Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hello 🙂
A ja dziś sama od 6:30 do samego wieczora 😞 Mój z całą ekipą pojechał na Słowację na deskę. Ten sezon z przyczyn technicznych sobie odpuściliśmy 😉 Niech przynajmniej mężulek raz się wyszaleje 🙂 Wczoraj robiliśmy imprezę i do północy nam zeszło a dzisiaj ta sama ekipa zjawiła się u nas o 6 na herbatkę przed podróżą 😁 Więc ten dzień jest dla mnie wyjątkowo długi 🙂 O 15 przyjeżdża do mnie mama z ciocią i chrzestnym więc tak całkiem sama nie będę.
Miłego popołudnia Wam życzę!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, z tej strony mąż Nacudji. Niestety, żona razem z Igorkiem są w szpitalu od wtorku. Igorek złapał wirusa RSV który wywołał u niego zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli. Było bardzo kiepsko, ale od 2 dni się polepsza. Nacudja pewnie wszystko opisze ze szczegółami jak wyjdą.

A tak ku przestrodze - poczytajcie sobie o wirusie RSV bo jest on w naszym kraju bardzo popularny. W skrócie napiszę, że występuje sezonowo od października do kwietnia. U dorosłego przebiega jak zwykłe przeziębienie, ale u malutkich dzieci wymagana jest hospitalizacja. Najgorsze jest to, że osoba która przejdzie zakażenie tym wirusem, zaraża nim przez 3-4 tyg. od wyzdrowienia. Roznosi się drogą kropelkową i jest bardzo zaraźliwy. 10 razy się zastanówcie zanim udacie się z bobasem do marketu czy w inne mocno zaludnione miejsce, tym bardziej że mamy obecnie podwyższoną ilość zachorowań wirusowych (w szpitalu - zakaz odwiedzin do odwołania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to niezle 🙂 ja nie wiem ile ula wazy, dowiemy sie na szczepieniu 14.02 🙂

Od wczorajszej nocy mam zator w piersi, cala jest twarda jak kamien,jeden wielki guz... najgorsze, ze Ula nie chce z niej pic (mleko leci normalnie, w nocy na spiocha z niej ciagnela, ale za dnia juz nie), laktator nie pomaga, oklady tez nie 🤨 boli jak cholera 😮 zaraz oszaleje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka- wspolczuje 😲 tez przez to przechodzilam. Sprobuj przed odciaganiem laktatorem zrobic cieply oklad na piers zeby mleko lepiej wyplywalo, odciagnij, potem zimny oklad, podczas odciagania masuj to miejsce. Ula moze nie chciec pic bo podobno jak jest zastoj mleko moze miec lekko slonawy smak z tej piersi.
Jestem w szoku, Olga zasnela o 22 a jesc chciala dopiero o 4.30 takze sie wyspalam, ale np w piatek co godzine budzila sie na cyca 😮 myslalam ze zwariuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia wlasnie chyba jej to mleko nie smakuje 🤨 a oklady robie, zobaczymy co z tego wyniknie...
Ulka tez w nocy byla jakas dziwna - jak zasnela sama przed 20 to o 23 obudzilam ja na cyca, zeby troche chorego pociagnela i na spiocha troche wypila. pozniej o 4 znow ja ja sama wzielam na tego cyca, bo mnie strasznie bolal i cos tam na spiocha pociagnela i dopiero sie obudzila o 7.30 😁 gdybym jej na tego cyca w nocy nie brala to nie wiem, czy sama by sie w ogole obudzila 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka z jakiej firmy kupujesz dla Uli np. jabłuszko i kaszki. I czy poza tym już coś więcej dawałaś?? My zaczynamy za ok 2 tygodnie urozmaicać dietę i nie wiem co wybrać bo tyle tego jest...(chodzi mi o firmę) I czy jak otworzyłaś słoiczek to wyrzucałaś to co nie zjadła czy można to np. 24h trzymać?? Bo przecież dziecko zaczyna od 1 łyżeczki 🙂 Matko mam z milion pytań do Ciebie o jedzonku 😁

Dziś jest 1 dzień mojej diety!!!!!! Trzymajcie za mnie kciuki 😁 Dziś od rana banan się do mnie uśmiecha i już go schowałam z zasięgu wzroku bo kusił niesamowicie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania na razie dawalam jabluszka z gerbera i bobovity, po otwarciu sloiczek moze stac w lodowce jeszcze 48 godz. 🙂 pozniej przekladam lyzeczke, czy dwie do innego pojemniczka i podgrzewam w kapieli wodnej 🙂 kaszke mam na razie ryzowa waniliowa z bobovity, ale mala nia pluje, a wg mnie jest pycha 🙂 aa no ta kaszka jest bezglutenowa. z glutenem sie jeszcze wstrzymam do szczepien, to wtedy popytam pediatry co i jak 🙂 a jabluszkiem sie zajada az sie cala trzesie jak widzi 🙂 juz dajemy 3 lyzeczki dziennie 🙂
zazdroszcze Ci tej diety, mi M kupil 5 paczek moich ulubionych ciasteczek, wiec poki ich nie zjem to nici z odchudzania 🤨 😜 no i oczywiscie trzymam kciuki moooocno!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Będę pisała na bieżąco jak efekty diety, ale sądzę, że jak wytrzymam 3 pierwsze dni to później pójdzie gładko. Najgorzej u mnie jest z przestawieniem na inny tryb jedzenia.

Karolka a czy wg Ciebie jest jakaś różnica między tymi jabłuszkami z jednej firmy i drugiej?? I czy kupujesz teraz po wypróbowaniu jedną firmę czy nie ma to znaczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to zobaczymy co kupię. Może wezmę po jednym z każdej firmy i zobaczymy czy wszystko będzie chętnie jadła czy coś Jej bardziej spasuje 🙂 Dostałam 2 słoiczki marchewki po 4m-cu z bobovity ale póki co marcheweczki nie będę dawała. Tak jak mi zaleciła pediatra najpierw jabłuszko, później soczek jabłkowy a później kaszka bezglutenowa 🙂

Karolka mam dukana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Dawno nie pisałam, miałam trochę zwariowany weekend 🙂 Chrzciny u brata córeczki, odwiedziny rodzinki itd... Czytałam Was wieczorem w łóżku ale nie miałam weny na pisanie :/ W sumie to u mnie cisza i spokój 🙂
Zacznę od tego że Igorkowi życzę zdrówka i ślę buziaki:* Fajnie że mąż Nacudji odezwał się bo i ja się martwiłam co u nich...
Karolka współczuje tego zastoju, też miałam nie raz, myślałam że po tylu m-cach karmienia już tego nie ma, ale widzę że się myliłam... Ja robiłam zawsze okład z zimnego, rozbitego liścia kapusty i pomagało, do tego przed karmieniem ciepły okład, a po karmieniu zimny listek 🙂 no i oczywiście laktator:/
Danusia moja Asia jest troszkę starsza od Uli ale jak miała równo 3 m-ce i 3 dni ważyła 6,450 🙂 myślę że to zasługa właśnie mleka 🙂 jest pewnie tłuste i treściwe 🙂
Widzę że Wasze dziewczynki (Ula i Olga) zaczynają normować sobie sen 🙂 u mojej Asi trochę się zmieniło i jak budziła się po nocy o 8 to teraz przestawiła się na 5 😮 ale i tak się wysypiam 🙂 od 22 do 5 czy 6 moja Gwiazda śpi 🙂
O jabłuszkach, słoiczkach i kaszkach ja chętnie poczytam relację bo też Asi od 4 m-za chcę wprowadzić 🙂
Ania dieta super sprawa, życzę powodzenia i czekam na efekty 🙂 Ja też zaczęłam sobie wiele odmawiać, bo do pracy trzeba się trochę zebrać i zrzucić kilka kg... Nie mogę wprowadzić konkretnej diety bo cycki potrzebują jedzonka aby nabierać 😉 hehe
Dziewczynki, u mojej Asi zaczęła robić się bardzo sucha skórka na brzuszku i ramionach, co stosujecie u swoich maleństw? Ja kąpie Asie w Oilatumie, smaruję ją oliwką, lub kremem Oilatum, ale pomimo to jest taka suchutka 😞 co mam robić? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no właśnie Asia buźkę też ma suchą, ale ten oilatum tam pomaga, a na brzuszku jakoś nie bardzo, jeszcze pod bródką jej od tych ubranek taka szorstka skórka się zrobiła i nie wiem czym to smarować... Jest tłusta i ma dwie brody hehe krótką szyję i obciera o wszystkie bluzki 😉
Karolka a Ula na avatarku rewelacja 😁 i te jej oczy... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...