Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my tez idziemy na komunie siostrzenca ale chyba damy pieniadze bo zupelnie nie wiem co mu kupic, lepierj byloby prezent no bo takie male dziecko i pieniadze... no ale to juz w ta niedziele wiec nie wymysle juz chyba nic.

kurcze ale jestem dzis wypompowana 😮 sama nie wiem czemu ale jakas spiaca i zmeczona jestem, no ni nic mi sie nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.
U mnie tez sie cos zepsuło i nie dałam rady pisać,teraz pisze z komórki i działa,a z kompa nie da rady. Poczytalam co tam popisałyscie,ale tyle stron ciężko mi zpamiętać,więc napisze tylko tyle ile udało mi sie zapamiętać 😁
GOFER współczuję,odnośnie Piotrusia. Biedny maluszek,Mam nadzieję ze mu to wszystko przejdzie,ze czary pomogą i Maly bedzie mógł sie cieszyć innymi smakami niż tylko mleko..
Buziaki dla Igorka,trochę spóźnione ale niestety nie miałam jak pisać.. 😘

U nas w sumie nic nowego,Maly dziś pół dnia leży na puzzlach na brzuchu,i ani go nie słychać. OD wczoraj nauczył sie odmawiac jedzenia,jak Zuzia na filmiku,zaciska usta i nie pozwala włożyć łyżeczki,ale to tylko przy obiadku bo deserki je pięknie,nawet sam buzię otwiera. Noce jakby lepsze,wstaje jeszcze na mleko,ale nad ranem wtula sie we mnie i śpimy do 7.30 😉
BYliśmy w piątek u lekarza na szczepieniu,Maly był bardzo dzielny. Waży 7830 i ma 68 cm..zębów dalej nie widać,ale lekarka twierdzi ze dziasla są rozpulchnione,więc moze,wkońcu sie pojawia..ostatnio Maly jest idealny,nie ma dziecka,ale nie chwale bo nie chce żeby sie to zmieniło 😉
Pozdrawiam was wszystkie i wasze dzieciaczki również. Milego weekendu życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Matko, strasznie drogo jest być chrzestnym 😞
To nie wiem czy się nie wygłupiłam, bo ja na chrzciny mojemu chrześniakowi dałam biblię dla dzieci + 100 dolarów (mama jego pracowała w dubaju i wiem, że się znowu tam razem wybiorą więc mam nadzieję że się przyda). Chyba za mało, co???
Kurcze, tak to jest jak się rzadko chodzi na takie imprezki 😞

Nacudja, wizyta u prywatnego neurlogoga wydaje się b sensowna. Zwłaszcza że - nie wiem jak Ty masz doświadczenia - ale moim zdaniem jak człowiek idzie prywatnie to lekarz wykazuje dużo większe zainteresowanie. A 100 zł za wizytę to chyba całkiem niedużo, w Warszawie w głupim luxmedzie się płaci 120 zł, a jak byliśmy na wizycie u profesora alergologa to jedna wizyta, bagatela, 250 zł!!!! Ale było warto, bo oglądał i badał Piotrusia przez godzinę, dał nam to śmierdzące mleko i powiedział, że w razie czego mamy drzwi otwarte do niego do szpitala...

Danusia, Olga najmniejsza a tak długo siedzi 🤪 Rety 🤪
No, Piotrek sam bez podparcia to w ogóle nie umie (muszę spytać Nacudji kiedy się Igorek nauczył, to będzie znak kiedy się moge spodziewać podobnego osiągnięcia u Piotrka 😉)
No i imponują te umiejetności pełzaczkowo-raczkujące!!! Piotrek potrafi się kręcić jak wskazówki zegara i wokół własnej osi, zaczyna powoli podnosić pupę do góry ale ponieważ leży na podłodze na kocu (nie mamy dywanów) to już się skubany nauczył, że jak chce jakąś zabawkę, która dalej leży to wystarczy ciągnąć za koc tak długo aż się zabawkę przyciągnie 🙃 ombinator maly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- ja uwazam ze nie za malo- raz ze kazdy daje ile moze a dwa ze jestem przeciwna dawaniu Bog wie czego- wkoncu to ma byc przezycie duchowe a nie materialne 😉 Szkoda ze tak to teraz wyglada a nie tak jak kiedys jak my mialysmy komunie .Ja dwa lata temu chrzesniakowi kupilam biblie dla dzieci i rower taki sreni cenowo.
Co do lekarzy to tez wielokrotnie sie z tym spotkalam ze jak sie idzie prywatnie inaczej traktuja i wiecej czasu poswiecaja, na szczescie nie wszyscy lekarze tacy sa.
Z tym siedzeniem to boje sie zeby dluzej siedziala nawet z podparciem, ale maz jak tylko przyjdzie z pracy to i tak robi po swojemu bo uwaza ze jest wystarczajaco duza, a moja matka zacheca mnie zebym sadzala ja na nocnik po przebudzeniu bo ponoc ona nas tak sadzala i przez dzien kolo roku nie robilismy w pieluche bo zazwyczaj udalo sie jej wylapac moment i szybko przechodzilismy z pieluch na nocnik, no ale dla mnie wydaje sie to stanowczo za wczesnie zeby takiego malucha sadzac na nocnik 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂

my mamy komuinie dopiero za rok u mojej siostrzenicy, ale chrzestna nie jestem, to takich wypasionych prezentow na pewno nie zrobie 😜 🙂

Danusia niektore wrzesniowki juz sadzaja swoje pociechy na nocnik i maluchy niezle sobie radza 😉
Ulka bardzo lubi siedziec i ja jej tego nie bronie...czy na kanapie, czy w siedziku, chustawce, chodziku, na kolanach, mysle, ze jest na tyle silna, ze moze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer Igorek sam siedzi od około 2 tygodni. najlepiej mu idzie na kolanach i na kanapie 😉 W sumie nigdy nie sadzałam go z podparciem, więc od razu zaczął "dorosłe" siadanie z różnym skutkiem. Ja mu raczej teraz nie bronię. Jak chce niech ćwiczy, nawet jak broda zjeżdża w dól to tylko motywacja do prostowania 😉 Chyba, że już zaczyna marudzić to pomagam mu się położyć bez obicia głowy.

My też nie mamy dywanów tylko parkiety i na początku Igor leżał na kocu. Ale to się średnio sprawdza, bo nie dość, że ślizgał się cały koc po podłodze, to jeszcze jego rączki jeździły po kocu. Teraz Adam kupił mu taki dziecinny dywanik podgumowany z jakimś wzorem brokuła i marchewki z 1,3x1,6m i wydaje mi się, że jest dużo lepiej. Te maty puzzlowe fajne, ale mnie się wydają małe.

A co do prezentów dla chrześniaków to nie wiem czy się wygłupiłaś. Każdy daje tyle ile może. Ja na chrzest dałam srebrną monetę wartą 150zł, kolejne 80zł w drobnym bilonie, żeby wypełniło specjalnie dla Maksa robioną skarbonkę 🙂 Teraz na komunię za podpowiedzią Ani dam coś podobnego do game boya. Koszt 150-200zł. Uważam, że wystarczy, tym bardziej że nie jest to mój chrześniak. Poza tym to nie wesele, tylko komunia dziecka, które ma raptem 8 lat.

Pierwszy dzień z glutenem zaliczony poprawnie. Wymiotów, ulewania ani bólów brzuszka nie było. Kupa normalna. Czyli jak na pierwszy raz ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ha, to znaczy, że Piotruś mniej więcej za dwa tygodnie też będzie siadał (bo jak na razie wiekowo idą z Igorkiem łeb w łeb, tzn Piotrek miesiąc później bo jest miesiąc młodszy) 🙂
Te maty piankowe są faktycznie małe, ale znalazłam na allegro zestaw z literkami, w 1 komplecie jest 10 losowych literek, ale w sumie mają cały alfabet więc można kupić 2-3 zestawy i liczyć na to, że się literki nie będą powtarzać. Wypróbuję i dam znać czy sie tak udało 🙂 http://allegro.pl/mata-piankowa-edukacyjna-puzzle-30-5x30-5cm-24el-i3186887375.html

A u nas dziś strajk: Piotrek już nie chce tego "mleka" 😞 Walka trwa, trzymajcie kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to chyba ja tez nie bede jej ograniczac skoro sama swietnie sobie radzi, tylko ze naczytalam sie ze mozna pokrzywic kregoslup i miednice 😮 choc teraz ma etap ze od siedzenia woli lezec na brzuszku i podnosic klate i dupke i opuszczac gora dol 😁 no i probuje pelzac- przy tym sapie i jeczy niesamowicie, widocznie to spory wysilek 🙂 fajne takie duze bobasy, jak sobie przypomne poczatki to zdecydowanie wole to co jest teraz 🙂

a co do podloza to my tez preferujemy dywany- u siebie w pokoju ma taki podgumowany w myszki a stary z salonu wyrzucilismy i kupilismy taki saggy z wlosem 3 cm w kolorze zywej zieleni i chodzimy po nim bez papci no i pierzemy od czasu do czasu odkurzaczem pioracym, bardzo lubi drapac dywan albo skrobaac panele jak rece wystaja poza dywan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer każdy robi takie prezenty jakie uważa i na ile go stać. My jakiś czas temu stwierdziliśmy, że z kwietniowej wypłaty na komunię przeznaczymy 500zł a resztę zaczęłam zbierać wcześniej i stwierdziliśmy, że ile uzbieram+te 500zł to za tyle kupię prezent. No a że uzbierała się niezła sumka to taki właśnie prezent. Ja zamiast zegarka chciałam właśnie jako dodatek kupić Pismo Święte, ale dzieci od parafii dostają w prezencie to już odpadło. Kupiłam jeszcze w dewocjonaliach pamiątkę zamiast Pisma.

Zuzka też jak leżała na kocu to zamiast sięgać po zabawki to przysuwała je bo też mamy panele a nie dywany. Kupiłam puzzle piankowe i muszę stwierdzić, że są rewelacyjne. Tylko mam 2 komplety czyli 20sztuk bo jedne to byłoby za mało a z 2 paczek to jest mata o wymiarach 150x120 i jest wystarczająca 🙂
Ja mam w zwierzątka o takie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Znowu do Was trochę nie zaglądałam 😞 Wybaczcie.
Mam nadzieję, że weekend majowy spędzacie miło i leniwie jak my 🙂

Moja niunia już też samodzielnie siedzi a nawet zdarzyło jej się kilka razy po szczebelkach w łóżku samej się pdociągnąć i usiąść. A też mamy te puzzle piankowe, ale z literkami. Są super, bo jak się kupi dwa komplety to wychodzi całkiem spora mata. No i łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy szmatką mokrą przetrzeć. A Mała pełza po niej w jedną i druga stronę, zaczęła się też w końcu porządnie kulać 🙂 😁

Aniu, ale super Zuzka się ułożyła na macie - jakie ma stylowe uszka 😁 😁 😁
Chociaż jakby się dobrze przyjrzeć, to jak małe różki wyglądają 😁

A ja od poniedziałku do roboty. Jestem przerażona... 🤢 🤢 🤢 Nie tyle samą pracą, ile tym, że zostawiam Małą. Gdyby nie ta cholerna kasa, to bym na wychowawczy poszła...

Spokojnego długiego weekendu 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diera buziaczki dla Natalki :*** i spoznione buziolki dla Piotrusia :****
U mnie dzis strasznie pracowity dzien. wyslalam Mojego z Mala na spacer calodniowy z przerwa na papu, bo taka ladna pogoda dzisiaj ze zal bylo nieskorzystac, a sama sprzatalam caly dom, padam ze zmeczenia. Ciekawe jak dzisiejsza nocka bedzie, skoro sie wyspala na spacerku.
Wczorajsza nocka to totalna porazka pobudka o 00:00 i zasnale dopiero miedzy 2-3 i wstala znowu o 4 nie wiem co jej sie porobilo 😞 mam nadzieje ze dzis bedzie lepiej 🙂
Gofer trzymam mocno kciuki za powodzenie z mleczkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer, Iwcia, Deira moc buziaków dla Waszych pociech 😘 😘 😘

Iwcia to widzę, że należycie uczciłaś święto pracy 😁 Może właśnie dzięki temu, że Julka pobyła dłużej na świeżym powietrzu i się dotleniła, to lepiej będzie spała. A może to jednak zęby? Podobno dzieci na długo przed przebiciem się zęba mogą być marudne.

Deira Natalka z dziadkiem na pewno sobie świetnie poradzą. I pewnie wszystkim to dobrze zrobi. Ty odpoczniesz od Małej, ona od mamy, a dziadek będzie miał szansę się wykazać 🙂

My dziś byliśmy na obiadku u moich rodziców. A ponieważ auto jest u lekarza przez cały tydzień, Igorek pierwszy raz w życiu jechał tramwajem 🙂 Chyba mu się podobało, bo sam do siebie gadał 😁 Na szczęście dziś święto to mało pasażerów było, ale w dzień roboczy to średnio to widzę, bo miejsca na wózek to za specjalnie nie ma. Jak przede mną by wsiadła jakaś mama, to ja już się nie mieszczę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam prosbe moglybyscie podac mi nazwy lekow jakie podajecie swoim maluchom , zapobiegawczo zanim choroba sie rozwinie no i na konkretne przeziebienie z katarem,kaszlem i ogolnym strasznym samopoczuciem? Moj maly calkowicie rozlozony a w aptece nic nam nie chca dac bo za maly, z kolei do lekarza narazie sie wstrzymuje bo znowu bedzie na nas patrzyl jak na wariatow,dlatego chce z pl sprowadzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
od nas tez 😘 😘 😘 dla Julii.

Aniu- wreszcie widze zdjecie 🤪 ale Zuzia ma grzywke 🤪 sliczna. Olga nadal prawie lysa, a najmniej wlosow wlasnie na grzywce.

Nacudia- nie dziwie sie Igorkowi ,sama bym sie przejechala tramwajem, otatnio jechalam jak studiowalam w Katowicach bo u nas nie ma.

Anetko- ja ostatnio mialam ten sam problem bo Mala zaczela kaszlec i miala katar a lekarka nic nam nie przepisala tylko kazala nos nawilzac sola 😮 i ogolnie wziela mnie za histeryczke, ale ja wiem ze od takich rzeczy czasem zaczyna sie cos powaznego- tak bylo np u Igorka.Dziewczyny na forum doradzily: wit c w kropelkach cebion, masc majerankową, ja dawalam jeszcze nasivin soft i robilam inhalacje nebulizatorem z soli fizjologicznej i pomoglo, a no i non stop odciagalam gile z nosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneciia jest jeszcze taka maść Pulmex Baby, którą smaruje się klatkę piersiową. Wcześniej tego nie polecałam, bo nasze dzieci były za małe, bo to od 6 miesiąca. Stosuje się w chorobach górnych dróg oddechowych, przebiegających z katarem lub kaszlem (przeziębienie, grypa, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła). Taka maść nie dość że rozgrzewa, to jeszcze pomaga w oddychaniu i ma właściwości wykrztuśne. No i na katar inhalacje działają moim zdaniem najlepiej. My w szpitalu to mieliśmy do nich dodawane jakieś leki, ale z samej soli też będą znakomite.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia w ostatnim miesiącu strasznie urosły Zuzi włosy 🙂 Tylko ma tak białe, że ich prawie nie widać 😞
Anetko nam ostatnio pediatra kazała podawać wit. C (tą co Danusia napisała-Cebion); wapno Sanosvit; a do noska Oxalin 0,025% i poza tym częste czyszczenie wodą morską i jeśli katar jest gęsty to maść majerankowa. A na kaszel jeśli jest suchy to syrop prawoślazowy. Poza tym nawilżać pokój gdzie dziecko śpi, żeby się lepiej oddychało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny kurde no ja nie chce go truc tylko zapobiec wlasnie zeby nie szlo dalej. Maly tak kaszle ze az go na wymioty bierze,gluty ma po pachy, oczy podkrazone bo od 2 dni spi 15min potem wrzask histeria i dalej probuje zasnac ale im bardziej zneczony tym gorzej, od tych dwoch dni chodze jak zombie bo jak on nie spi to ja tez a jak spi to slucham czy moze oddychac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...