Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

niezle Nusia....why?
my dzis BBQ robimy 🙂 i mam wene tworcza, pokaze pozniej jak skoncze 🙂 wszystko made by me oczywiscie bedzie od detali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

MajaCh napisał(a):
niezle Nusia....why?
my dzis BBQ robimy 🙂 i mam wene tworcza, pokaze pozniej jak skoncze 🙂 wszystko made by me oczywiscie bedzie od detali 🙂


Maja wrzucaj, wrzucaj 😉 a zaplacilam wiecej bo mam kod podatkowy jakis dziwny i musze do nich zadzwonic i to zmienic. zwroca pewnie przy nastepnej wyplacie 😉
a ja mam bigos z mlodej kapustki... w domu kurna zapomnialam do pracy zabrac i teraz mam slinotok.
i zrobilam fajne kotleciki zapiekane. Maryla je jadla a warzyw nie lubi 😜. drobno posiekana piers (ja akurat mialam z indyka), ugotowane i rozgniecione brokuly, drobno starta marchewka. to z jajkiem i maka wymieszac. uformoeac kotleciki i do piekarnika 😉 mozna rozniste warzywka dawac. kiedys zrobilam z cukinia zamiast brokulow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry 🙂
zaczytalam sie w brzuszku 😉 jakie to byly fajne czasy. oczekiwanie, juz czy nie juz. drzemki kiedy sie chcialo 😜 😁
i trafilam na wpis Madzi z przed 2 lat, ze coraz powazniej zastanawia sie nad drugim dzieckiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia Julka gada po chinksu a ja probowalam Manke nauczyc odpowiadac na pytania jak masz na imie i na nazwisko i wyszlo nam
A: jak masz na imie?
M: Marylcia Nazwisko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc , Karolcia agencja ,w ktorej jestes zatrudniona placi, musisz im list napisac chyba 2 tyg przed terminem kiedy chcesz isc na maternity nie jestem pewna czy to 2 tyg czy wiecej, ze niby maja sie przygotowac itd. zeby kogos zapewnic na Twoje miejsce. Ale placi napewno agencja,ja sama pracowalam 3 lata przez agencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak sie poskladalas???
Kurde u nas dupna pogoda....wczoraj mielismy to BBQ w deszczu na szczescie mamy przykrywany wiec sie udalo ale impreza w domu, mala grzecznie po 20 zasnela 🙂 dostala wielka pluszowa dzdzownice z Toyrusa od wuja,ktory zawsze ja rozpieszcza i co - sprzedana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niusia czytałam już wszystko co na stronie gov.uk i na stronie Citizen Advice Bureau i na kilku jeszcze innych, ale nie wiem czy agencja ze swoich pieniędzy płaci czy bierze je od firmy w której pracuję czy np z Job Centre.
Maja ja nie chcę iść na Maternity Allowance tylko na Statutory Sick Pay, bo na razie jestem w 22 tygodniu. Maternity Alowance wypłacają tylko 39 tygodni, jakbym poszła najwcześniej jak się da, to miałabym je od 29 tygodnia, a jak pójdę na SSP to na MA przerzucą mnie 4 tygodnie przed planowanym porodem.
Inne wyjście jest to co mi agencja zaproponowała jak zgłosiłam te problemy ze spojeniem - ODEJŚCIE Z PRACY I BRAK JAKICHKOLWIEK WPŁYWÓW. Oczywiście się na to nie zgodziłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola tak czy siak to idzie z budzetu agencji. Kiedy ja bylam tydzien na chorobowym ,ale to nie bylo w ciazy jeszcze, to tez agencja normalnie placi, pracodawca dla agencji jest podwykonawca w tym temacie. Umowe masz z agencja nie z zakladem pracy prawda? wiec zakladowi zupelnie nic do tego,naprawde.
Zalatw papier od lekarza i midwife i ciagnij to ile sie da, oczywiscie kasa bedzie duuuzo mniejsza niz wyplata itd. ale pozniej na Maternity juz standard dostaniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Firma dla ktorej pracujesz placi agencja,a agencja tobie.Jejku,biedna jestes.Pewnie,nie daj sie wystawic z kasa i idz nawet na to chorobowe,bo to zawsze 71f i potem macierzynskie a nie calkowity brak kasy.A ja jutro znowu do pracy.Mi najgorzej jest wstac,a potem juz leci nawet nie wiem kiedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tą agencja dla której pracuję to taka mała jest, a jej szef to rasista, już kilka razy miałam z nim di czynienia i też chodziło i kasę i unika mnie jak ognia. Reszta Polaków nie walczy o należne pieniądze, tylko ja: jakiś nie dopłacony urlop itp, więc ma mnie dość, a ostatnio to kontaktuję się bezpośrednio z firmą rozliczającą ich. Ale każda sytuacja to nerwy i tygodnie załatwiania - to jest najgorsze. Ale pracę przynajmniej lekką i w fajnej firmie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A w ogole przeczytałam, że jeśli mi odmówią, to muszą mi wypełnić SSP1 z opisanym dlaczego, z którym idę do Job Centre, gdzie JC będzie mi wypłacało jakiś inny zasiłek. A SSP to jest obecnie 86 funtów na tydzień. Dobrze, że nie zrezygnowałam z pracy, bo bym nic nie miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 😉
Karola a macie u was Citizen Advise Bureau? jezeli tak to idz do nich. ich sie wszyscy boja, bo to instytucja rzadowa i z nia sie nie da walkow krecic. a szefem sie nie przejmuj i go magluj. jemu chodzi on stara sie ciebie zniechecic bo a noz sie poddasz i nie bedzie musial nic placic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no Karolcia najpierw poinformuj agencje jaki masz plan jak zrobia problem idz od raz do Cabu nawet pod pretekstem,zeby zadzwonili w Twoim imieniu opowiedziec to samo co mowilas agencji, mozesz powiedziec,ze chyba czegos nie zrozumieli albo Ty zle wytlumaczylas itd. W sensie zeby juz wiedzieli,ze jestes klientka Cabu, bo takie straszenie ich wlasnie zle nastawia z gory. Z moja agencja tez byly kosmiczne akcje i nadal sa bo dwie dziewczyny w ciazy "wycofali" z pracy, niby nie ma pracy itd. ale nowe panny przychodza,a one pracowaly po 6 lat i nagle dostaja off.... ale to inna historia.
Jak u Wa pogoda? corcia jje sniadanie i jakis kaszel ma od rana i troche kataru. No i co ...w domu dwa dni spedzilysmy i dziecko lapie przeziebienie po prostu jakis zart. Rosol jej dzis ugotuje. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja Maryla wczoraj na wieczor goraczki dostala. w nocy obudzila sie okolo 3 i wolala, zeby jej syropek dac. dalam jej ibu cos tam i zimny oklad na czolo. teraz Jacek ja sprawdzal i na razie goraczka nie wrocila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...