Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
amelia napisał(a):
ELLIE- dzieci na piersi nie tak łatwo rezygnują z jedzenia w nocy,więc musisz uzbroić się w cierpliwość. No i tak jak pisze EVA- dopiero 6 miesięczne dzieci mogą przesypiać całe noce.

Amelko,Eva, chyba ta reguła z wiekiem nie zawsze się sprawdza. Mojej siostry córka mniej więcej od 3go miesiąca zaczęła spać od 12 do ok 6 i później ten czas się wydłużał. I cały czas była na piersi. No ale ona sama z siebie się przestawił. Siostra nic nie stosowała 😉
U nas dzisiejsza nocka lepsza niż ostatnie. Pierwsza pobudka o 1 a kolejne o 4, 6:30 i później spanie do 9. Także nawet się wyspałam 😉 Chyba zacznę chodzić razem z synem spać wtedy może i się dobrze wyśpię.
Kaczuszko, niestety nie pomogę Ci bo nie mam pojęcia jak wyglądają pleśniawki ale jeśli ten nalot Cię niepokoi to najlepiej sprawdzić to u pediatry.
Edytko, ja poproszę książkę. Z góry dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Znalazłam w necie:
"Należy zrezygnować z zimowego spaceru z młodym niemowlakiem, gdy temperatura spada poniżej -10 stopni Celsjusza. Natomiast dla starszych niemowląt i dzieci nie istnieje ścisła granica temperatur. Już z 6 miesięcznym niemowlęciem można wychodzić na spacery nieomal przy każdej pogodzie. Mroźne suche powietrze w pogodny zimowy dzień jest zdecydowanie mniej przenikliwe niż jesienne wilgotne zawieruchy. Dzieci świetnie znoszą niskie temperatury, gdy są odpowiednio ubrane, gdy mają nóżki prawidłowo zabezpieczone przed zmarznięciem, i gdy mają możliwość aktywnego ruchu. "

także wydaje mi się że można pospacerować nawet przy większym mrozie. Może nie godzinę czy dwie...w każdym razie ja planuję przewietrzać siebie i Tymka zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Kaczuszko - niestety również nie wiem co to może byc, możliwe że pleśniawki, ale lekarz będzie wiedział najlepej.

Franek to w sumie sypia ksiązkowo 🙂 Noc to całą, tylko teraz przesunąły mu się godziny zasypiania - z okolic 20 na 22-23, a pobudka o 7, nieraz później. Dzisiaj np. o 9.20 🙂

Wczoraj pod wieczór pojechalismy na kolacje do teściów bo miała przyjechac Roberta kuzynka z mazur. No i był tez Roberta brat ze swoją żonka - pisałam wam kiedys o tej jędzy...
Od nikogo Franek nic nie dostał (od brata Roberta rozumiem, bo ich nawet nie zaprosilismy bo nie chcuelismy widziec gęby Agaty 😠 - przypadkowo jak Robert spotkał Łukasza to go zaprosił, ale odmówił bo gdzies tam jechali i stwierdził że ich to nalezy ze znacznym wyprzedzeniem zapraszać, a nie tyg. jak my). Najbardziej zachwycała sie i piała moja teściowa, jakiego to ona ma wspaniałego wnuka 🙂 Agata żadnej reakcji na małego, jakby go wogóle nie było, no i my róznież nie zamienilismy z nią słowa - oprócz cześć...
Cieszę się że choziaż teściowie są ze mnie dumni i jest fajnie i uwielbiają Franka, bo bałam się że nadal będą faworyzować Karola 🙂

We wtorek idziemy z małym na pierwsze szczepienie, i szczerze mówiąc boje się go, czy nic mu nie bedzie przez ten bulgoczący od czasu do czasu nosek...

Pogoda rzeczywiście załamująca, ale jakos trzeba bedzie przezyc tą zimą. Robert to pewnie bedzie wolał żebym nie wychodziła na spacery z |Franiem, ale jak nie bedzie bardzo zimno to będę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My będziemy wychodzić do -10 chyba żeby był jakiś straszny wiatr. A bardzo mnie cieszy informacja, że po 6 miesiącach można wychodzić już przy niższych temperaturach 🙂 To już od połowy stycznia 🙂 Jak do tej pory wychodzimy codziennie niezależnie od pogody, może ze 2 razy zostaliśmy w domu albo i nie.
Jeśli któraś nie ma jeszcze kombinezonu, zajrzyjcie na stronę Endo - są fajne promocje, myśmy zamówili dla Staśka ten granatowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy 3 kombinezony, w tej chwili chodzi w "miśku", a pozostałe sa za duże...ale myslę że może pod koniec grudnia w jakis już wskoczy, chyba że bedę grubiej go okrywała.
No i juz wczoraj wskoczylismy w śpiworek 🙂
Założyłam mu wczoraj nowe ubranko w rozmiarze 3-6 i jest na styk, a zanim go przebrałam to chodził w pajacu 6-9, który tez jest na styk. Nie wiem, czy Franek jest taki duży, czy ta rozmiarówka jakaś porąbana....
A jak wasze dzieciaczki w tej chwili z rozmiarami??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkkkoralik napisał(a):
My tez zakładamy ubranka gdzie rozmiar pisze od 6 miesięcy, kombinezon na zimę mam trochę większy ale na dłużej starczy chociaż, lusiu mam pytanko czy Twój mały zjada już cały słoiczek na obiad i najada się tym?


Zjada juz cały słoiczek i chyba się tym najada, bo zawsze musiałam jeszcze dokoptowac go mlekiem, a w tej chwili juz nie chce mleka po słoiczku.

Wogóle ostatnio mały ja jakieś schizy, bo jak chce dac mu mleko, to pociumka pare razy i nie jest juz zainteresowany, a za chwile gdy daje mu herbatke albo soczek pije jak oszalały. Wtedy wyciagam mu butlę i daje mleko, to ciągnie ile sił 🙂 Nie jest tak zasze, ale czasem ma takie odchyły 🙂 Dodam, że dzieje że tak w porach karmienia.
Ale wydaje mi się że po tym , jak zmieniłam mu mleko na następne, które jest bardziej kaloryczne, to on po prostu bardziej się najada i moze nie jest juz taki głodny.
No i odwidziało mu sie picie soczku jabłkowego, przy którym kwasi się jak przy cytrynie, nawet jak rozcięncze....wsypuje odrobine herbatki owocowej i pije 🙂 Czemu ja musze go tak oszukiwac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie mieszam 1 z 2 nie chciałam tak momentalnie zmieniać ale mój zamiast pić mleka mniej to go pije więcej i to pomimo obiadków pomimo wprowadzania powoli kaszki nie wiem mój jakiś inny jest chyba może sie to zmieni jak będzie już wiecej jadł ze słoiczka na razie tak duzo nie pozwalam mu zjeść jutro konczy dopiero 4 miesiące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu co do ubranek to faktycznie te rozmiary sa pomylone. my zakładamy ubranka na 68, część śpiochów w tym rozmiarze jest już za mała i zakładam na 6 mieś, są idealne. mała ma nawet bluzeczki gdzie na metce jest napisane 9 mies i tez pasują. część rzeczy juz odłożyłam których mała nawet nie nosiła, bo sugerowałam się metkami a teraz są za małe. 🤢
wiecie z tym snem to faktycznie rożnie bywa. Gabrysia w dzień sypiała po ok 15, 20 mi, kolejny sen byl ok 1,5 godz razem z mamusia i trzeci ok 30 min. od 3 dni sypia sama nawet po 2 godziny po 2 razy w ciągu dnia, normalnie jestem mega zadowolona bo mogę coś koło siebie zrobić 🤪
co do spacerów to faktycznie rożnie bywa, jak mocno wieje i jest wilgotno lub pada to staram się z mała nie wychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, sorki, myslalam ze mi sie wyswietla w profilu ☺️ [email protected]
Monika, jeśli to jest tylko na główce to raczej nie jest AZS. Ta choroba to głównie zmiany skórne na ciele.
Jeżeli chodzi o rozmiarówkę to my nosimy 3-6 i jest w sam raz, 68 bywają już przyciasne, ale to zależy jakie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej w koncu was doczytalam,zajelo mi to 2 godz.bo moja maruda dzisiaj nie daje mi spokoju 😞 😞
Co do spania w nocy to praktycznie przespi cala noc ostatnie picie po 19 i spi do 4.30,a czasem dluzej ,chociaz wyjatki sie zdarzaja dzis sie obudz o polnocy do picia,no i o 3 zabawy mu byly w glowie i ciezko go pozniej uspic i lezaczek idzie w ruch jak po godz nie umie zasnac 😞Tak samo jest nad ranem obudzi sie i godz nie spi albo dluzej!!!
A co du usypiania to niestety nasz Kacperek sie nauczyl do bujania i bez tego nie zasnie 😞 😞A w dzien spi 3x po 30 min czyli wychodzi 1,5 godz czasem wiecej,a i czasem mniej 😞Ostatnio sie zdarzylo ze spal prawie 2 godz w dzien to caly czas chodzilam do lozeczka czy wszystko z nim ok 😉
A ubranka nosimy juz na 74 w niektorych jest luz,a w niektorych nie,no a z tz angielska rozmiarowka to roznie bywa niektore sa jeszcze dobre na 3-6 msc,ale wiekszosc nosi na 6-9 msc,a i zdarzaja sie takie co sa dobre na 68,a ostatnio mu kupilam 3 pary bodow na 80 myslalam ze beda wieksze,a tu sa idealne normalnie szok te rozmiarowki sa pozanizane jak niewiem,a znowu ostatnio mu kupilam tez 2 pary bodow na 80 i sa za duze 🤔 😮 🥴
A kombinezon kupilismy na9-12 mscy niby na 74,ale jest wiekszy wiec troche w nim pochodzi zima,a co do spacerow to sie narazie nie wypowiadam bo za czesto nie idziemy ostatnio bo niemozemy sie pozbyc kataru no i lekarz zabronil jak wieje,a jak beda minusowe tem to mysle ze do -5 bedz wychodzic bo nizsze temp to juz za zimno!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):

Monika, jeśli to jest tylko na główce to raczej nie jest AZS. Ta choroba to głównie zmiany skórne na ciele.
Jeżeli chodzi o rozmiarówkę to my nosimy 3-6 i jest w sam raz, 68 bywają już przyciasne, ale to zależy jakie rzeczy.


ellie no właśnie mala ma z boku na nóżkach cos takiego jak gęsia skórka i po boku koło brzuszka, kupiłam Emolium emulsje do kąpieli i smarowania, skora sie poprawiła ale i tak wyczuwam tą gęsią część 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, looknij na fotki w internecie czy to coś podobnego. Może to zwykła alergia...nie zmieniałaś proszku, płynu czy czegoś takiego?
Jeżeli to jest tylko taka gęsia skórka to raczej bym się nie martwiła...ale jeżeli zrobiłoby się to czerwone, widziałabyś że mała się drapie czy coś to udałabym się do lekarza...no a tak czy inaczej pokaż to lekarzowi przy najbliższej okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...