Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justi kochana witmy z powrotem 😘 😘 😘 ale sie stesknilam za toba,bez ktorejkolwiek z nas to nie forum 😉 Zycze jutro powodzonka na rehabilitacji 🙂
monia wiem co czujesz bo sa takie dni,ze ja mam tez juz dosc malego i jego marudzenia,ale po chwili mi przechodzi,a teraz od kilku dni mi sie budzi wieczorami po kilka razy i tak ze mam z wieczora nici,wlasnie go ululalam i spi kolo mnie w wozku,ciekawe czy sie nie obudzi poraz czwarty przy przenoszeniu do lozeczka...
dziewczyny,a co do tego glutenu to ja jestem tak na niego uczulona przy dawaniu przez to,ze mialam kiedys sasiadke ktora dawala swojemu dziecku kaszke manna i mial wysypke,a ona niewiedziala od czego i nadal ja dawala(zaznaczam ze to bylo 30 lat temu), i od tego jej dziecko sie cofnelo w rozwoju poprostu szare komorki zaczely zamierac,i teraz wychowuje syna ktory tylko chodzi,niemowi,robi pod siebie poprostu jest jak niemowle,,,,, poprostu okazalo sie,ze jest dzieckiem bezglutenowym wiec,trzeba bardzo uwazac na to dziadostwo i jak jakas wysypka wyjdzie,to najlepiej nie podawac juz glutenu tylko isc do doktora!!!Pewnie co nie znaczy,ze u naszych dzieciaczkow akurat te chrostki sa od tego,ale lepiej dmuchac na zimne....
Ja zaczynam podawac jak kacper skonczy 6 mscy tak mi pedatra jednak kazala podawac!!!
a co do poduszki to tez uzywam jak ma katar i to duzo daje,lekarka nam kazala i dodatkowo wlozylam ksiazke pod materac,zeby bylo wyzej....
Uciekam milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
Justi Kochana moja, wróciłaś 😜 😜 😜 Jak dobrze Cię znowu widzieć 🙂
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
ładnie to tak podglądać z ukrycia? 😜 😜 😜

u nas noca nawet oki...
ale i tak poszłam spać ładnie po 1wszej...
ja mam też taka małą płaską podusię i daje ją jak katar ma Sewciu duży...
ehhh.... chciałam skomentować i mnie wena opusciła i nie wiem co miałam napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, fajnie że jesteś znowu 🙂 Martwiłyśmy się już co z Tobą.
U nas podwójny sukces produkcyjny: wczoraj wieczorem i dzisiaj rano 🙂 Mogę uznać że wszystkie dotychczasowe kaszki już są na zewnątrz i można karmić dalej (wczoraj mu trochę odpuściłam bo widziałam że nie ma apetytu). Na dziś ugotowałam brokuła z ziemniaczkiem i marchewką, zobaczymy jak mu podejdzie, bo brokuła jeszcze nie jadł.
A z ciekawostek: wczoraj pooglądałam sobie gotowe obiadki Gerbera i w jednym po 5. miesiącu był koperek, nawet nie bardzo zmielony. W sumie to fajnie, będę dodawać jak tylko kupię ekologiczny suszony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. U nas nocka zasmarkana. Psiknęłam już małej w nocy nasivin bo normalnie furczało jej w nosku 🤨 Małego zostawiłam dziś w domu żebym nie musiała wychodzić z zasmarkaną Hanią do przedszkola. Tak więc dzisiaj mamy domowe przedszkole 😉
Trochę zaczynam się stresować bo jutro w nocy wyjeżdżam z dziećmi do rodziców pociągiem sypialnym. Mąż do pociągu nas właduje, a mama nas wyładuje na miejscu. Tylko wolałabym ze zdrowymi dziećmi podróżować. 🤨
A jeśli chodzi o kupsztale to my wczorajszy dzień mieliśmy mega produkcyjny 🙃
Wiecie co: od 6 miesiąca można dzieciom dawać codziennie mięsko a 2x w tygodniu zamiast mięska ryby. Myślałyście już jakie podawać? Ja chyba zdecyduję się na podawanie kwasów omega w kapsułce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia ale masz super focie w awatarku 🙂
nie wiem czy miałaś prędzej, jak tak, to bije się w pierś że dopiero zauważyłam.
Biedna haniulcia, zdrówka zyczę 🙂

mi Małż kupił słoiczek z obiadkiem z Rybą... ale nie podawałam jeszcze... bo nawet nie chce wyobrażać sobie tego smaku 🥴
sama bardzo ryb nie lubię, ewentualnie w occie jakoś tam przemęcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zamiar wprowadzić ryby dopiero jak Stasiek skończy 6 miesięcy. Podobno wszystkie są ok, oprócz tych różnych chińskich wynalazków typu panga. Myślałam wstępnie o łososiu i pstrągu, może kawałek soli czasem jeśli uda się kupić mały kawałek (bo droga)? Dorsza nie odważę się gotować ze względu na zapach 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas nocka średnia. Jak mały zasnął o ok. 20, po 45 obudził się z krzykiem i kwekał. Później poszedł spać o 23, i raz w nocy i nad ranem okropny płacz, że nie mógł się uspokoić. Teraz juz wesoły 🙂
Ja tak średnio, ani dobrze, ani tez jakoś źle. Ale mogło być lepiej.
Mam zamiar kupić Viburcol albo Camilię - czytałam że niby Viburcol jest juz na recepte, ale Camilia wypada w opiniach lepiej. Co radzicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
u nas nocka super spal do 7.10 najadl sie i poszedl znowu spac i pobudka 10.2o,wiec sobie dzis troszke pospalismy:woohoo
Amelio sliczna Haniulka na awatarku 🙂
Lusiu ja mam vibrucol kupilam jeszcze w sierpniu po pierwszym szczepieniu,jeszcze wtedy byly bez recepty,ale nie dawalam mu jeszcze,chyba,ze nadejdzie taka porzadna chwila to dam w ostatecznosci,troche jestem przeciwna tym lekom uspakajajacym,po co od malego faszerowac organizm,ale pewnie kiedys uzyje hehe.....jak naprawde juz da mi popalic na maksa... A o tych drugich czopkach pierwsze slysze ☺️,ale z tego co wiem to ten vibrucol wszyscy sobie chwala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MICHALINDZIORKU- avatarek wkleiłam wczoraj wieczorem tak więc masz szczęście, he,he 🙃 😁 🙃 😆
A pociągiem pojedziemy 10 godzin! 😲Wyjżdżamy przed 23, więc generalnie całą podróż prześpimy.

LUSIU- mam nadzieję,że z tym choróbskiem Waszym będzie już tylko lepiej. Ja kupowałam jeszcze kiedyś Viburcol (bez recepty)ale nigdy go nie używałam. Mam go w razie "W", więc nie mogę się wypowiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Co do policzkow srajtka to dalej sie z tym meczymy, mamy masc ze sterydem i z hormonem i pomagaja tylko gdy sie smaruje a buzie mozna tylko przez 3 dni.Lekarz mowi, ze to sucha skora i tyle:/
Dobrze, ze te wszystkie masci sa bezplatne bo mamy juz chyba 5 a kazda conajmniej 15euro tzn 60zl.
Powiedzial, ze gdyby to byla alergia to bylaby na calym ciele.Fakt,po obiadku z pasternakiem ma pelno kropekna calym ciele.
Teraz juz chyba zostawie to tak jak jest,prasuje doslownie wszystko,misiek jak doslownie na chwile dotknie podlogi laduje w praniu, pralam w platkach mydlanych, teraz w samej wodzie i efekty zadne, skaza bialkowa tez raczej nie jest bo jak nie jem mleka to policzki sie babraja a jak zjem 4 ryze na mleku to sa ladne :P

Ehh te dzieciaki:p
co do kataru to ja dalej polecam otrivin dla srajtkow,dziala od razu,mala w nocy sie tak darla a po tym udawalo sie jakos przespac,sama nawet sie ukladala na brzuszku zeby jej bylo lepiej oddychac, przeszlo po niecalym tygodniu a gili to nawet ja chyba tyle nie produkuje jak jestem chora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sie rozpisalam 😉

My dzis z tata jedziemy na zakupy,musimy sie obkupic na wyjazd do polski,czekolady kawy i inne pierdoly...
Meza nie bierzemy ze soba bo marudzi:P
Az sie boje tej drogi,wyjezdzamy w piatek a do domu 1400km, conajmniej 14godz drogi, polska zawalona sniegiem wiec mozemy sie kulac nawet dobe.
Porazka:/ Az sie boje jak to bedzie z mala, wyjezdzamy na noc bo moze przekimac ale to roznie moze byc....Sie modle zeby nie marudzila po drodze bo na autostradzie nie ma sie gdzie zatrzymac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia, nas w weekend czeka podróż autem przez całą Polskę i już się martwię. Zawieje są straszne a drogi pożal się Boże!
Amelko, śliczny Hanulek na macie 🙂 aha...i zapomniałam Ci powiedzieć po ostatnim filmiku że macie baaaardzo fajny jasny pokój...uwielbiam jasne pomieszczenia.

U nas nocka całkiem niezła bo z jedną pobudką (tak mi się wydaje bo byłam nieprzytomna) o 3 i spaliśmy sobie do 9:30. Przynajmniej mnie mały zbudził o tej porze a o której on się obudził to trudno stwierdzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem OLUSIA jak taka droga stresuje. My mamy 2 razy mniej niż Wy (600km) i najpierw planowaliśmy,że mąż nas zawiezie i na następny dzień będzie wracać (bo do pracy musi iść)ale ze względu na stan dróg i koszt podróży zdecydowałam się na pociąg. Mąż dojedzie przed Wigilią i wracać będziemy już autem. Też nie wiem jak Hania taką długą podróż autem zniesie, bo synek jest już przyzwyczajony.
A jeśli chodzi o poliki Vikusi to jeśli to wina suchej skóry to może spróbuj tylko z intensywnym nawilżaniem i natłuszczaniem. Linia Emolium jest super. A może spróbuj krem nivea sos. ?Też jest ekstra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia1982 napisał(a):
Współczuje takich podróży i to jeszcze z dzieckiem...ja boję się w taką pogode jechać do rodziców i z powrotem, a co dopiero 600 czy 1400km 😲
Dzisiaj mówili że utworzył się 40km korek....oby wam nie przytrafiło się coś takiego!!!

i właśnie słysząc takie informacje cieszę się że karmię cycem. Przynajmniej nie ma problemu z pokarmem dla małego.
U nas niestety dzisiaj dzień o jakim pisała Monika 😞 Mam już dosyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...