrałam 2 modele i chyba któryś z tych wybiorę:
http://allegro.pl/oryginalna-parasolka-baby-merc-19-kolorow-i3150632759.html
http://allegro.pl/kwadratowa-haftowana-parasolka-do-wozkafiltruv-i3158206272.html

Ja ostatnio chciałam kupić ciasteczka dla dzieci z glutenem żeby zamiast manny podać ale stwierdziłam, że jak już mam kaszkę to ją podam jeszcze raz. Możesz też kupić zwykłe biszkopty i podawać na początku po pół ciasteczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania dzięki za info o pieluchach. My też już tylko Dady używamy i to nawet 4 😁
Karolka jak dziś Ula w żłobku? Nadal zadowolona? 🙂
Gofer jak Piotruś zareagował na dynię? A w ogóle to chętnie spróbował nowości czy raczej musiałaś go przekonywać do jedzenia? 🙂

A ja mam problem. Miałam do pracy wracać we wrześniu a tu dziś dzwoni dyrektor czy dałabym radę wcześniej. Oczywiście pierwsza reakcja, że nie. No ale okazało się, że ma pracę dla mojej bratowej (ona obecnie mnie zastępuje) i to już od lipca. I właściwie stanęło na tym, że ja mam zadecydować o jej losie. Albo będę świnia albo po raz kolejny pomogę rodzinie brata. Tylko dlaczego mam to robić kosztem własnego dziecka i czasu z nim spędzonego... Ech chyba faktycznie z rodziną to tylko dobrze na zdjęciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania kup ciasteczka hippa od 7. miesiaca 🙂 nimi mozesz latwo wprowadzic gluten. Od 5. miesiaca mozna je stosowac rozkruszone i rozmiekczone w soczku lub mleczku 🙂 Ula je od zajaca dostala i musze powiedziec, ze to fajne rozwiazanie 🙂 ja jej rozkruszam czasem zamiast manny do deserku 🙂

Nacudja w zlobku nadal na plus, tylko pani mowi, ze Ulcia troche boi sie tego halasu, no ale przywyknie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja masz ciężko orzech do zgryzienia 😞 No i racja z rodziną to na zdjęciach...

Karolka własnie w rossmannie widziałam ciasteczka od 7-go m-ca ale nie pamiętam czy one były z Hippa czy z Nestle ale w końcu nie kupiłam. Mam tą mannę i jutro ją podam i jak się przyjmie to wtedy kupię ciasteczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, ale to musiałabyś wrócić do pracy miesiąc czy 2 miesiące wcześniej?
Bo jeśli miesiąc to ja bym się poważnie zastanawiała. Ale jeśli dwa...
Trudna i trochę głupia sytuacja ale to akurat wakacje a więc czas, na który cały czas czekamy od narodzin naszych maluchów. A dwa: dziecka się nie rodzi co dzień i tych chwil Wam nikt nigdy nie zwróci...
No ale łatwo doradzać jak się nie jest na czyimś miejscu... więc nie chcę się mądrzyć...
Kochana, a może jest jakieś trzecie wyjście? Nie wiem jakim człowiekiem jest Twój szef ale może zrozumie sytuację. Może da się kogoś zatrudnić na Twoim miejscu na ten czas? Albo może mogłabyś pracować w tym czasie na pół etatu a pół by jeszcze pociągnęła Twoja bratowa? Albo może byś mogła chociaż częściowo pracować w domu? Czasem wystarczy pokazać, że zależy Ci na znalezieniu rozwiązania i wtedy druga strona też od razu robi się bardziej elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):
No, nie chcę zapeszać.Aż się boję mówić. Ale na razie po tej dyni z ziemniakiem - nic. Po glutenie co prawda problem pojawił się następnego dnia. No ale przecież nie można chyba być uczulonym na wszystko!!!!!!!!

A ja mam przeczucie, że Piotruś będzie ładnie przyjmował wszystkie nowe posiłki i nic nie będzie się działo 🙂 Trzymam kciuki!!!

A tymczasem dobrej, spokojnej nocki Wam wszystkim życzę. Dobranoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka - my tez mamy i zajadamy te ciasteczka:P czasem mu je kradne bo sa calkiem smaczne :P

Wiecie co, my uzywalismy odkad maly sie urodzil pieluchy Libero .. 1, 2 ,3 moge polecic z czystym sercem.., Nie sa tanie , tutaj chyba drozsze od Pampersow nawet ale mi podpasowaly .. Kupilismy rozmiar 4 i juz po pierwszej nocy myslalam ze padne.. Po siuskach taki smrod ze malo nie zeszlam, ale sobie mysle moze mi sie wydaje.. Z kolejnym pampkiem zalowalam bardziej bo nie dosc ze siki po nocy bokiem wyplywaly albo gora, to kupka tak samo.. nawet ta juz bardziej stala .. I moj L mowi zebysmy wyprobowali pieluch z Aldi .. Na poczatku bylam bardzo sceptyczna no ale mowie mozemy kupic jedna paczke na probe i wiecie co.. Sa super ! Nazywaja sie Vibelle , my uzywamy teraz rozmiaru 4 . Maja szeroki rzep, nawet fajny wzor, dupki nie mial odparzonej ani razu, fajnie wchlaniaja siuski juz nie wyplywaja mu gora ani bokiem , nie smierdza, no i sa przede wszystkim tansze.. Za jedna pake gdzie jest 80 pieluch placimy 89 kr co rowna sie jakims 45 zl , gdzie wczesniej za pake Libero lub Pampersow zielonych placilismy 60 pieluch - 130kr .Niestety moich ukochanych pomaranczowych Pampersow tutaj nie ma . Ale te moge wam polecic naprawde.

Nacudja to rzeczywiscie masz ciezki orzech do zgryzienia , jak bys nie zrobila jednak powinni uszanowac twoja decyzje .. W koncu trzeba tez myslec o sobie i Igorku ..

Gofer - a moze Piotrus po prostu przysfoi sobie posilki stale , co tam mleczko ,moze chlopak woli od razu porzadne jedzonko! Tez trzymamy kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
My już od pół godziny na nogach. Na dzień dobry była kupa 😉 a Teraz Zuzik leży i się bawi a ja popijam kawusię 😆 Dzisiaj w południe ma być u nas 11st. no ale wczoraj miało być 9 a były tylko 4.... zobaczymy na ile to się sprawdza 🙂
Dzisiaj pierwszy raz będę sama gotowała Zuzi obiadek, zobaczymy czy będzie jadalny 😉
Anetko u mnie Aldika otwierają za jakiś miesiąc bo budują dopiero. Może jak skończy mi się zapas jaki mam w domu to akurat otworzą i wypróbuję te pieluchy o których piszesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...