Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
EDYTKA- masz racje- musimy mieć naprawdę dużo cierpliwości przy naszych dzieciaczkach 😲
Niestety tak już jest,że będąc w ciąży martwimy się czy z naszymi dzieciaczkami wszystko ok i nie możemy doczekać się porodu i wydaje nam się,że jak urodzimy to skończą się zmartwienia,ale tak nie jest! Zawsze jest jakiś problem, zawsze już będziemy się o nasze pociechy martwić! Ale miejmy nadzieje,że zawsze będziemy mieć tylko małe powody do zmartwienia! Taki już los matek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie! Dziewczyny czytacie "Język niemowląt"? Ja zastosowałam kilka rad z tej książki i naprawdę działają. Podoba mi się jak są opisane rodzaje płaczu i jak je rozróżniać.
Przeczytałam też, że jak dziecko przy jedzeniu pręży się, krzyczy i puszcza pierś to trzeba je odstawić bo najprawdopodobniej chce kupę (bo dziecko do 3-4 m-ca nie potrafi równocześnie jeść i robić kupki). I dzisiaj tak zrobiłam z Hanią i gdy tylko ją przełożyłam przez ramę od razu zrobiła mega kupsztala 🤪
Dzisiaj mała obudziła się przed 8. Przebrałam ją, przewinęłam i nakarmiłam i ok 9ej zaczęła marudzić. Normalnie wzięłabym ją na ręce albo bym ją zabawiała, ale po przeczytaniu książki wiedziałam,że jej płacz oznacza zmęczenie i tak jak radzą położyłam ją do łóżeczka i po 10 min zasnęła (i już prawie godzinę śpi 🤪:woohoo 🙂! A w życiu bym nie powiedziała,że dziecko po przespanej nocy i godzinnej aktywności może być jeszcze zmęczone!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko ja lekturę książki mam już za sobą (w 1szym miesiącu życia Tymka ją przeczytałam) i już wtedy zaczęłam stosować te wskazówki. Między innymi nauczyłam Tymka zasypiać w łóżeczku a nie przy cycu. Jak zaczął płakać po odłożeniu do łóżeczka to mu szeptałam do uszka i głaskałam po główce 😉 Do tej pory korzystam z zapisanych w tej książce wskazówek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ta ksiazke jeszcze przed porodem przeczytalam 😉

A moje sloneczko wczoraj skonczylo dwa miesiace 😁Z tej okazji plakala wieczorem i w dzien po gozinie i nie dalo jej si uspokoic,wieczorem zrobila kupe i poszla spac 😉

Bylismy wczoraj u lekarza sprawdzic uszy,jeszcze raz musimy jechac za jakies 2-3tyg powtorzyc test bo mala nie spala i nie bardzo dalo sie zrobic ale jest juz poprawa,mala slyszy lepiej ale nie do konca reaguje tzn kidy jej sie dzwoni kolo 1 ucha to sie nie odwraca.No ale najwazniejsze,ze slyszy lepiej niz od ostatniego badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Właśnie Lenka zasypia mi na leżaczku i nie będę jej ruszać bo się obudzi a jak sobie pośpi to się na spacerek wybierzemy.
W nocy od ponad dwóch tygodni robi tylko jedną przerwę między 3 - 5 i później już nad ranem po około 3 godzinach i razem się już fajnie wysypiamy. Lenka już od jakiegoś czasu sama usypia w łóżeczku i to bez żadnych cyrków, wieczorem po kąpaniu i nakarmieniu leży sobie w łóżeczku i włączamy jej karuzelkę to po jakimś czasie odpływa i zasypia.
Fajne już się robią te nasze Dzieciaczki Kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Franek jak wczoraj zasnął o 12 w nocy (po przespanym prawie całym dniu z mamusią 🙂) tak obudził się dopiero o 10.15. Pogadalismy, posmialismy sie, zjadł i dalej poszedł spać 🙂 Odkurzałam nawet i go nie ruszyło hehe.
Ja niestety nie przeczytałam jeszcze tej ksiazki, ale pewnie tez stosowałabym sie do wskazówek. Najgorsze jest to, że mały nauczył sie w nocuy zasypiac przy cycku. Czasami jak zasnie w łóżeczku albo na lezaczku, to po 2-3 godzinach budzi sie i musze go wziasc na cyca i jest ok.

Monica, my do tej pory nie bylismy na szczepieniu przez to przeziebiebie Franka, ale w poniedziałek idę umówić go na szczepienie. A czy ty szczepiłaś małą na rotawirusy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej MAmuśki 🙂
Ja też czytam ta książkę kurcze ciekawa jest i przede wszystkim wciagajaca no i powoli musze zastosowac niektore metody skutki??hmmm na pewno opisze 😉
No i dostałam okres..wczoraj a dzisiaj normalnie umieram tak mnie brzuch naparza kurde myslalm ze po porodzie sie to zmieni ale od jutra zaczynam brac tabsy wiec pewnie wszystko sie unormuje...
Kurcze dziewuszki doczytam was pozniej ide sie polozyc poki Hania spi...była taka radosc przez 11 miesiecy bez okresu a tu na nowo ;( ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia na pneumokoki to na pierwsze szczepienie już się idzie, my za 6 tygodni tez kolejna dawka 6w1 i pneumokoki. mnie powiedziano ze jeżeli dziecko nie idzie do żłobka to nie trzeba szczepić lub jesli nie przebywa w dużych skupiskach ludzi. a pneumokoki to podobno nawet dom dziecka nie ochroni. lusia a gdzie ty do przychodni zapisałaś Frania? ja zapisałam się 3 tyg. temu na murarska. Tam maja szczepionki no i miły i dobry personel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
koralikja tez tak mam,dwoje zasmarkanych w domu.
co do "jezyka niemowlat" to zaczelam ale jakos skonczyc niemoge.... ale fajna książka. fajne rzeczy faktycznie piszą.
a tak z innej paki czytała któraś z was kochane moje "pocałunek o północy"? zamówiłam, i w 1,5dnia z braku czasu z resztą bo pochłaniam takie książki momentalnie, przeczytałam. fabuła niezbyt, ale nawet takie fajne... 🙂
Sewuś trzeci dzień śpiocha ma jakiegoś... czyżby mu się na "starość" odmieniło ? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze w takim razie zaczynam czytać "Język niemowląt" skoro tak zachwalacie 😉 Może faktycznie czegoś się nauczę 😜
My na szczepienia idziemy dopiero za dwa tygodnie ehhh i znowu będzie mi serce pękało... 😞
My na pneumokoki szczepimy po 6 miesiącu a na rota wogóle, bo inaczej poszlibyśmy z torbami 😉 za to obowiązkowe wzięliśmy 5w1, przynajmniej jest mniej kłucia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
U nas nocka przespana, a rano maly miał tak napompowanego pampka aż po samą pupę, i miał całe mokre ubranie (przy oryginalnym pampku jeszcze się nam nie zdarzyło 🙂).
Od wczoraj zauważyłam że Franek zaciska piąstki, podnosi je na wysokość oczu i przygląda im się robiąc zeza, zupelnie jakby myslał "przywalić sobie czy nie" 😁 Super to wygląda 😁 No i jak zaczyna pzysypiać to pomrukuje sobie i to dosyć głośno - jest chyba w jakimś błogim stanie 🙂 Uspokaja się wtedy jeszcze bardziej, czasem sie usmiecha.oczka mętne i odpływa 🙂
Dzisiaj jedziemy do Konstantynowa do dziadków, bo wczoraj przyjechał Karol, więc Franio musi się zobaczyć z braciszkiem 🙂
Poza tym dzisiaj moja mama ma urodziny a jutro imieniny, i w sumie zastanawialiśmy się jak się z nią umówić - przez prace Roberta, no i wizyta Karola troche nam komplikuje - raczej nie wizyta, tylko podejscie ex Roberta, bo wczoraj Karol zadzwonił o 16 żeby o 18 po niego przyjechać. Ani wcześniejszych ustaleń, ani nic, człowiek musi zmieniac plany bo znowu nie wiadomo kiedy będzie mógł przyjechać i tak w kółko z ta debilką!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moje sloneczko bylo wczoraj caly dzien grzeczne i wieczorem ladnie zasnela.Noc przespala z jedna pobudka i teraz znowu spi 😁

Pokarze wam filmik jak mala ciumka jezyk,cos tak od 3 dni ja naszlo 😉przesmiesznie to wyglada bo wywija go az pod sam nos:P
http://www.youtube.com/watch?v=VlgIsBE1uoY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...