Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja kupilam ostatnio wlasnie takie probki pampersow ale z DM podobna drogeria do rossmana i teraz te rossmanowe i sa takie same, strasznie sztywne te pampersy,kupy nie udalo mi sie w nie zlapac bo mala robi raz na 2 dni a pampersy byly tylko 2 wiec trudno wyczuc kiedy 😉
Nie przeciekly ale czesciej je trzeba zmieniac no i po zasikaniu mozna nimi zabic:P
W ogole rozmiar 3 to jest ogromny,a pampersy 3 spokojnie mala zaklada i dobrze przylegaja,w tych rossmanowych 3 mozna jeszcze cala reke wlozyc z boku bo takie luzne.Pewnie jakby kupa byla to cala by wyleciala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
współczuje Kama
u nas tez proboszcz jak cholera jest pazerny na kase ale poki co babka w kancelarii stwierdzila,ze nie bedzie problemu by dostac takei zaswiadczenie . . . no wiec zobacze jutro czy ni ebzie takiego problemu i czy bede musiala dac jakas kase za to ( wcale bym sie nie zdziwiła)


Ircia, Edytka skad wiedzialycie,ze macie przejsc na diete po tych krostkach , ja wlasnie nie pamietam wasze dzieci nie toleruja bialka ?? wkurza mnie to co malutki ma na buzce, a niechce znow to tej cholernej przychodni isc bo beda go chceli kuc ze wzgledu na sprawdzenbie zoltaczki,albo beda chcieli mu dac juz szczepienia wiec poki co omijam do srody przychodnie, ale ta buzka juz mi sie tak w te krostki strasznie nie podoba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My nadal walczymy z ciemieniuchą ale już bliżej końca niż na początku myślę że do chrzcin się z nią uporam. A dzisiaj w nocy o dziwo Lenka zrobiła nam pobudkę na jedzonko już o 12 a później o 4,30 a nie zdarzało się jej już od trzech tygodni dwie przerwy tylko jedna. Może za mało się najadła wieczorkiem i zgłodniała szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mala tez ma okropne policzki, najpierw miala takie suche i az jej sie blyszczaly takie 'naiagniete' jak po maseczce z ogorka, potem miala krosti,potem jaies plamy czerwone i dzisiaj juz troche jej przechodzi,suche zostalo.
Smarowalam najpierw penatenem to krostki zeszly a teraz jakims tam kremem do twarzy i czerwone zeszlo,wczesniej smarowlaam jej np kremem do twarzy z hippa albo bübchen i bylo jeszcze gorzej:/
Nie mam pojecia od czego to jest,wczesniej miala ladne polikaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie Ja mam krem z hippa bo w sumie malego kapiemy w calej serii z hipa i nic sie nie dzialo ale teraz to jest juz nie do wytrzymania ta buzka 😞 cholirka wkurza mnie to strasznie . . .


waszym dzieciom tez tak sie brudza uszy ?? ehehe Ja musze je codziennie czyscic o pazurkach to juz nie wspomne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe 😁
Olusiia muszę się z Tobą zgodzić że można tym pamperkiem zabić 🙂 jakiś taki twardy.
a rozmiar 3 na Sewka w sam raz ☺️
ja kupiłam paczkę ich tak z ciekawości.... ale właśnie średnio zadowolona z nich jestem, z tym że od huugisów lepsze mi się wydają.
a widziałyście gdzieś te nowe huggisy co relamują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a jakich chusteczek uzywAcie bo ja juz mam dosc hehe

probowalam kilku rodzaji tzn
2 rodzaje huggisow wg mnie beznadzikejne bo nie byly niczym nasadzone twarde do kitu wiecej nie kupie'
nivea cieniutki malo nasaczone, ale przyjemnie pachna
1bambino hmm troszke za suche i cienkie pozatym przypominaja mi szpital 😞 wiec odpadaja
pampers sensitice tez jakies takie cienkie odpadaja
po prostu wciaz wygrywaja pampersy baby fresh uwielbiam je pozostawiaja juz tak jakby kremik na pupci sa fajnie nasaczone , grube dla mnie rewelacja,ale czasem chcialabym sprobowac innych lecz wciaz sie zrazam moze macie Wy jakies swoje ulubione ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi,u nas pediatra stwierdzila,ze maly jest uczulony na nabial,no i ja z moich obserwacji jak zjadlam cos mlecznego to zaraz go wysypalo i brzuszek go bolal od tego,a z tym zwiazana tez jest suchosc skory,lekarka kazala nam odstawic plyn do kapieli i kupic emolium i do tego z tej samej serii krem specjalny i smarowac go 3 razy dziennie i powiem wam ze skore ma teraz rewelacyjna jest takie samo jak oilatum tylko ze tansze,o ile sie nie myle justi to twoj maly ma sapke,a to tez jest z tym zwiazane,i kacper ja ma!!!Raz dziennie podaje mu wieczorem bebilon pepti i wydaje mi sie ze juz jest lepiej nie wykakuja mu chrosteczki,i ma mniejsze bolesci brzuszka od czasu do czasu!!!A ja niepowiem raz w tyg cos tam skubne mlecznego 🙂 🙂,ale narazie odpukac jestoki,tylko teraz musimy sie pozbyc tej bakterii 🙂
A my juz przetestowalismy kilka rodzaji chusteczek i najlepsze moim zdaniem sa dady z biedronki bo sa dosc dobrze nawilzone ii sa dosc duze,ale rzadko uzywam chusteczek myje mu pupe krochmalem odkad mial te chrostki i jestem zadowolona,albo przegotowana woda,a chusteczek tylko jak gdzies jedziemy,albo jak zrobi mega kupe hehe.. 🙂
Kama wspolczuje ci tak pierdolnietego ksiedza,w sumie ja mam nielepszego i swoje musialam wysluchac jak mi wypisywal zgode,a nie wspominajac o slubie wypytywal sie o takie rzeczy ze az wstyd pisac!!!Przeciez ksieza zawsze chca zeby chrzcic dzieci jak njszybciej,to co on ci wyskakuje za 3-4 msce chyba go poj..... na maksa!!!Tam gdzie my chrzcilismy to proboszcz mlody,ale na czasie,u niego niema problemu ze ktos jest bez slubu,albo po cywilnym,a w mojej parafii to niema takiej opcji,zeby ci ochrzcil,nawet na kolede nie przyjdzie!!Jak masz mozliwosc to ochrzcij Wiktorka gdzie inndziej 🙂
A mnie cos dzisiaj glowa boli ze juz nie daje rady,masakra mam nadzieje ze nic mnie nie pobiera!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Ładnie się rozpisałyście przez weekend 🙂
My w weekend mieliśmy gości: brat, bratowa, bratanica (9lat) i bratanek (6lat). Praktycznie 2 dni spędziliśmy na spacerkach po różnych parkach. Pogoda była piękna, więc było super.
A z nowości to moja Hania uparcie chce już siedzieć. Z pozycji leżącej ciągnie głowe do przodu i jak tylko złapie palca to ciągnie się do siadu 🤪

Co do ciemieniuchy to oliwkowanie, czesanie i później mycie bardzo pomogło. Kupiłam też płyn do kąpieli+szampon z Oillan (podróbka oilatum) i główka jest piękna 🙂

Co do chusteczek to mam teraz J&J i są fajne. Dada nie lubie bo zamiast jednej to zawsze wychodziło mi kilka na raz. Natomiast pieluch Dada się nie wyrzekłam. Teraz na miesiąc Hania zużywa 2 opakowania czyli miesięczny koszt to ok 55zł. Czyli jest ok. Kupę czasem przepuszczają (ale jak Was czytam to wszystkie mają z tym problem) natomiast Hania już kupy nie robi w nocy i pieluche zmieniam po 12 godzinach i jest mega napompowana sikami ale jeszcze nigdy nie przeciekła 🙂

LUSIA- ta książka "język niemowląt" tak właśnie poleca robić: położyć dziecko do łóżeczka gdy zaczyna marudzić. U nas się to świetnie sprawdza.

KAMA- współczuję problemów z proboszczem. Jedź gdzieś indziej załatwiać. Powiedz wprost jaki jest problem i myślę,że znajdziesz jakiegoś ludzkiego księdza!

OLUSIA- kurtka bombowa!A Viki jest niesamowita z tym ciumkaniem 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EDYTKA- nie dziwie się,że myślisz o przejściu na butle. Ja też uważam,że nie ma co karmić piersią za wszelką cenę. Zwłaszcza,że masz tak ograniczoną dietę, że dziecko też może nie dostawać przez to wszystkich składników odżywczych.

A tak w ogóle to kiedy zamierzacie rozszerzać dietę dzieciaczków? Zaleca się karmić wyłącznie piersią do 6 miesiąca, ale ja przez to,żew lutym wracam już do pracy to zdecydowałam się,że zacznę małej wprowadzać już po 4 miesiącu czyli jeszcze miesiąc tylko na cycku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EDYTKA- nie dziwie się,że myślisz o przejściu na butle. Ja też uważam,że nie ma co karmić piersią za wszelką cenę. Zwłaszcza,że masz tak ograniczoną dietę, że dziecko też może nie dostawać przez to wszystkich składników odżywczych.

A tak w ogóle to kiedy zamierzacie rozszerzać dietę dzieciaczków? Zaleca się karmić wyłącznie piersią do 6 miesiąca, ale ja przez to,żew lutym wracam już do pracy to zdecydowałam się,że zacznę małej wprowadzać już po 4 miesiącu czyli jeszcze miesiąc tylko na cycku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez chce juz wprowadzac cos nowego od 4 miesiaca,jeden dodatek dziennie.

W ogole musze wam sie pochwalic znowu bo jest tutaj taka niemeicka stronka i mozna testowac za darmoszke rozne produkty,potem tylko trzeba pogadac o tym ze znajomymi i zdac raport.No i wlasnie zakwalifikowalam sie do takiej akcji testowania wlasnie jedzonka dla bejbisiow z nestle alete no i dostane do przetestowania 35 takich obiadkow np ziemniaki z marchewka itp 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki,
my używamy chusteczek dada z biedronki albo gaga z tesco. Są ok, ale trochę wkurza mnie to że wyciągają się po kilka sztuk..no ale da się to przeżyć a są atrakcyjne cenowo. My teraz kupiliśmy pieluszki Happy na próbę. Mąż się uparł bo polskie 😉 Ciekawe jak się sprawdzą. Macie może z nimi jakieś doświadczenie?

Dziewczynki, współczuję Wam z tą dietą. Tymek też jest uczulony na białko i jestem na diecie bezbiałkowej ale inne produkty mogę jeść (poza wzdymającymi). Czytam wszystkie etykiety i nie kupuję nic co zawiera serwatkę, mleko w proszku itp. Nawet pieczywo kupuję z etykietą bo często coś z mleka tam dodają. Rozumiem że rozważacie przejście na butlę bo w przypadku tak ograniczonej diety możecie również sobie zaszkodzić. Ja planuję niedługo zrobić badanie krwi czy mi czegoś tam nie brakuje przypadkiem.

Jeżeli chodzi o suchą skórkę to Tymek miał na początku alergii suche plamki na buzi. Pediatra poradziła nam żeby kąpać małego w jakims emoliencie (my kupiliśmy emolium). Zakupiliśmy też krem specjalny emolium. Moim zdaniem rewelacja. Suchości zniknęły i buźka zrobiła się gładka.

Dzisiaj idziemy na drugie szczepienie. Mam nadzieję że będzie bez problemów.

A jeżeli chodzi o rozszerzenie diety to pogadam dzisiaj z pediatrą ale na chwilę obecną myślę żeby wprowadzać dodatkowe posiłki ok 6 m-ca. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Tymka jedzącego łyżeczką już za m-c 😉 Poza tym muszę się podpytać od kiedy układ pokarmowy jest już gotowy na takie wynalazki.

Miłego dzionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My używamy chusteczek z Dzidziusia różowych i jak dla mnie są super 🙂
Ja byłam u pediatry i ona stwierdziła, że mała ma alergię pokarmową i zabroniła mi jeść praktycznie wszystkiego z nabiałem włącznie 😮 A mała ma teraz tak suchą skórę, że szok, nawet na główce ma przesuszoną...Używamy Emolium do kąpieli na zmianę z Oilatum, a do główki szamponu nawilżającego z Emolium no i smaruję po kąpieli oliwką, a skóra cały czas jest sucha więc to na bank przez alergię...Już też mam dość, ale strasznie boję się, że mała nie zaakceptuje butli, szczególnie, że te mleka dla alergików są podobno niedobre w smaku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie niedawno wróciłyśmy od pediatry bo Lence wyszło jakieś uczulenie pod brudką i za uszkami niby od jedzonka a może nawet od szmponu jaki jej teraz kupiłam nowy z J&J i tu może być przyczyna do rostrzygnięcia. A za dwa tygodnie idziemy na kolejne szczepienie jak bedzie wszystko oki. A i jeszcze dostaliśmy skierowanie na badanie krwi a dokładnie na morfologie bo Lenka miała troszke niska hemoglobinę i brała żelazo, teraz kontrolujemy przed szczepieniem zeby później dwa razy nie chodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po szczepieniu. Tymek zachowuje się teraz jakby nigdy nic i mam nadzieję że tak już będzie.
Pediatra powiedziała że po ukończeniu 4 m-ca można już coś wprowadzić do diety, jakieś jabłuszko albo papkę jarzynową, szczególnie jeśli mama planuje powrót do pracy. Ja w najbliższym czasie nie planuję więc wstrzymam się z rozszerzeniem diety do ukończenia 5 m-ca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...