Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolcia, nie martw się - cesarka nie jest taka straszna 🙂 Ja miałam, bo Wandzia się nie odwróciła i była główką do góry. Na patologii też nie jest tak strasznie, byłam 2 dni. Także głowa do góry 🙂! O tyle bardziej stresująco, że wiesz kiedy to się stanie i masz czas się podenerwować dodatkowo, anie jak przy naturalnym - idzie się na żywioł. I z tego co podsłuchałam jak sama byłam (i się sprawdziło), to planowane cesarki zaczynają koło 8.30 rano (plus oczywiście wcześniej lewatywka, prysznic itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to już się chyba nie tyle co boję tylko chcę to mieć za sobą już :P tak czy siak będzie bolało a dzidziuś jest najważniejszy, dla niego się wszystko wytrzyma... tylko żeby już się zaczęło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na patologii ponoć każdy może cie odwiedzić 🙂 ja byłam na polożnictwie i tam tylko mąż i to od 11 do 17 tylko 😞 ja ak zaczęłam tu pisac na forum to też lepiej i lżej było 🙂 można popisac z kobietami w ciąży o podobnych problemach wątpliwościach pytaniach itd 🙂 wiesz że nie jesteś sama, bo samemu w domu można zwariować, masz swoje humory, hormony rządzą tobą i mąż ciągle cie nie rozumie dlaczego tak się zachowujesz dlaczego czasami płaczesz, o co ci znowu chodzi a tu na forum możemy sobie ponażekać i każda się nawzajem rozumie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Werą 🙂 Jakoś tak lżej na duchu jak się tak z Wami popisze 🙂 A na patologii każdy Cię może odwiedzić. Wiem, bo leżałam. Kończę dziewczynki, bo idziemy kąpać najmłodszą młodzież 😉 Trzymaj się Karolcia 🙂!!! Bo być może kiedy następnym razem tu zajrzysz,to już z maleństwem 🙂 Ja byłam w szpitalu ze skierowaniem od mojego lekarza w 38 tygodniu. Poleżałam dzień na patologii i odesłali mnie z powrotem, bo stwierdzili, że za wcześnie na cesarkę. Kazali przyjść za tydzień. No i miałam cięcie w 39+1. Buziaki mamusie 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem, jestem dziewczyny 🤪
Tak się rozpisałyscie że noramalnie nie moge nadążyć wszystkiego przeczytać.
U mnie nudy dlatego nic nie pisze. Robiłam dzisiaj zakupy "wyprawkowe", w sumie wszystko juz mam kupione albo zamówione, zostały tylko jakies kosmetyki.
A mamusie może doradzicie jaki proszek do prania, bo kupiłam "dzidziusia" niby ma to samo co te drogie ale jakoś nie mam przekonania. Wziełam małe opakowanie jakby uczulał to wymienie na inny. Choc to zazwyczaj jest tak ze i tak nie wiadomo, jedne dzieci wysypuje inne nie.
Rozczytuje sie emocjami Natalii i Karoliny 🙂, my z Ulą tez coraz blizej. I to chyba taki czas że obie sie nie odzywamy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Sens 🙂 my się jeszcze nie znamy 🙂 Natalia jestem 😁 😁 ano emocje coraz większe (dzisiaj termin) a nic się nie dzieje i na nic się nie zapowiada he he 🙂 widzę że Ty masz jeszcze troszkę czasu więc Ty i Ula zmienicie niedługo mnie i Karolinkę 😉 AAaAa właśnie Karolinko trzymaj się tam!! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze terminy porodów sie zblizaja nie dawno ja tak oczekiwałm a tu w niedziele minie miesiac od mojego porodu 🤪Jutro z mezulkiem mamy 5 rocznice slubu jak ten czas szybko zleciał 🤪Natalko nic sie nie dzieje to przyjdzie nagle i fajnie juz bedziesz niedługo tulic swoje malenstwo a ty tez bedziesz miec synusia?Bo duzo widze dziewczyn ma tu córcie wiem ze ja i Malwinka mamy chłopców a ty? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja tez jestem i nie moge was nadrobic bo troszke z czasem u mnie krucho wczoraj byłam u lekarza i jest wszystko wporzadku tylko nadal jest w takiej pozycji jak poprzednio czyli jak sie nic nie zmieni to cc.No A niu nam jeszcze 2 miesiace zostały ale to przeleciało masakra a tak pozatym to u mnie samopoczucie ok bardzo duzo energi takze nie ma co narzekac .Pozdrawiam was wszystykie no i trzymam kciuki za Karolinke i Natalke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się 😉 Wariatki z Was bo kiedy ja mam nadrobić te 17 stron 🤪 🤪 🤪 Jeszcze tego u nas nie było żebym musiała tyle nadrabiać przez półtora dnia jak mnie nie było 😁 Ale bardzo się cieszę , że forum ruszyło pełną parą bo kiedyś tylko ja, Weronika i Ewa byłyśmy 🙂 I nieskromnie powiem, że ja ruszyłam ten nasz cały cyrk ha ha- super dziewczyny, że jesteście!!! 🙂 🙂 🙂 Zabieram się więc do lektury 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A więc po koleji: Renia- a te pampersy co kupiłaś w Tesco to jaki rozmiar??? Bo kurczę u nas dwójki są już akurat więc chyba muszę większe kupić 😉 Dzisiaj zamierzamy jechać koło 23 do Tesco właśnie je kupić 🙂 A co do kupek Renia to moja robi czasem jedną, a czasem 4 dziennie także nie ma reguły 😉 Karolinko- skierowanie do poradni preluksacyjnej na bioderka wypisuje pediatra dziecka - my byliśmy na Majkowie w Konsylium bo tam nie było problemu z zapisaniem dziecka także warto tam zadzwonić bo wiem, że na Kwiatowej trudno się zapisać a szpital na Poznańskiej lepiej omijać szerokim łukiem bo tam dużo starszych chorych osób na korytarzach a wiec i dużo zarazków. A co do chęci na założenie jeansów i czegoś obcisłego oraz mieć plaski brzuch to też marzyłam na koniec ciąży także to normalne! 😉 Karolina mieszkach na Serbinowskiej a Natalka koło 4 LO a ja na Kalińcu także razem na spacer najłatwiej będzie się nam umówić 🙂 W sumie niektóre bloki Serbinowskiej ponoć jeszcze do Kalińca należą 😉 Co do pampersów to my używamy oryginalnych Pampersa , używałam dwa opakowania Dady z Biedronki bo dostałam ale jednak cena idzie z jakością 🙂 Najlepsze były dla nas Pampers Sensitive bo mają taką siateczkę która oddziela i dobrze wchłania luźną kupkę ale z reguły promocje są na te inne rodzaje 🙂 A tu macie link odnośnie opinii i ocen pampersów, chusteczek i innych rzeczy dla dzidzi 🙂 http://www.dzieciowo.pl/2010/11/pampers-premium-care-kontra-pampers-new-baby.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ja kupuje trójki sa dobre i tez jeszcze se dokupie bo warto ani mu sie nic nie odparza jak maiłam DAdA to wydawały mi sie za sztywne i mu wpijały sie w nózki z boku a pameprs ja zawsze uzywałm do pierwszego i teraz tez bede 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka- ja miałam termin na 18 grudnia, u lekarza byłam na ostatniej wizycie 29 listopada i powiedział, że 13 grudnia mam się zgłosić do szpitala na badania ze skierowaniem o ile nie urodzę wcześniej 🙂 Także nie wiem jak to jest ale teraz jak pójdziesz 7 lutego to na pewno musi dać Ci skierowanie także za tydzień maksymalnie będziesz miała dzidzię przy sobie 🙂 A ciekawe jak tam nasza Karolinka w szpitalu 🙂 Ma ktoś do niej numer??? Co do zwolnienia dla męża to musi wypisać jego lekarz rodzinny- mój mąż miał 2 tygodnie opieki więc tatusiowe zostawił sobie na inny czas kiedy np. będziemy chcieli gdzieś spontanicznie wyjechać np. w maju nad morze 🙂 Także dziewczyny korzystajcie 🙂 Co do opieki w szpitalu oraz sprzętu byłam i jestem bardzo zadowolona- żadnych incydentów 🙂 Pani na Izbie przyjęć miła, zawiozła mnie na porodówkę, potem jakieś praktykantki wiozły mnie na usg , położna Edyta Zawierucha mi poród odbierała i była zajebista więc mam nadzieję, że traficie na nią 🙂 A na Patologii też leżałam swojego czasu chyba w 25 tc i było też super , zależy od nastawienia chyba 🙂 Aniu daj znać jak te proszek do prania bo jeśli jest dobry to jego będę kupować gdyż dotychczas kupiłam JELPA i Lovella i w sumie oba dobre ale drogie 🤔 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Marta ja kupuje trójki sa dobre i tez jeszcze se dokupie bo warto ani mu sie nic nie odparza jak maiłam DAdA to wydawały mi sie za sztywne i mu wpijały sie w nózki z boku a pameprs ja zawsze uzywałm do pierwszego i teraz tez bede 🙂


No dziękuję za radę kochana 🙂 Kupimy więc dzisiaj trójki ale czekam za mężem po 22 z pracy przyjedzie i jedziemy do Tesco bo w końcu jest 24 h także pasuje 😉 A Dada też mi nie odpowiadała bo sztywne strasznie i obcierały 🙂 A ogólnie trójki powinniśmy teraz już dłuższy czas używać bo one do 9 kg są 🙂 Kiedy idziesz na szczepienia ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Reniu u mnie też synuś 🙂) Marta obyś miała racje z tym że za góra tydzień będę tulić małego he he 😉) no rzeczywiście my w trójkę to bardzo blisko do siebie mamy 🙂 Więc na spacerki z chęcią 😁 he he 😉) a ja wam powiem że małego jeszcze przy sobie nie mam ale pampersy też kupiłam pampers premium care 🙂 i chusteczki też kiedy w tesco czy carefurze była promocja na 6 opakowań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś na moja opinie o proszku dzidziuś bedziesz musiala troszkę poczekać 🤪
Mnie skusiło to ze podobno używają go szpitale, a jak wiecie w Kaliszu kazde dziecko w 'firmowych" ubrankach od urodzenia
Znalazłam też stronę z opiniami
http://cokupic.pl/produkt/Pollena-DZIDZIU-proszek-do-prania-
Choć nie wiem czy na poczatek jelp nie kupię a dzidziusia zostawie jak mała podrośnie, zeby sobie stresów oszczedzić z noworodkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu- ja na początku kupiłam JELP a teraz Lovella bo tańszy jest o przeszło 10 zł 🤪 Myślę, że póki co przy nim zostanę 🙂 Chyba, że Dzidziuś okaże się lepszy 😉 Natalko- Pampers Premium Care kupowałam od samego początku i są rewelacyjne- najlepsze ale i najdroższe 🙂 Chusteczki też te kupowaliśmy ale ostanio wypróbowałam Gaga z Tesco i polecam, takie fioletowe- ogólnie po 4 zł są a jak byłapromocja to dwa opakowania za 7 zł kupiłam. Czasem jest promocja tych właśnie z Pampersa po 4 w paczce za 20 lub 25 zł więc się też opłaca. Polecam też Bambino choć one kosztują przeszło 6 zł więc zostaję przy tych tescowych choć przyznam szczerze że nie lubię niemarkowych rzeczy 😜 No ale te chusteczki mi podpasowały i mam pewność, że nawet jak nie ma promocji to będzie mnie na nie stać 🙂 A skoro nie uczulają i są wystarczająco nawilżone ( identycznie jak Pampers Sensitive ) to będę je kupować 🙂 A co do Pampersów to wolę te oryginalne przede wszystkim te białe właśnie 🙂 Nie polecam z kolei chusteczek Dzidziusia z CLEANIC i takich z Carrefoura bo okropnie pachną ale to tak na marginesie ku przestrodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się mały urodzi to będę próbowała innych może tych tańszych żeby sprawdzić czy uczulenie żadne mu nie wyjdzie, ale na początek każdy mówi że te premium i premium no to je kupiłam. Zobaczymy jak to będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jak mi nic w domu nie kazali robić przez prawie całą ciążę tak teraz wzięłam się za wszystko! Poprałam, poodkurzałam, kurze wytarłam, podłogi umyłam i jeszcze taki inne rzeczy może mały się zdecyduje i wyjdzie już do nas :P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...