Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Danusia ja uwazam ze paszport, jestesmy w Uni ale nie w kazdym panstwie respektuja tylko dowod po sobie wiem najlepiej. Dlatego my malemu zrobilismy paszport , z tego co nam tlumaaczyli to do 2 roku zycia ze wzgledu na to jak szybko dziecko sie zmienia. A potem wymiana na nowy. A jesli chodzi o dowod to nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gofer, Danusia dziękujemy za buziaki 🙂

Gofer mnie się wydaje, że Igor reaguje na swoje imię. Jak go wołam to się na mnie patrzy i uśmiecha 🙂 No ale może to tylko reakcja na to, że się nim interesuję 😉

Danusia ja nie pomogę. Nie będziemy na razie wyrabiać ani tego ani tego, więc w ogóle nie orientuje się w temacie. Fajnie, że zabieg się udał 🙂

Noc minęła jak często ostatnio - z nami w łóżku. Tym razem koszulka nie zadziałała. Widocznie ten jeden raz, to był przypadek. Zobaczymy jaka będzie dzisiejsza.
A w ogóle to się denerwuję, bo Igorek od paru dni tak jakoś dziwnie kręci głową 😞 Tak jakby cały czas kręcił na nie, ale trochę szybciej. W różnych sytuacjach - jak je, jak się bawi, jak siedzi na kolanach czy przed spaniem. Nie wiem czy to normalne czy to jakiś objaw choroby... Wasze dzieci też tak rzucają głowami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga tak kiwa glowa- jak nie chce kleiku albo obiadku to zaciska wagi i wlasnie tak kiwa glowa na boki, albo jak cos do niej mowie to ona czesto tak robi i sie usmiecha, ja mowie taak a ona kiwa glowa na boki i tak w kolko sie bawimy- ona nie a ja tak 😁 chociaz watpie zeby rozumiala co to znaczy ale to zawsze jakas interakcja miedzy nami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Piotrek też tak nie kręci głową. Ale on generalnie jest jakoś mało interaktywny i mało ruchliwy.
Ale za to się kompulsywnie drapie. Nawet jak nie ma wysypki to się drapie. A jak się nie drapie po ciele tylko dotyka rączką np do mnie to mnie drapie. W ogóle drapie wszystko czego dotknie. Najbardziej lubi drapać gołą podłogę 😮
Nacudja, dziwne te nasze chłopaki czasem 😉
My dostaliśmy znowu skierowanie do neurologa więc zapytam o to drapanie i mogę spytać też o to kręcenie głową. Tylko pytanie na kiedy nam się uda zapisać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia to nie jest takie kręcenie na przekomarzanie się. To w pierwszej chwili skojarzyło mi się z atakiem jakiejś choroby 😮 Niepokoi mnie to mocno, bo się powtarza i to w różnych sytuacjach.
Gofer jeśli możesz to zapytaj i jeśli będziesz wcześniej niż my. Na tyle mnie to zestresowało, że też postanowiłam się z Igorkiem wybrać. Nawet prywatnie, bo nie sądzę, żeby moja ukochana pani pediatra dala nam skierowanie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha 😮 😲 rozumiem, i powtarza sie w roznych sytuacjach nie zwiazanych z zabawa, to rzeczywiscie dziwne, no ja w takiej sytuacji pewnie tez bym poszla to skonsultowac. A z tym drapaniem co Gofer pisalas to Olga tez lubi drapac podloze jak lezy na brzuchu i cieszy sie jak jest jakis dzwiek jak drapie np po panelach, ale tylko w takiej sytuacji drapie, a siebie to nigdy jeszcze nie zauwazylam, moze go swedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Gofer ucałuj Piotrusia 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Gofer ja mam wrażenie, że Zuzia reaguje na intonację głosu a nie na imię bo jak Ją wołam to zawsze ogląda się w tą stronę z której się woła ale reaguje jak wołam Zuzia, Myszko, Skarbie itp. ale zawsze w tej samej intonacji 🙂
Danusia raczej wyjazd Wam się nie uda bo nie zdążycie wyrobić ani paszportu ani dowodu 😞 Nie wiem na jaki okres wyrabiają dowód tymczasowy ale paszport dla takich dzieci jest wydawany na 5 lat. I tak jak pisze Aneta nie każde państwo honoruje dowód dla takich dzieci. My w czerwcu lecimy samolotem i jak się dowiadywałam to na lotnisku możemy mieć problem z dowodem i radzili nam w Lufthansie żeby wyrobić paszport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W Polsce az na 5 lat? Kurde to tu mamy na ledwo 2, Oliver skonczy 2latka i miesiac i bedziemx nowy musieli wyrabiac ,ten nastepny wtedy na 5. Widze ze co Panstwo to inaczej,bowmoj maly ma dunskie obywatelstwo... ale w tym plus ze my dostalismy paszport niecaly tydzien po zlozeniu papierow i to POCZTA;-)) o i jednak paszport to paszport miedzynarodowy dokument.

Moj Olis na swoje imie reaguje tak srednio jak mu sie zachce,predzej jak wolamy do niego Gucio;-)ale zgadzam sie z Ania ze to raczej reakcja na intonacje no i w ogole na to ze ktos cos wola;-)

NACUDJA nasz maly nie kreci tak glowka, dwa tyg temu mial taki etap ze jak lezal na brzuszku to machal ta glowa jak te pieski co w autach sie kiedzs mialo,co podczas jazdy glowa im latala. Ale to trwalo 2dni i mu minelo. Moze Igorkowi tez minie? Ale napewno warto skonsultowac u specjalisty , uspokoi Cie jesli to nic takiego.

GOFER dobrze ze jest w koncu ktos kto chce wam pomoc i ma pojecie o sprawie. Trzymam kciuki i buziaczki dla Piotrusia;-)*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania dzieki za info, w takim razie wyrobimy paszport 🙂 bo jakby byl wazny np 6 miesiecy to by sie nie oplacalo. W dlugi weekend nie pojedziemy ,zdecydowalismy ze pojedziemy koncem maja bo obie jeszcze siedzimy w domu, pod warunkiem ze nasi panowie dostana wolne w pracy, a jak nie to w sierpniu bo bedziemy mieli urlop 3 tyg. a jak dlugo sie czeka na paszport?
Mi sie wydaje jdnak ze to reaguje na imie, bo jak sie cos nawija i sie nie patrzy a jak padnie imie to sie patrzy, moze to przypadek w sumie nie wiadomo, na intonacje glosu napewno tez, no i mi sie wydaje ze wyczuwa emocje- pare razy jak bylam zdenerwowana to ona tez byla dziwna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, Igorkowi pewnie nic nie jest ale skonsultować z neurologiem nigdy nie zaszkodzi. Najwyżej na Ciebie też będą patrzeć jak na przewrażliwioną mamę 😉 Ale wierz mi, można się przyzwyczaić 😉
Danusia, zazdroszczę takiego wyjazdu 🙂 My mieliśmy jechać nad nasze morze ale jak na razie to nie wiadomo co z tego wyjdzie bo walczymy z alergią.

Dziś byliśmy u pani czarodziejki. Sprawdziła, że Piotrek ma alergię też na Jelpa (w nim pierzemy) i od razu postanowiła go odczulić. Wsypała proszek do metalowego naczynia, podłączyła kabelkami, z drugiej str do kabelków podłączyła dwie miedziane kule i Piotruś (przy naszej pomocy) trzymał je przez 5 minut w łapkach. A po tych 5 minutach powiedziała, że już jest odczulony. No, musieliśmy się z Igorem nieźle hamować, żeby nie parsknąć śmiechem.
Za kilka dni tak samo go odczuli na 2 kolejne rzeczy (1 sesja jej zdaniem wystarczy na 1 alergen).
Czary 😉 😉 😉

A my dziś daliśmy małemu 15 ml Nutramigenu AA tego od profesora. No i kupa ze śluzem już była. Był też ból brzucha + wymioty + mega ulewanie. teraz są czerwone policzki. Brakuje tylko wysypki do kompletu. Nie chcę zapeszać ale zaczyna się jak każde inne jego uczulenie 😞
Już nie mam sił 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziendoberek.. U nas tez juz aktywnie, w sumie cala noc taaka byla.. Maly zmeczony, wykapany juz byl o 20.30 w lozku i zasnal od razu.. Ciagiem spal moze do 21.30 i zaczal sie ryk , wycie , nie moglam go odlozyc , bujalam tulilam no nic nie dzialalo..( w sumie caly dzien bl mrudny i zaczal sie slinic znowu wiec zwalilam na kolejne zeby ..jednak zaczal mi kaslac ...) I tak sie meczylismy co chwila budzil sie zwrzaskiem, bralam go tulilam , glaskalam i odkladalam,w koncu juz bylm tak zmeczona wstawaniem co 10 minut ze go wzielismy do nas, dalam mu panodilu i zasnal spokojnie.. Sama ni wiem ju czy to te zeby, czy niedoleczone gardlo poszlo na kaszel no juz kur.... nie mam pojecia.. Najgorsze ze w aptece odesla mnie do lekarza a u lekarza do domu.. Z reszta juz nie mam sil tam chodzc i czuc sie jak idiotka i nadwrazliwa matka..Z kolei jak sie rozwinie ten kaszel nie daj boze to bedzie jak ostatnio na antybiotyku lub gorzej ...Dzis od 7 juz byl placz i marudzenie...Mowie wam wysiadam....

Gofer ... rzeczwiscie czary no ale moze babka sie zna na rzeczy .. OBY.. trzymamy kciuki...

Buziaki dlaa wszystkich i milego dniaa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ech...
Dziś trzecie podejście do "mleka" specjalistycznego

Podejście pierwsze:
Babilon Pepti - bardzo śmierdzi
-> Piotrek nie chciał jeść
myślę sobie:no,mądre dziecko, też bym takiego syfu nie chciała

Podejście drugie: Nutramigen - bardzo strasznie śmierdzi i jest gorzkie
-> Piotrek nie chce jeść
no tym razem to już na prawdę nie ma się co dziwić, myślę sobie

Podejście trzecie:
Nutramigen AA - bardzo przeraźliwie śmierdzi + jest makabrycznie gorzkie + jest strasznie kwaśne
-> Piotrek - wyciąga rączki i wciąga w try miga

Wniosek: nigdy nie zrozumiem mężczyzn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer SUPER ze Piotrus zalapal 😁 teraz juz bedzie tylko do przodu 🙂 trzymam kciuki za mlczko i za powodzenie z czarodziejka :*
Wniosek zabawny, ale niestyty prawdziwy 🙂 ciesze sie ze mam dziewczyne bo dwoch facetow bym nieoganela 😜 ale w sumie wspolczuje mojemu A bo ona nas ma trzy laski <+ nasza suczka Kaja ;p> to dopiero ogarnac to jest wyczyn hahaha...
Nacudja Igorkowi pewnie nic nie jest,moze zobaczyl ze fajnie sie kiwa glowa to to powtarza, ale dla swietego spokoju warto sie przejsc i zapytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam takie pytanie czy wasze pociechy juz siedza? bo mnie kazdy pyta czy Julii juz siedzi a Ona nawet nie mysli o tym zeby na chwilke usiasc a co dopiero siedziec... I nie wiem czy sadzac ja czy czekac az sama zalapie, ale niby jak Ona ma zalapac skoro najlepsza pozycja pod sloncem to lezenie na brzuszku 😆 i co tu robic...
Acha i zaczela podnosic pupke do gory i robic tak jak nie wypada ;p hehehe no i postawila pierwsze "kroczki pelzo-raczkowe" do tylu ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widocznie z tym paszportem sie cos zmienilo bo Ania niedawno przeciez wyrabiala wiec jest na bierzaco.
Iwcia- Olga tez robi jak nie wypada 😁 i pelza do tylu ale odleglosci sa bardzo niewielkie, co do siedzenia to ona jest zadowolona jak sie ja posadzi i z podp[arciem dosc pewnie siedzi ale ja jej nie pozwalam- niech sama do tego dojdzie, bo tak jak dziewczyny pisaly juz kiedys mozna niepotrzebnie dziecku krzywde zrobic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer potraktowanie mnie jako przewrażliwioną mamuśkę będzie dla mnie jakąś nowością, bo do tej pory jestem matką wyrodną, która sama krzywdzi swoje dziecko... 😉 Trzymam kciuki, żeby czarowanie zadziałało. W końcu od nikotyny też takimi czarami odzwyczajają, więc może i odczulanie zadziała. A tak z ciekawości - jeden seans = jeden alergen, a ile PLN-ów to wynosi? 🙂 Cieszę się, że pomimo smrodu Piotruś jednak załapał mleko. Teraz będzie na pewno z górki 🙂
Iwcia ja Igorkowi pozwalam siadać, skoro sam ciągnie do góry. Nie podpieram go niczym i siedzi sam dość stabilnie, choć krótko. Czasem zdarza się zdłużej, ale nos ląduje coraz bliżej pięt 😁 Za to u nas nie ma mowy o jakimkolwiek ruchu do przodu czy do tyłu. Tak jak się go zostawi tak leży. Co najwyżej kręci się jak wskazówka zegara jak stara się zza głowy sięgnąć jakąś zabawkę.
Ania to chyba Ty pisałaś, że masz komunię. Co zamierzasz dać w prezencie?

A u nas dziś pierwszy dzień z glutenem. Mam nadzieję, że się przyjmie i nie będzie problemów. W 5 godzin po obiadku z kaszą manną jest ok i niech tak zostanie 🙂
A do neurologa pódziemy chyba we wtorek. Prywatnie wizyta kosztuje 100zł. Myslę, że to kwota do przeżycia. Jak bym miała czekać miesiąc albo dłużej, to bym chyba za dużo chorób zdążyła wymyśleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandroos chyba się pozmieniało albo w każdym urzędzie paszportowym robią inaczej... My składaliśmy wniosek w zeszłym tygodniu i kobieta powiedziała, że paszport będzie na 5 lat.
Iwcia Zuzia dosyć wcześniej zaczęła siedzieć ale my przez to napięcie niby mamy zakaz sadzania ale ja i tak sadzam kilka razy dziennie na kilka minut. Do siedzika nie wsadzam bo byłoby za długo i nie może więc kilka razy dziennie siedzi normalnie bez niczego ale wytrzyma ok 3-4 minut i już zaczyna się podtrzymywać rączkami to wtedy już kładę na brzuchu lub plecach. Iwcia jak już pełza do tyłu to za kilka dni będzie się przesuwała do przodu 😁
Danusia a ja myślałam, że Olga już bardzo dobrze sama siedzi, bo w lutym pisałaś, że bez podparcia potrafi usiedzieć kilka minut.
Gofer cieszę się bardzo, że Piotrusiowi zasmakowało mleczko 😁 Widocznie lubi inne smaki niż Ty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...