Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja się jednak trochę martwię co do mojego, bo tydzień temu miał dopiero 59 cm 😞 Niby w normie, ale będzie mieć ciężko w życiu, bo wszyscy koledzy go będą prać 😞 Chyba go zapiszemy na jakieś sporty walki, żeby był zwinniejszy chociaż od kolegów 😉
Właśnie, dziewczyny, na czerwcówkach jest temat gotowania na parze. Jeśli któraś z Was gotuje dla dziecka i ma parowar albo garnek do gotowania na parze to bardzo warto, bo i zdrowsze (zachowuje dużo więcej witamin) i dużo smaczniejsze. A ziemniaki warto parować w mundurkach, bo to i łatwiej (tylko się dokładnie myje, a nie trzeba obierać) i zdrowiej i smaczniej. Skórka sama odchodzi po uparowaniu, a wszystkie witaminy których najwięcej jest bezpośrednio pod skórką, zostają w ziemniaku a nie lądują w koszu z obierką. Teraz mamy najprostszy garnek do gotowania na parze, ale bez niego też sobie radziliśmy - wystarczy do zwykłego garnka ze szczelną pokrywką wlać wody tylko na samo dno i tak gotować warzywa a nie zanurzone w wodzie.

A Stasiek się rozkręca z tą kaszką 🙂 Dziś zrobiłam mu pół słoiczka jabłuszek Gerbera + trochę wody + czubata łyżeczka kaszki i zjadł prawie wszystko, znowu sam sobie ściągał z łyżeczki 🙂 Strasznie się cieszę, bo już się martwiłam o mojego niejadka. Jak skończymy ten słoiczek to podmienię jabłka na gruszki, a potem na marchewkę albo dynię. Jakoś mu dobrze wchodzi ta kaszka jaglana, ale mnie też smakuje i chętnie po nim dojadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU ale z Frania duży chłopak będzie 🤪 my byłysmy u nas w przychodni, tam remont nadal trwa ale przyjmują w innej części. Było juz późno i nie zważyli mi małej. P dr powiedziała ze mała zdrowa tyle ze ten katar i leki przepisała Sanosvit Calcium i maść majerankową. W srode idziemy się pokazać i jak będzie oki to szczepimy.
ładne wagi maja te nasze dzieciaczki.
Kaczuszko, Justi nie będę kolejny raz pisac tego co juz zostało napisane, ale trzymam kciuki by było lepiej. ja tez mam pewne niemiłe niespodzianki po porodzie, brzuch wisi i jest pełen rozstępów. Okazało sie ze mam bakterie i jak przestane karmić piersią to zacznę sie leczyć. Nie pisałam o tym wcześniej bo jakoś mi głupio było o tym pisać, teraz juz sie z tym oswoiłam. Przez ta bakterie nie zagoiła mi sie dobrze rana, troszkę krzywo sie zrosła. Dlatego szwy mi pościły w jednym miejscu, bo wszystko wolniej sie goi 😞 muszę uważać by małej nie zarazic 🥴
Elli my używamy bobodent i małej tez smakuje, ciucka mi palce
dziewczyny te co karmicie tylko cycolem, możecie mi powiedzieć jak dokładnie podawaliście gluten dziecią? z tego co rozumiem to można kupić kaszkę np po 6 mies z glutenem i dodawać po łyżeczce do posiłku np marchewki? tak codziennie trzeba dawac ten gluten? bo juz sie pogubiłam w tym wszystkim. Kaszki na mleku modyfikowanym można dawać maluchom na piersi czy kupować te bez mleczne i dodawać swoje z cycola? przepraszam ze tak wam truje ale nie chce popełnić gafy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do glutenu to nam lekarka (a nawet dwie) powiedziała żeby zacząć dopiero po 5. miesiącu. Kupiłam kaszkę mannę taką dla niemowląt i mam zamiar dodawać po łyżeczce do obiadku. Powinno się dodawać tylko do jednego posiłku dziennie i dopiero po dwóch miesiącach można zwiększyć dowolnie ilość glutenu.
Co do mleka modyfikowanego to lekarka powiedziała że skoro do tej pory się udało dociągnąć bez niego, to teraz szkoda byłoby wprowadzać. Czyli kaszki na wodzie albo na mleku odciąganym. Ja na razie daję tylko kaszkę jaglaną - dodaję ją do obiadku. Jak wprowadzę wieczorną, mam zamiar odciągać swoje mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze dziewczyny, powiedzcie mi, przez w jaki sposób podajecie te kaszki wieczorne, w sensie, z czego? Domyślam się że nie łyżeczką, ale jaką butlą albo smoczkiem? Zastanawiam się, czy można dać taką kaszkę z niekapka? Korci mnie, żeby już Staśka nie uczyć od nowa jedzenia z butli tylko od razu przejść na kubeczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie ja tak pytam o ten gluten bo w tej książeczce żywienia niemowląt jest napisane by wprowadzać w4 mies. a jezeli nie to najpóźniej w 5 mies . bo chodzi o to by dziecko stopniowo oswajało sie z tym składnikiem. dzięki temu zmniejszamy ryzyko alergii w przyszłości na gluten czy celiakii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, ja daję łyżeczką 🙂

Ja jednak zastosuje się do wskazówek naszego pediatry jeśli chodzi o ten gluten. Jeszcze jakieś 2 lata temu mamy wprowadzały gluten w 9tym m-cu i wszystko było ok 😉 Myślę że jak podam w 6stym to będzie git. Poza tym ja dopiero zaczynam wprowadzać słoiczki i nie daję jeszcze całego więc nie mogę zacząć podawać glutenu bo to na 100 ml posiłku się daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Tobie ANN kusi mnie żeby spróbować z tą kaszką jaglaną 😎

Ja gluten będę wprowadzać po 5 miesiącu (w sumie już niedługo).
A jeśli chodzi o podawanie kaszki to ja daję Hani wieczorem moje mleko z kleikiem kukurydzianym. Jest rzadkie, ale daję łyżeczką bo mała za nic nie chce butelki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann - szczerze powiedziawszy to niby do 6 miesiąca dziecko powinno umieć juz pic z takiego kubeczka, więc możesz próbować.

Dzisiaj dopiero pod wieczór Franio stał się marudny i bardzo płaczliwy. Teraz śpi. Na dodatek dzisiaj zjadł tylko 2 butelki mleka - ostatnio o 15.15 i później troche cyca pociumkał i wypił 150ml herbatki. Wasze dzieciaczki tez nie miały apetytu po szczepieniu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi pediatra mowila,ze dzieci ktore sa na butli narazie niemoga dostawac glutenu dpiero po 6 mscu jedynie takie na mleku mamy moga juz dostawac o ile nie sa niczym dokarmiane....ale narazie sie jeszcze nie wglebiam na ten temat bo jeszcze troche czasu mam,wiec dopytam sie nastepnym razem 🙂
Justi wspolczuje ci tych szwow,wiem co czujesz bo mi sie juz rana nie paprze,ale jak mocniej nacisne na nia to jeszcze ja czuje!!!Umow sie jak najszybciej na ten zabieg to w koncu bedziesz mogla porzadnie pobaraszkowac z mezusiem w sypialni ☺️ 😘
Elli jestes naprawde dzielna,bo ja niewiem jakbym dala rade wiedzac,ze mam takie paskudztwo,ale naszczescie masz juz to za soba i teraz ci zyczyc tylko zdrowka 🙂 🙂No i gratulacje,ze Tymus przespal 4 godz 🙂 🙂
Kaczuszko wspolczuje ci tej operacji,ale mam nadzieje ze po zabiegu bedzie wszystko ok 🙂A cesarke druga to ja bym sama chciala bo jak bylam nieswiadoma to moglam rodzic sN,ale teraz wiem czym to pachnie i jednak wolalabym w przyszlosci CC,tym bardziej ze moja siora ma porownanie bo pierwszy porod miala SN a drugi przez CC i powiedziala,ze nie drugi byl o niebo lepszy,szybciej wrocila do sil juz po tyg,a po naturalnym nie mogla dojsc do siebie przez pol roku....
Ann ja slyszalam,ze niekapek mozna stosowac jak dziecko skonczy 6 mscy,a i czytalam ostatnio w jakiejs gazecie,ze za bardzo go nie polecaja bo wplywa na zgryz zebow,i dzieci maja przez to wieksze problemy z wymowa...A jak jest naprawde to niewiem...Ja go zaczne uzywac jak bedzie starszy ok 8 msca,albo i dalej,ze bedzie mogl sam z niego pic.....
Monia niema sie czego wstydzic,ze masz bakterie,musisz byc pozytywnej mysli ze jak skonczysz karmienie to ja wykurzysz raz na zawsze i bedzie wszystko ok 🙂Glowka do gory 🙂
Dziewczynki ale nasze dzieciaczki sa juz duze udaly nam sie te nasze babelki 🙂
A moj Kacper po szczepieniu byl calkiem znosny po szczepieniu,w porownaniu do tego co bylo ostatnio.... No i dzisiaj cala noc przespal obudzil sie dopiero o 6 rano oby bylo wiecej tych nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oswajanie z glutenem
W prowadzone zmiany mają na celu stopniowe, ostrożne przyzwyczajanie organizmu dziecka do glutenu. Specjaliści zalecają, by zaczynać od maleńkich porcji: 2-3 gramów (1/2 łyżeczki!) kaszy manny lub kleiku pszennego dodanego do 100 ml zupy. Taką mieszankę początkowo podajemy raz dziennie.

Zaleca się u niemowląt karmionych wyłącznie piersią stopniowe wprowadzanie glutenu, w małych ilościach, w 5-6 miesiącu życia. U niemowląt karmionych sztucznie zaleca się wprowadzanie glutenu nie wcześniej niż w 5. m.ż., a nie później pod koniec 6. m.ż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się w ten zimowy poranek jako pierwsza.
Młoda poszła spać standardowo ok 19.30 i pobudka o 7ej. Znowu nakarmiłam ją zanim położyłam się spać (ok 23) i potem obudziła się na jedzonko po 3ej i 6ej. W sumie gdybym wstawała ok 6ej (a wstajemy po 7ej żeby młodego wyprawić do przedszkola) to można powiedzieć,że miałabym tylko jedną pobudkę na karmienie 😮 Teraz znowu sobie śpi 🙂

ELLIE- nie wiem czy masz "język niemowląt" i książkę o nauce zasypiania (w pdf), bo w którejś z nich było napisane,że jeśli chce się wyeliminować nocne karmienie to powinno się właśnie dziecko nakarmić na śpiocha zanim samemu położy się spać i później gdy dziecko się budzi do kolejnego karmienia to nie daje się od razu cycka tylko próbuje się wydłużyć ten odstęp (np dostaje smoka, przewija się, poprawia kołderkę itd) i z dnia na dzień tak trzeba wydłużać ten czas i dziecko powinno budzić się później. Ciekawe to jest. Chyba spróbuję już tak powoli robić. Tylko obawiam się,że będę mocno niedospana chodzić 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLUSIA- czy Twoja Viki zaakceptowała w końcu picie z butli? Zaczęłam się martwić,że Hania wcale z butli nie chce pić. Wolałabym żeby nie miała z tym problemu, bo zawsze mogłabym ją spokojnie z kimś zostawić i nie martwiłabym się,że będzie głodna. Muszę zacząć dawać jej tak po 20ml herbatki to może załapie smoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Amelio wiesz moja Gabrysia tez nie chce pic z butli, bawi się smokiem i to co zleci to jej. czasami się zassie i wypije troszkę no ale to wtedy gdy jest bardzo głodna. wczoraj próbowałam jej dać herbatki ale tez nie chce pic, będę próbować może sie nauczy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...