Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Akurat w święto mojej Asi... hehe 😉 nawet nie zdążyłam Was poczytać 😞 ale trudno... 🙂 Dziękujemy wszystkim któży składali Asi życzenia 😘 😘 😘
U nas nocka bardzo dobrze 🙂 zaraz lecimy na spacerek chociaż pochmurno ale nie pada 😁
Spacerówka jednak nie wypalila, okazało się że ma kilka przetarć i jest spaza mojej miejscwości więc nie opłaca się jechać, będziemy szukać dalej 🙂
Danusia ta się wydaje spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anecia i jak Oliś?
Ula juz spi, na szczescie nic nie zapowiada jelitówki 🙂 dzis byla radosna, 2 razy zaliczyla spacerek i dzien przelecial...dziadkowie byli, pojechali i tyle sie nia nacieszyli... wrocilismy do gondoli, bo ulka w spacerowce nie potrafi sie jednak odnalezc, pasy ja wkurzaja, slizga sie, jeczy, placze, a w gondoli o niebo lepiej...tez mozna podniesc oparcie na 3 poziomy, wiec zostaniemy przy niej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale nam psikusa zrobili 😉
Aneciia jak Oliver?

jednak spacer w nowym wózku zaliczony, tylko że debiut był z tatą. Młody też się w nim zsuwa, ale ogólnie na razie jeździ w nim pół leżąco więc nie narzeka. Zobaczymy co będzie dalej.
Dziś bunt i kaszka jest ble. cyc też przez większość dnia był ble. Najadł się dopiero na kolację.
No i my po spóźnionej imprezie urodzinowej 🙂 Następne dopiero 40 obchodzę 😉 Dobrze, że tatuś zajmował się Igorkiem do przyjścia gości, bo chyba bym nie dała rady wszystkiego przygotować. Na szczęście się udało, Igorek był grzeczny, choć na początku jak zobaczył tyle ludzi, którzy na raz do niego gadali to mocno się rozpłakał. Moja mama zrobiła mi super tort, a goście zmyli się jak zobaczyli, że moje dziecko ledwo na oczy widzi 🙂 Teraz ładnie śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mowie Wam dziewczyny mam dosyc dzisiejszego dnia, dunskiej sluzby zdrowia i chyba wszystkiego juz. Olis obudzil sie rano z nawet dobrym humorem,stad tez zdj na fb. Jego humor trwal moze z pol godziny i zaczal sie placz, wrzask,rozwolnienie, dalam mu kaszke ktora zwymiotowal na mnie doslownie wodospadem. Goraczka 38.5 i padl mi na rekach ze zmeczenia po 15min wrzasku. Potem na zmiane kupa,placz ,marudzenie i mimo leku ciagle goraczka. Zaczelam uqoche go schladzac mokra pieluszka. Po poludniu temp wzrosla do 39.5 i juz sie zmartwilam bardzo bo ani jesc ani pic troche cycka pomemla i koniec. O 20 mowie do mojego L zeby dzwonil do lekarza dyzurujacego w szpitalu. Pojechalismy ,po godzinie czekania w kolejce cherlajacych,zasmarkanych ludzi w koncu weszlismy. Lekarka jedynie zajrzala mu w uszy, wysluchala nas, po czym stwierdzila ze 3 dni goraczki to nic, biegunka moze trwac tydzien , wazne by sikal . Tnw moj L tlumaczy jej ze malx malo pije ze pluje nawet herbatkami ktore lubi to ona na to ze napewno ich nie lubi ,to moj L mowi ze jakos pije je kilka miesiecy i nigdy pproblemu nie bylo ,to kazala mu dawac rumianek z cukrem;/ i obserwowac czy sika. Ogolnie potraktowala nas jakbysmy na sile chcieli do szpitala i zawracali jej dupe. Kazala sprawdzac czy sika zeby wiedziec czy sie nie odwodni i w razie czego dzwonic jutro. A i doslownie wysmiala to ze chlodzilismy malego mokra phjeluszka jak lek nie zbijal temp.;// bo wg niej to dziwna metoda jej rozwiazanie to ZDJAC BODY NIECH LATA GOLY. Mowie wam mam dosc tych imbecyli ktorzy tu udaja lekarzy naprawde. Nie wiem maly musi mi chyba mdlec w rekach i miec 42st goraczki zeby cos zrobili. No pozalilam sie... mam nadzieje ze mu sie poprawi bo kogos zabije jak bede miala jeszcze jakis kontakt z lekarzem dunskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
w końcu mogę coś napisać bo jeszcze rano nie potrafiłam się zalogować 😞
Karolka zdjęcie Uli w awatarku mnie rozbroiło!!! 😁 😁 😁 Ula jest po prostu bezkonkurencyjna 😉
Anetko macie bardzo dziwnie z służbą zdrowia 😞 😞 😞 Duuuuuuuużo zdrówka dla Olivera życzę 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Anetko ja myslałam że tylko w Polsce jest tak ciężko z tymi lekarzami, ale widze że ten problem jest wszędzie... Bardzo Ci współczuję, życzę wytrwałości i zdrówka dla Olisia !!! 😘 😘
Karolka Ulcia to diabełek w ciele aniołka hehe 🙂 Oa jest najlepsza 😁 😘
My dziś na obiad do moich rodziców a jutro do pracy pierwszy dzień... Już się martwię jak ja to przeżyję... Trzymajcie kciuki, miłego dnia 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko- z tymi lekarzami to jeszcze gorzej niz u nas w PL 😮 normalnie szok 😲
Ucia wyglada rzeczywiscie jak diabełek 🤪

Dziewczyny ktore juz wrocily juz do pracy lub niedlugo wracaja- od kogo trzeba to zaswiadczenie ze sie karmi dla pracodawcy? od ginekologa, internisty czy moze pediatry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja zlozylam to zaswiadczenie razem z wnioskiem do kadrowej, ktora przedstawila sprawe szefostwu. A takie zaswiadczenie wydaje przewaznie pediatra, ale tez ginekolog...czy rodzinny to nie wiem, ale pewnie tez 🙂 ogolnie podobno wystarcza napisac tylko wniosek, bo nie ma przepisu, ktory nakazuje dostarczyc zaswiadczenie od lekarza, powinni uwierzyc na slowo... ja wolalam wziac, bo mam popieprzona kadrowa...teraz nie ma sie do czego doczepic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- dzieki to poprosze pediatre jak bede na szczepieniu, do ginekologa w sumie narazie sie nie wybieram, ja musze miec od lekarza bo nasza kadrowa jest tak skrupulatna ze wszystko musi byc na papierze- im wiecej pieczatek to lepiej 😁 😁
Ewela- super ze chrzciny sie udaly 🙂 zdaj jutro relacje koniecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny...
Rzeczywiscie sluzba zdrowia pod tym wzgledem ma sporo do zyczenia, fakt ze szpitalne warunki maaja ekstra.. ale jesli chodzi o lekarzy to mam czasem wrazenie ze ja wiecej wiem niz oni a wyuczona nie jestem!

U nas dzien spokojnie, malemu temp spadla i trzymala sie caly ddzien w granicach 37,5 - 37,9 wyzej nie skoczyla.. Dalej byl marudny i czesto chcial spac .. AJABLONKA sluchaj jak wygladala ta wysypka u Asi po tej trzydniowce?? Bo Olisiowi pojawily sie delikatne plamki za uchem , na brzuszku nad pepkiem i troszke na plecach ale sama nie wiem czy to nie od tego ze po prostu sie spocil.. W czasie tej trzydniowki Asia nie wymiotowaala ani nie miala biegunki? U nas dzis biegunki c.d no i brak apetytu takze..jedynie piers, na wszystko inne buzia zacisnieta i wypluwwanie..

Ewela - super ze chrzciny sie udaly, czekamy na relacje..
Karolka- Ulcia jest przeslodka , te minki jej wygrywaja 😁 masz fotogeniczna core 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc Dziewczyny..
KAROLKA mnostwo buziakow dla Uli z okazji miesiecznicy 😘 😘 😘
Faktycznie,zdjecie w awatarku jest bombowe 😉
ANETKO bardzo mi przykro z powodu choroby malego. wspolczuje sluzby zdrowia,u nas jest jak jest,ale nie sadze ze lekarze zachowaliby sie jak tamci,gdy moj maly byl chory,lekarka odrazu wypisala skierowanie do szpitala,wiedzac ze w domu mu sie napewno nie polepszy..miejmy nadzieje ze Oliwierkowi szybko wroci zdrowko,i dalej bedzie tak wesolym chlopczykiem 🙂 buziaczki dla niego 😘 😘 😘

Dawno nie pisalam wiec napisze tak w skrocie..
U nas tez byl debiut z gotowanym przeze mnie obiadem dla malego...wrzucilam do parowaru ziemniaka,marchewke,pietruszke i fileta z kurczaka,pozniej to wszystko z blendrowalam,i maly mial obiadek na 3 dni..przynajmniej nie smierdzialo,jak te sloiczkowe :P ale mlody ostatnio cos sie buntuje,i nie za bardzo chce jesc,wczoraj na chrzcie,ominal sloik z obiadem i zjadl dopiero deser 🤢
No wlasnie chrzciny..
W kosciele ok,na poczatku troche marudzil,ale to dlatego ze byl spiacy,po tych wszystkich obrzedach usnal w nosidelku i spal az do przyjazdu do lokalu...ksiadz oczywiscie szczelil gape i zamiast na pamiatce chrztu wpisac ALAN wpisal ADAM,wiec maz musial isc do niego zeby to przepisal,bo my Adama nie chcielismy 🤪 no i po przepisaniu okazalo sie ze jest kolejna gafa w nazwisku chrzesnego,poprzekrecal go totalnie,wiec trzeba bedzie pojsc znowu,zeby przepisal ponownie 😁
Maly dostal super prezenty,procz kasy otrzymal tez konia na biegunach ktory po nacisnieciu przycisku spiewa westernowskie piosenki i macha ogonem 😉 narazie moj M ma z niego wiecej frajdy niz Alis 😁
W lokalu maly byl bardzo grzeczny,pozwalal sie wzystkim nosic,goscie nie mogli wyjsc z zachwytu jaki on spokojny (szkoda tylko ze w nocy nie jest taki grzeczny 😜 )a nocka ciezka,obudzil sie o 3 i do 4 robil srube na lozku,rozmawiajac sobie przy tym,i o malo nie spadajac z lozka,na szczescie w ostatniej chwili udalo mi sie go zlapac,bo nogami byl juz za lozkiem 😮 no i oczywiscie po 5 pobudka,a teraz odsypia..
Pogoda piekna,wiec pewnie bedziemy caly dzien na polu,wiec zycze wam milego dnia 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Karolka ucałuj Ulcię!!! 😘 😘 😘
Ewela super, że wszystko z chrzcinami się udało! 🙂
Zuzka też ostatnio bardzo mało jadła ale od soboty je za dwóch hehe chyba przez przeziębienie mało jadła. A wczoraj pierwszy raz zjadła cały duży słoik obiadu 🤪 Zawsze jadła tylko pół a wczoraj miałam wrażenie, że jeszcze chciała 😉
Dzisiaj nie będę robiła sama obiadku bo mamy sporo spraw do pozałatwiania więc zaraz wychodzimy z domu więc dzisiaj słoiczek ale od jutra już sama będę robiła (tak przynajmniej planuję a co z tego wyjdzie...)

W zeszłym tygodniu robiłam Zuzi zdjęcie paszportowe... To był jakiś koszmar. Jak kazać takiemu dziecku żeby trzymało głowę w jednej pozycji, nie uśmiechało się i do tego usta miało zamknięte?? 🤪 Osoby, które wymyślały te przepisy chyba dzieci nie miały!!!!!!!!! 😜 Siedziała na krześle obrotowym i musiałam Ją trzymać więc klęczałam z boku a Ona taka ciekawa była wszystkiego dookoła więc się rozglądała jak szalona. Gdy fotograf Ją wołał to obracała się z wielkim uśmiechem na twarzy i aż skrzeczała jak papuga z zachwytu 🙃 Po kilku minutach ja od tego trzymania byłam cała zgrzana a Zuzia miała coraz większy ubaw. W końcu gościu zdjął aparat ze stojaka i skakał nam nią jak małpa i tam gdzie Zuzia miała akurat obróconą twarz tam pstrykał fotki. Śmialiśmy się, że jak na jakiejś sesji lata a aparatem, żeby dobre ujęcie zrobić 😉 Zrobił prawie 50 ujęć i powiedział, że ma nadzieję, że jakieś będzie z zamkniętymi ustami i bez uśmiechu. Wróciłam za blisko godzinkę i fotograf do mnie, że ani jedno zdjęcie się nie nadawało i musiał przerobić w programie usta 😉 No i Zuzia na zdjęciu wygląda jak chłopczyk i ma inne usta 😜 No ale zdjęcie jest a to najważniejsze.
A pamiętam jak narzekałam, że Zuzia jak była młodsza to na widok aparatu robi się poważna i do ok 3-go miesiąca nie mamy ani jednego zdjęcia z uśmiechem... A teraz odwrotnie 😉

Miłego dnia życzę Wam 🙂 Słoneczko fajne u nas dzisiaj świeci i cieplutko 21st. 😎 😎 😎
Buziaczki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
w imieniu Uli dziekuje 😘 😘 😘

hehe Zuzia udana 😘
Ewela to super, ze chrzciny sie udaly i ze Aliś dostal takie fajne prezenty 🙂

Ula dlaej ma katarek, tym razem nie w nocy, ale zawsze rankiem 😮 pozniej mija...nie wiem o co chodzi...a jelitowka ze zlobka ja ominela na szcescie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny ja juz nie wiem co dolega mojemu dziecku.. Goraczka przeszla , za to jest milion razy marudniejszy, w nocy budzil sie chyba ze sto razy i za kazdym razem z placzem , do tego ma te plamy.. zaraz wrzuce tu zdjecia to mi podpowiecie czy to po tej trzydniowce czy jeszcze inne cholerstwo... Jesc dalej nie chce, co mu robie kaszke albo obiadek to wszystko wywalam bo zje dwie lyzeczki i koniec zaciska buzie i placze .. Wychodze z siebie juz zeby trosze chociaz zjadl a on nic.. Teraz lezy i bawi sie ale juz marudzi wiec wiem ze nie potrwa to dlugo jak bede musiala go wziac..

Karolka - Jeszcze raz buziaczki dla naszej Ulci , ona jest z wrzesnia ? bo chyba dopiero teraz zajarzylam.. 🙂

Aniu - my robilismy paszport Olisiowi jak mial miesiac , akurat chcielismy jechac do Polski na swieta , wiec musielismy miec.. Zasady takie glupkowate , USADZ miesieczne dziecko , zeby patrzylo na fotografa i mialo otwarte oczy, a do tego nie moglo byc widac mnie jak trzymam go na rekach.. Ale moj syn to urodzony model haha na zdjeciu wyglada jakby mial z 5 miesiecy a nie 1 , powazy , patrz wprost na fotografa ( a raczej pajacujacego tate ztylu zeby chociaz wzrok byl w jednym kierunku:P) no wiec sie udalo... 🙂

Ewela - super ze chrzciny sie udaly i Alanek grzeczny .. teraz ochrzczony to bedzie napewno grzecznym aniolkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kochane 🙂
Ja się tak odzywam sporadycznie, bo wykorzystujemy moje ostatnie dni przed pójściem do pracy. Już 6 maja jestem w robocie 🤢 I jestem tym przerażona 😞 Przede wszystkim tym, czy teście dadzą sobie radę, czy mi dziecka nie skrzywią psychicznie. Zwłaszcza teściowa, bo teściu jest spoko. No ale staram się narazie za dużo nie myśleć o tym i korzystać z pięknej pogody.
Na weekend wybyliśmy z domu 😁 Decyzja była podjęta błyskawicznie. M wrócił z pracy, rzucił hasłem "wybywamy z domu" i pojechaliśmy 100 km za trójmiasto nad pełne morze. Pogoda cudna, zero turystów, obiadki na słoneczku - świeża smażona rybka i Nata ciągle uśmiechnięta. Było po prostu cudnie. No i ząb mnie w końcu nie bolał 😁
A z zębem to jeszcze czeka mnie trochę roboty, bo dentystka mi go wyczyściła, zakleiła, ale nie mogła odbudować do końca. Więc jest krótszy. Teraz mogę go odbudować na koronie, ale to się wiąże z koniecznością wstawienia implantu po usuniętym kilka lat temu zębie przeciwstawnym. No i szykują się tym samym kolejne koszta. No ale chyba się na to zdecyduję.

Ja zaraz zmykam na spacerek, bo Nata już po pierwszej drzemce 🙂 Wybaczcie, jeśli będę się sporadycznie odzywać, ale jeśli będzie pogoda taka jak dziś, to ja mam zamiar spędzać prawie cały dzień z Małą na świeżym powietrzu. Olewam jakiekolwiek sprzątanie, wykwintne gotowanie, czy całodzienne pranie. Na obiad ugotowałam na ten tydzień gar warzywnej, pranie będę wstawiać już wieczorem a sprzątanie zostawiam M 🙂 Chcę te ostatnie dwa tygodnie poświęcić tylko Małej 🙂

Buziaki dla Was i maluszków!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0479c427ace95b11.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3573ef6c61665b59.html
Tutaj najlepiej widac , jakos marnie te zdj wyszly, na zywo widac mocniej .
Bylm u pediatry skonsultwac te wysypke wiecie co mi powiedzial? DAJ temu czas, wyspka jest z goraczki lub goraczkazwysypki , jest okej . To ze nie je? Zaden problem.
Siedzialam w poczekalni plnej ludzi ( ktorzy swoja droga nie mogli puscic nas poza kolejkanawet jak Oliver plakal a potem zasnal mi na rekach) ponad godzine, wizyta trwala 2 minuty a wysypke ogadal 2 sekundy .............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KArolka , mowie Ci jak wyszlam stamtad to sie we mnie gotowalo .. Mowie mojemu L ze jak skoncze szkole jezykowa ide tu na lekarza, bede zarabiala 50 tys miesiecznie , a wiedziec i tak nic nie musze bo po co. :/ Jak ktos przyjdzie do mnie chory to bede mowila dosadniej niz oni tu ale z tym samym znaczeniem : PRZYJDZ JAK UMRZESZ :///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale musze Ci powiedziec, ze w PL jest podobnie...jak Ula miala 2 miesiace to nagle spuchly jej uszy i podbródek, byly przy tym bardzo czerwone... przerazona pojechalam do szpitala, gdzie najpierw nie chceilei nas przyjac, bo akurat bylam wtedy u moich rodzicow i to nie nasz rejon byl bo inne wojewodztwo, ale w koncu jak zaczelam podniesionym glosem mowic, ze jak cos sie z moim dzieckiem stanie, to bedzie ich wina, to z laska mnie lekarka przyjela...laska w moim wieku, obejrzala Ule i stwierdzila, ze to uczulenie od czapeczki, ze niepotrzebnie panikuje...tylko, ze Ula takich czapeczek wiazanych nie nosila wtedy...wykluczyla inne uczulenia, tym bardziej na jakis pokarm, mimo, ze mowilam, ze w ten dzien dopoilam Ulcie mm Entfamil... na dodatek nie potrafila obsluzyc wagi jak chcialam zwazyc dziecko 😮 odeslala nas do domu, po czym Uli nie przechodzilo, a bylo jeszcze gorzej, bo zaczela wymiotowac i miala rozwolnienie...dopiero po tym opuchlizna zaczela schodzic...okazalo sie, ze to bylo uczulenie od mm, bo ta mloda siksa wykluczyla na poczatku 😮 no wiec widzisz, w PL moze byc tak samo jak i u Was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...