Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No u nas dzień babci raczej mało ciekawy, choć babcia wnuczka widziała. Mam nadzieję, że zgodnie z planem nadrobimy w niedzielę 🙂
Igorek świszcze przy każdym oddechu 😞 Dostał już pierwszą dawkę leku i zobaczymy. Był dzielny i nawet długo nie płakał. Tuż przed spaniem się trochę ożywił i mam wrażenie, że wreszcie zjadł normalnie. Przed nami długa noc - chyba będziemy czuwać na zmianę i pilnować regularności oddechu.
My ostatnio na chrzciny dla chrześniaka kupowaliśmy specjalną skarbonkę z dedykacją, do której była włożona srebrna moneta okolicznościowa i dodatek w postaci 20 monet 5zł.
Coś takiego tylko oczywiście inna kolorystyka dla chłopca. Kremowa z niebieskim chłopcem aniołkiem i tekstem, że od chrzestnego na pamiątkę.
http://allegro.pl/rozowa-drewniana-skarbonka-z-aniolkiem-i2920505821.html
Wszystkie te smoczki, łyżeczki i grzechotki srebrne są śliczne, ale jak dla nas mało praktyczne, a taką monetę gdyby potrzebował może zawsze sprzedać (w końcu jej wartość rośnie) albo zostawić razem ze skarbonką na pamiątkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂
Myśmy dopiero niespełna godzinkę temu wrócili od babć i dziadków... męczący dzień dla Zuzi, bo cały czas poza domem.... Ale już smacznie śpi 🙂
Takie ramki daliśmy wszystkim, hehe są zmuszeni mieć wnuczkę/prawnuczkę na ścianie 😜



później wstawię fotki szafy 🙂

Nacudja trzymaj się dzielnie i kurujcie się!!! I nie myśl, że to Twoja wina!!!! Teraz pełno wszystkiego w powietrzu lata i każdy może złapać jakieś świństwo 😞 🤢

Ajablonka myśmy dostali na chrzest krzesełko do karmienia i kojec (bo nam akurat bardzo się latem przyda. Wsadzę do niego Zuzkę i na taras albo do ogrodu z zabawkami), a od reszty kasę. Ale najlepiej zapytaj czy coś chcą czy wolą kasę, bo szkoda by było, gdybyście coś kupili co mają albo dostaną od kogoś innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, ja uważam, że powinnaś być dumna z tego, że jednak dajesz radę i dalej karmisz piersią. Prawda jest taka, że mleko matki jest faktycznie dobrodziejstwem, a przy okazji bardziej ekonomiczne i mniej z tym roboty niż karmienie z butelki. I jeśli możesz to karm jak najdłużej. Ja swoje też z piersiami przeszłam i jestem z siebie po prostu zadowolona, że się tak łatwo nie poddałam 🙂 A tym włókniakiem się nie przejmuj. Ja w piersiach mam i włókniaki i torbiele od lat. Trzeba to tylko kontrolować raz na jakiś czas. Ten włókniak może też za jakiś czas sam zniknąć.
Aniu, super ta ramka 🙂 My mamy dla dziadków album ze zdjęciami z sesji 🙂

A my mieliśmy dziś do babci jechać, ale po tym usg Mała była tak zmęczona, że przełożyliśmy to na jutro.

Dobrej nocy dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Gofer ja chodzilam codziennie na spacery z Ula przy tej temp na ok godzinke, ale ostatnio nie chodzimy, bo strasznie sie boje, ze zlapie jakiegos wirusa, podobno w Poznaniu ta swinska grypa panuje 😮

ja jestem ostatnio jakas slaa i bez zycia - wlosy wychodza doslownie garsciami, codziennie musze odkurzac mieszkanie, kolana strasznie mnie bola, ze nie moge bez jeku wstac z pozycji siedzacej, jestem caly czas niewyspana - to pewnie przez to, ze Ula wysysa ze mnie to co najlepsze i mam jakies niedobory...

Wczoraj zaczelismy chodzic do porodni malzenskiej - jakas masakra, trafilismy na babe nawiedzona, ale relacje zaraz wam wkleje z wrzesniowek, bo wczoraj im pisalam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wiec babka jakas nawiedzona 😮 nie odpusci nam i nastepnym razem bedziemy musieli isc z mała, bo kolezance juz nie pasuje, zeby z nia zostac. baba najpierw wpytywala nas o wszystko, bo na wstepie jej powiedzialam, ze my juz tworzymy rodzine, mamy slub cywilny i Ulę, to pytala o porod, ile ze soba mieszkamy itd. pozniej co robimy, gdzie mieszkamy, normalnie wywiad. Poznaiej zaczela o sobie opowiadac i swojej rodzinie 😮zanim zaczela swoj temat o naturalnych sposobach antykoncepcji to byla juz 18.45, a mialam zwolnic kolezanke o 19 zaczela swoje wywody na temat sluzu, temperatury, jak badac plodnosc przez szyjke macicy, a ja do niej, ze my juz musimy zaraz isc no wiec sie strescila i do mnie, czy ja sie tak badalam jak ona mowi. a ja na to, ze nie, bo ja mam cykle nieregularne, czasem okres raz na 2 miesiace, bo mialam torbiele na jajniku. Wiec mine miala nieziemska powiedzialam, ze karmie piersia i teraz tez sie badac nie ma sensu a ona do mnie to jak sie zabezpieczalismy? a ja, ze gumka a ona, ze to nie ma wtedy takiej przyjemnosci. A ja na to, ze wiem, bo jak robilismy Ule to bez gumki przeciez no to po tym sie pomodlilismy i puscila nas do domu. I tak 20 minut po czasie 🤨nastepnym razem wezme Ule ze soba, moze zacznie ryczec i baba nas pusci szybciej 😆

aaa w poradni bylismy sami, to sobie wyobrazcie jak to wygladalo przy malym stoliczu z nia siedzielismy, M sie nie udzielal, tylko mnie kopal pod stolem, a ja odpowiadalam na jej pytania. Najgorzej bylo jak dawala wyklad i na rysunkach tlumaczyla nam jak rozpoznac dn plodne od nieplodnych, mina M - bezcenna 😁 😁 😁
Dala mi zeszycik, ze mam sobie wykresy robic no ale jej powiedzialam, ze to niemozliwe, bo karmie piersia, wiec organizm rozregulowany no a sluz mam caly czas jakis 🤔 to zrezygnowana powiedziala, zebym sobie chociaz szyjke macicy obmacala 😮 glupia jakas, nie mam co robic tylko sie macac od wewnatrz 😮
No i pytala sie o nasze planowanie rodziny - powiedzialam, ze my juz mamy swoja rodzine i wiecej dzieci na dzien dzisiejszy nie planujemy 😆 no wiec musialybyscie jej mine zobaczyc. zapytala czemu, przeciez dziecko musi miec rodzenstwo, to ja jej na to, ze dziecko musi miec tez cos do jedzenia i nie kazdego stac na utrzymanie dwojki dzieci. Powiedzialam, ze wole jednemu dziecku zapewnic godne warunki niz dwom wszystkiego odmawiac, to wtedy nie wiedziala co odpowiedziec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):
Dobry wieczór! Dziewczyny, ja jak zwykle mam duże zaległości w czytaniu. Zostawiam to sobie na jutro.A dziś szybkie pytanie: czy przy taiej temp wychodzicie na spacery? Jesli tak, na jak dlugo?


A ja już myślałam, że całkiem się przeniosłaś do listopadówek i nas opuściłaś 😞 😞 😞
Cieszę się, że jednak jesteś z nami 😁
Ja chodziłam z Zuzką na spacery mniej więcej godzinne ale ostatnio nie, bo tak jak Karola boję się tych wszystkich wirusów. Ale i tak wychodzimy z nią codziennie gdzieś to troszkę powietrza łapie (sklep, dziadkowie, poczta itp) to wtedy ja wszystko załatwiam a mój z nią na zewnątrz, więc to taki mini spacer 😉

Karolka ale jazda 🤪 😁 😜 😜 😜
Następnym razem jak się zapyta czy obmacałaś szyjkę to jej powiedz, że Ci M obmacał 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe ale sie usmialam Karolka z Twojej relacji, u nas tez byla nawiedzona baba w poradni.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA ULI 🙂

Deira- ja chcialam mloda powoli odstawiac bo za pare miesiecy chcemy sie znowu starasc ,a do tego musimy porobic tysiace badan a do tego potrzebne sa normalne okresy.A czy karmienie piersia jesrt tansze???? watpie- laktator 300 zl, do tego wkladki, biustonosze specjalne, woreczki do mrozenia pokarmu, wit dla dziecka bo przy mm sie nie podaje, wczesniej herbatki, tablety na laktacje, masci na sutki, antybiotyk na zapalenie i inne leki na to... mysle ze wyszlo od jej urodzernia duzo wiecej niz najlepsze mleko modyfikowane... Do tego goraczka 41 , nieziemski bol przez 2 tyg, wlokniaki, uziemienie w domu bo butli sie nie chwyci, no a wczesniej wstawanie w nocy po porodzie do laktatora co 2 h zeby pobudzic laktacje- wiecej zachodu niz to warte.

Gofer-My do -10 chodzimy codziennie na spacer na minimum godzine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No oczywiście, że karmienie piersią jest o niebo tańsze od mm!! minimum 160zł miesięcznie na samo mleko(a teraz będie jeszcze więcej bo Zuzka zaczęła jeść więcej) + krople 18zł które starczają na 4-5 dni to w skali miesiąca jest to jakieś 120zł + herbatki bo trzeba dopajać przy mm... do tego butelki, smoczki, które trzeba wyparzać lub sterylizować a sterylizator też tani nie jest. Wszędzie trąbią, że karmienie piersią to spora oszczędność. A tabletki na zapalenie piersi to jak tabletki na grypę. Jedni mają inni nie, więc tego wliczać nie można do kosztów bo to loteria.

Ale z perspektywy czasu cieszę się, że już nie karmię cycem tylko butlą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi pewnie podawanie butli nie bedzie dane 😉 dzis doszedl kubeczek od Deiry to wyprobujemy 🙂 nawet sukienki na slub nie moge normalnej, tylko z takim dekoltem, ktory umozliwi mi szybkie wyciagniecie cyca na imprezie 😮 😁

A tu Ulcia gada a na koniec robi kupe 😁
http://www.youtube.com/watch?v=bPGZeiTzxyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no jakby podsumowac to co wyp[isalam i podzielic po 3 bo tyle miesiecy ma Olga to by wyszlo z 300-400/mc jak nic. Oczywiscie pisze o swoim przypadku, za same antybiotyki i oslone zaplacilam ponad 200 zl, a teraz boje sie jak ja odstawie bo ona na widok butelki ryczy 😞 i co mam zrobic? jak wroce do p-racy to karmienie cycem odpada bo nie ma mnie 10 godzin bo do pracy trzeba dojechac, nawet odejmujac ta godzine co przysluguje to jest 9, w pracy odciagac nie mam szans bo nie ma warunkow a kibla pol godziny okupowac nie bede, zreszta nie zostawie grupy na tyle bo sie za ten czas pozabijaja, zreszta czasem trzeba dluzej zostac bo zebrania zespolu- no wiadomo jak to w pracy. Ale najbardziej chodzi mi o to ze jak chcemy w tym roku probowac to te 3 miesiace przed badaniami minimum musze ja odstawic, a wiadomo ze trzeba stopniowo... krotko mowiac jestem zalamana tym wszystkim 😞 nie bede jej glodzic i na sile butli wkladac 😲

Ania jakie krople? przeciez witaminy sa juz w mm, chyba ze chodzi o sab simplex, no ale dzieci cycowe tez maja problemy z brzuszkiem, ja daje codziennie probiotyk zeby nie bylo problemow z brzuszkiem a karmie cycem, prawie kazde niemowle ma gazy itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusiu o kroplach nawet zapomniałam napisać ale przy mm też podajesz kropelki ale tylko D bo K już nie trzeba 🙂 Nie chodziło mi o SS bo one starczają na długo. Delicol mamy na kilka dni 😞

Karolka sprawdzałąm ile u mnie kosztuje prywatny żłobek i jest to opata miesięczna 400zł + jedzenie czyli piszą, że ok 580zł miesięcznie wychodzi w zależności od dni w miesiącu. W Poznaniu macie ceny z kosmosu 😞 😞 😞 Ale o tym już kiedyś pisałyśmy na brzuszku 🙂 Tylko u nas przyjmują dzieci od roku, młodszych nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu no ale delicol dzieciom na cycu tez tak samo trzeba dawac jesli sa problemy z brzuszkiem, a to nie regula- moja siostra od poczatku karmila ostatnie dziecko mm a problemow wogole nie bylo, a pierwsze dziecko na cycu ryczalo non stop bo mialo kolke...
Jestes pewna ze ten zlobek taki tani i nie ma innych oplat? bo w boielsku w prywatnym jak sie orientowalismy to za wzystko wychodzi tez ponad 900


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...