Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam się 🙂
Dziś znowu zaspałam… 😮 Ale tym razem z własnej winy – wczoraj byłam tak zmęczona, że zapomniałam, że telefon mi się rozładował a budzik mam w telefonie 😉 Dziś o 6.15 M mnie obudził jak sam wstawał do pracy. Ja normalnie wstaję o 5. A Natala miała wszystko w nosie i spała do 7 😉

Dziewczyny, czy używacie czegoś przeciw owadom dla dzieci i coś łagodzącego ukąszenia? Bo uzupełniam apteczkę na podróż i nie wiem, czy mogę używać jakich takich preparatów na Natalce.

Aniu, dziękuję w imieniu Natalki 🙂
Gofer, nakręcasz się, nakręcasz 😁 Codziennie rano popatrz na Piotrusia i mów głośno „mój synek jest najcudowniejszy, najpiękniejszy i najmądrzejszy na świecie, ma najpiękniejszy uśmiech i jest zdrowym kochanym dzieciaczkiem, który rozwija się tak jak natura nakazuje 🙂”. I nie doszukuj się w nim żadnych symptomów autyzmu !!! 😠 Moja Natalka na razie nie wie, do czego służy palec wskazujący a jest starsza od Piotrusia 😆 Proszę Cię kochana, wyluzuj 🙂
Karolka, jak tam kolejne ząbki u Ulci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ja kupilam fajny srodek na komary, kleszzce i meszki w aptece, ale teraz nie pamietam jak sie nazywa :o jak bede w domu to moge Ci napisac 🙂 w sobote sie super sprawdzil, bo na sesji strasznie duzo komarow bylo a ani mnie ani mała nic nie pogryzlo 🙂

ok juz w necie znalazlam 😉 to dokladnie to:
http://www.doz.pl/apteka/p17554-Orinoko_spray_ochronny_na_komary_meszki_dla_dzieci_90ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 😁
Dziewczyny ja mam z Ziaji AntyBzzz ale jeszcze go nie używaliśmy. Ja cała pożarta jestem przez komary a Zuzka i M nie. Tylko ze mnie kopruchy wysysają krew. No i szkoda, że krew a nie tłuszczyk bo wtedy bym szczuplutka była 😉 😉 😜

Kasiu zapraszamy do nas 🙂 Zaglądaj częściej 😉
Karolka widziałam na FB zdjęcia Uli z balonikami. CUDOWNA SESJA!!!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer Igor nie staje ani nie potrafi większości czynności z wymienionych przez Ciebie. Ale ja już wyluzowałam 🙂 Martwiłam się, że nie robił śrub - zaczął z dnia na dzień i to w takim tempie, że trudno było nadążyć. Co prawda później, ale jest. Potem tak samo było z czołganiem i innymi rzeczami. Nie nakręcaj się. Z Piotrusiem na pewno jest wszystko ok!!! 🙂 Po prostu nasi chłopcy to indywidualiści i nie będą się podporządkowywać jakimś durnym schematom 🙂
Deira fajna ta lista produktów dozwolonych w wieku naszych dzieciaczków. Igorek niby większość spróbował, ale w słoiczkach to nie wiem czy się liczy. Poza tym on nic nie lubi, więc trudno mi wprowadzać jakiekolwiek nowości. Najchętniej jadłby kaszkę 😉
Danusia no ale Olga nie budzi się w nocy z głodu, a Igor bez cyca nie zaśnie 😞 No i ostatnio naprawdę słychać, że je. Choć jest ciągły postęp, bo mam już tylko 3 pobudki 🙂
Karolka Igor też ma teraz fazę na rzucanie. Tylko on rzuca patrząc się mi głęboko w oczy jakby testując moją cierpliwość do podnoszenia, a potem wychyla się i patrzy gdzie upadło 😉

Byłam dziś w przychodni na kontroli z Igorem, bo w tej poradni szczepień nie ważą i nie mierzą. Młody waży 8800 i ma 67 cm - ogólnie ma dolne granice. Zastanawiam się jak to jest z tą długością, że ma 67cm a ciuchy na 74 wszystkie nosi 😮 Dostałam też skierowanie do hematologa jak chciałam, choć nie obyło się bez dyskusji po co mi to 🤢 Jak tak to jestem wyrodna matka, bo nie szczepię, a jak chcę dziecko leczyć, to się pyta po co. A no i neutropenię to teraz prawie każde dziecko ma - to jest argument pani dr 😲
Pytałam też o tę wycofaną szczepionkę, to mi powiedziała, że u nich w przychodni nie było tej serii. Jak jej pokazałam wpis w książeczce, to stwierdziła, że chodziło tylko o jakieś 2 fiolki 😮 Oni chyba w ogóle o tej sprawie nie wiedzą 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Gofer Igor nie staje ani nie potrafi większości czynności z wymienionych przez Ciebie. Ale ja już wyluzowałam 🙂 (...) Po prostu nasi chłopcy to indywidualiści i nie będą się podporządkowywać jakimś durnym schematom 🙂


Dzięki kochana za pocieszenie 🙂 Cały czas tak sobie powtarzam 🙂

Straszna jazda z tymi szczepionkami. Aż słów brak!!!

My też dziś byliśmy u pediatry, Piotrek waży (bagatela!) 10,370 i ma 76 cm wzrostu. Ale może opowiem od początku. Piotrek w lutym miał infekcję, nie chciał mu przejść kaszel, była kolejna infekcja. Niby wyzdrowiał ale cały czas pokasłuje. Byłam z tym kaszlem i kilka razy u państwowej naszej pediatry i u pediatry w LIMie, i nasza alergolog go kilka razy słuchała. I każdy lekarz patrzy na mnie jak na hipochondryka i mówi, że nic mu nie jest. W końcu i moja mama i Igor zaczęli mi mówić, że to nie kaszel tylko on się czasem zakrztusza i żebym nie przesadzała. Aż w końcu przyszła do mnie koleżanka, matka 2 dzieci i od razu zwróciła uwagę na ten kaszel i poradziła pójście do laryngologa. No więc najpierw pediatra -> prośba o skierowanie -> ale po co? dziecku nic nie jest -> ale ja proszę -> no dobrze, skoro pani się tak upiera. Laryngolog obejrzał Piotrusia i z wyrzutem w głosie: on ma przewlekłe zapalenie krtani prawdopodobnie od lutego, czemu tak późno pani do mnie z tym przychodzi? dziecko ma refluks i trzeba najpierw to wyleczyć bo on jest przyczyną (litości! nikt tego do tej pory nie zauważył???). Odesłano nas znowu do pediatry żeby się zajął tym refluksem. Nic, żadnych leków laryngolog nie dał. Czysta spychologia. Dziś poszliśmy, też do LIMu (bo i z LIMu laryngolog była), a co na to pani pediatra? Znowu spychologia!!! Że nie będzie w takie alergiczne dziecko pakowała leków, żebym poszła do gastrologa, ona da mi skierowanie do LIMu ale najlepiej jakbym poszła do państwowego pediatry i zażądała skierowania do CZDz w Międzylesiu... No comments 😞
A najgorsze jest to, że ja na prawdę od lutego się tym kaszlem martwiłam i chodziłam po lekarzach mając w nosie, że traktują mnie jak zawracającą-głowę-matkę-przewrażliwioną-hipochondryczkę!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Nie mam o czym pisać, więc się chwilę nie odzywałam 😉
Czas przy dziecku leci jak szalony.
Wczoraj olałam wszystkie schematy żywieniowe i dałam Natalce plasterek sera żółtego i kawałek drożdżówki z jabłkiem 😉 A niech ma dziecko trochę przyjemności 😁 I tak wcześniej czy później zacznie to jeść.
Dziś dostanie mozarellę z pomidorem i bazylią 🙂

A jutro wybywamy nad morze, do Dębek 🙂 Będziemy się znowu plażować, dlatego dziś muszę trochę chałupę ogarnąć po pracy, żeby już w weekend się nie bujać ze sprzątaniem. Chciałabym jechać jak najwcześniej, żeby uciekać z plaży przed największymi upałami po południu.

Karolka, Ulcia jest po prostu niesamowita 🤪 Ma zaraźliwy śmiech, bo aż mi się wielki "banan" na twarzy pojawił 😁

Gofer, jakaś masakra z tymi lekarzami 😮 Nie rozumiem podejścia niektórych lekarzy. No oby w końcu Piotrusiowi udało się wyleczyć refluks i to zapalenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Nie odzywam się za często bo przyleciała do nas szwagierka z córką u których byliśmy miesiąc temu i czasu brak na komputer 😉
Gofer dobrze, że w końcu laryngolog zdiagnozował zapalenie bo przez pediatrę kolejne miesiące Piotruś by się męczył. Czasami trzeba się jednak upierać przy swoim jak nas coś niepokoi. Ja teraz bym poszła do tych wszystkich lekarzy co mówili, że Piotrusiowi nic nie jest i bym nazdała, jakimi są lekarzami, że dziecko od blisko pół roku chore a oni, że jest zdrowe. Niech solidniej badają dzieci!!! Masakra z tymi lekarzami.... Buuuuuuu ale się wkurzyłam 😠 😠 😠
Deira ja też mam te całe schematy w głębokim poważaniu... Czytasz taki schemat i napisane tam, że dziecko może to i to i to. A jak zobaczysz listę co może jeść w tym wieku to raptem tysiąc innych produktów. Ja tak jak już pisałam ostatnio daję Zuzi wszystko w granicach rozsądku. Może rozsądną rzeczą nie było podanie łososia wędzonego ale nic Zuzi po nim na szczęście nie było 😉 A drożdżówki wcina codziennie z wielkim apetytem.
Karolka pisałaś jakiś czas temu, że Ula pije kakao 🙂 Jakie kupiłaś i jak je robisz?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer z tymi lekarzami to naprawdę jakiś dramat. Dobrze, że chociaż wreszcie ktoś Piotrusia zdiagnozował. A jak się czuje tata? Na pewno będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki 🙂

A ja dostałam okres 😮 Po tylu miesiącach luksusu. I nic go nie zapowiadało.

Dziewczyny jutro idę na grilla do teściów i głupio tak z gołą ręką. Może macie jakieś fajne przepisy na sałatkę nadającą się do grilla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂

Gofer, dobrze, ze w koncu sie wyjasnilo co Piotrusiowi dolega...ale i tak brak slow na tych lekarzy... 😲 zdrowia, zdrowi i jeszcze raz zdrowia dla Twojego taty!

Ania ja do zwyklego mm daje pol lyzeczki nesquika i tyle 😉
Ulka tez zajada duzo rzeczy, statnio jej najlepszym amu amu jest lubis 😉 jajecznice z calego jaja tez juz jadla i nic jej nie bylo...teraz jestem na urlopie to sama jej gotuje 🙂 dzis beda ziemniaczki z koperkiem z poledwiczka wieprzowa + kalafior i marchewka 🙂 w czw jedziemy na 4 dni nad morze i juz musze zaczac robic liste co mamy zabrac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane,

mój ojciec już się czuje w miarę ok, wczoraj nawet przeszedł się ze mną korytarzem. Teraz tylko czekamy (miesiąc!!!) na wyniki histopatologii...

Karolka, a jak podajesz tą polędwicę? Miksujesz z ziemniakami i resztą? Kroisz jakoś drobno?
Bo Piotrek póki co dostaje wszystko miksowane (nie ma jeszcze zębów) ale chyba pora to zmienić...

Dziewczyny, sterylizujecie jeszcze butelki i smoczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W takim razie trzymamy za tate kciuki!

Nie, ja juz nic nie miksuje - Ula nie zjadlaby papki... wszystko dusze widelcem, a miesko kroje w drobne kawałeczki 🙂
Co do sterylizacji to ja jedynie od czasu do czasu wyparze smoki uspokajajace, niekapki normalnie myle w plynie do mycia naczyn, a z butli Ula nie pije 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Gofer trzymam kciuki za wyniki badań!!!
Ja też już nie miksuję, tylko tak jak Karolka widelcem. Dzisiaj np. robiłam na obiad groszek zielony to go zmiksowałam, żeby skórek nie było a resztę czyli ziemniaczki, marchewkę zgniotłam widelcem. Mięsko i koperek pokroiłam. No i później dodałam troszkę grysiku, żeby troszkę zagęścić 😉
Ja butelki i smoczki wyparzałam /bo sterylizatora nie posiadam/ chyba tylko do 3 czy 4 miesiąca a od tego czasu butelki raz na tydzień zlewam wrzątkiem 😉

Dziewczyny dzisiaj to jakaś masakra była z tą temperaturą, 38,5st. w cieniu mi termometr pokazywał. Cały dzień w stroju po ogrodzie latałam a i tak za gorąco mi było. Jeszcze ze szwagierką uznałyśmy, że grilla na obiad sobie zrobimy 😲 wariatki z nas 😉 Zuzia za to pół dnia w baseniku.

Karolka no niestety czy jedzie się z dzieckiem na 4 dni czy na 3 tygodnie to prawie tyle samo rzeczy trzeba zabrać 🤢 Lista się przyda bo jest co pakować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff witam . My ciagle w rozjazdach, dzis upal niemilosierny, wrocilismy z imprezy u prababci.Ja tez juz od dawna tylko dusze widelcem i kroje miesko na kawalki, dodaje swieze ziola- bazylie, pietruszke, oregano itp, dodaje pomidorki i olej. Olga od 2 miesiecy ma juz 8 zebow wiec ma czym zuc 😉 Ja zalewam wieczorem niekapki i smoki wrzatkiem i gotuje na gazie kilka min, sterylizatora tez nie posiadamy a szkoda, moze przy nastepnym dziecku kupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...