Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

hej
u nas tez padalo, a teraz sie przejasnilo wiec pranie szybko wystawilam.
ja tez dzisiaj Mance lozeczko i okolice wymylam 😜
teraz mloda spi i po 14 jedziemy do szpitala do kliniki alergologicznej... denerwuje sie, bo beda ja naklowac i nie wiem jak zareaguje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia skonczony deep cleaning a i naprawilam sama odkurzacz !!!!!!!!! 🤪 to juz smieszne sie robi 😁
Odkurzac bede u niej co 2gi dzien ,a posciel raz w tygodniu lacznie z coverem na materac. a pranie wykladziny mysle,ze co kilka miesiecy, wlasciwie to nie bylo pranie tylko taki vanish w proszku ten proszek trzeba bylo rozetrzec on byl wilgotny i po 20 minutach odkurzyc dokladnie. Najgorsze to te miski wszystkie, chyba je posegreguje czesc wyniose do charity a te jej ulubione zostawie i bede zamrazac raz na tydzien.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobilam.Julia tez ma mega kaszel i sie dusi.Wykluczyli nam astme,a ze po antybiotykach nie mija to obstawiaja alergie....tyle,ze ona juz pol roku na syropach antyhistaminowych jest.Najgorsze,ze w nocy nie moze powietrza czasem zlapac.Musimy jej taka maske nakladac przed spaniem i wdycha takie cos co rozszerza pluca i powierzcnie oddychania...a dzis mialam isc po sterydy dla niej ale nie mam jak bo Piotrek na kursie...wczoraj gp kazal wrocic po nie jak znowu bedzie sie dusic no i niestety tak bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry 🙂
Moze Julka ma alergie na pylki? nam wczoraj dali syrop na alergie wziewna(cetrizine) babka nam tlumaczyla, ze sa inne antyhistaminy na pokarmowe i wziewne
w ogole prania nawstawialam a pogoda sie ze mna w bambuko bawi. co wystawie na dwor to lac zaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka. Mam troche dziwne pytanie.
Mam to patologiczne rozejscie spojenia lonowego. W pracy musze nosic safty shoes, ale dla mnie problematyczne jest zmienienie zwyklego obuwia na safty. Dzis w czasie zmiany butow omsknela mi sie noga z podnozka i niestety cos sie nadwyrezylo w biodrach i utykam od tamtej pory. Czy w zwiazku z moja przypadloscia moge byc zwolniona z noszenia ochronnego obuwia. Dodatkowo jest ono ciezkie, co tez stwarza mi dodatkowe problemy z poruszaniem sie. A nie moge jezdzic w nich do pracy, bo nie umiem prowadzic auta z tak twardymi podeszwami na nogach. Wie ktos cos na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
Teraz jestesmy w dzien na cetyryzyne a na noc hydroksyzyna...


a Julka ma po tym jakies skutki uboczne typu sennosc i nerwowosc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajkack napisał(a):
Hejka. Mam troche dziwne pytanie.
Mam to patologiczne rozejscie spojenia lonowego. W pracy musze nosic safty shoes, ale dla mnie problematyczne jest zmienienie zwyklego obuwia na safty. Dzis w czasie zmiany butow omsknela mi sie noga z podnozka i niestety cos sie nadwyrezylo w biodrach i utykam od tamtej pory. Czy w zwiazku z moja przypadloscia moge byc zwolniona z noszenia ochronnego obuwia. Dodatkowo jest ono ciezkie, co tez stwarza mi dodatkowe problemy z poruszaniem sie. A nie moge jezdzic w nich do pracy, bo nie umiem prowadzic auta z tak twardymi podeszwami na nogach. Wie ktos cos na ten temat?


mysle, ze mozesz zrezygnowac ale na swoja odpowieldzialnosc. pewnie pracowdawca bedzie kazal Ci podpisac dokument, ze jak cos Ci sie stanie to on nie ponosi za to odpowiedzialnosci (tak mi sie wydaje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Proszę poradźcie mi coś. Dziś w nocy miałam okropne bóle bioder. Jakoś do 6 rano przespałam się na bokach, ale to była meczarnia. Z rana już nie wytrzymałam - położyłam dwie poduchy pod głowę, obróciłam się na plecy, pod uda kolejną poduchę i zasnęłam na pół leżąca, pół siedzącą. Czy to bezpieczne dla Dzidzi? To jedyna pozycja, w której mnie nie bolało aż tak mocno 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia Julia z charakteru jest nerwus wiec roznicy jakiejs nie widac.Co do sennosci to u nas efekt jest wrecz przeciwny-Julie az roznosi 😁 A Marylka jak to znosi?Ja w ogole mam caly zestw antyhistamin,moge ci potem nazwy pozapisywac.Bardzo dobry jest tez fenistil krople,ale to mam z polski,bez recepty.
Kajack ja spalam w ciazy prawie na siedzaco i nic Julii nie bylo.Co do safety shoes to obawiam sie,ze ci sie nie zgodza.A jesli ich nie ubierzesz a cie na tym zlapia,to moga cie zwolnic.I nie chodzi mi tu o tych u ktorych pracujesz,tylko o kontrole z zewnatrz.Przynajmniej u nas tak jest,bo mamy dziewczyne w 7 miesiacu ciezy i taki argument jej dali.Nawet krzesla jej nie dali,bo stoi na linii i to nie jest health and safety.Paranoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Nusia, Manini widać ze lubi wszelkie malunki po sobie 😁 a farbkami tez po sobie maluje ? 🤪 ja Kayi nie pozwalam na zabawę kosmetykami , szkoda mi po prostu kosmetyków 😜
Kajack, nie mam pojęcia na szczęście co to takie boleści więc nic nie poradzę 😉
Tak jak nie mam pojęcia o tych wszystkich alergiach itp, itd.... Więc na te tematy w ogóle sie nie wypowiadam.
Kayi kaszel pięknie przeszedł po flegaminie, więc mogę polecić 🙂
Dziś mój drugi dzień wolnego, jutro do pracy 😎 ale ogólnie tak jakoś nie chce mi sie pracować , chyba wole w domu siedzieć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajkack, biedna ty z tymi bolesciami...
Monia ja Manini daje syrop zazwyczaj przed snem wiec nie wiem jakie ma skutki 😜 dalam jej wczoraj mleko zwykle do piscia i dzisiaj jogurt i wydaje mi sie, ze jest ok. poczekam do niedzieli bo to moze nawet po 3 dniach wyskoczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
nusia27 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=zj2KByrvddQ&feature=youtu.be

To mama ma pretekst,zeby sobie nowe kosmetyki kupic hihi.A Manini rozkoszna jest.I jakie ma dlugie wloski 🙂Udala ci sie cora,nie ma co 🙂


haha dzieki 😉
Kasia Manini wszystkim juz po sobie malowala chyba 😜 a kosmetyki byly cioci wiec nie bylo mi szkoda 😁 😜 chociarz do moich juz tez sie dobierala.
ona to chyba artystka bedzie, a ma po kim bo moj tato i tesciowa talent plastyczny maja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ,my po playgrupie myslalam,ze sie nie wyrobimy bo wstalysmy niecala godzine przed wyjsciem ale luzik 🙂 mam powera w doopie 😁
Nusia Michal jak zobaczyl ten filmik to tylko zapytal kto jej na to pozwolil 🙃 fakt faktem ja tez Zuzi nie pozwalam kosmetykami sie bawic z roznych powodow.

Kolejny dzien pochmurny...nie do zycia juz jestem jak kawa przestaje dzialac. A mielismy zrobic BBQ i wogole mialo byc tak pieknie 🤨

Karola tak wlasnie zrob jak Nusia pisala,ze porozmawiaj o tym co chcialabys ,musisz im mowic wszystko. I pewnie formalnie na pismie beda chcieli,ze rezygnujesz z obuwia safety bo jest za ciezkie itd. w najgorszym przypadku beda chcieli jakiegos potwierdzenia od midwife ale nie sadze zawsze najpierw proboj rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
Co do safety shoes to obawiam sie,ze ci sie nie zgodza.A jesli ich nie ubierzesz a cie na tym zlapia,to moga cie zwolnic.I nie chodzi mi tu o tych u ktorych pracujesz,tylko o kontrole z zewnatrz.

No wlasnie z tymi safty jest tak, ze od dawna ludzie sobie olewali je i menadzer widzial, ze nikt nie nosi i nic nie mowil, ale wczoraj miala byc jakas kontrola i zagrozono, ze jesli nie bedziemy nosic to nas sie pozbeda z pracy. Pewnie znowu za jakies 3 miesiace kazdy o nich zapomni, ale poki co kazdy sumiennie zaklada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja powiem Ci, ze zabawa z kosmetykami byla jej ostatnia, bo uczulenia dostala..
a dzisiaj pod wieczor dostala uczulenia na pylki jakies chyba, bo kicha i oczy ma spuchniete i czerwone. dostala syrop ale poprawy nie widac. Monia ten Fenistil w kropelkach tez mam, ale nie bede jej mieszac
poszlam z nia do apteki po krople do oczu i koles mi nie sprzedal, bo ona za mala jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Nusia m.in nie daje kosmetykow zeby jej krostki nie powyskakiwaly wiadomo ile tam alergenow jest...a inna sprawa dodatkowego sprzatania itd. i wiem,ze jak raz dam to bedzie ciagle chciala albo i sama wezmie. A wie,ze nie i juz.
Dzis powiedziala WODA 😁 zawsze jakos tak smiesznie "bepa " czy cos w tym stylu a ja zawsze ja poprawialam odpowiednio i dzis zobaczyla w tv jakies strumienie i mowi WODA a my oboje z Michalem po sobie i brawo 🙂)) mala dumna i powtorzyla kilka razy 😁
smiesznie mowi, ja pytam gdzie gwiazda,ona mowi star, ryba fisz , i samochod mowi kal, czyli car . Ja jej mowie w tym i w tym jezyku co jej latwiej powiedziec to powtarza ale znaczenia obu jezykow zna. Tylko ja mam rozpedzony mozg przy tym bo musze wiedziec co mowi, obcy juz sie nie polapie bo ona miesza bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jeszcze chwile i wszystko wam bedzie opowiadac. Tobie co Michal robil jak Ty nie widzialas i odwrotnie. Mi Manka wszystko mowi jak z pracy wracam 😜 kabel maly 😉
a dzisiaj mi pierwszy raz jazde w sklepie zrobila. zazwyczaj jest tak, ze jak cos z polki wezmie to mowie nie i ona odklada bez dyskusji a dzisiaj wieczorem u ciapucha wziela paczke ciastek i prawie mi z nimi ze sklepu zwiala jak jej kazalam je odlozyc.
i czesciej niz zwykle probuje wymuszac placzo-krzykiem. chyba bunt 2latka jej sie wlaczyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...