Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
uuuuuuuuu, ale pusteczki dziś u nas......
Myśmy mieli znajomych dzisiaj i jutro też mamy kolejnych i w sobotę następnych a w niedzielę mój chrzestny z żoną przyjeżdża bo Zuzki nie widzieli jeszcze i w moje urodziny nie mogli przyjechać więc codziennie goście... Byle do poniedziałku :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kurcze, konsultowalismy ten kanalik Olgi z inna okulistka- kuzynka meza i ona ja zbadala i powiedziala ze kanalik nie jest niedrozny tylko zwezony 😮 i zeby nie isc tego 4.02 na zabieg bo jest bardzo brutalny- trzymie sie na sile glowe dziecku na sile i na zywca tzn daje sie tylko krople znieczulajace i wsadza taki jakby drucik do kanalika od strony oka i puszcza sie pod cisnieniem sol fizjologiczna 🤢 ze taki zabieg to ostatecznosc i ze raczej robi sie to po 4 miesiacu jak trzeba a teraz tylko masowanie kanalika i moze przejdzie. Kurcze, nie wiem co robic?? co byscie zrobily na moim miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze brutalnie zapowiada sie ten zabieg 🤢 to moze sie wstrzymaj jeszcze z 1,5 - 2 miesiace... taka zwłoka raczej malutkiej nie zaszkodzi, a moze sie okazac, ze nie bedzie musiala tak cierpiec. jesli sie kanalik nie odblokuje to wtedy sie na niego zdecydujecie...ja chyba bym tak zrobila, no ale to Wasza decyzja 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia po co maleństwu sprawiać takie cierpienie 😞 😞 😞 Ja bym poszła na Waszym miejscu do jeszcze jednego okulisty i jeszcze z jednym to skonsultowała. I wtedy podjęła decyzję. Jeśli kolejna osoba powie, że trzeba ten zabieg zrobić to lepiej szybciej bo czym mniejsze dziecko tym szybciej zapomina o bólu i mniej się wierci itp. Ale równie dobrze może powiedzieć, że można zaczekać i masować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Dziewczyny, tak zrobie 🙂 ta pierwsza okulistka to chyba nas olala- wizyta trwala 2 minuty, ledwo na nia popatrzyla dala skierowanie do reki i koniec 😮 powiedziala ze nie ma sie co zastanawiac bo to 20 min i zapomni, no niby tak, ale chyba lepiej najpierw poprobowac masowac. Jej sie dobrze mowi bo to nie jej dziecko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Dziewczyny, tak zrobie 🙂 ta pierwsza okulistka to chyba nas olala- wizyta trwala 2 minuty, ledwo na nia popatrzyla dala skierowanie do reki i koniec 😮 powiedziala ze nie ma sie co zastanawiac bo to 20 min i zapomni, no niby tak, ale chyba lepiej najpierw poprobowac masowac. Jej sie dobrze mowi bo to nie jej dziecko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak czytam takie rzeczy to mnie krew zalewa, ta dzisiejsza służba zdrowia to katastrofa... Moja mama jest pielęgniarką ale Ci lekarze... 😠 Widzę że nie tylko u mnie w Łomży nie załatwisz nic bez znajomości, jeżeli zwykły prosty człowiek idzie do lekarza to tak go olewają że masakra 😞 Ja jak idę bez mamy to natracę nerwów... wszyscy są wredni, nic nie powiedzą, traktują Cię jak śmiecia, a jak tylko mama ze mną pójdzie to wszyscy do rany przyłóż... Tak być nie może 😞 A te nasze maleństwa są niczemu winne żeby je tak traktować, trochę serca trzeba i wyrozumiałości... Przecież takie maleństwo czuje a nie po 20 min zapomni 😞 Może to jej utkwić do końca życia... Danusia przeczekaj jeszcze trochę a na zabieg zdecyduj się w ostateczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusiu, dobrze, że podjęliście decyzję o odczekaniu. Po co dziecko ma cierpieć, jeśłi jest nadzieja na rozwiązanie problemu niekoniecznie przy pomocy tak inwazyjnej metody.

Karolka, sukienka super! 🙂 Mi się bardzo podoba i sama bym taką założyła na ślub 🙂 Tylko że ja mam sceptyczne podejście do kupowania takich ubrań przez neta. Jednak wolę pojechać do sklepu, przymierzyć i dotknąć, bo czasem zdjęcia są lekko przekłamane. Ja tak kiedyś kupiłam bluzkę, która na zdjęciach była super. A jak przyszła to okazało się, że to kawał szmaty za 70 zł... 😮 😠 Poza tym zauważyłam, że ja w wiele ubrań się w tej chwili nie mieszczę na wysokości cycków 😁 Dlatego wolę jednak przymierzyć zanim kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka bardzo ładna ta sukienka, ale zastanawia mnie czy faktycznie dasz radę przez ten zamek nakarmić... ciekawe jak ta zakładka pod zamkiem... czy nie będzie się ściągać, ale rozwiązanie bardzo fajne 🙂 szczególnie ta jasna pasuje 🙂 Próbowałaś dawać Uli marchewkę gotowaną lub ziemniaczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie daje marchewki, bo podobno powoduje zatwardzenie, a Ula i tak ma problemy z kupka.
No wlasnie tez nie wiem jak ona bedzie w rzeczywistosci wygladala, ale najwyzej sie zwroci i juz 😉 wazne, ze sie rozpina i nie trzeba calej sciagac, zeby piers wyciagnac, wystarczy tylko odpiac i juz 🙂 po sklepach za bardzo nie mam jak biegac, bo jestem uwiazana przez to karmienie piersia, a w poblizu nie mam fajnych sklepow. No nic mam jeszcze troche czasu do namyslu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, fakt - sukienka całkiem fajna. Góra suuuper, fajny materiał i kolor, wygodna chyba przez ten suwaczek do karmienia ale też mam wątpliwości a propos dołu. A nie masz jakiejś znajomej krawcowej, która by CI uszyłą coś podobnego tylko z prostym dołem? I wtedy byś miałą 100% pewności, że będzie dobrze leżeć...
Ja już się kilka razy przekonałam, że kiecki szyte na miarę wychodzą podobnie finansowo a jednak zdecydowanie lepiej leżą. No ale wszystko zależy od tego czy masz kogoś kto dobrze szyje czy nie.

Danusia, ja mam jak zwykle zaległości z czytaniem. Jakie objawy miała Olga z tym kanalikiem?

My mieliśmy w tym tygodniu jakiś sajgon lekarski. Najpierw neurolog - z Piotrusiem wszystko ok, porządnie jak na mój gust lekarka go zbadała ale usłyszałam, że:
a.) jestem bardzo starą pierwiastką
b.) jestem przewrażliwioną hipochondryczką, która patrzy na swoje dziecko przez lupę
c.) powinnam iść do psychologa (ale to jak rozumiem był taki żart, bo powiedziała to po tym jak spytała mnie i męża o wykształcenie...)
Ech, nawet nie będę komentować...

Byliśmy też na kontroli u alergologa,bo pani doktór kazała nam przyjść po miesiącu. Bardzo jej się nie podobala ta wysypka Piotrusia na rękach i przesuszona skóra na buzi, a już jak zobaczyła jego kaszę manną na nogach to powiedziała, że trzeba zdiagnozować pod kątem azsu 😞 Dałą nam skierowanie na testy z krwi ale nie wiem czy robić. Bo to lekarka w ramach luxmedu, nie mamy tych testów w pakiecie, koszt to 180 zl. A dużo osób (w tym nasza pediatra) twierdzi, że nie ma sensu robić tego badania u tak małęgo dziecka, bo może nic nie wyjść a to wcale nie będzie znaczyło, że Piotrek nie ma alergii. Dowiadywałąm się czy można to zrobić w ramach nfz ale podobno robią dopiero gdy dziecko skończy 1 rok.

No i byliśmy u okulisty, bo przy wypisie ze szpitala jak zobaczyli okulary mojego męża (-14) to kazali nam w 3 miesiącu zrobić Piotrusiowi badania. Poszliśmy do państwowego lekarza, weszliśmy do poczekalni i po 10 minutach uciekliśmy. Okazało się, że lakarz przyjmuje 8 "numerków" na godzinę. Wszyscy z danej godziny przychodzą o tej samej porze, co oznacza że w malutkiej poczekalini było 8 dzieci + na oko z 12 rodziców. Połowa chrychała i kaszlała. Jak policzyłam, że lekarz ma 7 minut na 1 osobę (w tym musi jeszcze zapuścić kropelki do oczu), więc najpierw musimy pół godziny czekać na wejście, potem koljene pół godziny na to aż krople zadziałają po to tylko żeby lekarka przez minutę popatrzyłą na dno oka, to zwątpiłam. Doszliśmy do wnisoku, że poczekamy 3 tygodnie i pójdziemy jednak do luxmedu (tam o dziwo dłuższe kolejki!!!), no ale lekarz będzie miał dla nas kwadrans. I przyjmuje w przychodni dla dzieci zdrowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer- jesli chodzi o objawy to poprostu czasem oczko sie klei jakby byla ropa no i lezka splywa bokiem z tego jednego oka nawet jak nie placze, a jak sie nacisnie tam gdzie konczy sie oko i zaczyna nos to w momencie oko robi sie jakby zamglone i trzeba zebrac ropke. My bylismy najpierw na nfz to wizyta trwala 2 minuty 😮 naprawde nie przesadzam.

Karolka- ale nie mierz siebie tylko sukienke swoja ktora idealnie lezy i porownaj z wymiarami na aukcji, jesli od pachy tobedzie miec powiedzmy 80, ja mam tyle co Ty wzrostu i sukienki na dl kupuje minimum 90 cm, a w tej jest jeszcze ten tulipan z przodu wiec moze byc widac majtki 🤢 no i tak teraz mysle ze te zakladki na brzuchu i biodrach moga pogrubiac... a przez ten zamek raczej nie nakarmisz bo sutki chyba wyzej sa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
my czekamy na tesciow, bo maja u nas byc lada moment 🤨

na razie tej sukienki nie zamowilam, poszukam jeszcze czegos innego, krawcowej niestety nie mam :/
Gofer Wy to sie macie z tymi lekarzami. ten neurolog wg mnie jakis glupi, to Twoja sprawa, ze sie tak dzieckiem przejmujesz, a co go to obchodzi ile Ty masz lat i ktore to Twoje dziecko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was 🙂
Gofer jeśli to badanie nfz refunduje dopiero od 12-go miesiąca życia to może wtedy badanie jest bardziej wiarygodne i wcześniej wyniki mogą być przekłamane... Więc może warto zaczekać. Ale z drugiej strony jak się zaczeka i w późniejszym czasie wyjdzie coś niepokojącego to będą wyrzuty sumienia, że się wcześniej nie zaczęło leczyć dziecka w tym kierunku. I takie to błędne koło 😞
Ja też ostatnio u dermatologa usłyszałam mniej więcej coś takiego "uuuuu, 29lat i pierwsze dziecko, to tak na ostatni dzwonek pani czekała" 🤪 szczerze mówiąc nic nie odpowiedziałam bo mnie najnormalniej w świecie zatkało 😮 A Wam to chyba pani doktor pozazdrościła, że jest "tylko" po medycynie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi o Nacudje to boję się, że może poszli do szpitala bo dostali przecież skierowanie 😞 😞 😞 Ale mam nadzieję, że tak nie jest i po prostu czasu nie ma, żeby pisać.

Ostatnio też myślałam co z Larosą, bo ostatni raz się odzywała chyba z 2m-ce temu.
I strasznie mnie ciekawi co u dziewczyn, co się nie przeniosły z brzuszka i nawet nie dały znać jak po porodzie itp. No ale ten temat już poruszałyśmy i nie ma co wracać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...