Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny, dziękuję za poradę co do wózka. Jednak nie skorzystam, te wasze są dość drogie, a ja mam opcję spacerową w obecnym wózku i z niego zamierzam korzystać. Chcę kupić taki wózek, żeby go samolotem zabrać do Pl, żeby jak będziemy gdzieś na noc jechać autem i będziemy mieć dużo rzeczy w bagażniku, żeby taki mały nam się zmieścił z bagaż ami razem. To ma być taki dodatkowy wózek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Monia dasz rade 😉 to tylko pare dni 🙂
Karola ja mam jeszcze wozek z mothercare. najprostszy za okolo 50£. wozilam go ze soba do POlski i na wycieczki. w zeszle lato w ogole go w pl zostawilam. i jeszcze mialam torbe na niego i do torby pakowalam malej ciuchy itp. dodatkowy darmowy bagaz:P
a moze podjedz na csrboot, moze znajdziesz cos fajnego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc 🙂
Widze,ze teraz Wy cicho jestescie..
Pies ,Zuzia szynszyla i maz. Na glowe mi wchodzi jedno po drugim. Czasu brakuje bo kiedy mam wolne chce nadrobic swoja nieobecnosc.
z CHT mam nadplate od nich bo placili nam calym rokiem za malo. Ale jeszcze zalezy od moich zarobkow do kwietniaale chyba ok ,do ktorego kwietnia to sie konczy rok podatkowy?
Bo jak do poczatku to ok,zmieszcze sie w ich wymogach.
Ogolnie jakos ok narazie. popisze jak wroce moze jak mi dziecko pozwoli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Piękna pogoda za oknem, to nikt nie ma czasu na forum 😉
Monia, dajesz radę ? 😜 odpoczywaj i rozkoszuj sie cisza 🙂
Karolina, czyli dokładnie wiesz czego szukasz, nie powinnaś mieć problemu zeby coś znaleźć 🙂
Maju, spodoba ci sie z pieskiem i zechcecie swojego , hehe 😉
A u nas od czasu jak Kaya nauczyła sie pedalowac , rower jest wszędzie z nami .
Kupiliśmy jej ostatnio z kołami 14" i swietnie sobie radzi 🙂
Na ten weekend dostała misia z przedszkola i miała z nim spędzać swój czas .
Na fb stworzyłam album z relacja z tego weekendu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was mamusie 🙂

Jestem wrześniowka 2012. Zaglądam do Was od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogłam sie zebrać, żeby napisać. Widzę, ze Wy jesteście już taka małą rodzinką więc ciężko się wbić w taką grupe i stąd obawy żeby sięoodezwać 🙂
Dziś mój brzdac kończy 1,5 roczku. W UK jestem niedługo, bo od kwietnia 2012. Zlecialo , nie czuje w ogóle ze tyle tu jestem.
Szczerze to nie jestem jeszcze taka obyta w wielu sprawach tutaj w Anglii więc mam nadzieję, że będę mogła liczyć na Wasze rady 🙂?
Nie pracowałam jeszcze w ogóle więc jestem taka "dzika". Nie miałam okazji żeby poznać więcej znajomych bo najwięcej sie ich poznaje oczywiście w pracy.

Mogę do Was dołączyć 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hm, co mogłabym dodać jeszcze o sobie...?
Teraz jestem na intensywnym etapie rozmyślania o pojsciu do pracy. Mały będzie niedługo pewnie szedł do nursery. No właśnie jak to jest ? Wiem ze od 3 r.z. jest darmowe kilkanascie godzin nursery. Ale to tez nie jest obowiazkowe. Choć wiadomo, ze lepiej dla dziecka. Ale może tez pojsc po 2 urodzinach. Moj urodzil sie 24 września więc pójdzie sesją od stycznia dopiero. W czerwcu lecimy do Polski na wakacje a jak wrócimy to bede sie intensywniej zaglebiac w temat. Gdzie jak i co...
mozna sie ubiegać po ukończeniu 2 latek o darmowe godziny w nursery, ale to zależy od benefitow pewnie ?
Narazie mieszkamy z moja mama i braćmi i bardzo juz bym chciała zebysmy poszli na swoje. Tymon potrzebuje swojego pokoju a i mu powinniśmy mieć tylko swoją przestrzeń. Wiec mam nadzieje ze spelni sie nasze marzenie również powoli po wakacjach.
Ja mam ogromne obawy tez jak pomysle o tym ze dziecko pojdzie samo na kilka godzin. Wiecie jak to jest 🙂
boje sie strasznie szukania pracy bo kiepsko z jezykiem...
wiem ze jest wiele osob ktore byc moze jeszcze slabiej potrafia sie komunikowac jak ja i pracuja i właśnie bardzo mnie to zastanawia jak dają rade.
tez będzie problem bo w mojej miejscowości nie ma za duzo ofert a ja nie mam prawa jazdy...male Yate 🙂..chyba najbliżej mieszkam Waszej MajiCh 🙂
Kiedyś będzie musiał nadejść ten moment 🙂...ja jestem nad wymiar bardzo samokrytyczna i wielką panikara więc te dwie cechy strasznie utrudniają w zyciu i nawet jeszcze nie wiem a juz sobie mowie ze nie dam rady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej latka 🙂
To prawda, jesteśmy zzyta rodzina, ale to otwarta rodzina 😉
Jedne dochodzą , inne odchodzą ... jak to w rodzinie 😉
Niektóre z nas "znają sie " jeszcze z "brzuszka " ( o boszzzze dziewczyny , to naprawdę koooopa czasu 😜 )
Witamy serdecznie 🙂
Nie obawiaj sie tak bardzo , początki zawsze są trudne ( teraz chodzi mi o podjęcie pracy w uk) , ważne abyś odważyła sie i spróbowała 🙂
Wysyłam ci zaproszenie do znajomych 🙂
Ps. A tak z ciekawości - jak długo nas podczytujesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiak, dzięki juz przyjęte 🙂. Ile czasu ? Nie wiem , trochę, w zasadzie pewnie tyle kiedy sie przeniosłam z brzuszka na mamuśki. Czyli jakies 1,5r ,tyle ze nie często. Zawsze miałam zamiar sie odezwać po czym myślę, nie 🙂. Heh..

Czy któraś z Was była w takiej sytuacji jak ja. Ze przyjechała tu w ciąży i nie pracowała do czasu urodzenia dziecka dopóki ono nie poszło do przedszkola? 🙂 pewnie nie 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latka 2-latki moga isc jak dochod na cala rodzine jest odpowiednio niski.
Manka skonczyla 3 w styczniu idarmowe godziny ma dopiero od konca kwietnia wiec nie wiem czy jest termin styczniowy.
a z praca wszystko sie ulozy. tak jak mowisz ludzie nie znajacy jezyka pracuja i daja sobie rade, wiec i ty na pewno dasz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia czyli nie miałaś presji zeby Marylke posłać szybciej ?
Denerwujesz sie jak zareaguje?
Ja sie boje bo jak to będzie jak nagle calkiem inny jezyk itd. Wiadomo slyszy na play group czy w innym miejscu jezyk ang ale to jest czasami.
W jakim wieku reszta z Was posylala maluchy do nursery? Myslicie ze im szybciej tym lepiej?
Takie mam myśli ze będzie dla Tymka lepiej jak pojdzie po 2 urodzinach a z drugiej strony...chce z nim byc ile sie da... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia, mi sie wydaje, ze to tez zależy indywidualnie od przedszkola . Kaya przecież skończyła 3 w grudniu i od 20go stycznia chodzi na 15 darmowych godzin .
Latka, a wracając do Twojego pytania - my Kaye poslalismy do przedszkola jak skończyła 2 latka , chodziła wtedy 2 razy w tygodniu po 5 godz , ale my za to płaciliśmy , bo to było prywatne przedszkole , czynne cały czas, rownież w wakacje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latka Maryla chodzi do Childminderki. Do Nursery jak na razie nie idzie, chyba, ze cos sie zmieni od wrzesnia. mozesz poslac malego na kilka godzin. mi sie wydaje, ze im mlodsze dziecko tym szybciej sie przyzwyczai 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny, ja z rana się opisałam, jak to dupska z łóżka nie chce mi się ruszyć, a tu masz Ci los, postu brak 🤪 NET z rana chodził jakby chciał a nie mógł i pewnie połączenie wtedy zerwało.

Latka witam Cię 😆 ja na tym forum najmłodsza stażem 🙂 i mam najmłodsze dziecko, więc w temacie nursery nie pomogę.

Maja rok podatkowy kończy się 4 kwietnia.
Właśnie się zastanawiała m jak pensję liczą, bo wchodzi nowy próg podatkowy od 5 kwietnia, więc chyba liczą proporcjonalnie. W dodatku Mój ma podwyższkę od 1 kwietnia i nie wiem ile mu na rękę wyjdzie w związku z tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina tu masz nowe progi podatkowe
http://www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm

a tu mozesz obliczyc ile bedzie dostawal na reke 😉
http://www.moneysavingexpert.com/tax-calculator/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka 😁 i ja wrocilam. Latka witam 🙂 Ja poslalam Zuzie wczesniej do przedszkola ale na 2,5h platne 12,5 f za sesje. Wogole dzis ja Michal wypisal do wrzesnia bo uznal (bez mojej wiedzy),ze teraz jest z nia w domu,jest lato, ma trampoline i bedzie zajeta. Moze to i dobrze bo i tak do dzieci ja zabiera ciagle jak ja jestem w pracy. ...Chociaz troche mi szkoda. No nic zawsze mozna wrocic.
A szkola i owszem, uspolecznila moja zolze 🙂
Latka to gdzie mieszkasz skoro mowisz,ze blisko mnie? a i zaprosilam Cie do znajomych 😉
Nusia dzieki za linki mi tez sie przydadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zyyyyyje 🙂 W srode moje skarby juz zobacze wiec jest dobrze.Rzucilam sie w wir sprzatania,pracy i prasowania.Od ostatnich 3 lat nie mialam tak sterylnie w domu hahahA.Beata witam serdecznie.Nie martw sie,na poczatku zawsze czlowiek czuje sie zagubiony a z czasem poczujesz,ze tu jest teoj dom.Przynajmniej ja tak mam.Skoro nas podczytujesz,to wiesz,ze mam 3-letnia corcie.Julia od wrzesnia chodzi do nursery 3 razy w tygodniu platne 9,4 za sesje.Od 21.04 idzie na 5 dni na darmowe godziny.moim zdaniem im szybciej dziecko puszczasz tym lepiej.Julia po prostu uwielbia przedszkole i w ciagu tych kilku miesiecy nauczyla sie bardzo duzo po angielsku.Nusia w UK sa 3 terminy na te 15h-styczen,kwiecien i wrzesien.Jesli pierwszego tego misiaca dziecko ma skonczone 3lata to sie lapie na darmowe 15h.Ja jestem na etapie szukania mlodej gimnastyki albo szkoly tanca na soboty 🙂 Ale ostatnio koepsko z tym bo w pracy siedze.Ale narobie sobie overtimow na majowy urlop 🙂 Aby do piatku,a w sobote Londek bo juz dawno nie bylam 🙂 Rozmawialam dzis z Julia i znowu sie poplakalam.Boze polecieli na 5 dni a dla mnie to cala wiecznosc :P Ale nie moge jak ona mowi,ze mnie kocha i mam czekac bo juz do mnie idzie 🙂Dobra spadam sie do pracy szykowac.Wczoraj uslyszalam,ze nudno by im bylo w pracy jakby mnie tam nie bylo i moja glupkowatosc sie wszystkim udziela 🙂 🙂 Milo sie takie rzeczy slucha 🙂 🙂 Kurde powiem wam,ze naprawde lubie moja prace i ludki z niej 🙂 Nie sadzilam,ze dozyje takiego dnia 🙂 Dobra teraz juz naprawde spadam poczytam was w pracy.Milego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...