Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jablonka mowilam, ze nie bedzie tak zle 😁
zaden pracodawca nie moze żądać takiego zaswiadczenia od lekarza o karmieniu piersia...ja wzielam w razie w, bo wiem, ze mogloby byc niepotrzebne marudzenie, a tak to sprawa jest jasna 🙂 ale zeby lekarzowi za nie placic??? ten to ma tupet 😠 😮
Iwcia ze mną ok, tylko ze mam katar, poza tym nic mi nie dolega 🙂 aaa no i pokarm mi zanika 🤨 najgorsze jest to, ze musze poranne karmienie czyms zastapic a zupelnie nie wiem czym, bo Ula nie chce butelek i mm tez nie...a kaszki nie chce dawac, bo o 9 tez ma w zlobku kaszke, to ile tych kaszek ma zjadac?? kleiku nie moze przelknac, nie mam pomyslu co jej dac 😮

Ula od wczoraj jest jakas dziwna. Caly czas jest wesola, usmiechnieta, podczas kapieli szaleje, podczas wycierania i ubierama w pizamke spiwa, gada i sie cieszy, a przyjdzie do karmienia to od razu ryk i lament...musze ja wziac na rece ponosic, potulic, obejsc po mieszkaniu i dopiero wtedy je dalej...wczoraj zajelo mi to 40 min 😮 dzis juz tylko 20...kaszka jej smakuje, bo otwiera do niej buzke i ryczy jednoczesnie az sie boje ze sie zakrztusi..o co moze chodzic??? teraz zjadla, potulilam ja, pocalowalam, odlozylam do lozeczka i zasnela 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolka- ja stawiam na zabki.... a moze jogurcik?- nie wiem czy juz mozna. a z niekapka nie wypije mm? albo kupic inne mm bo one chyba tez roznia sie smakiem, albo kasze manne na mm- ponoc niektore dzieci uwielbiaja.

Dzieki dziewczyny wiem ze nie ma prawa wymagac ale kolezanki co karmily pamietam nosily, ta nasza akdrowa to wredne babsko, a jest taki zapis w kodeksie pracy? jesli tak to jej pokaze palcem 😁 chcialabym widziec jej mine, bo ona uwaza ze wszystko wie najlepiej 😮
Ja jak Olga wrzeszczy w wozku to nie biore na spacer tylko spi na tarasie jak jest slonce a jak nie to w ogrodzie, tez swierze powietrze a nie mudze sie uzerac.

Trzymajcie kciuki jutro bo mamy zabieg w szpitalu - udroznienie kanalika lzowego 😮 po raz drugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór.
Bardzo dziękujemy za Buziaki. Alanek juz śpi,ale jutro napewno ucaluje go od każdej z was 😉
Anetko moj Maly zachowuje sie dokładnie tak samo jak twój Oli,tyle ze moj przewraca sie na brzuch i płacze, i nie dziwię ci sie,ze sie denerwujesz,bo ten płacz nawet w dzień tak nie denerwuje jak w nocy. Olis zaraz wyzdrowieje i wróci wszystko do normy,moze mu jakieś inne zęby idą,i dlatego sie tak zachowuje. Cierpliwości 😉
Aniu powodzenia na szczepieniu Zuzulek napewno bedzie dzielna 😉 nas tez czeka szczepienie w piątek,i dopiero 21.05 USG bioderek..
Ajabłonka,fajnie ze w pracy wszystko w porządku,a babcia jak to babcia,bedzie rozpieszczac wnuczkę,więc zapewne bedzie robić wszystko co dla małej według niej bedzie najlepsze,niekoniecznie musi sie to podobać tobie 😉
Iwcia powodzenia u neurologa,żeby wszystko z Jula bylo ok 🙂
KArolka,super widzieć jak dziecko robi postępy. Fajnie ze Ulci idzie ze śruba coraz lepiej 😉 zaniedlugo zapewne za nia nie nadarzysz :P
Danusia a co jest małej ze Trzeba robić cos takiego? ŁZY jej nie lecą gdy płacze? POWodzenia na tym zabiegu,i żeby wszystko sie udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A więc z bioderkami wszystko ok. Nawet jest bardzo dobrze, bo na USG wyszło, że jest tak już wszystko zrośnięte jak u dzieci w wieku 10-12 miesięcy.
A na szczepieniu Zuzia się śmiała 😁 Tylko pisnęła w momencie wkłucia w jak już pielęgniarka przyklejała plaster to Zuzia się do niej śmiała 😁 No i mamy spokój przez pół roku ze szczepieniami 🙂
Pani doktor zapytała czy Zuzia zaczęła się płynnie obracać i ja na to, że nie. I w momencie jak lekarka położyła Ją na brzuchu na przewijaku to w momencie przekręciła się na plecy. To ta znowu Zuzkę na brzuch i Ona znowu na plecy... Jak leżała na plecach to w momencie przekręciła się na brzuch. Jak zgięła Jej nogi do pozycji raczkowania to Zuzia podniosła nogi i pupę go góry i tak jakby chciała zacząć raczkować tylko rąk nie podniosła i zaryła twarzą w przewijak 😁 Pediatra popatrzyła na nas jak na idiotów i powiedziała, że Zuzia ładnie płynnie się przekręca 😁 Dumna szłam szybko do domu, żeby położyć Ją na podłodze i podziwiać jak się obraca 🙂 I co.... i gów... 😠 😞 Zuzia sobie leżała to na plecach to na brzuchu i ani jednego obrotu 😞 😞 😞 Przez blisko 2h nic 🥴
Zuzia waży 6780g 🙂

Karolka ostatnio pisałyśmy na temat żółtka i dzisiaj pediatra mi powiedziała, że mam już dawać do zupek zamiast mięska lub ryby. Mam przygotowywać posiłek na 3 dni i do tego dawać 1 żółtko i po 3 dniach mięso przez 3 dni i tak w kółko 🙂
Karola ja już długo nie daję samego mm Zuzi bo przestało smakować odkąd je kaszki i teraz przed snem daję gęstą kaszę a rano po przebudzeniu i w ciągu dnia mieszam na 180ml 3 miarki mm i 2 łyżki kaszki i wcina. Może pokombinuj tak z Ulą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia u nas to chyba nie zęby. Ja już myślałam, że idą prawie 2 miesiące temu a tu nadal nic. Ale nie mam pomysłu co to może być.
Karolka u nas marudzenie zaczyna się w fazie wycierania po kąpieli. Przy ubieraniu jest już wrzask. Na kaszce płacze, ale uspokaja się przy cycu. W ogóle ostatnio nie lubi się ubierać. No prawdę mówiąc mało rzeczy lubi ostatnio 😞
Danusia ja nie mam ani tarasu ani ogrodu, więc muszę gdzieś wyjść. Już i tak staram się krążyć w okolicach domu, żeby mieć w razie co blisko. Trzymam kciuki za jutro 🙂
Ajablonka to dobrze, że w pracy ok. A babcia na pewno krzywdy wnusi nie zrobi. I patrz jeszcze masz bonusy w postaci porządków i obiadu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu- super ze szczepienie i bioderka ok 🙂 pewnie ze Zuzia potrafi tylko nie chce sie jej w domu tego robic 😁 😁

Ewela- tak- lzy nie odplywaja i jak scisne kacik oczka kolo nosa to wylatuje ropa, ma to od urodzenia, ponoc calkiem sporo dzieci to ma tylko to przechodzi po masazach ale jej jakos nie mimo iz zona chrzestnego Olgi jest okulistka i osobiscie to robila i my po instruktarzu i nie pomoglo 😮 za pierwszym podejsciem nie pomoglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzis bylismy w szkole rodzenia u poloznej co odbierala moj porod i mowie ze za niedlugo bede odstawiac od cyca a ona oczywiscie zebym tego nie robila i teraz mi wyslala artykul http://kopalniawiedzy.pl/dziecko-inteligencja-karmienie-piersia,14315
i jak tu nie miec wyrzutow sumienia 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia trzymamy kciuki za Olge!
Karolka mi to tez wyglada na zabki, Julia tez od kiedy zaczal isc zabek ma kilka podejsc do cyca, a ten jogurcik to moze faktycznie dobry pomysl, ewentualnie kisiel mleczny ale nie wiem czy wypada dawac na sniadanie, jakby co to moge podac przepis :
kisiel mleczny:
- mleko modyfikowane (takie, jakie podajesz małej)
- 150 ml wody
- pół żółtka
- płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej
pojawia sie tez zoltko a Ania wpsomniala ze juz mozna u was zaczac podawac.
Ajablonka widzisz niepotrzebnie sie martwilas, ehh.. zazdroszcze posprztanego domku i gotowego obiadku ;p 😁
Aniu to Zuzia taki sam okruszek jak Julia < wazy 6600> 🙂 Zuziak moze stwierdzila ze pokazala co umie zeby Mamusia z Tatusiem sie nie martwili, a jak juz pokazala to sie wiecej wysilac dzisiaj nie bedzie ;p i pewnie robi to po cichutku pokryjomu ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
U nas zapowiada się kolejny piękny dzień 🙂 Już jest 18st. i słoneczko 😎
Zuzia po szczepieniu przespała całą noc. Zdecydowanie najlepiej zniosła to szczepienie bo ani nie płakała ani nic Ją po nim nie bolało. Obudziła się tylko przed 5 na jedzenie i spała dalej do 7 🙂 Teraz ma drzemkę a po niej idzie z tatusiem na spacerek a ja muszę umyć 2 okna w kuchni i 2 w łazience. Wczoraj M mi umył 2 tarasowe więc troszkę roboty mi odeszło 😜

Dziewczyny Zuzi coś ropieje od wczoraj oczko i łzawi co chwilkę 😞 Miałyście coś takiego może?? Zastanawiam się od czego to może być 😞 Wczoraj pod wieczór zaczęło łzawić prawe oko i w czasie kąpieli zaczęła się zbierać ropa. Rano jak wstała to miała całe zaklejone oczko 😞 Nie ma zaczerwienionego ani nie drażni bo nie pociera oka. M kupi na spacerze rumianek i sól fizjologiczną do przemywania i jak nie przejdzie za 2 dni to trzeba będzie do lekarza z tym iść. Nie mam kompletnie pomysłu skąd to się mogło wziąć 😮

Iwcia dokładnie, pokazała, że potrafi i teraz dalej ma nas w du... i robi co Jej się podoba a nie co my chcemy, żeby robiła 😉 Dzisiaj tylko raz się obróciła z brzuszka na plecy i stwierdziła, że to na dzisiaj chyba wystarczy 😉

Kiniak ucałuj Filipka ode mnie i Zuzi 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
caluski dla Filipka 😘

Aniu- my mamy tak od urodzenia i wlasnie jedziemy znowu dzis do szpitala, to niedrozny kanalik lzowy 🤢

Karolka- te ciasteczka to fajny pomysl na sniadanie, al tylko 3? Bidulka nie poje sobie, one sa takie malutkie.

Olga pije tylko wode z niekapka, probowalam dac raz rzadki kleik ale jednak nie przechodzi przez ten ustnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu my mielismy tez problem z oczkiem jak Olis byl mniejszy . Tez mysle ze go przewialo. Walczylam i sola i rumiankiem a on namet w nocy budzac sie na jedzenie mial cale oczko sklejone i darl sie niemilosiernie bo nie mogl go odkleic. Na szczescie wtedy lekarz nam przepisal masc do oczek. Wkrapialam tego dwie krople i to sie rozmazywalo po oczku. Dwa dni maly nie mial juz problemow z otwarciem oczu,ale mielismy uzywac 5 dni. Od tamtej pory nie mial nic z tym okiew odpukac. Dlatego polecam. Jesli sol nie pomoze to do lekarza bo po co mala ma sie meczyc z tym oczkiem. Buziaki dla Zuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie jak tam Olga .. Jak ten zabieg??
Danusia powiedz mi bo kiedys pisalas ze jedziecie na wypalanie(?) naczyniaka jakiegos u Olgi.. Jak to u niej wygladalo? Bo moj maly od urodzenia ma cos takiego na plecach.. czerwona plamke, jak rosl szybciej to roslo z nim i robilo sie bardziej wypukle..Teraz jakby przestalo rosnac.. Pielegniarka ktora do nas przychodzi mowi ze wyglada to normalnie i nic nie trzeba z tym robic ale juz pisaalam co za ludzie tu robia w sluzbie zdrowia..Juz nikomu nie wierze ..

My po spacerze, wieje jak cholera wiec przeszlismy sie tylko do centrum, sila woli powstrzymywalam sie zeby pol H&M nie wyniesc dla malego ..:P ale w koncu kupilam cos sobie- balerinki pod torebke haha 🙂 Witam wiosne:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...